Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, zerokill said:


Τι συμβόλαιο έχεις ακριβώς; Και αν μπορείς να μας δείξεις το μήνυμα τι αναφέρει ακριβώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω το unlimited ultra . 
 δεν το Ενεργοποίησα εγώ αυτό στο μήνυμα μόνο του . Είναι απενεργοποιημένο και έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί τους μου λένε ότι δεν επηρεάζεται το όριο των 300 στην γραμμή μου. Παρόλα αυτά η ταχύτητα έχει πέσει από τη στιγμή που ήρθε το μήνυμα

EXETE ENEPΓOΠOIHMENH THN YΠHPEΣIA VODAFONE GB CONTROL ΓIA THN ΠPOΣTAΣIA ΣAΣ AΠO XPEΩΣEIΣ INTERNET EKTOΣ ΠAΓIOY. ΓIA NA ΣYNEXIΣETE TH XPHΣH INTERNET MΠEITE EΔΩ https://www.vodafone.gr/gb-control/ KAI AΠOKTHΣTE EΠIΠΛEON GB ΣE ΠOΛY XAMHΛH TIMH. ΓIA TA FAMILY RED ΠPOΓPAMMATA TA ΠAKETA MΠOPOYN NA ENEPΓOΠOIHΘOYN MONO AΠO TO KYPIO MEΛOΣ. ΣTHN E.E. H ΠPOΣBAΣH ΣTHN ΠAPAΠANΩ ΣEΛIΔA AΠAITEI ΣYNΔEΣH ΣE WiFi. OI TIMEΣ ΠEPIΛAMBANOYN ΦΠA KAI ΦOPO KINHTHΣ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, επομένως έχεις δίκιο. 

Φαίνεται ότι άρχισαν τα όργανα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη υπηρεσία μπορείς να την κλείσεις μέσω του My Vodafone App. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CaptainNickGR said:

Την συγκεκριμένη υπηρεσία μπορείς να την κλείσεις μέσω του My Vodafone App. 

Αν την απενεργοποιήσω σε συμβόλαιο με απεριόριστα φαντάζομαι δεν χρεώνομαι κάτι παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gv2008 said:

Αν την απενεργοποιήσω σε συμβόλαιο με απεριόριστα φαντάζομαι δεν χρεώνομαι κάτι παραπάνω 

Μα δεν έχει νόημα η υπηρεσία όταν έχεις απεριόριστα δεδομένα, αν έχεις I4S κάρτα δεν ξέρω αν παίζει εκεί κάποιον ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Bye bye Vodafone, χάθηκε η εμπιστοσύνη . 😉

Η εξυπηρέτηση πελατών δεν γνωρίζει ακόμη τίποτα ουτε για PDF αρχεια στη σελιδα της vodafone απο τον Ιούνιο με όρια στις Extra SIM cards ουτε για κεφαλικές SIM cards.

Συστημικα προδωθηκαν με τις αυθαίρετες μαζικες ενεργοποιησεις με Gigabyte Control σε Batch συνδρομητων στα ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ ! Μα πως είναι δυνατον ? !

 

Όσοι βάλανε Sim Cards με " Unlimited Data " σε WiFi AirBNB και πολυκατοικίες με πολλα διαμερίσματα θα τα βρουν ζόρικα . 😉 🙂 🙂 🙂

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακή κίνηση από την εταιρεία 

Θα πάρω στην εξυπηρέτηση να μάθω αν ισχύει και για το δικό μου συμβόλαιο η αλλαγή. Αν ισχύει όπως ήρθα, θα φύγω και θα κάνω και καταγγελία 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο χαζός του φόρουμ γιατί ακόμα δεν καταλαβαίνω τι έχει γίνει…
Ο φίλος έχει red unlimited ultra άρα παντού απεριόριστα εντος ΕΕ.Το gb κοντρολ πως διάολο ενεργοποιήθηκε και γιατί σε συμβόλαιο ultra εφόσον δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθεί ογκο ποτέ του;
Μήπως το speed limit δεν έχει σχέση με το sms ακριβώς;

Μήπως το γύρισε το παιχνίδι η vf «απεριόριστα δεδομένα αλλα περιορισμένη ταχύτητα» σε περιαγωγή εντός ΕΕ;

Αν την απενεργοποιήσω σε συμβόλαιο με απεριόριστα φαντάζομαι δεν χρεώνομαι κάτι παραπάνω 

Θα τρελαθούμε τελείως παιδιά; Τι χρέωση σε συμβόλαιο με unlimited τα πάντα όλα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι εξωτερικό εδώ και δύο χρόνια ξαφνικά από την προηγούμενη βδομάδα μπήκε κάτι σαν κόφτης στην ταχύτητα μου και από 220 που έπιαναν έπεσα στα 20 μιλάω μια βδομάδα μαζί τους τους εξηγώ το πρόβλημα και μια βδομάδα, υποτίθεται δεν μπορούν να βρούνε λύση. Κάποια κοπέλα από το τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι αυτός ο κόφτης εάν είναι αυτό σε μένα ισχύει για το συμβόλαιο που έχουν γίνει πέρσι. Το δικό μου είναι δύο ετών κανονικά μου λεει δε θα πρεπε να σας επηρεάζει αυτό.

Φίλε και εγώ το ίδιο έχω πάθει. Το έχω αναφέρει εδώ μέσα. Από όταν έφτασα στην Γερμανία για δουλειά αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα. Δεν πάει πάνω από 15 Mbps εδώ και ένα μήνα το ψάχνουν και δεν βρίσκουν τίποτα και καλά. Το ίδιο unlimited ultra έχω με άλλο συμβόλαιο unlimited business ultra λειτουργεί κανονικά. Να πω ότι απενεργοποίησα το Gigabyte control και πάλι τα ίδια κάνει. Κάνω υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα να μου δώσουν απάντηση και μετά το κόβω

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Μάλλον είμαι ο χαζός του φόρουμ γιατί ακόμα δεν καταλαβαίνω τι έχει γίνει…
Ο φίλος έχει red unlimited ultra άρα παντού απεριόριστα εντος ΕΕ.Το gb κοντρολ πως διάολο ενεργοποιήθηκε και γιατί σε συμβόλαιο ultra εφόσον δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθεί ογκο ποτέ του;
Μήπως το speed limit δεν έχει σχέση με το sms ακριβώς;

Μήπως το γύρισε το παιχνίδι η vf «απεριόριστα δεδομένα αλλα περιορισμένη ταχύτητα» σε περιαγωγή εντός ΕΕ;


Θα τρελαθούμε τελείως παιδιά; Τι χρέωση σε συμβόλαιο με unlimited τα πάντα όλα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί. Αν συνεχίσουν έτσι έφυγα για nova κι ας είναι πιο ακριβά. 

Link to comment
Share on other sites

Για την vodafone δεν ισχυει ο νομος του roaming οταν εισαι πανω απο 4 μηνες εξωτερικο μπορει να σε χρεωσει κτλ; 

Ηρεμα ρωταω... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί. Αν συνεχίσουν έτσι έφυγα για nova κι ας είναι πιο ακριβά. 

Το δικτυο ειναι ο ορισμος της ασταθειας σε ολα τα επιπεδα δεν ξερω τι θα λενε στα τμηματα εξυπηρετησης μετα απο ολες αυτες τις αλλαγες και τα παραδοξα ορισμενων πελατων της εταιριας 

Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάμε για πελάτες πολλών ταχυτήτων κι αυτό δεν είναι καλό 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για την vodafone δεν ισχυει ο νομος του roaming οταν εισαι πανω απο 4 μηνες εξωτερικο μπορει να σε χρεωσει κτλ; 
Ηρεμα ρωταω... 
Όχι δεν ισχύει. Και εξ άλλου οποία εταιρεία θέλει το εφαρμόζει..

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Το Gb control πως το βγάζουμε ;
Screenshot_20230812_185101_com.android.chrome_edit_342763511979988.thumb.jpg.5fec095de1e36b53b461b071ae5e0c0b.jpg
Επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση πελατών. Έτσι έκανα εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για να σας πω ακόμα που μπορεί να φτάσει ο πάτος αυτής της εταιρείας ας ξεκινήσουμε από κάτι απλό η πρώτη υπάλληλος στην εξυπηρέτηση πελατών γύρισε και μου είπε επακριβώς να βάλω το κινητό να συνδεθεί με το δίκτυο της telecom στην Γερμανία και της λέω κοπελιά της λέω δε γίνεται αυτό το πράγμα που λες μου λέει πρέπει να το πατήσετε πολλές φορές λέει για να μπορέσει να το επιλέξει κάπου εκεί σταμάτησα να της μιλάω και έκλεισα το τηλέφωνο η περισσότεροι όντως δεν ξέρουνε γι’ αυτό τον περιορισμό και σήμερα έγινε κάτι πρωτότυπο ενώ έχω δώσει δύο φορές στο τηλέφωνο ότι θέλω να με πάρουν για να ακυρώσω το σύμβολο 

Γιατί κλείνω δύο χρόνια με πήραν σήμερα τηλέφωνο να μου κάνουν ανανέωση συμβολαίου και μάλιστα μου είπαν ότι εγώ έχω το Vodafone unlimited 3 και αυτοί Με 2 € παραπάνω μπορούν να μου δώσουν το unlimited 5 Τώρα ότι καταλαβαίνετε καταλαβαίνετε εγώ δε βγάζω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Και για να σας πω ακόμα που μπορεί να φτάσει ο πάτος αυτής της εταιρείας ας ξεκινήσουμε από κάτι απλό η πρώτη υπάλληλος στην εξυπηρέτηση πελατών γύρισε και μου είπε επακριβώς να βάλω το κινητό να συνδεθεί με το δίκτυο της telecom στην Γερμανία και της λέω κοπελιά της λέω δε γίνεται αυτό το πράγμα που λες μου λέει πρέπει να το πατήσετε πολλές φορές λέει για να μπορέσει να το επιλέξει κάπου εκεί σταμάτησα να της μιλάω και έκλεισα το τηλέφωνο η περισσότεροι όντως δεν ξέρουνε γι’ αυτό τον περιορισμό και σήμερα έγινε κάτι πρωτότυπο ενώ έχω δώσει δύο φορές στο τηλέφωνο ότι θέλω να με πάρουν για να ακυρώσω το σύμβολο 
Γιατί κλείνω δύο χρόνια με πήραν σήμερα τηλέφωνο να μου κάνουν ανανέωση συμβολαίου και μάλιστα μου είπαν ότι εγώ έχω το Vodafone unlimited 3 και αυτοί Με 2 € παραπάνω μπορούν να μου δώσουν το unlimited 5 Τώρα ότι καταλαβαίνετε καταλαβαίνετε εγώ δε βγάζω άκρη
Ακριβώς τα ίδια λένε και σε εμένα. Βάζουν την κασσέτα από πολλές προσπάθειες σε αφήνει να συνδεθείς με την Telekom αλλά πάλι τα ίδια θα σου δώσει. Είσαι και εσύ στην Γερμανία όπως και εγώ. Με το ίδιο θέμα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λένε ότι η Telekom.de λειτουργεί καλύτερα από την Vodafone.de που ανήκει στον ίδιο όμιλο με την ελληνική Vodafone; 
 

Αυτο είναι παράνοια.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Σαν να πηγαίνουμε στην Χ αλυσίδα Fast Food και να μας παραπέμπουν στον ανταγωνιστή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HORGRAP said:

Συστημικα προδωθηκαν με τις αυθαίρετες μαζικες ενεργοποιησεις με Gigabyte Control σε Batch συνδρομητων στα ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ ! Μα πως είναι δυνατον ? !

Για το εξωτερικό το ενεργοποιούν… Θα βάλουν και αυτόματη διακοπή χρέωσης όταν είσαι στην ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που η Vodafone εδωσε στο παρελθόν Unlimited Roaming Data στην Ευρώπη ειναι ενας :

Πίστευε πως με το Roaming Steering που έχουν στήσει θα εκαναν ολες τις συσκευές να συνδέονται μονο στο δίκτυο που θελει η Vodafone και εχει συναψει ειδικες συμφωνιες για φτηνο ή ανταποδωτικο Data Traffic .

 ΟΜΩΣ υπηρξαν συνδρομητές που βρεθηκαν σε άλλη χώρα χωρις κάλυψη απο το ' προτιμόμενο δίκτυο ' και καπως ετσι

 .....η Voda αναγκάστηκε να πειραξει εξυπνα το Steering στις Roaming restrictions πλατφορμες της .

 Αν η συσκευή ζητησει επανειλημμένα Access απο δευτερεύον δικτυο που εχει καλη ή καλύτερη κάλυψη τοτε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΊΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΏΝΕΙ ΤΑ ...ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΟΥ Gigabytes για πάρτη σου!

 Εκει την πάτησαν , τρόμαξαν και κλεινουν σιγα σιγα τα απεριόριστα σε Ευρώπη και απο οτι φαίνεται και στην ΕΛΛΆΔΑ με τις extra SIM και τα 300 GB.

Roaming Network Steering was a trap!

Vodafone Global Carrier Services was a ...trap!

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, HORGRAP said:

Ο λόγος που η Vodafone εδωσε στο παρελθόν Unlimited Roaming Data στην Ευρώπη ειναι ενας :

Πίστευε πως με το Roaming Steering που έχουν στήσει θα εκαναν ολες τις συσκευές να συνδέονται μονο στο δίκτυο που θελει η Vodafone και εχει συναψει ειδικες συμφωνιες για φτηνο ή ανταποδωτικο Data Traffic .

 ΟΜΩΣ υπηρξαν συνδρομητές που βρεθηκαν σε άλλη χώρα χωρις κάλυψη απο το ' προτιμόμενο δίκτυο ' και καπως ετσι

 .....η Voda αναγκάστηκε να πειραξει εξυπνα το Steering στις Roaming restrictions πλατφορμες της .

 Αν η συσκευή ζητησει επανειλημμένα Access απο δευτερεύον δικτυο που εχει καλη ή καλύτερη κάλυψη τοτε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΊΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΏΝΕΙ ΤΑ ...ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΟΥ Gigabytes για πάρτη σου!

 Εκει την πάτησαν , τρόμαξαν και κλεινουν σιγα σιγα τα απεριόριστα σε Ευρώπη και απο οτι φαίνεται και στην ΕΛΛΆΔΑ με τις extra SIM και τα 300 GB.

Roaming Network Steering was a trap!

Vodafone Global Carrier Services was a ...trap!

Στο τηλέφωνο πριν όταν με πήραν για ανανέωση μου είπε με αυτό θα είναι πραγματικά απεριόριστα !!! Γιατί ξέρω αυτό θα είναι unlimited 5 ενώ τώρα είμαι στο 3 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι και μήπως πάνε για πώληση… Λήγουν τα roaming partnerships και τα αφήνουν έτσι. Θα μάθουμε σε λίγο καιρό γιατί πάλι ο Μπρουμίδης ανανέωσε ετήσια και θα λήξει οσονουπω 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση πελατών. Έτσι έκανα εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απο το my Vodafone app μπορείτε να το έχετε ενεργό η όχι.
Δεν παίζει όμως κανέναν ρόλο στην ταχύτητά σας.d07627b7a6320cf3a190fd94292a96e4.jpg
89b25b610b868fc3edd2ec884124cff3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...