Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

μετα απο αιτηση φορητοτητας (οντως ηθελα να φύγω) μου εκαναν προσφορά που εφτασε στα 30€ τελικη με φπα και τελη για το Απεριοριστα55. Ημουν στο Απεριοριστα55 Παλαιο. Τι λετε? Ειναι καλη? (ουτε οτε εχω, ουτε καποια αλλη εκπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με συμβόλαιο στην Cosmote και η ερώτηση είναι η ακόλουθη:Μπορώ να αιτηθώ αποστολή από Cosmote προς εμένα έντυπα του περιεχομένου μηνυμάτων που έχω αποστείλει τους προηγούμενους μήνες;Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Edited by elflost
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με συμβόλαιο στην Cosmote και η ερώτηση είναι η ακόλουθη:Μπορώ να αιτηθώ αποστολή από Cosmote προς εμένα έντυπα του περιεχομένου μηνυμάτων που έχω αποστείλει τους προηγούμενους μήνες;Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Ετυχε να το θελήσω μια φορά πριν πολλάαα χρόνια και μου είχαν απαντήσει μόνο με εισαγγελέα(ναι για τα δικά μου μηνύματα)...:(

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η προσφορά για έκπτωση 40% στο Cote Traveller έχει πάρει παράταση για μετά τις 31/5?
Link to comment
Share on other sites

Από χτες παίζουν τα νέα προγράμματα Cosmote Plus που η μόνη διαφορά τους είναι οτι δίνουν παραπάνω όγκο δεδομένων συν οτι σου δίνουν extra sim για δεδομένα με 2GB : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HCG&catName=COSMOTE_Unlimited_Prs&cat=Personal

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

στα site της cosmote εκει που περιγραφει τα προγράμματα στα παεριοριστα προς ολους δεν εμφανιζει προγραμματα περαν το απεριοριστα 50.μηπως καταργηθηκαν και θα αντικατασταθουν με τα cosmote απεριοριστα plus?
Link to comment
Share on other sites

Από χτες παίζουν τα νέα προγράμματα Cosmote Plus που η μόνη διαφορά τους είναι οτι δίνουν παραπάνω όγκο δεδομένων συν οτι σου δίνουν extra sim για δεδομένα με 2GB : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HCG&catName=COSMOTE_Unlimited_Prs&cat=Personal

 

Καλησπέρα στην παρέα.

Τώρα που εμείς είμαστε στο παλιό απεριόριστα 65, που το πήραμε κοψοχρονιά τον Οκτώβριο στα 21 Ευρώ, μπορούμε να πάμε στα καινούρια τα Plus, με τον επιπλέον όγκο δεδομένων και χωρίς να χάσουμε την προσφορά μας;;;

Ξέρει κανένας τίποτα, πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση ή ενέργεια;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το cosmote απεριοριστα PLUS και τα απεριοριστα προς ολους εχει μειωθει η εκτπωση στο οικογενειακο προγραμμα.πχ στο απεριοριστο 65 η εκτπωση ειναι -20% στο καινουργιο plus εχει γινει -15%. Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, τα φώτα σας:

Την επόμενη βδομάδα θα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Είμαι βόντα (μονός αριθμός όχι οικογενειακό πακέτο) και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα για το RED1! Επειδή ακούω διάφορα να συμβαίνουν τελευταία (π.χ. δεν ενημερώνει η μία εταιρεία την άλλη για τη φορητότητα, με σκοπό να σε κρατήσει σχεδόν νταβαντζιλίκι τον πελάτη), αν είναι κάτι που πρέπει να προσέξω πείτε το μου σας παρακαλώ.

 

Τώρα, τι περίπου αναμένεται να συμβεί; Παίρνω Κοσμοτέ, τους λέω πως θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, να πάρω το plus 65 και μου το δίνουν στα 65 ευρώ και έπειτα απλά περιμένω βόντα για αντιπρόταση; Πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει; Γιατί το 57άρι κάθε μήνα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ πια για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, τα φώτα σας:

Την επόμενη βδομάδα θα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Είμαι βόντα (μονός αριθμός όχι οικογενειακό πακέτο) και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα για το RED1! Επειδή ακούω διάφορα να συμβαίνουν τελευταία (π.χ. δεν ενημερώνει η μία εταιρεία την άλλη για τη φορητότητα, με σκοπό να σε κρατήσει σχεδόν νταβαντζιλίκι τον πελάτη), αν είναι κάτι που πρέπει να προσέξω πείτε το μου σας παρακαλώ.

 

Τώρα, τι περίπου αναμένεται να συμβεί; Παίρνω Κοσμοτέ, τους λέω πως θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, να πάρω το plus 65 και μου το δίνουν στα 65 ευρώ και έπειτα απλά περιμένω βόντα για αντιπρόταση; Πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει; Γιατί το 57άρι κάθε μήνα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ πια για μένα.

 

Υπαρχει μία ευκαιρία έως και 10 Ιουνίου 2014 (σε περίπτωση που δεν έχει λήξει το συμβόλαιο σου με την Vodafone να διακόψεις την σύνδεση χωρίς κόστος, ακόμα κι αν έχεις πάρει επιδότηση!;)

 

Νέα εφαρμογή Τελών για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 11 Ιουνίου 2014 εφαρμογή Τέλους ίσο με 15€ (περιλαμβάνει ΦΠΑ) στις περιπτώσεις μετατροπής από συμβόλαιο σε καρτοκινητό και οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου και συνδρομητές της υπηρεσίας Internet 4Sharing.

 

Δυνάμει των ανωτέρω αυξήσεων οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής), μέχρι την έναρξη ισχύος των ανωτέρω αλλαγών.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, τα φώτα σας:

Την επόμενη βδομάδα θα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Είμαι βόντα (μονός αριθμός όχι οικογενειακό πακέτο) και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα για το RED1! Επειδή ακούω διάφορα να συμβαίνουν τελευταία (π.χ. δεν ενημερώνει η μία εταιρεία την άλλη για τη φορητότητα, με σκοπό να σε κρατήσει σχεδόν νταβαντζιλίκι τον πελάτη), αν είναι κάτι που πρέπει να προσέξω πείτε το μου σας παρακαλώ.

 

Τώρα, τι περίπου αναμένεται να συμβεί; Παίρνω Κοσμοτέ, τους λέω πως θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, να πάρω το plus 65 και μου το δίνουν στα 65 ευρώ και έπειτα απλά περιμένω βόντα για αντιπρόταση; Πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει; Γιατί το 57άρι κάθε μήνα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ πια για μένα.

 

φιλε μου δες εδω http://www.mobilehellas.com/general-el.html.δεν θελω να κανω διαφημηση στο μαγαζι αλλα τα λεει πολυ καλα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 χρόνια και εγώ θα την κάνω από την cosmote.

Έχω τα business 150 & 400 με μια πολύ καλή επιδότηση και πλήρωνα μέχρι σήμερα 38€ έως 40€ το πολύ και σπάνια κατανάλωνα όλο το χρόνο προς κινητά και προς σταθερά.

Μετά την τελευταία ενημέρωση για επιδότηση παγίου μου βγαίνει πάγιο 47€.

Ψάχνοντας λίγο και σε άλλες εταιρείες διαπίστωσα ότι τελικά η Q συμφέρει κατά πολύ γιατί με κάρτες των 3€ έχεις 80 λεπτά ομιλίας με κλήση ανά δευτερόλεπτο. Άρα με 8 κάρτες τον μήνα = 24€ έχουμε 640 λεπτά ομιλίας. Μου φαίνεται σαν να ήμουν κορόιδο τόσα χρόνια που οι μηνιαίοι λογαριασμοί δεν πέφτανε κάτω από 130€, εκτός των τελευταίων 2 χρόνων.

Εσάς πώς σας φαίνεται η σκέψη μου? Μήπως ξεχνάω κάτι? (Εκτός του σήματος, ένας γνωστός μου που έχει την Q λέει ότι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 χρόνια και εγώ θα την κάνω από την cosmote.

Έχω τα business 150 & 400 με μια πολύ καλή επιδότηση και πλήρωνα μέχρι σήμερα 38€ έως 40€ το πολύ και σπάνια κατανάλωνα όλο το χρόνο προς κινητά και προς σταθερά.

Μετά την τελευταία ενημέρωση για επιδότηση παγίου μου βγαίνει πάγιο 47€.

Ψάχνοντας λίγο και σε άλλες εταιρείες διαπίστωσα ότι τελικά η Q συμφέρει κατά πολύ γιατί με κάρτες των 3€ έχεις 80 λεπτά ομιλίας με κλήση ανά δευτερόλεπτο. Άρα με 8 κάρτες τον μήνα = 24€ έχουμε 640 λεπτά ομιλίας. Μου φαίνεται σαν να ήμουν κορόιδο τόσα χρόνια που οι μηνιαίοι λογαριασμοί δεν πέφτανε κάτω από 130€, εκτός των τελευταίων 2 χρόνων.

Εσάς πώς σας φαίνεται η σκέψη μου? Μήπως ξεχνάω κάτι? (Εκτός του σήματος, ένας γνωστός μου που έχει την Q λέει ότι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.)

 

Φιλε μου και γω προς q πηγαινα, αλλα μπορεις να αγορασεις ΜΑΧ 4 πακετα το μηνα! Δλδ 80*4= 320' !!! Και μετα οι χρεωσεις ειναι υψηλες.... Προσεξε μην την πατησεις, εγω τελευταια στιγμη το προσεξα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και γω προς q πηγαινα, αλλα μπορεις να αγορασεις ΜΑΧ 4 πακετα το μηνα! Δλδ 80*4= 320' !!! Και μετα οι χρεωσεις ειναι υψηλες.... Προσεξε μην την πατησεις, εγω τελευταια στιγμη το προσεξα

 

Και εγώ το πρόσεξα αλλά γι'αυτό υπάρχει λύση : άλλη μια sim από όποια εταιρεία θέλω και είμαι έτοιμος.

Αν και δεν νομίζω να την χρειαστώ γιατί αυτή την στιγμή έχω 400 λεπτά με ελάχιστη διάρκεια 1 λεπτό ενώ στην Q είναι ανά δευτερόλεπτο και αν σκεφτείς ότι δεν χρησιμοποιούσα και τα 400.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 χρόνια και εγώ θα την κάνω από την cosmote.

Έχω τα business 150 & 400 με μια πολύ καλή επιδότηση και πλήρωνα μέχρι σήμερα 38€ έως 40€ το πολύ και σπάνια κατανάλωνα όλο το χρόνο προς κινητά και προς σταθερά.

Μετά την τελευταία ενημέρωση για επιδότηση παγίου μου βγαίνει πάγιο 47€.

Ψάχνοντας λίγο και σε άλλες εταιρείες διαπίστωσα ότι τελικά η Q συμφέρει κατά πολύ γιατί με κάρτες των 3€ έχεις 80 λεπτά ομιλίας με κλήση ανά δευτερόλεπτο. Άρα με 8 κάρτες τον μήνα = 24€ έχουμε 640 λεπτά ομιλίας. Μου φαίνεται σαν να ήμουν κορόιδο τόσα χρόνια που οι μηνιαίοι λογαριασμοί δεν πέφτανε κάτω από 130€, εκτός των τελευταίων 2 χρόνων.

Εσάς πώς σας φαίνεται η σκέψη μου? Μήπως ξεχνάω κάτι? (Εκτός του σήματος, ένας γνωστός μου που έχει την Q λέει ότι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.)

 

Φιλε μου και γω προς q πηγαινα, αλλα μπορεις να αγορασεις ΜΑΧ 4 πακετα το μηνα! Δλδ 80*4= 320' !!! Και μετα οι χρεωσεις ειναι υψηλες.... Προσεξε μην την πατησεις, εγω τελευταια στιγμη το προσεξα

 

Θα μπορούσες -εφόσον καλείς αριθμούς wind/q- να ενεργοποιείς και το πακέτο 2€ Talk (800' προς Wind/Q) ώστε σε συνδυασμό με τα 80x4= 320' να καλύπτεσαι...:!:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, τα φώτα σας:

Την επόμενη βδομάδα θα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Είμαι βόντα (μονός αριθμός όχι οικογενειακό πακέτο) και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα για το RED1! Επειδή ακούω διάφορα να συμβαίνουν τελευταία (π.χ. δεν ενημερώνει η μία εταιρεία την άλλη για τη φορητότητα, με σκοπό να σε κρατήσει σχεδόν νταβαντζιλίκι τον πελάτη), αν είναι κάτι που πρέπει να προσέξω πείτε το μου σας παρακαλώ.

 

Τώρα, τι περίπου αναμένεται να συμβεί; Παίρνω Κοσμοτέ, τους λέω πως θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, να πάρω το plus 65 και μου το δίνουν στα 65 ευρώ και έπειτα απλά περιμένω βόντα για αντιπρόταση; Πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει; Γιατί το 57άρι κάθε μήνα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ πια για μένα.

 

Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω, ας με βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Και επειδή ακούω διάφορα, για να μου κάνει αντιπρόταση η εταιρεία στην οποία ανήκω πρέπει να υπογράψω συμβόλαιο πρώτα με την άλλη εταιρεία και μετά να το ακυρώσω ή αρκεί το τηλέφωνο για φορητότητα που θα κάνω για να γίνει αυτή η αντιπρόταση;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω, ας με βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Και επειδή ακούω διάφορα, για να μου κάνει αντιπρόταση η εταιρεία στην οποία ανήκω πρέπει να υπογράψω συμβόλαιο πρώτα με την άλλη εταιρεία και μετά να το ακυρώσω ή αρκεί το τηλέφωνο για φορητότητα που θα κάνω για να γίνει αυτή η αντιπρόταση;

 

επειδη δουλευω στο τμημα φορητοτητας της cosmote, κανεις την αιτηση φορητοτητας, σου στελνουμε εμεις courier πληρωμενος απο cosmote και πολλες φορες αλλα οχι παντα η εταιρεια που ανηκεις θα σου κανει καποια αντιπροσφορα να μεινεις.. υπαρχει φυσικα και περιπτωση το νουμερο να ενεργοποιηθει στην cosmote χωρις να παρεις καποια αντιπροσφορα...το 65 plus στα 43 ευρω ειναι τελικη τιμη με φπα και τελη...η.εαν θες περαιτερω διευκρινησεις στειλε μου προσωπικο μηνυμα

Edited by dimitris_origina
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω, ας με βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Και επειδή ακούω διάφορα, για να μου κάνει αντιπρόταση η εταιρεία στην οποία ανήκω πρέπει να υπογράψω συμβόλαιο πρώτα με την άλλη εταιρεία και μετά να το ακυρώσω ή αρκεί το τηλέφωνο για φορητότητα που θα κάνω για να γίνει αυτή η αντιπρόταση;

 

Η βοντα δίνει τα ρεντ στα 30Ε κατα περιόδους..

Link to comment
Share on other sites

Η βοντα δίνει τα ρεντ στα 30Ε κατα περιόδους..

 

Για ατομικό συμβόλαιο λες;

Και πώς θα γνωρίζουμε πότε παίζουν να υπάρξουν τέτοιου είδους περιόδοι; Είτε πρόκειται για βόνταφον είτε για κοσμοτέ, ή και για Wind βεβαιως.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Τα έξτρα 2gb από το Cosmote plus ισχύουν για τρεις μηνες.

 

Εννοείς ότι τα προγράμματα θα είναι διαθέσιμα για τρεις μήνες? Θα μου φανεί παράξενο να ανακοινώσουν ότι τα καταργούν...

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου με την Cosmote λήγει τέλος Αυγούστου. Έχω δηλαδή ακόμα 3 γεμάτους μήνες. Την επιδότηση την έχω χρησιμοποιήσει σε έκπτωση παγίου. Πότε είναι η κατάλληλη χρονική στιγμή για να κάνω φορητότητα στη wind ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά. Εγώ ίσως κάνω σήμερα φορητότητα προς Κοσμοτέ. Πότε πιστεύετε ότι θα με πάρουν από την εταιρεία μου για να προσπαθήσουν να με κρατήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι τα προγράμματα θα είναι διαθέσιμα για τρεις μήνες? Θα μου φανεί παράξενο να ανακοινώσουν ότι τα καταργούν...[/QUO

 

τα 2gb/μηνα της εξτρα sim που δινει ως προσφορα η cosmote ισχυουν για 3 μηνες.μετα τους τρεις μηνες δεν εχεις τα εξτρα 2gb/μηνα.

επισης στα οικογενειακα προγραμματα δινουν μια εξτρα sim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...