Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να απενεργοποιησω τον Προσωπικό Τηλεφωνητή μου αλλα παράλληλα να μου ερχετε ειδοποιηση με sms των κλήσεων οταν εχω κλειστο το κινητο. Επίσεις θέλω να ακυρωσω το πακετο sms 120.

όλα αυτα προσπαθησα προσπαθησα να τα εντοπησω στο χαωδες site της cosmote αλλα ματαια.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άψογη!!! :D:D

Ας ελπίσουμε οτι θα ανανεώσει και η wind την αντίστοιχη προσφορά της ;-)

 

επιτελους κ κατι για εμας των συμβολαιων!

 

παλι η διαφημιση στη τηλεοραση παρασκευη βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους κ κατι για εμας των συμβολαιων!

 

παλι η διαφημιση στη τηλεοραση παρασκευη βραδυ!

 

Απλά θέλει λίγο προσοχή. Το πακέτο αυτό δίνει 500 λεπτά ομιλίας και 500 γραπτά μηνύματα ΜΟΝΟ προς κινητά cosmote με 5 ευρώ και ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ. Το λέω αυτό για να μην υπάρχει μπέρδεμα με την προηγούμενη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να απενεργοποιησω τον Προσωπικό Τηλεφωνητή μου αλλα παράλληλα να μου ερχετε ειδοποιηση με sms των κλήσεων οταν εχω κλειστο το κινητο. Επίσεις θέλω να ακυρωσω το πακετο sms 120.

όλα αυτα προσπαθησα προσπαθησα να τα εντοπησω στο χαωδες site της cosmote αλλα ματαια.

ευχαριστώ

 

Πάρε τηλ. στο 1212 και ζήτα ότι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και ο φίλος μου έχουμε συνδέσεις Cosmote...Η δική μου επιδότηση είναι τον Μάρτιο και του φίλου μου τον Ιούλιο..Προς το παρόν έχουμε ξεχωριστές συνδέσεις αλλά σκεφτόμαστε να τις βάλουμε υπό ένα οικογενειακό πρόγραμμα για να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν όσο γίνεται..

 

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω την επιδότησή μου τον Ιούλιο μαζί με τον φίλο μου λίγο πριν κάνουμε την αλλαγή του προγράμματος ή επειδή είναι τον Μάρτιο πρέπει να ενημερώσω την Cosmote?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και ο φίλος μου έχουμε συνδέσεις Cosmote...Η δική μου επιδότηση είναι τον Μάρτιο και του φίλου μου τον Ιούλιο..Προς το παρόν έχουμε ξεχωριστές συνδέσεις αλλά σκεφτόμαστε να τις βάλουμε υπό ένα οικογενειακό πρόγραμμα για να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν όσο γίνεται..

 

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω την επιδότησή μου τον Ιούλιο μαζί με τον φίλο μου λίγο πριν κάνουμε την αλλαγή του προγράμματος ή επειδή είναι τον Μάρτιο πρέπει να ενημερώσω την Cosmote?

 

Μπορείς να την πάρεις από την ημερομηνία που θα βγει και μετά όποτε θες. Απλά μπορεί να υπάρχουν αυξομειώσεις ανάλογα με τους λογαριασμούς που θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την πάρεις από την ημερομηνία που θα βγει και μετά όποτε θες. Απλά μπορεί να υπάρχουν αυξομειώσεις ανάλογα με τους λογαριασμούς που θα κάνεις.

 

Α καλή φάση..Ευχαριστώ πολύ...Το να υπάρχουν αυξομειώσεις το φανταζόμουν..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα για ενημερωση υπολοιπου στη νεα προσφορα 500+500 ;

 

Φαντάζομαι προς θα υπάρχει. Αποστολή μηνύματος ΕΥ στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

Και το Πάρτυ συνεχίζεται...

Μετά το whats up η cosmote αποφάσισε να βάλει στο πάρτυ και τους συνδρομητές συμβολαίου.

Η Cosmote παρέχει τώρα στους οικιακούς συνδρομητές συμβολαίου τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουν ένα νέο πακέτο προσφοράς με 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 500 sms προς cosmote προορισμούς εντός Ελλάδας έναντι καταβολής μηνιαίου παγίου 5 ευρώ. Το πακέτο της προσφοράς διατίθεται για ενεργοποίηση έως και τις 31/3/2009 και ισχύει έως και τις 31/12/2009. Το νέο πακέτο συνδυάζεται με όλα τα οικονομία πρόγραματα συμβολαίου πλην των προγραμμάτων cosmote 60, cosmote 60 προνομιακό, cosmote 60παλ, cosmote 60Π προνομιακό, cosmote 15,30,45 και τα αντίστοιχα προνομιακά, cosmote βασικό πρόγραμμα, βασικό 1 προνομιακό, βασικό πρόγραμμα 1, προνομιακό πρόγραμμα 1, βασικό πρόγραμμα 2 και cosmote μηδενικό πάγιο.

Η ενεργοποίηση γίνεται μέσα από το my account ή με αποστολή δωρεάν γραπτού μηνύματος στο 1256 της λέξης 500.

Ερώτηση: Τι διαφορά έχει η νέα προσφορά απο τα 500 λεπτά και 500 sms που ειχε διαφημίσει το Δεκέμβρη??? (εκτός απο το οτι εκεινη η προσοφρά εχει 3μηνη διάρκεια ενω αυτή για όλο το 2009)

Αν κατάλαβα καλά ειναι και τα 500 sms και τα 500 λεπτά μόνο με 5 ευρώ συνολικά και όχι 5 ευρω για τα sms και αλλα 5 ευρω για τα λεπτά ομιλίας (δηλ 10 ευρώ το μήνα), σωστά??

Επίσης τα 500 λεπτά ομιλίας θα ισχύουν και για σταθερά οπως πρίν ή μόνο για cosmote προορισμούς???

 

Εγω που εχω ήδη τα 500 και 500 απο τη προηγούμενη προσφορά και "τρέχουν" κάθε μήνα πρέπει να ακυρώσω τις 2 προηγούμενες προσφορές και να στείλω νεο sms για τη νέα προσφορα???

 

Επιτέλους και τα 3 δίκτυα αρχίζουν να ξεκουμπόνονται και να δείνουν ικανοποιητικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τι διαφορά έχει η νέα προσφορά απο τα 500 λεπτά και 500 sms που ειχε διαφημίσει το Δεκέμβρη??? (εκτός απο το οτι εκεινη η προσοφρά εχει 3μηνη διάρκεια ενω αυτή για όλο το 2009)

Αν κατάλαβα καλά ειναι και τα 500 sms και τα 500 λεπτά μόνο με 5 ευρώ συνολικά και όχι 5 ευρω για τα sms και αλλα 5 ευρω για τα λεπτά ομιλίας (δηλ 10 ευρώ το μήνα), σωστά??

Επίσης τα 500 λεπτά ομιλίας θα ισχύουν και για σταθερά οπως πρίν ή μόνο για cosmote προορισμούς???

 

Εγω που εχω ήδη τα 500 και 500 απο τη προηγούμενη προσφορά και "τρέχουν" κάθε μήνα πρέπει να ακυρώσω τις 2 προηγούμενες προσφορές και να στείλω νεο sms για τη νέα προσφορα???

 

Επιτέλους και τα 3 δίκτυα αρχίζουν να ξεκουμπόνονται και να δείνουν ικανοποιητικές προσφορές.

 

Η διαφορά είναι ότι δεν περιέχει σταθερά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ήδη τα 500 και 500 απο τη προηγούμενη προσφορά και "τρέχουν" κάθε μήνα πρέπει να ακυρώσω τις 2 προηγούμενες προσφορές και να στείλω νεο sms για τη νέα προσφορα???

Την ίδια απορία έχω κι εγώ...

Δεν νομίζω να έχω πρόβλήμα γιατί είχα ενεργοποιήσει στις 27 δεκεμβρίου και λήγει στις 27 μαρτιου. Το καινούριο πρόγραμμα λήγει στις 31 μαρτίου οπότε αν ενεργοποιήσω στις 28 θα είμαι οκ λογικά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τι διαφορά έχει η νέα προσφορά απο τα 500 λεπτά και 500 sms που ειχε διαφημίσει το Δεκέμβρη??? (εκτός απο το οτι εκεινη η προσοφρά εχει 3μηνη διάρκεια ενω αυτή για όλο το 2009)

Αν κατάλαβα καλά ειναι και τα 500 sms και τα 500 λεπτά μόνο με 5 ευρώ συνολικά και όχι 5 ευρω για τα sms και αλλα 5 ευρω για τα λεπτά ομιλίας (δηλ 10 ευρώ το μήνα), σωστά??

Επίσης τα 500 λεπτά ομιλίας θα ισχύουν και για σταθερά οπως πρίν ή μόνο για cosmote προορισμούς???

 

Εγω που εχω ήδη τα 500 και 500 απο τη προηγούμενη προσφορά και "τρέχουν" κάθε μήνα πρέπει να ακυρώσω τις 2 προηγούμενες προσφορές και να στείλω νεο sms για τη νέα προσφορα???

 

Επιτέλους και τα 3 δίκτυα αρχίζουν να ξεκουμπόνονται και να δείνουν ικανοποιητικές προσφορές.

 

Λοιπόν η νέα προσφορά συνδυάζεται με όλες τις προηγούμενες και με μήνυμα στο 1256 της λέξης ΕΥ θα έχεις σχετική ενημέρωση για τα υπόλοιπα όλων των προσφορών μαζί με το βασικό πρόγραμμα που έχεις.

Η προσφορά αυτή κοστίζει 5 ευρώ(σύνολο) για 500 λεπτά ομιλίας και 500 sms προς κινητά cosmote και μόνο. ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέραμε εδώ και καιρό ότι και η Cosmote θα έφερνε το iPhone 3G.Δεν θα είχε επ'αόριστον την αποκλειστικότητα η Vodafone.

 

Φημολογείται εδώ και καιρό αλλά δεν το βλέπουμε να γίνεται..

 

Ελπίζω η Cosmote να χαμηλώσει λίγο την τιμή του και να φτιάξει προγράμματα για internet.Να μπαίνουμε χωρίς να βλέπουμε τρελά νούμερα ποσών στους λογαριασμούς μας.Αυτά.:)

 

Αυτό ελπίζω κι εγώ... αλλά ακούω τζιτζίκια... ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.spacemonkey.gr/

Μια interactive διαφήμιση για τα προγράμματα multi της cosmote.

 

Τώρα την πέτυχα :P

Καλα πολυ ψαρωμα οταν πηρε τηλ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα πολυ ψαρωμα οταν πηρε τηλ!:lol:

 

Πολύ γέλιο έχει ο πιθηκάκος..!! Ψαρώνεις τρελά .. όταν σε παίρνει, όντως... και μετά αν του το κλείσεις στη μούρη ... σε βρίζει.. χαχαχα :lol::lol::lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει λίγο προσοχή. Το πακέτο αυτό δίνει 500 λεπτά ομιλίας και 500 γραπτά μηνύματα ΜΟΝΟ προς κινητά cosmote με 5 ευρώ και ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ. Το λέω αυτό για να μην υπάρχει μπέρδεμα με την προηγούμενη προσφορά.

 

 

Κρίμα...! :(

Και μου άρεσε πολύ αυτό το πακέτο!

Μόλις έφυγα με φορητότητα για Wind...:(

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αφήνουν έξω τα εταιρικά πακέτα;

Όταν ξεκινήσαμε να έχουμε cosmote, είχαμε απεριόριστα (με το γνωστό 3λεπτο) κλήσεις μεταξύ μας, τώρα το κάνανε με πάγιο, δε μας δίνουν κι εμάς τη δυνατότητα να μιλάμε 500 λεπτά σχεδόν... δωρεάν (αν δείτε πόσο πάνε 500' στο εταιρικό, θα καταλάβετε), τέρμα οι 2 συσκευές που κουβαλάω σαν μλκ... (συμβόλαιο και cosmocarta για 1 λεπτό το λεπτό).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...! :(

Και μου άρεσε πολύ αυτό το πακέτο!

Μόλις έφυγα με φορητότητα για Wind...:(

 

Ρε παιδιά έλεος. Διαβάζω συνέχεια "μόλις έφυγα" ή "μόλις ήρθα" τι πράγματα είναι αυτά; Το λέω γενικά και όχι ειδικά για τον andreasp και όχι για το συγκεκριμένο θέμα. Δηλαδή με το που βγάζει μία εταιρεία μία προσφορά εσείς κάνετε φορητότητα; Το λέτε για να εντυπωσιάσετε δεν μπορώ να το καταλάβω. Μεχρι να πας στην μία εταιρεία η προηγούμενη που ήσουν βγάζει νέα προσφορά και άντε πάλι από την αρχή. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος. Διαβάζω συνέχεια "μόλις έφυγα" ή "μόλις ήρθα" τι πράγματα είναι αυτά; Το λέω γενικά και όχι ειδικά για τον andreasp και όχι για το συγκεκριμένο θέμα. Δηλαδή με το που βγάζει μία εταιρεία μία προσφορά εσείς κάνετε φορητότητα; Το λέτε για να εντυπωσιάσετε δεν μπορώ να το καταλάβω. Μεχρι να πας στην μία εταιρεία η προηγούμενη που ήσουν βγάζει νέα προσφορά και άντε πάλι από την αρχή. Έλεος.

 

Οι λόγοι που έφυγα απο την Cosmote, ήταν :

 

α) Απαράδεκτη ποιότητα ομιλίας.

β) Μηδέν σήμα στο σπίτι μου

γ) Ελέυθερη επιδότηση στη Wind , αντί για 120ψωρό ευρω που μου έδινε η Cosmote.

 

Με αποτέλεσμα να πρέπει να κουβαλώ Whats up μαζί ή να αγοράσω Samsung D980 για να έχω δύο sim.

 

Ακόμα και το 500αρι προς Cosmote να ήξερα ότι θα έβγαινε, θα καθόμουν στη Cosmote.

Με το σήμα, έβγαζα άκρη, έχοντας το τηλέφωνο στο παράθυρο και μιλώντας με το Bluetooth.

 

τι άλλοι λόγοι πρέπει να υπάρχουν δηλαδή για να αλλάξεις εταιρία?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αφήνουν έξω τα εταιρικά πακέτα;

Όταν ξεκινήσαμε να έχουμε cosmote, είχαμε απεριόριστα (με το γνωστό 3λεπτο) κλήσεις μεταξύ μας, τώρα το κάνανε με πάγιο, δε μας δίνουν κι εμάς τη δυνατότητα να μιλάμε 500 λεπτά σχεδόν... δωρεάν (αν δείτε πόσο πάνε 500' στο εταιρικό, θα καταλάβετε), τέρμα οι 2 συσκευές που κουβαλάω σαν μλκ... (συμβόλαιο και cosmocarta για 1 λεπτό το λεπτό).

Γιατί να μην το κάνει η εταιρεία What's Up η CU και να βάζει στα έξοδα τις κάρτες ανανέωσης; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το κάνει η εταιρεία What's Up η CU και να βάζει στα έξοδα τις κάρτες ανανέωσης; :rolleyes:

 

Συγνώμη, αλλά δεν σε κατάλαβα έτσι όπως το έγραψες, μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...