Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως δεν εχω scanner για να το ανεβασω. Αυτος λεει οτι αγορασε ενα GT αυτος, ενα ο φιλος του. Τον λενε Φωτη Νικολοπουλο και ειναι απο Αρτα. Παραλαμβανει ο φιλος του το αμαξι λεει και μετα απο λιγο καιρο του εκανε διακοπες το τουρμπο. Αφου μετα παραλαμβανει και αυτος το δικο του στα 5.000km ειχε το ιδιο προβλημα. Εμεινε 3 φορες στα 3.764km στα 5.128 και στα 6.518. Εχει αντικαταστησει μεχρι τωρα αισθητηραΝ70, αισθητηρα κλαπετων, αντλια βενζινης με τον εγκεφαλο της (εχει εγκεφαλο η αντλια????), βαλβιδα πολλαπλης εισαγωγης, εγκεφαλο κινητηρα 2 φορες οπου την δευτερη εγινε και αναβαθμιση του λογισμικου αλλα δεν απεδωσε και ποτενσιομετρο αυλου εισαγωγης. Και λεει ακομα οτι ρωτοντας αλλους κατοχους GT ολοι ειχαν καποιο προβλημα (ποτενσιομετρα, αντλιες βενζινης κτλ) λεει.... Ακομα λεει οτι ο φιλος του εχει αλλαξει στην αντιπροσωπια της Αρτας τα εξης: αισθητηρα Ν70, σκαστρα, και τουρμπο (εσπασε το ποδαρακι του τουρμπο λεει και επρεπε να αλλαχθει η τουρμπινα ολη). Ο δευτερος τα επαθε αυτα σε διαστημα km 10000 - 25000 περιπου. Sorry παιδια δεν εχω scanner να το ανεβασω. Ειναι 6 σελιδες εγραψα κατα την κριση μου τα πιο σημαντικα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περι λαδιων... εχω βαλει τα VALVOLINE SYNPOWER 5W-30 (σε Α3 ΤFSi κ Α4 FSi). Οντως καλυπτουν τις προδιαγραφες παντως (υπαρχουν κ σε λιστες της VW). Τα ειχα παρει απο : http://www.trade-wind.gr/index.php?co=products&cat_id=156&prod_id=954
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω scanner για να το ανεβασω. Αυτος λεει οτι αγορασε ενα GT αυτος, ενα ο φιλος του. Τον λενε Φωτη Νικολοπουλο και ειναι απο Αρτα. Παραλαμβανει ο φιλος του το αμαξι λεει και μετα απο λιγο καιρο του εκανε διακοπες το τουρμπο. Αφου μετα παραλαμβανει και αυτος το δικο του στα 5.000km ειχε το ιδιο προβλημα. Εμεινε 3 φορες στα 3.764km στα 5.128 και στα 6.518. Εχει αντικαταστησει μεχρι τωρα αισθητηραΝ70, αισθητηρα κλαπετων, αντλια βενζινης με τον εγκεφαλο της (εχει εγκεφαλο η αντλια????), βαλβιδα πολλαπλης εισαγωγης, εγκεφαλο κινητηρα 2 φορες οπου την δευτερη εγινε και αναβαθμιση του λογισμικου αλλα δεν απεδωσε και ποτενσιομετρο αυλου εισαγωγης. Και λεει ακομα οτι ρωτοντας αλλους κατοχους GT ολοι ειχαν καποιο προβλημα (ποτενσιομετρα, αντλιες βενζινης κτλ) λεει.... Ακομα λεει οτι ο φιλος του εχει αλλαξει στην αντιπροσωπια της Αρτας τα εξης: αισθητηρα Ν70, σκαστρα, και τουρμπο (εσπασε το ποδαρακι του τουρμπο λεει και επρεπε να αλλαχθει η τουρμπινα ολη). Ο δευτερος τα επαθε αυτα σε διαστημα km 10000 - 25000 περιπου. Sorry παιδια δεν εχω scanner να το ανεβασω. Ειναι 6 σελιδες εγραψα κατα την κριση μου τα πιο σημαντικα.

 

 

diladi na arxisoume na anisyxoume????Pantws an vreis kapoion tropo anevase tes autes tis selides na doume akrivws ti grafoun oi katoxoi twn gt gia ta provlimata tous!

Link to comment
Share on other sites

diladi na arxisoume na anisyxoume????Pantws an vreis kapoion tropo anevase tes autes tis selides na doume akrivws ti grafoun oi katoxoi twn gt gia ta provlimata tous!

 

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας... Εδω μεσα στο φορουμ ειμαστε τοσα παιδια με TSi και κανενας δεν ανεφερε το παραμικρο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Paidia ego exo to TSI 140 kai opos eixa anaferi stis 3000rpm me 4000 einai san mpoukomeno, san na retari.

Kapies fores mou fenete oti to Turbo litourgi os kai tin deutera meta stin triti tetarti mou fenete oti kimate. Tora den ksero isos na moufenete kai apla na einai auti i dinami tou autokinitou...

Pantos thelo na to pao na tou riksoun mia matia.

To allo pali pou mou ti spaei einai oti kamia fora to turbo kimate an to odigas se xalarous rithous kai an eisai se taksidi kai pas gia prosperasi me triti i xeirotera me tetarti den poli feugi... to idio einai kai esas? To leo mipos exei kanena provlima to turbo.

Ipopsin oti to amaksi exei 1350klm mono.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ηθελα να σας ρωτήσω όταν παραγγείλατε το αυτ/το σας ,σας είπαν αμεσως ημερομηνία παράδοσης?Εγω το παράγγειλα σεπτέμβρη κ μοθ είπαν οτι σε 20 μέρες θα μου πουν..

 

προσωπικά εκανα ειδική παραγγελία και αμεσα (την ωρα που το έκλεισα) μου έδωσαν εκτίμηση για την ημερομηνία παράδοσης (3.5 με 4 μηνες όπως και εγινε).

 

Κι εμένα μετά από ειδική παραγγελία που έκανα στα τέλη Ιουλίου, μου είπαν 3.5 μήνες, οι οποίοι κοντεύουν πλεόν να περάσουν κι ελπίζω να έρθει σύντομα γιατί δεν αντέχω άλλο στην αναμονή. Ήδη έχω ξεχάσει πότε το παράγγειλα.

 

exeis to 140? thelw na exw mia mikrh elpida oti sto 170 mpainoun oi grilies apo to gti kai den xreiazetai oloklhros o profulaktiras....

 

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με αλλά, απ' ότι έχω καταλάβει όλα τα μοντέλα που δεν έχουν ενιαίο μπροστά προφυλακτήρα μπορούν να πάρουν σκέτες τις γρίλιες χωρίς ν' αλλάξει ολόκληρος ο προφυλακτήρας. Τέτοιο προφυλακτήρα είχε το gt 170 (όχι το παλιό TSI 140) και πλέον απ' ότι έχω καταλάβει όλα τα gt sport (122, 140, 170).

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Paidia ego exo to TSI 140 kai opos eixa anaferi stis 3000rpm me 4000 einai san mpoukomeno, san na retari.

Kapies fores mou fenete oti to Turbo litourgi os kai tin deutera meta stin triti tetarti mou fenete oti kimate. Tora den ksero isos na moufenete kai apla na einai auti i dinami tou autokinitou...

Pantos thelo na to pao na tou riksoun mia matia.

To allo pali pou mou ti spaei einai oti kamia fora to turbo kimate an to odigas se xalarous rithous kai an eisai se taksidi kai pas gia prosperasi me triti i xeirotera me tetarti den poli feugi... to idio einai kai esas? To leo mipos exei kanena provlima to turbo.

Ipopsin oti to amaksi exei 1350klm mono.

 

Γειά σου φίλε,

 

Θα σου πρότεινα το εξής.

 

Πάρε ένα laptop με rosstech και ένα καλώδιο vagcom. Βάλε το laptop στο δίπλα κάθισμα και κάνε μια μεγάλη βόλτα και οδήγησε όπως εσύ νομίζεις. Το πρόγραμμα θα σου δίνει ρεαλιστικές μετρήσεις για όλα τα ηλεκτρονικά, ηλεκτρικά, πίεση λαδιών - αέρα κλπ. Το πιο χρήσιμο από όλα είναι η δυναμομέτρηση του κινητήρα σε όλο το φάσμα των στροφών και με τον τρόπο που εσύ οδηγείς. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να διαπιστώσεις εαν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Σχετικές δυναμομετρήσεις από ιδιώτες έχουν βγεί και στο internet για αναφορές & συζητήσεις. Την συγκεκριμένη δοκιμή την έχω κάνει και στην προτείνω. Τώρα εαν νομίζεις ότι η πρόταση που σου κάνω είναι υπερβολική, να σου πω ότι το ίδιο κάνουν και οι αντιπροσωπείες. Επίσης πολλοί έχουν βάλει το πρόγραμμα σε palmtop για πρακτικούς λόγους και όποτε θέλουν έχουν καταγραφή όλων των μετρήσεων. http://forums.audiworld.com/vag/msgs/457.phtml

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exeis to 140? thelw na exw mia mikrh elpida oti sto 170 mpainoun oi grilies apo to gti kai den xreiazetai oloklhros o profulaktiras....

 

Τυχαινει να εχω τις γριλλιες απο GTI (καινουργιες, μεσα στα πλαστικα τους και οχι κλειστες αλλα ανοιχτες κυψελωτες) τις ειχα παρει για να κανω την μετατροπη αλλα τελικα δεν την εκανα και μου εμειναν).

Κανουν και στο GT και GT sport.

Οποιος ενδιαφερεται να επικοινωνησουμε.

 

απεκτησα το golf με τα 140PS πως μπορω να το μετατρεψω σε 170 και αν ξερετε που!!!!!

εχω ακουσει οτι αλλαζει μονο το προγραμμα αληθευει??

 

 

φιλικα Γιαννης

 

Ο Παζαροπουλος το κανει με 1100 ευρω και δυο χρονια εγγυηση (σε τι ακριβως δεν ρωτησα).

Ακουσα οτι το ιδιο γινεται με αγορα και εγκατασταση εγκεφαλου GT (περιπου 700 ευρω).

Μου ακουγεται φυσιολογικο αλλα δεν ξερω αν ισχυει, δηλαδη αν χρειαζονται και περαιτερω ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε,

 

Το πιο χρήσιμο από όλα είναι η δυναμομέτρηση του κινητήρα σε όλο το φάσμα των στροφών και με τον τρόπο που εσύ οδηγείς.

Κώστας

 

και ποσα αλογα εχεις δει Κωστα;;;

και μια ακομα ερωτηση μιας και εχεις το vagcom εχεις δει ή εχεις κανει (αν τελικα γινεται) αναβαθμιση του rcd300 ωστε να παιζει cd mp3 και να δειχνει τιτλους (το δευτερο με ενδιαφερει πιο πολυ);

και κατι ακομα... το xcarlink πως τα "sortαρει" τα τραγουδια αλφαβητικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ποσα αλογα εχεις δει Κωστα;;;

και μια ακομα ερωτηση μιας και εχεις το vagcom εχεις δει ή εχεις κανει (αν τελικα γινεται) αναβαθμιση του rcd300 ωστε να παιζει cd mp3 δειχνει τιτλους (το δευτερο με ενδιαφερει πιο πολυ);

και κατι ακομα... το xcarlink πως τα "sortαρει" τα τραγουδια αλφαβητικα;

 

H δυναμομέτρηση μου έδωσε 135 άλογα/20kgs ροπή (δεν του έβγαλα και την ψυχή γιατί το λυπήθηκα). Το RCD300 ρυθμίζεται από το vagcom σε όσα μπορείς να κάνεις και χειροκίνητα, την ένταση λήψης σήματος της κεραίας κλπ αλλά όχι να γίνει και MP3 Player. Στο RCD300 δεν προκειται να δεις τίτλους τραγουδιών, ούτε με το xcarlink. Η σειρά που παίζονται τα κομμάτια είναι αυτή που έχεις γράψει το USB (by name).

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mathematician de me les mono ta plaina spolier poso sou kostisan?

O προφυλακτηρας εμπρος pisteuw pws me tin gtsport ekdosi einai loukoumi,gia ton πισω προφυλακτηρα vrika na mou ton kowoun kai na valoun kai dipli apoplixi opws ekane o filos eagle konta sta 80e.

Ta πλαϊνα σποιλερ omws poso kai apo pou?

Euxaristw ek twn proterwn.

φιλε Morbidas δεν ξερω ποσο κανουν τα πλαϊνα σποιλερ γιατι την αλλαγη την εκανε ολη πακετο(με μειωμενη τιμη).αυτο που θυμαμαι ειναι οτι η πισω αεροτομη ( gti) κοστιζε 120 euro και το μπροστα συστημα 850 euro. Aν παρεις ενα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια σου, στο τμημα ανταλλακτικων πιστευω θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας... Εδω μεσα στο φορουμ ειμαστε τοσα παιδια με TSi και κανενας δεν ανεφερε το παραμικρο...

 

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ GOLF GT ΜΕ 21000ΚΜ. ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ H ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗ VW.

 

ZHMIA:

 

TO ENA MΠOYZI ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΡΕΤΑΓΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε Morbidas δεν ξερω ποσο κανουν τα πλαϊνα σποιλερ γιατι την αλλαγη την εκανε ολη πακετο(με μειωμενη τιμη).αυτο που θυμαμαι ειναι οτι η πισω αεροτομη ( gti) κοστιζε 120 euro και το μπροστα συστημα 850 euro. Aν παρεις ενα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια σου, στο τμημα ανταλλακτικων πιστευω θα σου πουν.

Entaxei euxaristw para poli,pantws to exeis kanei koukli paroti eimai kata tou kokkinou genika.

Elpizw se leuko na deixei exisou kalo.

Paides to amaxi eftase athina tha erthei thes/niki aurio kai next week (15-16) to pairnw meta apo 9 MINES :cry:!

(tin prwti paraggelia tin akirwsa gia tin allagi se Gt Sport).

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Entaxei euxaristw para poli,pantws to exeis kanei koukli paroti eimai kata tou kokkinou genika.

Elpizw se leuko na deixei exisou kalo.

Paides to amaxi eftase athina tha erthei thes/niki aurio kai next week (15-16) to pairnw meta apo 9 MINES :cry:!

(tin prwti paraggelia tin akirwsa gia tin allagi se Gt Sport).

 

χαρα στην υπομονη σου... αντε με το καλο... τι αλλο να πω...

το λευκο ειναι πολυ ομορφο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous. Eimai katoxos tou GT kai tha ithela an boreite na parathesete tin gnomi sas. Eimai akoma sto rontarisma kai molis perasa ta 1000 km arxisa na aisthanomai enan periergo thorivo/grtzounisma otan patao to freno to opoio malista epanalamvanetai otan odigo se sxetika xamiles strofes kai syblektarismenos. Gia na gino pio katanoitos,o 'ypokofos' thorivos fainetai na erxetai apo ta frena H' ton aksona (gia na min anafero ekkentoforo kai arxiso na kovo fleves). To avtokinito DEN to exo patisei akoma alla oute kai xreiastike na xrisimopoiiso viaia to freno. Sas rotao me kathe epifylaksi afou to GT to exo ligotero apo mina kai tha ithela na matho an enas tetoios 'thorivos' borei na theorithei fysiologikos.

 

P.S.: Sorry gia ta greek-glish alla to PC stin douleia g....tai!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ GOLF GT ΜΕ 21000ΚΜ. ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ H ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗ VW.

 

ZHMIA:

 

TO ENA MΠOYZI ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΡΕΤΑΓΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ!!!

 

Σου ειπανε γιατι εγινε αυτο? πως περασε λαδια πανω?:confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς aftermarket ηχεία πίσω?

Αν ναι, υπάρχουν τα καλώδια τερματισμένα εκεί και αρκεί να πάρω τα ηχεία, ή θέλει να τραβήξω καλώδια από το στερεοφωνικό και πίσω?

Έχω το RCD-300 προεγκατάσταση (μαμίσιο).

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous. Eimai katoxos tou GT kai tha ithela an boreite na parathesete tin gnomi sas. Eimai akoma sto rontarisma kai molis perasa ta 1000 km arxisa na aisthanomai enan periergo thorivo/grtzounisma otan patao to freno to opoio malista epanalamvanetai otan odigo se sxetika xamiles strofes kai syblektarismenos. Gia na gino pio katanoitos,o 'ypokofos' thorivos fainetai na erxetai apo ta frena H' ton aksona (gia na min anafero ekkentoforo kai arxiso na kovo fleves). To avtokinito DEN to exo patisei akoma alla oute kai xreiastike na xrisimopoiiso viaia to freno. Sas rotao me kathe epifylaksi afou to GT to exo ligotero apo mina kai tha ithela na matho an enas tetoios 'thorivos' borei na theorithei fysiologikos.

 

P.S.: Sorry gia ta greek-glish alla to PC stin douleia g....tai!

 

Καλορίζικο το GT,

 

Μην πάει το μυαλό σου στα χειρότερα. Κατα 90% ο ήχος προέρχεται από τα τακάκια των φρένων. Πρόκειται για το γνωστό 'δόντι' που σχηματίζεται όταν το τακάκι από καινούριο αρχίζει να φθείρεται και ακουμπά στην δισκόπλακα. Με €10 σε έναν φρενά, στο τρίβουν λίγο με την λίμα .. και θόρυβος τέλος.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς aftermarket ηχεία πίσω?

Αν ναι, υπάρχουν τα καλώδια τερματισμένα εκεί και αρκεί να πάρω τα ηχεία, ή θέλει να τραβήξω καλώδια από το στερεοφωνικό και πίσω?

Έχω το RCD-300 προεγκατάσταση (μαμίσιο).

 

Σημερα λοιπον ετυχε να ξεκινησω την τοποθετηση του νεου ψηφιακου ενισχυτη της Blaupunkt που μολις απο τις αρχες του μηνα διατιθεται και στην Ελληνικη αγορα !

Το ξηλωμα του RCD 300 (thanks για τα links vwgt) αποκαλυψε οτι καλωδιωση για πισω ηχεια δεν υπαρχει,παρα μονο εαν το εχεις εξ αρχης αγορασει με τα extra ηχεια.

Στη δικη μου περιπτωση (εχω μονο εμπρος ηχεια),το RCD δε βγαζει ουτε καν την ενδειξη FADER!

Απο οσο ρωτησα σε αντιπροσωπεια δεχεται πισω ηχεια χωρις την αναγκη ενισχυτη.

 

Και εδω το κρισιμο ερωτημα για την παρεα!

 

Εχει κανεις εμπειρια απο τοποθετηση πισω ηχειων ?

Μετα την τοποθετηση,(και των αντιστοιχων καλωδιων στην πριζα του RCD φυσικα),σας εμφανιστηκε ως επιλογη η ενδειξη FADER?

Εαν οχι ,υπαρχει περιπτωση το VAGCOM να κανει τη δουλεια?

 

Ευχαριστώ!

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπον ετυχε να ξεκινησω την τοποθετηση του νεου ψηφιακου ενισχυτη της Blaupunkt που μολις απο τις αρχες του μηνα διατιθεται και στην Ελληνικη αγορα !

Το ξηλωμα του RCD 300 (thanks για τα links vwgt) αποκαλυψε οτι καλωδιωση για πισω ηχεια δεν υπαρχει,παρα μονο εαν το εχεις εξ αρχης αγορασει με τα extra ηχεια.

Στη δικη μου περιπτωση (εχω μονο εμπρος ηχεια),το RCD δε βγαζει ουτε καν την ενδειξη FADER!

Απο οσο ρωτησα σε αντιπροσωπεια δεχεται πισω ηχεια χωρις την αναγκη ενισχυτη.

 

Και εδω το κρισιμο ερωτημα για την παρεα!

 

Εχει κανεις εμπειρια απο τοποθετηση πισω ηχειων ?

Μετα την τοποθετηση,(και των αντιστοιχων καλωδιων στην πριζα του RCD φυσικα),σας εμφανιστηκε ως επιλογη η ενδειξη FADER?

Εαν οχι ,υπαρχει περιπτωση το VAGCOM να κανει τη δουλεια?

 

Pls Help!

Φίλε eagle1 καλό θα ήταν αν τελικά βάλεις πίσω ηχεία να βγάλεις καμιά φώτο για να δούμε πως πέρασες τα καλώδια. όσο αφορά το FADER αν δεν έχεις ξέχασε το δεν γίνετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπον ετυχε να ξεκινησω την τοποθετηση του νεου ψηφιακου ενισχυτη της Blaupunkt που μολις απο τις αρχες του μηνα διατιθεται και στην Ελληνικη αγορα !

Το ξηλωμα του RCD 300 (thanks για τα links vwgt) αποκαλυψε οτι καλωδιωση για πισω ηχεια δεν υπαρχει,παρα μονο εαν το εχεις εξ αρχης αγορασει με τα extra ηχεια.

Στη δικη μου περιπτωση (εχω μονο εμπρος ηχεια),το RCD δε βγαζει ουτε καν την ενδειξη FADER!

Απο οσο ρωτησα σε αντιπροσωπεια δεχεται πισω ηχεια χωρις την αναγκη ενισχυτη.

 

Και εδω το κρισιμο ερωτημα για την παρεα!

 

Εχει κανεις εμπειρια απο τοποθετηση πισω ηχειων ?

Μετα την τοποθετηση,(και των αντιστοιχων καλωδιων στην πριζα του RCD φυσικα),σας εμφανιστηκε ως επιλογη η ενδειξη FADER?

Εαν οχι ,υπαρχει περιπτωση το VAGCOM να κανει τη δουλεια?

 

Ευχαριστώ!

 

το θεμα του fader απασχολει και εμενα...

λοιπον στο vwclub ορισμενοι λενε πως αν δεν βγαζει ενδειξη fader δεν προκειται να βγαλει... σε αλλο forum όμως

http://www.clubtouran.net/forum/showthread.php?t=1565 τελικα τι παιζει δεν ξερω... παντως κατα την τοποθετηση του xcarlink θα ριξω και ενα καλωδιο να υπαρχει (για να μην το ξαναξηλώνω)...

ποιο μοντελο ειναι ο ενισχυτης;; που το συνεδεσες;; (από οσο ξερω δεν εχει κλασσικη εξοδο για ενισχυτη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα laptop με rosstech και ένα καλώδιο vagcom.

 

Katarxein euxaristo gia tin apantisi.

-----------------------------------

1. Apo pou mporo na to paro auto to kalodio? Mporo na to zitiso apo tin antiprosopia i na to paro apekso?

2. Laptop theli sigegrimeno san tis antiprosopias(timi?) i kani kai ena kanoniko i se ena PDA?

3. Programa pou mporo na vro?

4. Mipos kseris an mporo na sindeso auto to kalodio me othoni tou ixosistimatos dvd kai me ena patima koumpiou na exo tis endiksis?

----------------------------

Euxaristo ek to proteron

Link to comment
Share on other sites

Katarxein euxaristo gia tin apantisi.

-----------------------------------

1. Apo pou mporo na to paro auto to kalodio? Mporo na to zitiso apo tin antiprosopia i na to paro apekso?

2. Laptop theli sigegrimeno san tis antiprosopias(timi?) i kani kai ena kanoniko i se ena PDA?

3. Programa pou mporo na vro?

4. Mipos kseris an mporo na sindeso auto to kalodio me othoni tou ixosistimatos dvd kai me ena patima koumpiou na exo tis endiksis?

----------------------------

Euxaristo ek to proteron

 

1. Αμα σου περισσεύουν €600 τότε η αντιπροσωπεία είναι μια λύση .. δε λέω .. αλλά με €69 από το internet .. τι λες?

2. Ενα οποιοδήποτε laptop/pda Windows να έχει

3. http://www.ross-tech.com/vag-com/download/

4. :dizzy: ( Με έστειλες ρε φίλε )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...