Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να συνδιαστούν τα πακέτα δεδομένων Internet On The Phone στα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με internet ??? για επιπλεον mb's?..
Link to comment
Share on other sites

μπορει να συνδιαστούν τα πακέτα δεδομένων Internet On The Phone στα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με internet ??? για επιπλεον mb's?..

 

Εχω την εντύπωση πως δεν γίνεται. :O

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο ξεβόλεμα η αλλαγή των προγραμμάτων.

Είχα βρει αυτό που κάλυπτε τις ανάγκες μου πλήρως.

Τώρα θα πρέπει να καταφύγω σε "μπαλώματα" με επιπλέον κόστος.

 

Η αλήθεια είναι πάντως πως το ότι οι περισσοτεροι που συναναστρέφομαι είναι στο ίδιο δίκτυο, είναι ο λόγος που με κρατάει στην εταιρία.

Και εννοώ πως δε θα μπω στη διαδικασία να ψάξω για ένα πρόγραμμα ίσου κόστους σε άλλο δίκτυο, μιας και σίγουρα δε θα καλύπτει τις ανάγκες μου.

 

Σε βάζει αυτό βέβαια σε σκέψεις γύρω από τα τιμολόγια των εταιριών, τόσο για ενδοδικτυακές, όσο και για διαδικτυακές κλήσεις. (Αναφέρομαι στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας).

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο ξεβόλεμα η αλλαγή των προγραμμάτων.

Είχα βρει αυτό που κάλυπτε τις ανάγκες μου πλήρως.

Τώρα θα πρέπει να καταφύγω σε "μπαλώματα" με επιπλέον κόστος.

 

 

Πάντως τα νέα προγράμματα ισχύουν μόνο για νέες συνδέσεις.

Αν έχεις βολευτεί με το πρόγραμμα σου ...δεν έχεις λόγο να το αλλάξεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν ξεκάθαρος, γιατί τοποθετήθηκα λανθασμένα:

Είχα βρει αυτό που ΘΑ κάλυπτε τις ανάγκες μου πλήρως.

Άλλαξε όμως.

 

Περασμένα - ξεχασμένα...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει φιλε μου το Cosmote 120 με παγιο 22,74€ , να εχεις υποψιν σου οτι δεν επιδοτητε πλεον.

 

Όταν λες ότι δεν επιδοτείται πλέον το Cosmote 120, εννοείς και στους παλιούς συνδρομητές; Έχει η μητέρα μου το Cosmote 120 εδώ και χρόνια και λήγει το 12μηνο το Δεκέμβρη. Δε θα δικαιούται επιδότηση για νέο κινητό ή για έκπτωση παγίου;

 

Κι ένα δεύτερο: Το Οικογενειακό Πακέτο Smartplay που έδινε και 10% έκπτωση παγίου και 2-5 ώρες ενδοοικογενειακών κλήσεων έχει καταργηθεί; Δε βρήκα καμιά ανακοίνωση αλλά δεν υπάρχει πια στο site της Cosmote, υπάρχει μόνο το απλό οικογενειακό.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Συμβολαιο μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ακυρωσεις? Εκανα πριν 5-6 μηνες ενα απεριοριστα 35 με BIS 100mb αλλα χωρις συσκευ, την επιδοτηση την ζητησα υπο την μορφη μεισωσης παγιου. Απλως παρατηρω οτι δεν κανω την αναμενονη κινηση και τσαμπαω σκαω το 30 αρι το μηνα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θέλεις μπορείς να το ακυρώσεις . Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός σε χρόνο.

Κοίτα επίσης μήπως μπορείς να κατέβεις πάγιο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το BIS ειχε 12 μηνες δεσμευση και το συμβολαιο 6, ή το αντιστροφο. ΚΑτι τετοιο πρεπει να ειχα διαβασει. Τεσπα, θα παω στο γερμανο να ρωτησω για σιγουρα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά αυτό δεν είναι το οικογενειακό Smartplay αλλά το απλό.
φιελ χωρις παρεξηγηση ολοκληρο banner δεν το βλεπεις? δες και εδω http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__articleCOSMOTESMARTPLAY/section/SmartPlay
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα να διαβάζω μερικούς να γράφουν ότι "θα τους απειλήσω" κλπ! Ωπα ρε! Αντί να πείτε θα πάρω ευγενικά να ζητήσω αύξηση της επιδότησης. Αλλά ξέχασα. Ο Έλληνας νομίζει ότι επειδή διάλεξε κινητό και εταιρία, έπιασε τον .....από τ'.........! Μάλλον δεν καταλάβατε ότι οι καιροί των μεγάλων επιδοτήσεων φεύγουν και πιθανόν ανεπιστρεπτί.ίσως δίνουν καλύτερη επιδότηση σε συνδρομητές με μεγάλους λογαριασμούς.Το τζάμπα πέθανε...

 

Γλαφυρό και τόσο κοντά στην πραγματικότητα! Αλλά ο μέσος ελληνάρας συνδρομητής ήθελε να παίρνει κινητό των 400 ευρώ με την επιδότηση.

Χάρηκα πολύ που σταμάτησαν να "μασάνε" οι εταιρείες με την απειλή φορητότητας και με το γεγονός ότι σε καλούς πελάτες δίνουν καλή έκπτωση στο πάγιο.

Είναι καιρός να καθαρίσει η αγορά από μια κατηγορία συνδρομητών η οποία μόνο ζημιά προκαλεί στους υπόλοιπους καταναλωτές...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γλαφυρό και τόσο κοντά στην πραγματικότητα! Αλλά ο μέσος ελληνάρας συνδρομητής ήθελε να παίρνει κινητό των 400 ευρώ με την επιδότηση.

Χάρηκα πολύ που σταμάτησαν να "μασάνε" οι εταιρείες με την απειλή φορητότητας και με το γεγονός ότι σε καλούς πελάτες δίνουν καλή έκπτωση στο πάγιο.

Είναι καιρός να καθαρίσει η αγορά από μια κατηγορία συνδρομητών η οποία μόνο ζημιά προκαλεί στους υπόλοιπους καταναλωτές...

 

Τι ζημια μπορει να προκαλεσουν σε εσενα δηλαδη οι συνδρομητες που κανουν φορητοτητα μηπως και τους αυξησουν την επιδοτηση??

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο σχετικο νεο αν το προγραμμα 1500+1500 με καθε ανανεωση θα συνεχισει και μετα τις 31/12
Link to comment
Share on other sites

φιελ χωρις παρεξηγηση ολοκληρο banner δεν το βλεπεις? δες και εδω http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__articleCOSMOTESMARTPLAY/section/SmartPlay

 

Φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά βλέπεις τι διαβάζεις; Το banner και το link που (ξανα)δίνεις αναφέρεται στο Smartplay το απλό, όχι το οικογενειακό Smartplay που ρώτησα και που έδινε 10% έκπτωση παγίου και 2-5 ώρες ενδοοικογενειακή συνομιλία.

 

Στη σελίδα των οικογενειακών πακέτων, δεν υπάρχει πια το οικογενειακό Smartplay. Τώρα μπορείς να έχεις ή 10% έκπτωση παγίου ή 2-5 ώρες ενδοοικογενειακή συνομιλία. Όχι και τα δύο, όπως ίσχυε στο Smartplay οικογενειακό.

 

Και η αρχική μου ερώτηση ήταν αν καταργήθηκε το Smartplay οικογενειακό (όχι το απλό Smartplay) γιατί δεν μπορώ να βρώ καμιά ανακοίνωση για την κατάργησή του.

 

Ο πατέρας μου είχε για ένα χρόνο το COSMOTE 120 και, ενώ περιμέναμε επιδότηση 80€, μας έδωσαν μόνο 60€.

 

Ευχαριστώ. Την ίδια επιδότηση είχε πέρσι και η μητέρα μου. Άρα κι σ' αυτή από 80 μάλλον θα δώσουν 60€.

 

(oops! Νόμιζα ότι τα συνεχόμενα μηνύματα ενώνονται αυτόματα. Συγνώμη mods, αν θέλετε το ενώνετε με το προηγούμενο)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα την Πεμπτη 18/11 σε ενα καταστημα cosmote και αλλαξα το προγραμμα μου στο απεριοριστα 45 με internet. Όμως η κοπελα στο καταστημα μου εξηγησε το παλιο προγραμμα που ειχε 500 mb internet και 120 λεπτα προς λοιπα δικτυα. Το προγραμμα ομως που μου εδωσαν εμενα, εμαθα σημερα οτι εχει 350mb και 130 λεπτα προς λοιπα δικτυα καθως απο τις 13/11 αλλαξε λεει.

Εγω τι μπορω να κανω τωρα που αλλο μου ειπαν και άλλο έλαβα?

 

EDIT... Πηγα στο καταστημα και εκανα αίτημα για να παω στο Απεριοριστα 55 με ιντερνετ αλλα με εκπτωση στο παγιο μου και περιμενω την απαντηση τους.

 

Εν τω μεταξυ οι μειωσεις που εχουν κανει στα mb ειναι απιστευτες. Στο απεριοριστα 55 απο 1,5 Gb το πηγαν 750 mb..!!

 

Και δεν ξερω τι ισχυει γι'αυτο που λενε οτι απο 15/12/10 δε θα υπαρχει πλεον 3G internet αλλα σκετο internet... Και γι' αυτο ρωτησα... Και μου απαντησαν οτι ειναι καθαρα τυπικό το θεμα. Δεν αφορα τη μεταβαση απο 3g σε Gprs αλλα απλα απο τις ρυθμισεις (σε οσους υπαρχει) θα φυγει το 3g μπροστα απο το internet. Παλι μου ειπαν 3g θα ειναι το σημα εκει που ειναι διαθεσιμο..

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να τελειωνουμε υπαρχει μονο ενα smart play το οποιο ειναι οικογενειακο μαζι με internet on the go μεσα δεν υπαρχει αλλο smart play και επειδη το εχω εγω να σου πω οτι εχω και εκπτωση 10% και στα 2 μουμερα αλλα και στο internet on the go και εχω και 2 ωρες ενδοοικογενειακες κλησεις. εν τελει αν δεν με πιστευεις παρε το 1212 ημαρτον
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κύριοι.

Να κάνω μιά ερώτηση, μιάς και ψάχνομαι για κοσμοτέ.

Το απεριόριστα 25 και το απεριόριστα 35 (σκέτα, χωρίς ίντερνετ) ξέρετε πόσο πάνε, τελική τιμή ?

Το 25 λέει 25,84€, και το 35, 36,18€.

Αυτές είναι τελικές τιμές, ή χωρίς τις επιβαρύνσεις ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. Αλλά όχι τον φόρο κινητής τηλεφωνίας

Απλά πολαπλασίασε με 1,12

Link to comment
Share on other sites

περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. Αλλά όχι τον φόρο κινητής τηλεφωνίας

Απλά πολαπλασίασε με 1,12

 

Δηλαδή, το 25 απο 25,84€ πάει 28,94

και το 35 απο 36,18€ πάει 40,52

Έτσι ?

 

Ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να τελειωνουμε υπαρχει μονο ενα smart play το οποιο ειναι οικογενειακο μαζι με internet on the go μεσα δεν υπαρχει αλλο smart play και επειδη το εχω εγω να σου πω οτι εχω και εκπτωση 10% και στα 2 μουμερα αλλα και στο internet on the go και εχω και 2 ωρες ενδοοικογενειακες κλησεις. εν τελει αν δεν με πιστευεις παρε το 1212 ημαρτον

 

Υπάρχει το απλό smart play με μια σύνδεση κινητής τηλεφωνίας, μια Internet on the go και μια at home 2 απο αυτά με την έκπτωση 10% στο πάγιο, υπάρχει και το smart play οικογενειακό με 2 απο τα προαναφερθέντα ( ή και τα 3 ) σε συνδυασμό με δυο συνδέσεις cosmote που μόνες τους θα έκαναν οικογενειακό πακέτο ( δηλαδή, απο c120 και πάνω ή αντίστοιχά τους ), οπότε εκεί ισχύει το 10% έκπτωσης και απο μια ώρα ενδοοικογενειακής επικοινωνίας για κάθε σύνδεση συμβολαίου ( τα c120 ή τα ισάξιά τους ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...