Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Gv2008 said:

Βάζει στα βουνά της Β. Ελλάδος και όχι στο Σύνταγμα; Πάντα περίεργοι ήταν. 

👏👏👏👏

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνη ύψος Αστυνομίας. Είχε σήμα 5g εδώ και καιρό αλλά όχι τετοια ταχύτητα. Πολυ καλά μπορώ να πω. Είναι βέβαια πλησίον Εθνικής οδού οπότε πιστεύω γι'αυτό η αναβάθμιση.8013eb6138173b30cd632d7426a890c1.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pank said:

Κατερίνη ύψος Αστυνομίας. Είχε σήμα 5g αλλά όχι τετοια ταχύτητα. Πολυ καλά μπορώ να πω. Είναι βέβαια πλησίον Εθνικής οδού οπότε πιστεύω γι'αυτό η αναβάθμιση.8013eb6138173b30cd632d7426a890c1.jpg

Τελεια

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, panos.kar said:


Πως γίνεται αυτό; Η μόνη που δεν έχει εκεί;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι , η cosmote βαράει 800αρια και η wind έχει αναφέρει συνφουρμητης ότι έχει δεί

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Βάζει στα βουνά της Β. Ελλάδος και όχι στο Σύνταγμα; Πάντα περίεργοι ήταν. 

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα 🤣🤣🤣🤣🤣

1 ώρα πριν, georgebad said:

Ναι , η cosmote βαράει 800αρια και η wind έχει αναφέρει συνφουρμητης ότι έχει δεί

Ετοιμάζουν το mmwave για αυτό  🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα 🤣🤣🤣🤣🤣

Ετοιμάζουν το mmwave για αυτό  🤣🤣🤣🤣🤣🤣

😂😂😂. Δεν είπα να βάλουν μόνο στην Αθήνα. Εγώ είπα να βάλουν και στην Αθήνα. Τα mmWave τους θα σαρώσουν. Giganetwork με spacemobile και mmWave σε όλες τις κεραίες. Άσε τους άλλους να παλεύουν με SA και αν

2 ώρες πριν, pank said:

Κατερίνη ύψος Αστυνομίας. Είχε σήμα 5g εδώ και καιρό αλλά όχι τετοια ταχύτητα. Πολυ καλά μπορώ να πω. Είναι βέβαια πλησίον Εθνικής οδού οπότε πιστεύω γι'αυτό η αναβάθμιση.8013eb6138173b30cd632d7426a890c1.jpg
 

Έχει 5G σε όλη την πόλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες εγω μπηκα για μια ερωτηση περι του unlimited στην καρτοκινητη της vodafone ειμαι σε περιοχη με πολυ δυνατο 5g σημα και ταχυτητες πανω απο 500 mbps το θεμα ειναι ομως οταν παω να κατεβασω ενα αρχειο οπως το league of legends τρωω cap στα 50 mbps με εντελως τυχαια σκαμπανεβασματα προς τα 100 ενω θεωρω πως δεν θα επρεπε ειναι φυσιολογικο η σκοπιμο απο την πλευρα της vodafone να μην δινει το maximum των δυνατοτητων της κεραιας??

Link to comment
Share on other sites



Καλησπερα μαγκες εγω μπηκα για μια ερωτηση περι του unlimited στην καρτοκινητη της vodafone ειμαι σε περιοχη με πολυ δυνατο 5g σημα και ταχυτητες πανω απο 500 mbps το θεμα ειναι ομως οταν παω να κατεβασω ενα αρχειο οπως το league of legends τρωω cap στα 50 mbps με εντελως τυχαια σκαμπανεβασματα προς τα 100 ενω θεωρω πως δεν θα επρεπε ειναι φυσιολογικο η σκοπιμο απο την πλευρα της vodafone να μην δινει το maximum των δυνατοτητων της κεραιας??


Δεν ξέρω αν έχει κόφτη σε αυτή την διεύθυνση αλλά όπου βρήκα n78 με 400 - 500 δεν είδα κόφτη. Φαντάσου ότι κατεβάσω αρχεία 30 με 40 gb από όλα τα γνωστά cloud.

Και steam που δοκίμασα και epic store δεν είχε κανένα cap.

Θα δοκιμάσω και θα σου πω εντός των ημερών.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την πολυ γρηγορη απαντηση σου φιλε μου τι να πω υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω η κατι τοις??
Αν έχεις κάποιο vpn δοκίμασε το .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω οτι χρησιμοποιω wifi-adapter επειδη εχω κανει hotspot το κινητο αλλα το speedtest oυτως η αλλως βγαζει αυτες τις ταχυτητες αλλα θα το δοκιμασω ευχαριστω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, KXLLSXWITCH said:

Καλησπερα μαγκες εγω μπηκα για μια ερωτηση περι του unlimited στην καρτοκινητη της vodafone ειμαι σε περιοχη με πολυ δυνατο 5g σημα και ταχυτητες πανω απο 500 mbps το θεμα ειναι ομως οταν παω να κατεβασω ενα αρχειο οπως το league of legends τρωω cap στα 50 mbps με εντελως τυχαια σκαμπανεβασματα προς τα 100 ενω θεωρω πως δεν θα επρεπε ειναι φυσιολογικο η σκοπιμο απο την πλευρα της vodafone να μην δινει το maximum των δυνατοτητων της κεραιας??

Όταν λες 50 εννοείς 50 MB; Με κεφαλαία δηλαδή;

Αυτό αντιστοιχεί σε περίπου 400 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Στην Κατερίνη η ταχύτητα έχει βελτιωθεί κατά πολύ. Όπως ανέφεραν και άλλα μέλη πιο πάνω, υπάρχουν σημεία που όντως πιάνουν 500-600mbps dl αλλά δεν ισχύει παντού αυτό. Όταν είσαι τριγύρω από την κεραία προς Γανόχωρα οι ταχύτητες είναι υψηλές. 

Σε άλλα σημεία όμως, δυστυχώς, το σήμα μειώθηκε. Στην περιοχή που μένω (πίσω από τα ΚΤΕΛ) εδώ και αρκετές εβδομάδες το κινητό ήταν νεκρό, με σήμα μόνο Η. Μόνο το wi-fi call μ' έσωζε. Πριν είχα 4G ή και 4G+ σε κάποια σημεία με ταχύτητες 8-40 mbps.

Μετά από κλήση στην τεχνική υποστήριξη, βλέπω μια μπάρα 5G, που κάποιες φορές πέφτει σε Η. Τουλάχιστον μπορώ να ανοίξω έστω μια σελίδα με δεδομένα, σε αντίθεση με πριν που δεν άνοιγε τίποτα. Παρόλ' αυτά ο τεχνικός δεν ήταν πολύ αισιόδοξος και μου είπε ότι δεν μπορούν να γίνουν πολλά, αφήνοντάς με να φύγω χωρίς να πληρώσω κάποια ποινή. Αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή να περιμένω να δω πώς κι αν θα βελτιωθεί η κατάσταση όσο το δίκτυο θα εξελίσσεται

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mikeone said:

Στην Κατερίνη η ταχύτητα έχει βελτιωθεί κατά πολύ. Όπως ανέφεραν και άλλα μέλη πιο πάνω, υπάρχουν σημεία που όντως πιάνουν 500-600mbps dl αλλά δεν ισχύει παντού αυτό. Όταν είσαι τριγύρω από την κεραία προς Γανόχωρα οι ταχύτητες είναι υψηλές. 

Σε άλλα σημεία όμως, δυστυχώς, το σήμα μειώθηκε. Στην περιοχή που μένω (πίσω από τα ΚΤΕΛ) εδώ και αρκετές εβδομάδες το κινητό ήταν νεκρό, με σήμα μόνο Η. Μόνο το wi-fi call μ' έσωζε. Πριν είχα 4G ή και 4G+ σε κάποια σημεία με ταχύτητες 8-40 mbps.

Μετά από κλήση στην τεχνική υποστήριξη, βλέπω μια μπάρα 5G, που κάποιες φορές πέφτει σε Η. Τουλάχιστον μπορώ να ανοίξω έστω μια σελίδα με δεδομένα, σε αντίθεση με πριν που δεν άνοιγε τίποτα. Παρόλ' αυτά ο τεχνικός δεν ήταν πολύ αισιόδοξος και μου είπε ότι δεν μπορούν να γίνουν πολλά, αφήνοντάς με να φύγω χωρίς να πληρώσω κάποια ποινή. Αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή να περιμένω να δω πώς κι αν θα βελτιωθεί η κατάσταση όσο το δίκτυο θα εξελίσσεται

Αν δε γίνει κάτι μέχρι τα τέλη του 2023 δεν θα γινει ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, η πράσινη είναι υποδειγματική μέσα στην πόλη. Αν το θέλεις, μπορείς να τη δοκιμάσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Αν δε γίνει κάτι μέχρι τα τέλη του 2023 δεν θα γινει ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, η πράσινη είναι υποδειγματική μέσα στην πόλη. Αν το θέλεις, μπορείς να τη δοκιμάσεις 

H πράσινη όντως είναι υποδειγματική στην Κατερίνη. Αλλά αυτή τη στιγμή είμαι με vodafone 100Mbps vdsl σταθερό στα 20 και κινητό unlimited ultra στα 38. Και η πράσινη για τα ίδια με ανεβάζει περίπου ένα 13-15άρι το μήνα. Και φαίνεται πως είναι ακατέβατη. αν έβρισκα τρόπο να κάνω την αλλαγή έχοντας το ίδιο ποσό θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη. Ελπίζω να βγάλουν καμιά black friday προσφορά αν και χλωμό το κόβω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το nord vpn παιδες παει καπως καλυτερα αλλα τα 500αρια δεν τα φτανει με τιποτα εστω 300 αλλιως δεν εχει νοημα βαζω την οικιακη να το τρεξει....

Τελικα εβαλα Αλβανια για πλακα και μου εδωσε 200 δεν το περιμενα αυτα ειναι ευχαριστω cmvr 🙂

Edited by KXLLSXWITCH
Link to comment
Share on other sites

Αν δε γίνει κάτι μέχρι τα τέλη του 2023 δεν θα γινει ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, η πράσινη είναι υποδειγματική μέσα στην πόλη. Αν το θέλεις, μπορείς να τη δοκιμάσεις 
Δεν ξέρω αν το διόρθωσαν πάντως κέντρο κέντρο Κατερίνη , η πράσινη ήταν πολύ χάλια! Είχα Cosmote πριν 3-4 μήνες. Πλατεία σερνόταν. Η Voda ένα 30-50 άνετα.
Περιμετρικά του κέντρου η πράσινη πολύ δυνατή παντού!
Πάντως αυτή τη στιγμή πολύ ευχαριστημένος από Vodafone Κατερινη. Τη δουλειά μου την κάνω άνετα παντού!
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σε όλη την Αθήνα βρήκα n78 … Μέγαρο μουσικής :

https://www.speedtest.net/my-result/i/5359181823

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, georgebad said:

Επιτελους σε όλη την Αθήνα βρήκα n78 … Μέγαρο μουσικής :

https://www.speedtest.net/my-result/i/5359181823

Καλό 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Ενώ έχω σήμα 5g και όλα πάνε τέλεια και σελίδες και Cosmote Tv , το netflix δεν παίζει καθόλου!
Μάλιστα τεστ στο fast.com δεν δείχνει καθόλου ταχύτητα. 0!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mikeone said:

Στην Κατερίνη η ταχύτητα έχει βελτιωθεί κατά πολύ. Όπως ανέφεραν και άλλα μέλη πιο πάνω, υπάρχουν σημεία που όντως πιάνουν 500-600mbps dl αλλά δεν ισχύει παντού αυτό. Όταν είσαι τριγύρω από την κεραία προς Γανόχωρα οι ταχύτητες είναι υψηλές. 

Σε άλλα σημεία όμως, δυστυχώς, το σήμα μειώθηκε. Στην περιοχή που μένω (πίσω από τα ΚΤΕΛ) εδώ και αρκετές εβδομάδες το κινητό ήταν νεκρό, με σήμα μόνο Η. Μόνο το wi-fi call μ' έσωζε. Πριν είχα 4G ή και 4G+ σε κάποια σημεία με ταχύτητες 8-40 mbps.

Μετά από κλήση στην τεχνική υποστήριξη, βλέπω μια μπάρα 5G, που κάποιες φορές πέφτει σε Η. Τουλάχιστον μπορώ να ανοίξω έστω μια σελίδα με δεδομένα, σε αντίθεση με πριν που δεν άνοιγε τίποτα. Παρόλ' αυτά ο τεχνικός δεν ήταν πολύ αισιόδοξος και μου είπε ότι δεν μπορούν να γίνουν πολλά, αφήνοντάς με να φύγω χωρίς να πληρώσω κάποια ποινή. Αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή να περιμένω να δω πώς κι αν θα βελτιωθεί η κατάσταση όσο το δίκτυο θα εξελίσσεται

Αν δεν μπορείς να κλειδώσεις το τηλέφωνο σου σε NR/LTE να είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι από τα κουλά που κάνει η εταιρία με τις εναλλαγές σημαίνει ότι δεν έχουν σταθμό εκεί κοντά που να μπορεί να εξυπηρετήσει. Δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο για καμία εταιρία υπάρχουν δυστυχώς αυτά τα σημεία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες στην Αθήνα , ένα drop σε 3G 2G δεν είδα . Παρόλα αυτά είναι πίσω σε κάλυψη τόσο σε 4G οσο και σε 5G . Ειδικά η έλλειψη 3G 4g 5g στους σταθμούς του μέτρο πονάει πολύ . Έπισης μπορώ να πω με ασφάλεια ότι η συμπρωτεύουσα έχει περισσότερη n78 . Όπου κινήθηκα n1 .n78 είδα μόνο στο Μέγαρο Μουσικής  . Είδα και αλλά huawei massive αλλά πρέπει να ήταν της wind . Γενικά παρατήρησα ότι βάζουν για κάποιο λόγο μόνο ένα sector n78 σε πολλούς σταθμούς . Η απόκριση παραμένει κακή και οι ταχύτητες , ταχύτητες 2015 και όχι 2022

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...