Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο "καταναλωση" λαδιου πως τα παει το αυτοκινητο σας?

 

Ο ξαδερφος μου εχει ηδη απογοητευθει σε αυτο το κομματι. Εχει αυτο με τα 140 αλογα, και ενω απο επιδοσεις -καταναλωση βενζινης ειναι ενταξει, το αμαξι του ζητα απιστευτο λαδι, ενω στην αντιπροσωπεια του λενε οτι ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ...

 

καμια παραθεση εδω κανεις;;;

 

13000 χιλ., ίδιο αμάξι και ούτε σταγόνα λάδι δεν έχει κάψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο "καταναλωση" λαδιου πως τα παει το αυτοκινητο σας?

 

το δικο μου (170ps) στα 8,000km ηθελε 200ml.

σερβις στα ~13,500km (ειχε καψει περιπου 100, κρίνοντας απο τις γραμμες του δεικτη) τωρα με 16,500km δεν το εχω κοιταξει για να σου πω... normal πραγματα δηλαδη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι! Τα 230 ειναι με το ΦΠΑ!!!

Στην αρχη μου ειχε πει 230 μειον το ΦΠΑ!!!

δηλαδη 180-190 ευρο περιπου!

 

Στη δικη μου περιπτωση,πριν απο ενα μηνα περιπου,ειχε ζητησει 150€ που το κατεβασε στα 120€ μετα απο διαπραγματευσεις!!!

Πραγματι κανει καλη δουλεια,οπως και η ποιοτητα των υλικων ειναι πολυ καλυτερη συγκριτικα με αλλες-φθηνοτερες-τοποθετησεις που εχω δει,αλλα το ποσο των 230€ ειναι οντως πολυ μεγαλο για δυο απλες αποληξεις...

 

Οσο για την καταναλωση λαδιου 9300χλμ σημερα ,ουδεν προβλημα!

 

Costas Που να τα φανταστει κανεις...Πολυ καλα τα tips που ανακαλυψες !!!

vwgt Καλοριζικο to xcarlink...και το Fader :) !!!

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως η τάπα του λαδιού ανοίχτηκε μόνο για να αλλαχτούν τα λάδια στις 15.000χλμ. Κατά τα άλλα δεν καίει τίποτα... Σε αυτόν τον τομέα δεν έχω παράπονο, αντίθετα με την ευθυγράμμιση του τιμονιού (φτιάχτηκε σε 3 επισκέψεις), με το σασμάν (σε εκκρεμότητα) και με τον κεντρικό αεραγωγό που τρίζει και μάλλον δε θα φτιαχτεί ποτε...
Link to comment
Share on other sites

yep. Μου είπε ψέματα ή μου απέκρυψε πληροφορίες σχετικά με το αυτοκίνητο. Επιπλέον, με καθυστερεί χαρακτηριστικά εδώ και μήνες με την επισκευή της 2ας ("άστο μήπως βγάλει όλο το σασμάν πρόβλημα να το περάσουμε όλο στην εγγύηση") και το χειρότερο ίσως είναι ότι στην αλλαγή λαδιών πήγε στο βιβλιαράκι και έβαλε φαρδιά-πλατιά την υπογραφή του εκεί που λέει ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ, ενώ δεν είναι!

 

Με αυτόν τον τρόπο, θεωρητικά το αυτοκίνητο τίθεται εκτός εγγύησης (αν και στην πράξη με καλύπτουν), ενώ σίγουρα χάνω το προνόμιο της έκπτωσης 70% για τα επόμενα δυο χρόνια...

 

Άρη απλώς απαράδεκτος ο συγκεκριμένος. Μα να κάνει service και να μην το βάλει στο VAS ? Και καλά ο μηδενισμός του service. Αν είχε καταγραφεί κάποιο σφάλμα ? Σοβαρή παράβλεψη. Και αυτό με την υπογραφή κανονική τσατσιά. Να φανταστείς από επίσημες σου λένε κάντο έξω το service αρκεί να μην το γράψεις και ίσως δε χαθεί η εγγύηση. Πάντως επειδή είναι ακόμα καινούριο το αμάξι και επειδή από τις αντικαταστάσεις σε εγγύηση και τα εμπόμενα service η επίσημη θα κερδίσει παρά θα χάσει, μπορείς να πας να τους πεις αν χρειαστεί τί έγινε (μίλα και με κάποιον υπεύθυνο) και νομίζω ότι δε θα σκαλώσει ούτε στο ότι πήρες το αμάξι από αλλού, ούτε στο ότι έχει γίνει καταγραφή service από μη εξουσιοδοτημένο. Δεν είναι εργά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο "καταναλωση" λαδιου πως τα παει το αυτοκινητο σας?

 

Ο ξαδερφος μου εχει ηδη απογοητευθει σε αυτο το κομματι. Εχει αυτο με τα 140 αλογα, και ενω απο επιδοσεις -καταναλωση βενζινης ειναι ενταξει, το αμαξι του ζητα απιστευτο λαδι, ενω στην αντιπροσωπεια του λενε οτι ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ...

 

καμια παραθεση εδω κανεις;;;

 

Τί εννοείς απίστευτο λάδι ? Για πες ποσότητες και χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς τί κωλόκλειδο είναι αυτό που ξεβιδώνει το τιμόνι ?

 

TORX είναι ? κάποιου άλλου τύπου ?

 

Οπου ζήτησα ως Torx μου δείχναν την μικρή σειρά .. και για μεγάλα νούμερα με στείλαν στα βιομηχανικά είδη.

 

Κώστας

 

http://img122.imageshack.us/img122/9571/keyad4.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς τί κωλόκλειδο είναι αυτό που ξεβιδώνει το τιμόνι ?

 

TORX είναι ? κάποιου άλλου τύπου ?

 

Οπου ζήτησα ως Torx μου δείχναν την μικρή σειρά .. και για μεγάλα νούμερα με στείλαν στα βιομηχανικά είδη.

 

Κώστας

 

http://img122.imageshack.us/img122/9571/keyad4.png

 

ως αστεράκι ζήτησέ το. Νούμερο δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

1. για reset του διαστήματος service κρατάς πατημένο το κουμπί που μηδενίζει τα km και γυρνάς την μίζα.

 

2. για check των km που απομένουν γυρνάς το κλειδί στη μίζα στην πρώτη σκάλα και πατας το κουμπί που μηδενίζει τα km για 2-3 sec και σου εμφανίζει στην οθόνη τα km που απομένουν.

 

Προφανώς εσύ ζητάς το 2.

 

Εκανα check των χιλομετρων που απομενουν για το service και μου εδειξε οτι απομενουν 14000 χλμ.Εγω εχω κανει 16060 αρα καλα μου εδειξε.Επισης κατα την αλλαγη λαδιων στα 15000 δεν μηδενιστηκε το service καθως δεν το εκανα στην αντιπροσωπια, αρα η πρωτη ενδειξη θα βγει περιπου στα 30000 χλμ (εκτος αν βγει πιο νωρις οπως αναφερθηκε απο καποιον)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο "καταναλωση" λαδιου πως τα παει το αυτοκινητο σας?

 

Ο ξαδερφος μου εχει ηδη απογοητευθει σε αυτο το κομματι. Εχει αυτο με τα 140 αλογα, και ενω απο επιδοσεις -καταναλωση βενζινης ειναι ενταξει, το αμαξι του ζητα απιστευτο λαδι, ενω στην αντιπροσωπεια του λενε οτι ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ...

 

καμια παραθεση εδω κανεις;;;

 

Καλησπέρα κι από μένα. Στο δικό μου (GT 170PS) μέχρι στιγμής (7500Km) το λάδι είναι στο ανώτερο της ένδειξης με σβέλτη οδήγηση και λίγα σκισίματα. Βλέπουμε....:worry:

Μήπως στο στρώσιμο δεν το πρόσεξε ο ξάδερφός σου;

Άκουσα και μια φήμη (το πιθανότερο ράδιο αρβύλα) ότι το πρώτο διάστημα παραγωγής υπήρχε ένα πρόβλημα στα κράματα των μετάλλων της μηχανής που στη συνέχεια διορθώθηκε....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως η τάπα του λαδιού ανοίχτηκε μόνο για να αλλαχτούν τα λάδια στις 15.000χλμ. Κατά τα άλλα δεν καίει τίποτα... Σε αυτόν τον τομέα δεν έχω παράπονο, αντίθετα με την ευθυγράμμιση του τιμονιού (φτιάχτηκε σε 3 επισκέψεις), με το σασμάν (σε εκκρεμότητα) και με τον κεντρικό αεραγωγό που τρίζει και μάλλον δε θα φτιαχτεί ποτε...

 

Καλησπέρα φίλε Άρη. Για τον αεραγωγό που λες, επειδή και σε μένα το κάνει (μάλλον έχει γίνει κλασσικό:mad:) σκέφτηκα να τον ανοίξω με κάποιο πλαστικό εργαλείο και να του ρίξω σπρέυ σιλικόνης στα σημεία που πατάει. Λες να κάνει κάτι; Στην αντιπροσωπεία τι σου είπανε;

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα και μια φήμη (το πιθανότερο ράδιο αρβύλα) ότι το πρώτο διάστημα παραγωγής υπήρχε ένα πρόβλημα στα κράματα των μετάλλων της μηχανής που στη συνέχεια διορθώθηκε....:ninja:

 

Εγω βγηκα σημερα για καφε και ερχεται ενα γνωστος ενος φιλου και πιανουμε κουβεντα για αυτοκινητα και με ρωταει τι αμαξι εχω και του λεω το GT, και μου απανταει: ασε φιλε την πατησες... Διαβασα σε περιοδικο??????:worry: οτι η vw:worry::worry: επαψε να το παραγει:X...Εβγαλαν ΟΛΑ προβλημα στον κινητηρα.... Και λεω απο μεσα μου:blink: Να του απαντησω?:X Δεν μιλησα καν! :lol::p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς από επίσημες σου λένε κάντο έξω το service αρκεί να μην το γράψεις και ίσως δε χαθεί η εγγύηση.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι το έγραψε στο βιβλίο.

 

μπορείς να πας να τους πεις αν χρειαστεί τί έγινε (μίλα και με κάποιον υπεύθυνο) και νομίζω ότι δε θα σκαλώσει ούτε στο ότι πήρες το αμάξι από αλλού, ούτε στο ότι έχει γίνει καταγραφή service από μη εξουσιοδοτημένο

 

Όντως, έτσι ακριβώς έκανα και μου είπαν ότι θα το συνδέσουν πρώτα στο διαγνωστικό και αν το αυτοκίνητο δεν εμφανίσει κάποιο πρόβλημα τότε κατά 99% θα με δεχτούν πλέον και με εγγύηση (αφού πρώτα πάρουν έγκριση από την Κοσμοκάρ -τουλάχιστον έτσι είπαν). Όμως, έχω χάσει ήδη την έκπτωση του 70% σε αυτό ήταν κατηγορηματικός ο υπεύθυνος. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά στην επίσημη της Πάτρας σου χρεώνουν ακόμα και που αναπνέεις στο σέρβις...

 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι το έγραψε στο βιβλίο.

 

 

 

Όντως, έτσι ακριβώς έκανα και μου είπαν ότι θα το συνδέσουν πρώτα στο διαγνωστικό και αν το αυτοκίνητο δεν εμφανίσει κάποιο πρόβλημα τότε κατά 99% θα με δεχτούν πλέον και με εγγύηση (αφού πρώτα πάρουν έγκριση από την Κοσμοκάρ -τουλάχιστον έτσι είπαν). Όμως, έχω χάσει ήδη την έκπτωση του 70% σε αυτό ήταν κατηγορηματικός ο υπεύθυνος. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά στην επίσημη της Πάτρας σου χρεώνουν ακόμα και που αναπνέεις στο σέρβις...

 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως!

 

Αυτό για την 70% έκπτωση δεν πρέπει να είναι της Kosmocar αλλά του Δούβρη. Ρώτησα και σε άλλες αντιπροσωπείες και δεν ισχύει. Κάθε αντιπροσωπεία δίνει έκπτωση μετά τα 3 χρόνια (εδώ και χρόνια) αλλά μέχρι 30% (γνωρίζω) σε εργασία και ανταλλακτικά χωρίς κάποιο εφάπαξ ποσό. Και μάλιστα (όπως είναι λογικό) αυτή ακολουθεί το αυτοκίνητο και όχι τον ιδιοκτήτη. Για το 70% πληρώνεις κάποιο ποσό αρχικά ?

 

Αυτό που σου είπαν για την kosmocar ψιλομούφα μου φαίνεται. Μάλλον στο είπαν για να μπορέσουν να σου αρνηθούν την εγγύηση σε περίπτωση που βρουν κάποιο πρόβλημα στο αμάξι.

 

Πολύ καλά έκανες πάντως. Δεν πιστεύω να σου το αρνηθούν και γιατί το αμάξι φαίνεται χαρτί αλλα και γιατί δεν έχουν να χάσουν. Κάθε άλλο.

 

Δεν πειράζει να δίνεις και 50 παραπάνω στο service. Μέχρι να λήξει η εγγύηση αλλάζεις ότι γουστάρεις (ειδικά εσωτερικά λεβιέδες, πλαστικά κτλ) και μετά την κοπανάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Άρη. Για τον αεραγωγό που λες, επειδή και σε μένα το κάνει (μάλλον έχει γίνει κλασσικό:mad:) σκέφτηκα να τον ανοίξω με κάποιο πλαστικό εργαλείο και να του ρίξω σπρέυ σιλικόνης στα σημεία που πατάει. Λες να κάνει κάτι; Στην αντιπροσωπεία τι σου είπανε;

 

Δοκιμασμένες τεχνικές για να σταματήσουν οι τριγμοί από τον αεραγωγό είναι να βγάλεις τα πάνω μέρη του αεραγωγού και όπου έρχονται σε επαφή σκληρά πλαστικά να επαλήψεις με γράσο ή σιλικονούχο γαλάκτωμα (συντήρησης φουσκωτού σκάφους). Και τα δύο δεν χάνουν τις ιδιότητές τους στις υψηλές θερμοκρασίες και δεν μυρίζουν.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Άρη. Για τον αεραγωγό που λες, επειδή και σε μένα το κάνει (μάλλον έχει γίνει κλασσικό:mad:) σκέφτηκα να τον ανοίξω με κάποιο πλαστικό εργαλείο και να του ρίξω σπρέυ σιλικόνης στα σημεία που πατάει. Λες να κάνει κάτι; Στην αντιπροσωπεία τι σου είπανε;

 

Κοίταξε, εμένα μου το έχουν ανοίξει 2 φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλουν σιλικόνη ή όχι, αλλά δεν είναι και δική μου δουλειά. Μπορείς να δοκιμάσεις να το ανοίξεις μόνος σου (το έχουν κάνει πολλά παιδιά), εγώ όμως δε θα το κάνω γιατί ούτε έχω χρόνο να ασχοληθώ αλλά ούτε και ξέρω πως ακριβώς γίνεται. Απλά θα πάω σε άλλη αντιπροσωπεία :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, εμένα μου το έχουν ανοίξει 2 φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλουν σιλικόνη ή όχι, αλλά δεν είναι και δική μου δουλειά. Μπορείς να δοκιμάσεις να το ανοίξεις μόνος σου (το έχουν κάνει πολλά παιδιά), εγώ όμως δε θα το κάνω γιατί ούτε έχω χρόνο να ασχοληθώ αλλά ούτε και ξέρω πως ακριβώς γίνεται. Απλά θα πάω σε άλλη αντιπροσωπεία :)

 

Σχεδόν οτιδήποτε και να κάνετε ο μικροτριγμοί δεν προκειται να εξανφανιστούν. Να μειωθούν ναι. Το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό. Και καινούρια πλαστικά να βάλετε σε ένα μήνα η ίδια δουλειά θ' αρχίσει. Η σιλικόνη και τα γράσσα ίσως. Αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν οτιδήποτε και να κάνετε ο μικροτριγμοί δεν προκειται να εξανφανιστούν. Να μειωθούν ναι. Το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό. Και καινούρια πλαστικά να βάλετε σε ένα μήνα η ίδια δουλειά θ' αρχίσει. Η σιλικόνη και τα γράσσα ίσως. Αλλά....

 

Εγω που το πηγα οι τριγμοι τελος.Μου βανοιξανε μπροστα ολο το συστημα μου βαλανε στις εγκοπες που κουμπωνει αυτοκολητα που κολανε και απο τις 2 μεριες μαλακα ειναι να αποροφανε τους κραδασμους και τελος.Μπκακαλοδουλεια αλλα το αποτελεσμα μετραει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα για πρώτη φορά λάδια/φίλτρο στα 13.000 χιλ.

 

- 4 λίτρα λάδι 15W-40 €40,26

- 1 φίλτρο λαδιού €15,17

- Εργασία €22,71

 

ΣΥΝΟΛΟ €78,14

 

Οταν έκλεισα το ραντεβού από το τηλέφωνο, μου είχαν πει ότι θα κοστίσει €150 και τα παραπάνω προέκυψαν μετά από έκπτωση που μου έκαναν στο ταμείο, χωρις να την ζητήσω και που ούτε καν την περίμενα. Ισως βέβαια η έκπτωση να προέκυψε επειδή ζήτησα τιμολόγιο αντί απόδειξης και πλήρωσα με την εταιρική μου κάρτα.. δεν το γνωρίζω.

 

ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ !!! Για μια ακόμη φορά μένω ευχαριστημένος.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα για πρώτη φορά λάδια/φίλτρο στα 13.000 χιλ.

 

- 4 λίτρα λάδι 15W-40 €40,26

- 1 φίλτρο λαδιού €15,17

- Εργασία €22,71

 

ΣΥΝΟΛΟ €78,14

 

Οταν έκλεισα το ραντεβού από το τηλέφωνο, μου είχαν πει ότι θα κοστίσει €150 και τα παραπάνω προέκυψαν μετά από έκπτωση που μου έκαναν στο ταμείο, χωρις να την ζητήσω και που ούτε καν την περίμενα. Ισως βέβαια η έκπτωση να προέκυψε επειδή ζήτησα τιμολόγιο αντί απόδειξης και πλήρωσα με την εταιρική μου κάρτα.. δεν το γνωρίζω.

 

ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ !!! Για μια ακόμη φορά μένω ευχαριστημένος.

 

Κώστας[/quote

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ,

ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ (11:00pm)ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ (PAZAROPOYLOS)ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVICE TOY GT ΜΟΥ.13.000χλμ ΕΧΩ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 190€.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ?ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ 150€. ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ CAR ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ,

ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ (11:00pm)ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ (PAZAROPOYLOS)ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVICE TOY GT ΜΟΥ.13.000χλμ ΕΧΩ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 190€.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ?ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ 150€. ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ CAR ΜΟΥ?

 

καλυτερα ρωτα και αλλου...

τον αυγουστο πληρωσα 150ευρω.

να τωρα εχουμε και ενα προσφατο παραδειγμα από τον κωστα.

η μεγαλη μας διαφορα με τον κώστα ήταν στο κοστος των λαδιών... ειχα πληρώσει τα διπλα... (και η εργασια ηταν καπως πιο τσιμπημενη)

 

δικαιο εχει ο eagle1 δεν το προσεξα... για τον τυπο του λιπαντικου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλημέρα.Εβαλες 15-40W ,τους το προτεινες εσύ για κάποιο λόγο ή ήταν δική τους πρωτοβουλία?

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλημέρα.Εβαλες 15-40W ,τους το προτεινες εσύ για κάποιο λόγο ή ήταν δική τους πρωτοβουλία?

 

Εγώ ? Μπάαα. Μόνοι τους τα έβαλαν..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,

 

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙA ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SERVICE.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SERVICE.ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΤΕ, Ο ΤΟΠΟΣ, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΣΑΠΑΤΣΟΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠEIΡΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ(ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ βλ.HONDA,AUDI).

 

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ.ΒΑΡΗΣ-ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΟΙΑ VW ΥΠΑΡΧΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,

 

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙA ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SERVICE.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SERVICE.ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΤΕ, Ο ΤΟΠΟΣ, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΣΑΠΑΤΣΟΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠEIΡΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ(ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ βλ.HONDA,AUDI).

 

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ.ΒΑΡΗΣ-ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΟΙΑ VW ΥΠΑΡΧΕΙ?

 

Χωρις να ξέρω τι δουλειά κάνουν οι άλλοι, σήμερα μου το τιμολόγησαν σαν mini service και τους πήρε πάνω από 1 ώρα για:

 

Ελεγχος Φώτα, πητσιλιστήρια, ακρόμπαρα, τζόγους τιμονιού, δισκόφρενα, λάδωμα & σφήξιμο οι πόρτες, check με VAG COM για Fault Codes, καθαριότητα κινητήρα, δοκιμαστική βόλτα, συμπλήρωμα υγρών και αλλαγή ένα λαστιχάκι των €3 στο πλαστικό καπάκι του κινητήρα.

 

Ευγενέστατοι και σχολαστικοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...