Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, Chrischal1908 said:

Και άργησε! Η συνεργάτιδα παίζει ήδη;;

Αν η συνεργάτιδα δεν έχει βάλει θα λες πάλι ότι άργησε ή θα λες ότι έχει επενδυτικό πλάνο εν εξελίξει, ότι το δίκτυο θα έχει αλλάξει του χρόνου κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Λευκός Πύργος και Λεωφόρος Μεγάλου Αλεξάνδρου στο φανάρι με 3ήμερο Σεπτεμβρίου IMG_1828.thumb.png.b023b3f7c57d2c22d76e6d22c2c46097.png

 

IMG_1829.thumb.png.cf4189513aaca7cd305277766b356ae7.png
 

Ν78 με -16 RSRQ, εξαιρετική απόκριση με ελάχιστες εναλλαγές σε 4G. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Αν η συνεργάτιδα δεν έχει βάλει θα λες πάλι ότι άργησε ή θα λες ότι έχει επενδυτικό πλάνο εν εξελίξει, ότι το δίκτυο θα έχει αλλάξει του χρόνου κλπ;

Είναι σε διαδικασία πώλησης, ας της δώσουμε λίγο χρόνο (31/12/2027). 😂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Και άργησε! Η συνεργάτιδα παίζει ήδη;;

Δεν την είχα μαζί μου. Θα σου πω στο γυρισμό από Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος, δεν ξέρω σημείο το είχα ζητήσει από γνωστό

Με Galaxy S23 FE

IMG_20240906_081637_397.thumb.jpg.253b9682b9c514918c1aa925612bbd92.jpg

Μπορώ να πω πως έχει βελτιωθεί πολύ με συγκριτικά από εσάς στο τοπικ,θα μάθω σε ποιο σημείο γιατί μου είχε στείλει στην αρχή 500αρι.

Για τη συνεργάτιδα μη με ρωτήσετε δεν ξέρω ούτε για τη πράσινη, βέβαια για τη πράσινη θα το είχε 100% το χιλιάρι.

Link to comment
Share on other sites

Στο ATH δεν είναι παντού αυτό που βλέπεις. Εκτός υπάρχει τρομερή κάλυψη,   εντός του Αεροδρομίου είναι σημεία που παίζουν και πολλά διψήφια αλλά δεν παίζει να μην κάνεις δουλειά.
 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

Στο ATH δεν είναι παντού αυτό που βλέπεις. Εκτός υπάρχει τρομερή κάλυψη,   εντός του Αεροδρομίου είναι σημεία που παίζουν και πολλά διψήφια αλλά δεν παίζει να μην κάνεις δουλειά.
 

Το ίδιο κ η πράσινη; επειδή έχει γεμίσει με micro μέσα, είδα μια μέτρηση του Georgebad κ ήταν η διπλάσια της Vodafone [1900]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Το ίδιο κ η πράσινη; επειδή έχει γεμίσει με micro μέσα, είδα μια μέτρηση του Georgebad κ ήταν η διπλάσια της Vodafone [1900]

Δεν έχω ιδέα για τις άλλες δύο γιατί μόνο vf έχουμε οικογενειακώς για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Επιτέλους μετά από πολλή αναμονή, η 13052 αναβαθμίζεται! Εδώ και τρεις ημέρες πάνω στη κεραία τα παλικάρια, σήμερα σηκώνουν τα νέα panels. Βάλανε και massive στη κορυφή, θα επανέλθω πιο μετά με καλύτερες φωτογραφίες!Screenshot_2024-09-06-16-03-18-765_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.ca807e217f1fd31651f3322b83387e58.jpgScreenshot_2024-09-06-15-06-56-953_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.7be8b0c810a48553777186c53a8140c0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα, σε σταθμό της NOVA όπως φαίνεται από το enb.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, itsmeorestis said:

Καλησπέρα στη παρέα! Επιτέλους μετά από πολλή αναμονή, η 13052 αναβαθμίζεται! Εδώ και τρεις ημέρες πάνω στη κεραία τα παλικάρια, σήμερα σηκώνουν τα νέα panels. Βάλανε και massive στη κορυφή, θα επανέλθω πιο μετά με καλύτερες φωτογραφίες!Screenshot_2024-09-06-16-03-18-765_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.ca807e217f1fd31651f3322b83387e58.jpgScreenshot_2024-09-06-15-06-56-953_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.7be8b0c810a48553777186c53a8140c0.jpg

Μαζί αναβαθμίστηκε κ η NOVA ή όχι; 

Δίπλα ποιος πάροχος είναι εκτός δικτύου βλέπω στο Netmonster 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Πολύ ωραία νέα, σε σταθμό της NOVA όπως φαίνεται από το enb.

 

Όλοι οι σταθμοί στη θυγατρική της Vodafone  ανοίκουν το ξέχασες ότι η νοβα νοικιάζει ; Οπότε στη δικιά της βάζει 😂😂😂😂😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Μαζί αναβαθμίστηκε κ η NOVA ή όχι; 

Δίπλα ποιος πάροχος είναι εκτός δικτύου βλέπω στο Netmonster 

Λογικά θα αναβαθμίστηκε και η NOVA, μια και σε δικό της σταθμό γίνονται οι εργασίες.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Μαζί αναβαθμίστηκε κ η NOVA ή όχι; 

Δίπλα ποιος πάροχος είναι εκτός δικτύου βλέπω στο Netmonster 

Δεν γνωρίζω για τη NOVA, θα το τσεκαρω όμως.

Είχα την πράσινη στην άλλη SIM που πρέπει να είχε διακοπή ρεύματος για κάνα 5λεπτο, συνηθισμένα πράγματα 🤣

22 minutes ago, p_k said:

Λογικά θα αναβαθμίστηκε και η NOVA, μια και σε δικό της σταθμό γίνονται οι εργασίες.

 

Σίγουρα πράγματα, γιατί στην 2806 από την οποία έρχεται το link εδώ πάνω στην 13052 όταν έγινε αναβάθμιση πέρυσι, και οι δύο εταιρείες αναβάθμισαν. Θα το τσεκαρω όμως με κάποιον φίλο που έχει NOVA.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένα πράγματα οι διακοπές;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Όλοι οι σταθμοί στη θυγατρική της Vodafone  ανοίκουν το ξέχασες ότι η νοβα νοικιάζει ; Οπότε στη δικιά της βάζει 😂😂😂😂😂

Τόσο καιρό το λέω εδώ μέσα 😂

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Όλοι οι σταθμοί στη θυγατρική της Vodafone  ανοίκουν το ξέχασες ότι η νοβα νοικιάζει ; Οπότε στη δικιά της βάζει 😂😂😂😂😂

Δηλαδή αν θέλει η Vodafone και τη πιάσει τρέλα να *ξενοικιάσει* τις μισές κεραίες που δίνει στη Nova,μετά θα τη ρίξει κατά πολύ, οι περισσότερες κεραίες είναι συνεγκατασταση θα έπρεπε να είναι ανεξάρτητη !

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Δηλαδή αν θέλει η Vodafone και τη πιάσει τρέλα να *ξενοικιάσει* τις μισές κεραίες που δίνει στη Nova,μετά θα τη ρίξει κατά πολύ, οι περισσότερες κεραίες είναι συνεγκατασταση θα έπρεπε να είναι ανεξάρτητη !

Λογικά θα υπάρχουν ρήτρες 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

Δηλαδή ;

Αν ας πούμε σήμερα η Voda πει ότι εγώ δεν θέλω να είναι άλλο η nova στις κεραίες θα πρέπει να πληρώσει κάποιες ρήτρες. Θα υπάρχει συμφωνία και αν τη σπάσει θα πληρώσει χρυσή τη nova. Υποθέτω δηλαδή 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gv2008 said:

Αν ας πούμε σήμερα η Voda πει ότι εγώ δεν θέλω να είναι άλλο η nova στις κεραίες θα πρέπει να πληρώσει κάποιες ρήτρες. Θα υπάρχει συμφωνία και αν τη σπάσει θα πληρώσει χρυσή τη nova. Υποθέτω δηλαδή 

Κατάλαβα, εγώ πιστεύω θα γίνει αν τη περάσει η NOVA στη κινητή αλλά από την άλλη δεν τη συμφέρει μετά με αυτά τα χρήματα βάζει άλλες κεραίες υποθέτω 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Κατάλαβα, εγώ πιστεύω θα γίνει αν τη περάσει η NOVA στη κινητή αλλά από την άλλη δεν τη συμφέρει μετά με αυτά τα χρήματα βάζει άλλες κεραίες υποθέτω 

Εγώ θέλω απλά να βρεθεί ο ανταγωνιστής της πράσινης. Τώρα αν αυτός θα λέγεται Vf ή nova δεν με αφορά. Ας υπάρξει κάποιος που θα έχει εξίσου καλό δίκτυο και καλές τιμές. Συμφωνώ, είναι λογικό να το πράξει αν και όταν ξεπεράσει τη Vf 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Δηλαδή αν θέλει η Vodafone και τη πιάσει τρέλα να *ξενοικιάσει* τις μισές κεραίες που δίνει στη Nova,μετά θα τη ρίξει κατά πολύ, οι περισσότερες κεραίες είναι συνεγκατασταση θα έπρεπε να είναι ανεξάρτητη !

Υπάρχουν συμβόλαια και δεσμεύσεις! Έτσι θα την άφηνε! Οι αναβαθμίσεις προχωρούν και αυτό μετράει στην παρούσα φάση...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Λογικά θα υπάρχουν ρήτρες 

Το δίκτυο πλέον ανήκει στην vantage και την victus.

Η μόνη εταιρεία που δεν έχει προχωρήσει σε διάσπαση του δικτύου κινητής είναι η cosmote.

Η Nova νοικιάζει τις κεραίες με 10τες συμβόλαιο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Το δίκτυο πλέον ανήκει στην vantage και την victus.

Η μόνη εταιρεία που δεν έχει προχωρήσει σε διάσπαση του δικτύου κινητής είναι η cosmote.

Η Nova νοικιάζει τις κεραίες με 10τες συμβόλαιο.

Και η Vantage towers ανήκει στο KKR όχι στην Vodafone πια!😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...