Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, panos.k2 said:

Αν όντως πρόκειται για σκάνδαλο, κατι που προσωπικά δεν θεωρω απιθανο, θα πρέπει να παίξει το συντομότερο και στα υπόλοιπα μέσα ενημέρωσης που δεν ανταγωνίζονται την nova και τον όμιλο γενικότερα. Εχω άδικο; 

Αυτή η είδηση μόνο στο μεγκα και τα λοιπά σάιτ του αντιπάλου ομίλου επαιξε. Σκάι, Οπεν και ΕΡΤ που δεν σχετίζονται με κανέναν απ τους δυο ομιλους δεν έχουν γράψει ούτε αναφέρει το ζήτημα. 

Ακριβώς αυτό! Σε έναν όμιλο ΜΜΕ παίζει! Αυτό δείχνει δόλο, Ξεκάθαρα!

https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/2198916/diplo-htyphma-marinakh-kata-novaunited-kai-stathop.html

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

https://www.megatv.com/2023/07/14/nova-erotimata-gia-ti-megali-ependysi-pou-emeine-sta-xartia-2/

 

Δεν μου φαίνεται σοβαρό αυτό. Εγώ ξέρω ότι η NOVA τρέχει σε όλη τη χώρα αναβαθμίσεις κεραιών και έργα οπτικών ινών

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ακριβώς αυτό! Σε έναν όμιλο ΜΜΕ παίζει! Αυτό δείχνει δόλο, Ξεκάθαρα!

https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/2198916/diplo-htyphma-marinakh-kata-novaunited-kai-stathop.html

Ωραία. Ας βγει η nova να το διαψεύσει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Πρόκειται για κάποιου είδους ανταγωνισμό μεταξύ Mega-Ant1 και Alpha-Star-Nova. Εγώ αυτό διάβασα.


Αυτή η είδηση έπαιξε και χθες ή προχθές στο δελτίο του μεγκα το βραδυ πάντως. Δεν την ειδα σε άλλο Μεσο Ενημερωσης πέρα από αυτά του ίδιου ομίλου. 

Δηλαδή με αυτά που γράφει για τη Nova, παίρνει Πειραιά άπτερες διαφημίσεις από τον Alpha Star???

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mixtri said:

Ωραία. Ας βγει η nova να το διαψεύσει.

Διάβασα ότι αναμένεται απάντηση της United. Χωρίς να βάζω το χέρι μου και στη φωτιά πιστεύω ότι είναι πόλεμος από Mega-Ant1 μιας και βλέπουν ανταγωνιστικά την united-star-alpha. Μπορεί τελικά το ρεπορτάζ να είναι αληθινό, αλλά όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου

 

1 minute ago, TakeOverNet said:

Δηλαδή με αυτά που γράφει για τη Nova, παίρνει Πειραιά άπτερες διαφημίσεις από τον Alpha Star???

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Τα κανάλια Star και Alpha έχουν σχέση με τη United και από την άλλη πλευρά είναι το Mega και ο ANT1 αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Gv2008 said:

Διάβασα ότι αναμένεται απάντηση της United. Χωρίς να βάζω το χέρι μου και στη φωτιά πιστεύω ότι είναι πόλεμος από Mega-Ant1 μιας και βλέπουν ανταγωνιστικά την united-star-alpha. Μπορεί τελικά το ρεπορτάζ να είναι αληθινό, αλλά όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου

 

Τα κανάλια Star και Alpha έχουν σχέση με τη United και από την άλλη πλευρά είναι το Mega και ο ANT1 αν δεν κάνω λάθος

Ναι οκ. Τι κερδίζει το mega από αυτό; Κόβει τις διαφημίσεις του Alpha?

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα; 

Ποιος μίλησε για διαφημίσεις; 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TakeOverNet said:

Ναι οκ. Τι κερδίζει το mega από αυτό; Κόβει τις διαφημίσεις του Alpha?

Δεν κερδίζει κάτι από διαφημίσεις. Ξεκινά πόλεμος όμως και άλλο που δεν θέλουν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Δεν κερδίζει κάτι από διαφημίσεις. Ξεκινά πόλεμος όμως και άλλο που δεν θέλουν 

Γιατί να κάνουν πόλεμο. Τι έχουν να κερδίσουν; Βαριούνται και λένε πάμε πόλεμο;

Το μόνο λογικο θα ήταν να κάνουν για να αυξήσουν έσοδα. 

Link to comment
Share on other sites

Ότι αναφέραμε πιο πάνω☝️

https://nova.gr/etairia/deltia-typou/psevdeis-isxyrismoi-kai-piesi-sti-nova

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ότι αναφέραμε πιο πάνω☝️

https://nova.gr/etairia/deltia-typou/psevdeis-isxyrismoi-kai-piesi-sti-nova

Εχουνε μπιφ! 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgeavl3 said:

 

Το είδα πριν λίγο. Η Nova πέταξε το κανάλι του Βαγγέλα εκτός πλατφόρμας, γι αυτό παίζουν τέτοιες συκοφαντικες "ειδήσεις" κατά παραγγελία, σε όλα τα ΜΜΕ του ομίλου και στο ίδιο το κανάλι. 

Μάλλον ασχολούμαστε με το τίποτα. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να απαντήσει η Nova με στοιχεία και όχι γενικότητες. Εμένα προσωπικά δε με πείθει η απάντηση επί της τοποθέτησης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Θα ήταν καλό να απαντήσει η Nova με στοιχεία και όχι γενικότητες. Εμένα προσωπικά δε με πείθει η απάντηση επί της τοποθέτησης.

Εγώ κρίνω την απάντηση σωστή και ολοκληρωμένη. Σιγά μη δώσουν και λογαριασμό αναλυτικά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Εγώ κρίνω την απάντηση σωστή και ολοκληρωμένη. Σιγά μη δώσουν και λογαριασμό αναλυτικά. 

Κάθε εταιρεία έχει δικό της πρωτόκολλο.
 

Ωστόσο, υπάρχουν αρκετές σπόντες και από κοσμοτε για την Nova. Ως επιχειρηματίας, θεωρώ ότι το cash flow είναι πολύ σημαντικό και εγώ προσωπικά έχω κάνει το λάθος να το υποτιμήσω.

https://www.euro2day.gr/amp/news/enterprises/article/2192930/mihalhs-tsamaz-o-polemos-timon-den-eynoei-thn-agor.html

«Όχι τις δικές μας επενδύσεις βέβαια, οι οποίες έχουν σχεδιαστεί και υλοποιούνται χωρίς καθυστερήσεις», είπε χαρακτηριστικά και συνέχισε: «Όποιος μπει σε πόλεμο τιμών έχει πρόβλημα ρευστότητας. Αυτό έχει ξαναγίνει στην ελληνική αγορά με τη Wind, η οποία χρεοκόπησε δύο φορές, αν δεν κάνω λάθος».

Αναφερόμενος στη NOVA, είπε ότι δεν μιλάει για χρεοκοπία, ωστόσο σημείωσε ότι θα περιμένει στο τέλος του 2023 για να δει τη ρευστότητα της εταιρείας.

 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σπόντες γιατί έφερε τα πάνω κάτω στο τηλεπικοινωνιακο τοπίο η Νόβα και δεν μπορούν να το χωνεψουν με τίποτε. 

Απο εκεί που πουλούσαν 70 € τα απεριοριστα, ο ανταγωνισμός τους έκανε να τα πουλαν 27.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Σπόντες γιατί έφερε τα πάνω κάτω στο τηλεπικοινωνιακο τοπίο η Νόβα και δεν μπορούν να το χωνεψουν με τίποτε. 

Απο εκεί που πουλούσαν 70 € τα απεριοριστα, ο ανταγωνισμός τους έκανε να τα πουλαν 27.

 

Και 13€, και 6€ σε κάποιες περιπτώσεις.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mixtri said:

Θα ήταν καλό να απαντήσει η Nova με στοιχεία και όχι γενικότητες. Εμένα προσωπικά δε με πείθει η απάντηση επί της τοποθέτησης.

Συμφωνώ απόλυτα. Η απάντηση πολύ γενική (αν όχι τελείως γενική) με παραπομπές σε αριθμό εργαζομένων και καταστημάτων, και καθόλου στοχευμένη απάντηση επί της καταγγελίας (υλοποίηση FTTH).

Θα μου πει κανείς, ότι έτσι απαντάνε τα δικηγοράκια των μεγάλων εταιρειών, γράφοντας τα όποια δελτία τύπου, αλλά εγώ σαν πιο ψαγμένος-περίεργος- συνειδητοποιημένος (όπως θες πες το) θα ήθελα πιο αναλυτική απάντηση επί της συγκεκριμένης δημόσιας καταγγελίας/ανακοίνωσης.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, memoriesradio said:

Και 13€, και 6€ σε κάποιες περιπτώσεις.

Αυτό ακριβώς λέει στο άρθρο. Χτίζεις βάση χωρίς ρευστότητα. Ρίχνεις το καράβι στα βράχια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχετοι στις εταιρείες, προφανώς και έχουν υπολογίσει τα πάντα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Δεν είναι άσχετοι στις εταιρείες, προφανώς και έχουν υπολογίσει τα πάντα. 

Οι εταιρείες δε γίνεται να υπολογίσουν τα πάντα. Μπορούν να εκτιμήσουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Just now, mixtri said:

Οι εταιρείες δε γίνεται να υπολογίσουν τα πάντα. Μπορούν να εκτιμήσουν.

Ωραία, έχουν εκτιμήσει λάθος εννοείς; 

Θα φανεί στην πορεία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...