Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εταιρικό πακέτο 3 αριθμών. Μου είπαν ότι η επιδότηση που δικαιούμαι είναι γύρω στα 200-220 ευρώ.

Η σύνδεση μου είναι στο Γερμανό αλλά κάποιες συσκευές δεν τις φέρνει (π.χ. ΕΤΕΝ ή HTC P3300 με DESTINATOR όμως όχι Navimate)

Η Cosmote μου είπε ότι μπορώ να κάνω "Αλλαγή Συνεργάτη". Στο Πλαίσιο όμως που ρώτησα δεν ήξεραν τίποτα :mad:

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

 

Gia auto den kserei kaneis tpt re paidia ?

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω εγώ... αν το έχεις πάρει από Γερμανό, μόνο από εκεί μπορείς να κάνεις αναβάθμιση, δυστυχώς...

Τώρα για να σου είπαν έτσι, προφανώς θα έχουν διορθώσει κάποια πράγματα, αλλά από ότι βλέπεις, κανείς δεν ξέρει αν έχει γίνει και πως. Περιμένουμε νέα ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

yparxei sthn Cosmote programma antistoixo tou TIM1?

dld symbolaio xoris pagio telos, oso milas plironis..

thx

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

yparxei sthn Cosmote programma antistoixo tou TIM1?

dld symbolaio xoris pagio telos, oso milas plironis..

thx

 

όχι.. (ακόμα.. αλλά προφανώς μετά και την κίνηση της Vodafone λογικά θα το κάνουν)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...εστω οτι βρισκομαι στο εξωτερικο και εχω ενεργοποιησει το roaming...Αν με καλεσουν απο την ελλαδα τοτε αυτος που με καλει θα χρεωθει κανονικα σαν να βρισκομουν στην Ελλαδα και εγω που βρισκομαι στο εξωτερικο θα χρεωθω σαν να καλω απο το εξωτερικο στην ελλαδα??
:)
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι...

Όπως κάπως έτσι πλήρωσα και εγώ τα μαλλιοκέφαλά μου όταν πήγα στη Γερμανία...

Πάρε ένα τοπικό νουμεράκι από εκεί που είσαι καλύτερα και στείλτο σε αυτούς που σε καλούν... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

10/04/2007

Ακόμη πιο προσιτή πρόσβαση σε σταθερό ευρυζωνικό Internet και κινητή τηλεφωνία με το COSMOTE ADSL

Τρία δωρεάν πάγια της υπηρεσίας ADSL για παλιούς και νέους συνδρομητές

 

 

 

 

 

 

 

Τρία δωρεάν πάγια της υπηρεσίας ADSL προσφέρει η COSMOTE για όλους τους παλιούς και νέους συνδρομητές στα Οικονομικά Προγράμματα «COSMOTE ADSL», κάνοντας ακόμη πιο προσιτή την πρόσβαση στο σταθερό ευρυζωνικό Internet (ADSL) σε συνδυασμό με υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας.

 

 

 

 

Συγκεκριμένα, η COSMOTE προσφέρει δωρεάν:

 

Τα 3 πρώτα πάγια της υπηρεσίας πρόσβασης στο διαδίκτυο COSMOTE ADSL [1] για τους νέους συνδρομητές.

Tα 3 επόμενα πάγια της υπηρεσίας πρόσβασης στο διαδίκτυο COSMOTE ADSL για τους υφιστάμενους συνδρομητές, αυτόματα και χωρίς πρόσθετες διαδικασίες.

Το συνολικό όφελος για κάθε πελάτη ανέρχεται σε 78 ευρώ [2] .

 

Στο πλαίσιο της προσφοράς, η οποία ισχύει έως τις 5 Μαΐου 2007, η COSMOTE διαθέτει, επίσης, δωρεάν τον εξοπλισμό wireless modem router για όλες τις νέες ενεργοποιήσεις στα Οικονομικά Προγράμματα «COSMOTE ADSL».

 

Με τα πρωτοποριακά Οικονομικά Προγράμματα «COSMOTE ADSL», τα οποία παρέχονται σε συνεργασία με την OTENET, οι πελάτες της COSMOTE έχουν τη δυνατότητα μέσα από τρία τιμολογιακά προγράμματα συμβολαίου, με ένα πάγιο και ενιαίο λογαριασμό, να απολαμβάνουν και απεριόριστη σταθερή ευρυζωνική πρόσβαση στο διαδίκτυο με ταχύτητα στα 1024 kbps και τις προηγμένες υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας της εταιρίας.

 

Τα πακέτα “COSMOTE ADSL” διατίθενται στο εκτεταμένο εμπορικό δίκτυο πωλήσεων της COSMOTE. Περισσότερες πληροφορίες για τα “COSMOTE ADSL” δίνονται στον τετραψήφιο αριθμό 1212 από κινητό τηλέφωνο ή στο 6971001212 από σταθερό.

 

 

 

1. Τα Οικονομικά Προγράμματα «COSMOTE ADSL» περιλαμβάνουν, εκτός από την υπηρεσία πρόσβασης στο διαδίκτυο «COSMOTE ADSL», και τη σύνδεση για την παροχή υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

 

2. Συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%.

 

Πηγή:Δελτίο Τύπου cosmote

Link to comment
Share on other sites

...εστω οτι βρισκομαι στο εξωτερικο ...
.

 

Ακριβώς καλό μου παιδί και πριν φύγεις ρώτησε πόσο θα χρεωθείς και πόσο χρεώνουν το λεπτό, οι εταιρίες στη χώρα που θα πας για να επιλέξεις το δίκτυο που σε συμφέρει (λέμε τώρα) και τι αριθμό θα καλέσεις αν χρειάστείς οτιδήποτες (π.χ. να δηλώσεις απώλεια συσκευής)

Επίσης το καλίτερο που έχει να κάνει ένας συνδρομητής υπηρεσιών είναι πρώτα να ρωτάει τον παροχό και μετά να κάνει χρήση υπηρεσιών.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Cosmote χωρίς πάγιο πότε?Αν λάβουμε υπόψιν οτι όλοι τους αντιγράφουν ο ένας τον άλλον, μόνο η cosmote έμεινε να ανακοινώσει κάτι αντίστοιχο με το tim 1 και vodafone χωρίς πάγιο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Cosmote χωρίς πάγιο πότε?Αν λάβουμε υπόψιν οτι όλοι τους αντιγράφουν ο ένας τον άλλον, μόνο η cosmote έμεινε να ανακοινώσει κάτι αντίστοιχο με το tim 1 και vodafone χωρίς πάγιο.

 

To θελω πολυ γιατι πλερωνω τζαμπα ενα βασικο προγραμμα, αλλα δεν το βλεπω να γινεται. Βασικα αν δεν αλλαξουν τα οικονομικα προγραμματα ειναι καπως περιεργο που υπαρχει προγραμμα χωρις παγιο απο τις αλλες εταιρείες. Τι να κανω ας πουμε το βοντα 10 ή το τιμ 60 ή το κοσμοτε 60 αν παει με ολα τα φεσια κανα 20ευρω?

 

Μακαρι αλλα αν ηταν να το κανει θα το εκανε πιστευω και αντ' αυτου εκανε καποια προσφορά στα dsl...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε cosmote shop να ρωτησω για επιδοτηση(ειμαι χρηστης απο το 99)

 

Η πωλητρια μου ειπε 45 euro (τρομερο ποσο :mad: ) σε περιπτωση που παω στο cosmote 60.Απο κει κ περα αυξανετε το ποσο επιδοτησης για ανωτερα συμβολαια

 

Το θεμα ειναι οτι η συνδεση ειναι στο ονομα του πατερα μου κ δεν μπορει να ερθει μαζι μου σε καποιο cosmote shop για την μεταβιβαση.Η πωλητρια μου ειπε οτι μπορει να μου κανει εξουσιοδοτηση.

Εφυγα λοιπον "συννεφιασμενος" (μου ειπε οτι η μεταβιβαση κανει 21 euro) αλλα μολις εφτασα σπιτι θυμηθηκα οτι δεν την ρωτησα λεπτομερειες για την εξουσιοδοτηση ο βλακας.

 

Ρωταω λοιπον τι πρεπει να γραφει/περιλαμβανει η εξουσιοδοτηση κ τι αλλα χαρτια πρεπει να παω??Πρεπει να παω μαζι με τον πατερα μου σε αστυνομιες κ τετοια για γνησιο υπογραφης κτλ??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1212 για να μην τρέχεις και ρωτάς πάλι.

 

Αλλά νομίζω είναι περίπου έτσι όπως το είπες. Γνήσιο της υπογραφής κτλ.

 

Ναι η μεταβίβαση κοστίζει και σου δίνουν καινούργια κάρτα ΣΙΜ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

45 euro ??? :wacko: Κάνε φορητότητα... πλέον προγράμματα χωρίς καν πάγιο έχουν μεγαλύτερη επιδότηση !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε με τις επιδοτισεις ρε παιδια? Με τους ιδιους μεσους ορους λογιαριαρμων καθε χρονο και μειωνετε 110-90-70!! Πηρα τηλ. τον cosmote και η απαντηση ηταν οτι ολες η εταιριες τις μειωσαν!!!ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΕΝΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/3.1.7196/1662; en; U; ssr))

 

kalomathame auto einai olo.kathe xrono kainourio kinito kalitera montela nees texnologies akrivotera tilefwna.oi etairies mallon den einai diatethimenes na ikanopoioun tin kavla tou kathe sindromiti se auto to thema.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα εναν αριθμο cosmote συμβολαιου 60 πανω απο 3 χρονια και περσι το καλοκαιρι που ηταν να γινει ανανεωση το ποσο χρηματοδότησης συσκευης ηταν ...μηδεν ευρω. Νευριασα και πηρα τηλεφωνο και μου λενε οτι δεν ειχα μεγαλους λογαριασμους...Λεω και εγω θα κανω διακοπη και να γινει καρτοκινητο ωστε να παω με φορητοτητα στην vodafon.Μολις παω στον Γερμανο και δινω να στειλει το fax διακοπης μου λεει ο υπαλληλος ...Μα γιατι να κανετε διακοπη ? να κανουμε νεο συμβολαιο με τον ιδιο αριθμο και περνετε επιχορήγηση συσκευης...Εμεινα καγκελο...Μα καλα του λεω επρεπε να χασω ολοι την μερα μου και να μου σπασουν τα νευρα για να μου το πουν αυτο?...Τελικα ,μην τα πολυλογο, εκανα την διακοπη ,το νουμερο, που λενε οτι γινετε αμεσα καρτοκινητο, εγινε μετα απο 1 μηνα και αφου ειχα χασει ολες τις κλήσεις των φιλων μου ειχα αναγκαστει να αγορασω καρτα με αλλον αριθμο στο ενδιαμεσο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό πακέτο 3 αριθμών. Μου είπαν ότι η επιδότηση που δικαιούμαι είναι γύρω στα 200-220 ευρώ.

Η σύνδεση μου είναι στο Γερμανό αλλά κάποιες συσκευές δεν τις φέρνει (π.χ. ΕΤΕΝ ή HTC P3300 με DESTINATOR όμως όχι Navimate)

Η Cosmote μου είπε ότι μπορώ να κάνω "Αλλαγή Συνεργάτη". Στο Πλαίσιο όμως που ρώτησα δεν ήξεραν τίποτα :mad:

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

To exo kanei ego alla me TIM

Prin kanado xronia prin thn exagora tis Germanos.

 

Eixa symbolaio TIM apo Germano kai h8ela na paro kai thn ekptosh apo to Avantage, phra thn TIM tous eipa ti thelo kai mou eipan na pao se magazi TIM na ypograpso kati xartia gia na mporo na perno epithotiseis apo ta TIM

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

θα ήθελα να κάνω μια απορία..

είμαι συνδρομητής της cosmote από το 2003. είχα πάρει μαζί κινητό με το cosmote 120. από τότε δεν ξαναπήρα την επιδότηση. το καλοκαίρι ζήτησα στο 1212 να μάθω τι επιδότηση έχω και μου είπανε 200ευρώ για ότι συσκευή θέλω κ 250ευρώ για συσκευή I-mode.

σήμερα που πήρα πάλι στο 1212 μου είπανε ότι έχω 100ευρώ κ 115ευρώ για ένα μοτορόλα νομίζω. της είπα οτι παλιά μου είχαν πει πιο πολλά κ μου κάνει συγγνώμη αλλά εδώ τόσα λέει.

αν δεν πάρω την επιδότηση σε ορισμένο χρονικό διάστημα χάνεται ?

Life is too short not to...
Link to comment
Share on other sites

To exo kanei ego alla me TIM

Prin kanado xronia prin thn exagora tis Germanos.

 

Eixa symbolaio TIM apo Germano kai h8ela na paro kai thn ekptosh apo to Avantage, phra thn TIM tous eipa ti thelo kai mou eipan na pao se magazi TIM na ypograpso kati xartia gia na mporo na perno epithotiseis apo ta TIM

 

Στη vodafone γίνεται αλλαγή συνεργάτη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω κοσμοτε συμβολαιο, και χθες απογευμα μου ηρ8ε το παρακατω μηνυμα:

"ck is asking..what are you in2" απο το 4265.

εχετε ιδεα τι ειναι το 4265?

1) ειναι διαφημιση, π.χ. απο μαγαζι η κατι τετοιο, και θα μου στειλουν αργοτερα και αλλο μηνυμα (oh yes, δεχομαι spam και στο κινητο)

2) ειναι υπηρεσια και καποιος μου στελνει ανωνυμο sms? και αν ναι, πως του απανταω?

3) ειναι κατι αλλο που αγνοω παντελως?

 

ζητω τα φωτα σας!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω κοσμοτε συμβολαιο, και χθες απογευμα μου ηρ8ε το παρακατω μηνυμα:

"ck is asking..what are you in2" απο το 4265.

εχετε ιδεα τι ειναι το 4265?

1) ειναι διαφημιση, π.χ. απο μαγαζι η κατι τετοιο, και θα μου στειλουν αργοτερα και αλλο μηνυμα (oh yes, δεχομαι spam και στο κινητο)

2) ειναι υπηρεσια και καποιος μου στελνει ανωνυμο sms? και αν ναι, πως του απανταω?

3) ειναι κατι αλλο που αγνοω παντελως?

 

ζητω τα φωτα σας!

ευχαριστω

 

 

το πιθανότερο διαφήμιση για να ξεκινήσεις ένα chat μέσω sms στο τετραψήφιο αυτό που θα είναι υψηλής χρέωσης..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

η επιδοτηση απο φορητοτητα ειναι μεγαλυτερη

απο την παραμονη των 12 μηνων?

Link to comment
Share on other sites

29/04/2007

Η cosmote συνεχίζει να αναπτύσετε για να προσφέρει την καλύτερη δυνατή επικοινωνία σε όλο και περισσότερους Ελληνες.

Γι'αυτό ,εκτός από το 697, οι αριθμοί των νέων συνδομητών cosmote θα αρχίζουν πλέον και με το πρόθεμα 698 , συγκεκριμενα απο 6981000000 εως 6982999999.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...