Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκάστρα κλειστού τύπου GReddy, μαζί με το μπαρόμετρο GReddy, απο την ΑΜΤ DEVELOPMENTS, 270 ευρώ και ξεφυσάει μαγικά.

 

πολυ ενδιαφερον αυτο...εχει ωραιο ηχο τωρα και πιο εντονο?

οσον αφορα για την εξατμιση εκανες καλη δουλεια αλλα πολλα τα λεφτα..εγω λεω να βαλω απλα 2 μπουκες στην ηδη εργοστασιακη(tsi gtsport)απλα δε ξερω που θα ηταν καλυτερα(διαμενω στην θεσσ/νικη)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εψαξα στο internet και βρηκα μια αγγλικη εταιρια η οποια κατασκευαζει ανταπτορες για πολλα εργοστασιακα ραδιοcd. connects2 η εταιρια. στην Ελλαδα μετα απο email βρηκα αντιπροσωπο και τελικα πηγα στην "ηχοκινηση" ωραιοκαστρου 101, 2310650451. Εμεινα ικανοποιημενος απο τον ηλεκτρολογο. 180 ευρω κ το μονο που βλεπει κανεις ειναι η προεκταση USB στο ντουλαπακι του συνοδηγου οπου βαζεις το usb stick.

μπορεις να βαλεις 6 αρχεια απο 99 τραγουδια mp3 σε ενα stick. το εργοστασιακο μας ραδιοcd, αναγνωριζει πλεον οτι εχει συνδεθει με cdιερα με 6 cd με μεχρι 99 mp3 ! ενα 2gb stick αρκει. πηρα το μινι kingston απο mediamark 18ευρω.

επισης στον ιδιο ανταπτορα μπορω να συνδεσω ipod

 

 

http://www.connects2.com/Instructions/USB_OEM.pdf

 

 

εμενα μου ειπανε 250 ευρω στην ηχοδυναμη και μου φανηκαν πολλα για ενα τοσο απλο θεμα..τα 180 ειναι καλυτερα κ το xcarlink ακομα καλυτερο(νομιζω 110 ευρω) αλλα ποιος ασχολειται με την εγκατασταση..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπανε 250 ευρω στην ηχοδυναμη και μου φανηκαν πολλα για ενα τοσο απλο θεμα..τα 180 ειναι καλυτερα κ το xcarlink ακομα καλυτερο(νομιζω 110 ευρω) αλλα ποιος ασχολειται με την εγκατασταση..

 

Η εγκατάσταση του XcarLink (που έχουν κάνει αρκετοί από εμάς ως τώρα) είναι απλή. Δεν χρειάζεται VAGCOM και είναι μισή ώρα δουλειά και το αποτέλεσμα εγγυημένο. Με ένα DIY μπορείς και μόνος σου να το κάνεις (μην πληρώνετε τζάμπα χρήματα).

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση του XcarLink (που έχουν κάνει αρκετοί από εμάς ως τώρα) είναι απλή. Δεν χρειάζεται VAGCOM και είναι μισή ώρα δουλειά και το αποτέλεσμα εγγυημένο. Με ένα DIY μπορείς και μόνος σου να το κάνεις (μην πληρώνετε τζάμπα χρήματα).

 

Κώστας

 

Συμφωνώ με τον Κώστα ότι η σύνδεση είναι αρκετά απλή,αν και το έβαλα σε κατάστημα. :lol: Μπείτε στο http://www.directed.gr και θα βρείτε το κατάστημα που σας βολεύει για το xcarlink. Πλήρωσα 150€ (130€ + 20€ τοποθέτηση) σε κάποιον στο Βόλο.

Κώστα, υπάρχουν και φίλοι που δεν πιάνει το χέρι τους. Από το να κάνουν καμιά ζημιά... :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον αυτο...εχει ωραιο ηχο τωρα και πιο εντονο?

οσον αφορα για την εξατμιση εκανες καλη δουλεια αλλα πολλα τα λεφτα..εγω λεω να βαλω απλα 2 μπουκες στην ηδη εργοστασιακη(tsi gtsport)απλα δε ξερω που θα ηταν καλυτερα(διαμενω στην θεσσ/νικη)

 

O ήχος είναι τέλειος. Βραχνός και με βάθος.Βλέπεις σιντελούν ολες οι κατασκεύες (D.PIPE και τα τελικά του R32 μαζι με την οβάλ μπούκα )Για μένα καλά θα κάνεις να βάλεις μόνο μπούκες (ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΑΜΑ VW ΤΖΙΖΖΖ!!! ΝΤΑΝΤΑ!!! ) Εφάρμοσε την τακτική ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ !!! Δηλ. ρώτα φίλους και γνωστούς για ΕΞΑΤΜΗΣΑ ΚΑΛΟ. KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το ειχε κανει κανα δυο φορες στην αρχη, αλλα το συνεδεσα με το οτι αυτο εγινε οταν αλλαξα τη βενζινη απο απλη σε σουπερ (ετσι για να δω αν υπαρχει διαφορα) και το απεδωσα σε νοθευμενη σουπερ.Αληθεια η ψεμα απο τοτε βαζω μονο απλη χωρισ πλεον κανενα προβλημα. Σημειοτεον οτι παντα χρησιμοποιω το ιδιο παρτηριο (το ιδιο ηταν και οταν εβαλα τη σουπερ αλλα δεν ειπα τιποτα γιατι ποιος θα με ακουγε. Βαζω μονο απλη και εχω το κεφαλι μου ησυχο, καθοτι η σουπερ λιγο/πολυ νοθευεται πολυ περισσοτερο απο την απλη).

 

1. Όσον αφορά το μην. του thpap, διάβασα κάπου ότι ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου καταλαβαίνει ότι αν πατάς ομαλά και όχι απότομα το γκάζι και ρυθμίζει ανάλογα τη συμμετοχή του compressor και turbo. Αυτό το είδα στην πράξη, πήγαινα ομαλά και πάτησα απότομα το γκάζι και δεν ήταν η επιτάχυνση τέτοια όσο όταν το ξαναπάτησα τη δεύτερη φορά με διάστημα 5''. Όταν όμως έκανα συνεχώς επιταχύνσεις, η απόδοσή του ήταν άμεση και σωστή όπως πάντα. Αύτο το διαπίστωσα από την αρχή. Τώρα έχω 11500km. Αν ξέρει κάτι κάποιος ας επιβεβαιώσει ή απορρίψει. :rolleyes:

2. Μιας που μιλάμε για βενζίνες, αυτό που λένε για την ΕΛΙΝ ότι την ελέγχει το Μετσόβιο ισχύει; :shifty:

3. Βάζοντας ένα κομπρεσσεράκι που έχω για να φουσκώνω τα ελαστικά διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει η 12V υποδοχή! Ενώ πριν το χρησιμοποιούσα κανονικά. Και η πλάκα είναι ότι νόμιζα πως έφταιγε το κομπρεσσεράκι και το έκανα 2 φορές αλλαγή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Κώστα ότι η σύνδεση είναι αρκετά απλή,αν και το έβαλα σε κατάστημα. :lol: Μπείτε στο http://www.directed.gr και θα βρείτε το κατάστημα που σας βολεύει για το xcarlink. Πλήρωσα 150€ (130€ + 20€ τοποθέτηση) σε κάποιον στο Βόλο.

Κώστα, υπάρχουν και φίλοι που δεν πιάνει το χέρι τους. Από το να κάνουν καμιά ζημιά... :)

 

εβαλες το xcarlink σε καταστημα ηχου δηλαδη με 150 ευρω καλο ακουγεται..η υποδοχη του που βρισκεται(σε ποιο σημειο στο αυτοκινητο βγαινει η θυρα usb σου?)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

1. Όσον αφορά το μην. του thpap, διάβασα κάπου ότι ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου καταλαβαίνει ότι αν πατάς ομαλά και όχι απότομα το γκάζι και ρυθμίζει ανάλογα τη συμμετοχή του compressor και turbo. Αυτό το είδα στην πράξη, πήγαινα ομαλά και πάτησα απότομα το γκάζι και δεν ήταν η επιτάχυνση τέτοια όσο όταν το ξαναπάτησα τη δεύτερη φορά με διάστημα 5''. Όταν όμως έκανα συνεχώς επιταχύνσεις, η απόδοσή του ήταν άμεση και σωστή όπως πάντα. Αύτο το διαπίστωσα από την αρχή. Τώρα έχω 11500km. Αν ξέρει κάτι κάποιος ας επιβεβαιώσει ή απορρίψει. :rolleyes:

2. Μιας που μιλάμε για βενζίνες, αυτό που λένε για την ΕΛΙΝ ότι την ελέγχει το Μετσόβιο ισχύει; :shifty:

3. Βάζοντας ένα κομπρεσσεράκι που έχω για να φουσκώνω τα ελαστικά διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει η 12V υποδοχή! Ενώ πριν το χρησιμοποιούσα κανονικά. Και η πλάκα είναι ότι νόμιζα πως έφταιγε το κομπρεσσεράκι και το έκανα 2 φορές αλλαγή. :lol:

 

εχεις απολυτο δικιο για το 1 σε ανηφόρα και εχοντας σταθερη ταχυτητα αν πατησεις αποτομα τερμα γκαζι η επιταχυνση ειναι παρα πολυ μικρη, σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να το πατησεις σιγα σιγα!!!!

το ΕΜΠ ειναι αυτο που κανει ελεγχο στην βενζινη της ΕΛΙΝ ειναι οντως αληθεια

Link to comment
Share on other sites

3. Βάζοντας ένα κομπρεσσεράκι που έχω για να φουσκώνω τα ελαστικά διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει η 12V υποδοχή! Ενώ πριν το χρησιμοποιούσα κανονικά. Και η πλάκα είναι ότι νόμιζα πως έφταιγε το κομπρεσσεράκι και το έκανα 2 φορές αλλαγή. :lol:

 

Μήπως δεν είχες το κλειδί στη μίζα?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου.Βία και νοθεία παντου!

Απλα φροντισε να βαζεις 95αρες με προσθετα καθαρισμου βαλβιδων/θαλαμου καυσεως,οπως προτεινει το manual του αυτοκινητου,οι οποιες βγαζουν και καποια χλμ απόστασης παραπανω.

Στο δικο μου βαζω 95αρες (ΕΚΟ Κinitron ,7 στις 10 φορες και V-power τις υπολοιπες) απο 2 συγκεκριμενα βενζιναδικα που μεχρι τωρα εχουν αποδειχθει ασφαλη.

Ιδιως στην ΕΚΟ που δεν εχει απλη αμολυβδη,μπορεις να εισαι σιγουρος για το τι πληρωνεις.

Κατι αλλο που "παιζει" επισης,ειναι ο καθαρισμος των δεξαμενων του καθε πρατηριου,ο οποιος ειναι δυστυχως ενας παραγοντας που εχει να κανει καθαρα με τον ιδιοκτητη του και το ποσο επαγγελματιας ειναι...

 

Εγω μονο EKO 95plus. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εβαλες το xcarlink σε καταστημα ηχου δηλαδη με 150 ευρω καλο ακουγεται..η υποδοχη του που βρισκεται(σε ποιο σημειο στο αυτοκινητο βγαινει η θυρα usb σου?)

 

Αν και έχει απαντηθεί πολλάκις σε προηγούμενα posts, έχω βάλει στις υποδοχές (USB και Line-in) του xcarlink δύο προεκτάσεις καλωδίων και το μηχανηματάκι το έκρυψα μέσα και πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού (το στρίμωξα πίσω και πλάγια από τη θήκη για το βιβλίο του αυτοκινήτου). Αποτέλεσμα: φαίνονται μόνο οι δύο προεκτάσεις (οι είσοδοι) μέσα στο ντουλαπάκι και το βιβλίο κανονικά στη θέση του. :D

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο για το 1 σε ανηφόρα και εχοντας σταθερη ταχυτητα αν πατησεις αποτομα τερμα γκαζι η επιταχυνση ειναι παρα πολυ μικρη, σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να το πατησεις σιγα σιγα!!!!

το ΕΜΠ ειναι αυτο που κανει ελεγχο στην βενζινη της ΕΛΙΝ ειναι οντως αληθεια

 

Υπόψιν, δεν εννοώ το καθυστέρηση λόγω ηλεκτρονικού γκαζιού. ;)

Η απορία μου είναι αν όντως η 100άρα της ΕΛΙΝ είναι καθαρή (λόγω χαμηλής τιμής χωρίς εννοείτε η υψηλή τιμή να σημαίνει και καθαρή 100άρα). Αν έβγαινε κανένα μηχάνημα που να μπορούσαμε να έχουμε ο καθένας και να λέει τα οκτάνια της βενζίνης που βάζεις στο κάθε πρατήριο, θα πετυχαίναμε 3 καλά.

1. δεν θα χρειαζόταν κανένας έλεγχος από το κράτος

2. θα ήταν όλοι νόμιμοι

3. Θα ξέραμε πραγματικά τι βάζουμε και ουσιαστικά τι "αγοράζουμε" κάθε φορά! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες το κλειδί στη μίζα?

 

Όχι μωρέ, να το κλειδί γύρισα, να έβαλα μπροστά, μέχρι και τον αναπτήρα (αν και δεν καπνίζω) πάτησα να δω αν ζεσταίνεται αλλά μάταια! Δεν ξέρω τι συμβαίνει. :(

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ, να το κλειδί γύρισα, να έβαλα μπροστά, μέχρι και τον αναπτήρα (αν και δεν καπνίζω) πάτησα να δω αν ζεσταίνεται αλλά μάταια! Δεν ξέρω τι συμβαίνει. :(

 

Για δες την ασφάλεια

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ, να το κλειδί γύρισα, να έβαλα μπροστά, μέχρι και τον αναπτήρα (αν και δεν καπνίζω) πάτησα να δω αν ζεσταίνεται αλλά μάταια! Δεν ξέρω τι συμβαίνει. :(

 

Εχουν "ανοιξει" πολυ τα δυο σιδερακια που ειναι μεσα στην υποδοχη για να κανουν σωμα με τον αναπτηρα ή οτι αλλο βαζεις εκει....

Το ειχα παθει και εγω....αλλαζοντας 2 αναπτηρες μεχρι να το βρώ.Τελικα με κατι πλαστικο παντα...μη γινει και κανενα βραχυκυκλωμα τα εσφιξα και απο τοτε ολα καλα.Σε μενα ειχε συμβει βαζοντας ενα φορτιστη απο κινητο ....ο οποιος ηταν λιγο πιο "παχυς" απο οτι ο αναπτηρας!!!!;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help Έχω παραγγείλει ένα Golf V Gt DSG.. αλλά μου έχει προκύψει ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****το!! Το αυτοκίνητο το παρήγγειλα τον Οκτώβριο και μου είπε σε τέσσερις μήνες θα το έχω δηλαδή τον Φεβρουάριο. Τον παίρνω τηλέφωνο τον Φεβρουάριο και μου λέει κάτι προέκυψε και τελικά θα το πάρεις Μάρτιο. Λέω δεν γ…ται άνθρωποι είμαστε κάτι θα του έτυχε… και με παίρνει χτες το απόγευμα από το γραφείο του στον Φιλιπαίο και μου λέει τελικά θα έρθει Απρίλιο. Του λέω και εγώ λοιπόν οκ φέρε μου πίσω τα 2500 ευρώ που σου έδωσα προκαταβολή γιατί δεν το θέλω!!!! Πάντα με την λογική ότι το αυτοκίνητο το ήθελα ένα χρόνο πριν έρθει το Golf VI , πας να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο αλλάζει σε έξι μήνες??? Εντωμεταξύ τον Απρίλιο έχω φορολογικές δηλώσεις και θα τελειώσω την πολύ δουλειά τέλος Ιουλίου (είμαι λογιστής),άρα δεν θα μπορώ να το πάω ούτε μια βόλτα! Και λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω το VI GTi γιατί θα έχω μαζέψει περισσότερα λεφτά?? Δεν ξέρω τι να κάνω…
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help Έχω παραγγείλει ένα Golf V Gt DSG.. αλλά μου έχει προκύψει ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****το!! Το αυτοκίνητο το παρήγγειλα τον Οκτώβριο και μου είπε σε τέσσερις μήνες θα το έχω δηλαδή τον Φεβρουάριο. Τον παίρνω τηλέφωνο τον Φεβρουάριο και μου λέει κάτι προέκυψε και τελικά θα το πάρεις Μάρτιο. Λέω δεν γ…ται άνθρωποι είμαστε κάτι θα του έτυχε… και με παίρνει χτες το απόγευμα από το γραφείο του στον Φιλιπαίο και μου λέει τελικά θα έρθει Απρίλιο. Του λέω και εγώ λοιπόν οκ φέρε μου πίσω τα 2500 ευρώ που σου έδωσα προκαταβολή γιατί δεν το θέλω!!!! Πάντα με την λογική ότι το αυτοκίνητο το ήθελα ένα χρόνο πριν έρθει το Golf VI , πας να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο αλλάζει σε έξι μήνες??? Εντωμεταξύ τον Απρίλιο έχω φορολογικές δηλώσεις και θα τελειώσω την πολύ δουλειά τέλος Ιουλίου (είμαι λογιστής),άρα δεν θα μπορώ να το πάω ούτε μια βόλτα! Και λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω το VI GTi γιατί θα έχω μαζέψει περισσότερα λεφτά?? Δεν ξέρω τι να κάνω…

 

Κατ' αρχην μου φαινεται απαραδεκτο να εχεις δωσει 2500 ευρω για προκαταβολη (εκτος και αν εχεις αρκετα εξτρα που συνηθως δεν παραγγελονται).

- Θα επαιρνα τη προκαταβολη πισω και θα κοιταζα αν υπαρχει κατι αμεσα διαθεσιμο απο το δικτυο της Κοσμοκαρ (αυτο μπορουν να το κανουν και αυτοι αν και δεν το προτιμουν καθοτι δεν λογιζεται ακριβως δικο τους κομματι).

 

- Αν δεν εβρισκα τιποτα θα περιμενα την επομενη γενια οπωσδηποτε

εχοντας βεβαιως υπ' οψιν μου το ρισκο που εχει καθε καινουργιο μοντελο τα πρωτα 1-2 χρονια μεχρι να βγουν οι οποιες ατελειες/προβληματακια του.

 

Προσωπικα θα περιμενα την επομενη γενια και θα επαιρνα το ρισκο, εφοσον ειναι τοσο κοντα. Εγωτο δικο μου το πηρα περυσι το Μαρτιο και ισως να περιμενα το καινουργιο αν δεν ειχαν αναβαλλει την τελευταια στιγμη τη παραγωγη του απο αρχες 2008 στα τελη 2008.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help Έχω παραγγείλει ένα Golf V Gt DSG.. αλλά μου έχει προκύψει ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****το!! Το αυτοκίνητο το παρήγγειλα τον Οκτώβριο και μου είπε σε τέσσερις μήνες θα το έχω δηλαδή τον Φεβρουάριο. Τον παίρνω τηλέφωνο τον Φεβρουάριο και μου λέει κάτι προέκυψε και τελικά θα το πάρεις Μάρτιο. Λέω δεν γ…ται άνθρωποι είμαστε κάτι θα του έτυχε… και με παίρνει χτες το απόγευμα από το γραφείο του στον Φιλιπαίο και μου λέει τελικά θα έρθει Απρίλιο. Του λέω και εγώ λοιπόν οκ φέρε μου πίσω τα 2500 ευρώ που σου έδωσα προκαταβολή γιατί δεν το θέλω!!!! Πάντα με την λογική ότι το αυτοκίνητο το ήθελα ένα χρόνο πριν έρθει το Golf VI , πας να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο αλλάζει σε έξι μήνες??? Εντωμεταξύ τον Απρίλιο έχω φορολογικές δηλώσεις και θα τελειώσω την πολύ δουλειά τέλος Ιουλίου (είμαι λογιστής),άρα δεν θα μπορώ να το πάω ούτε μια βόλτα! Και λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω το VI GTi γιατί θα έχω μαζέψει περισσότερα λεφτά?? Δεν ξέρω τι να κάνω…

 

To Golf VI βγαινει το 2009. Επομενως υπολογισε για το GTi τουλαχιστον 6 μηνες αργοτερα απο την παρουσιαση του VI. Δεν κυκλοφορουν ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help Έχω παραγγείλει ένα Golf V Gt DSG.. αλλά μου έχει προκύψει ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****το!! Το αυτοκίνητο το παρήγγειλα τον Οκτώβριο και μου είπε σε τέσσερις μήνες θα το έχω δηλαδή τον Φεβρουάριο. Τον παίρνω τηλέφωνο τον Φεβρουάριο και μου λέει κάτι προέκυψε και τελικά θα το πάρεις Μάρτιο. Λέω δεν γ…ται άνθρωποι είμαστε κάτι θα του έτυχε… και με παίρνει χτες το απόγευμα από το γραφείο του στον Φιλιπαίο και μου λέει τελικά θα έρθει Απρίλιο. Του λέω και εγώ λοιπόν οκ φέρε μου πίσω τα 2500 ευρώ που σου έδωσα προκαταβολή γιατί δεν το θέλω!!!! Πάντα με την λογική ότι το αυτοκίνητο το ήθελα ένα χρόνο πριν έρθει το Golf VI , πας να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο αλλάζει σε έξι μήνες??? Εντωμεταξύ τον Απρίλιο έχω φορολογικές δηλώσεις και θα τελειώσω την πολύ δουλειά τέλος Ιουλίου (είμαι λογιστής),άρα δεν θα μπορώ να το πάω ούτε μια βόλτα! Και λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω το VI GTi γιατί θα έχω μαζέψει περισσότερα λεφτά?? Δεν ξέρω τι να κάνω…

 

1. Γνωρίζω από φίλο μου ότι ο Φιλιππαίος είναι μάπα. Του έκανε και εκείνου κάτι αντίστοιχο. :mad:

2. Το αυτοκίνητο με το που το παίρνεις ήδη χάνει 2000€. Φαντάσου μετά από τόσο διάστημα. Ο πεθερός μου πήρε το Volvo S40 1.8 τον Ιούνιο 25000€ (έκλειναν εξάμηνο) και τώρα του το παίρνουν 18000€. :(

3. Όπως καταλαβαίνεις, θα περίμενα για το VI. :)

4. Φυσικά, μπορείς να ζητήσεις την προκαταβολή (2500€? πολλά ζήτησε ο φίλος. Ο δικός μου μου ζήτησε 1500€ και του έδωσα 1000€ με ειδική παραγγελία - 6extra) πίσω. Στο πίσω μέρος του συμφωνητικού λέει μέγιστο χρόνο αναμονής. Αν τον ξεπερνάει, ζήτα την (αν βέβαια αποφασίσεις να την ακυρώσεις).

5. Κοίτα τις ανάγκες σου και μην παρασύρεσαι από εμάς. Εμείς γνώμες λέμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help Έχω παραγγείλει ένα Golf V Gt DSG.. αλλά μου έχει προκύψει ένα θέμα και δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****το!! Το αυτοκίνητο το παρήγγειλα τον Οκτώβριο και μου είπε σε τέσσερις μήνες θα το έχω δηλαδή τον Φεβρουάριο. Τον παίρνω τηλέφωνο τον Φεβρουάριο και μου λέει κάτι προέκυψε και τελικά θα το πάρεις Μάρτιο. Λέω δεν γ…ται άνθρωποι είμαστε κάτι θα του έτυχε… και με παίρνει χτες το απόγευμα από το γραφείο του στον Φιλιπαίο και μου λέει τελικά θα έρθει Απρίλιο. Του λέω και εγώ λοιπόν οκ φέρε μου πίσω τα 2500 ευρώ που σου έδωσα προκαταβολή γιατί δεν το θέλω!!!! Πάντα με την λογική ότι το αυτοκίνητο το ήθελα ένα χρόνο πριν έρθει το Golf VI , πας να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο αλλάζει σε έξι μήνες??? Εντωμεταξύ τον Απρίλιο έχω φορολογικές δηλώσεις και θα τελειώσω την πολύ δουλειά τέλος Ιουλίου (είμαι λογιστής),άρα δεν θα μπορώ να το πάω ούτε μια βόλτα! Και λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω το VI GTi γιατί θα έχω μαζέψει περισσότερα λεφτά?? Δεν ξέρω τι να κάνω…

 

Χωρίς δεύτερη σκέψη θα περίμενα το VI....

 

Επίσης χωρίς δεύτερη σκέψη θεωρώ ότι το τουτου σου ήρθε κανονικά και το δώσανε σε πιο "προνομιούχο" πελάτη...

 

Όσο για το VI έχω ακούσει ότι αναμένεται το Β' εξάμηνο του 2008.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δεύτερη σκέψη θα περίμενα το VI....

 

Επίσης χωρίς δεύτερη σκέψη θεωρώ ότι το τουτου σου ήρθε κανονικά και το δώσανε σε πιο "προνομιούχο" πελάτη...

 

Όσο για το VI έχω ακούσει ότι αναμένεται το Β' εξάμηνο του 2008.

 

Αυτό είναι τραγικό. Τι πάει να πει προνομιούχος πελάτης δηλαδή?? Να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και να το πάρεις από άλλη αντιπροσωπεία. Μπορεί να υπάρχει και ετοιμοπαράδοτο κάπου.

Γνώμη μου είναι ανάλογα με τις ανάγκες σου να δεις αν μπορείς να περιμένεις για το VI ή να πάρεις αυτό τώρα. Πάντως από φότος που είδα, έχω την αίσθηση ότι το V είναι πιο όμορφο εξωτερικά. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε..

Be well.

ilias
Link to comment
Share on other sites

To Golf VI βγαινει το 2009. Επομενως υπολογισε για το GTi τουλαχιστον 6 μηνες αργοτερα απο την παρουσιαση του VI. Δεν κυκλοφορουν ταυτοχρονα.

και βάλε....

 

Εχουν "ανοιξει" πολυ τα δυο σιδερακια που ειναι μεσα στην υποδοχη για να κανουν σωμα με τον αναπτηρα ή οτι αλλο βαζεις εκει....

Το ειχα παθει και εγω....αλλαζοντας 2 αναπτηρες μεχρι να το βρώ.Τελικα με κατι πλαστικο παντα...μη γινει και κανενα βραχυκυκλωμα τα εσφιξα και απο τοτε ολα καλα.Σε μενα ειχε συμβει βαζοντας ενα φορτιστη απο κινητο ....ο οποιος ηταν λιγο πιο "παχυς" απο οτι ο αναπτηρας!!!!;)

ακριβώς, το πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από φότος που είδα, έχω την αίσθηση ότι το V είναι πιο όμορφο εξωτερικά. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε..

Be well.

 

Εψαξα λίγο στο ιντερνετ για να δω τις φωτογραφίες από το νέο Golf και κάθε site είχε και από μία έκδοχη. Εσύ σε ποιά αναφέρεσαι? υπάρχει κάποια επίσημη φωτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...