Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Ειμαι στην φαση να παρς το golf tsi gt sport και θελω να μου πειτε τι να βαλω extra και τι οχι γιατι απ οτι ξερω,στις αντιπροσωπιες κοιτανε πως να σε κλεψουν.Κ επισης θα ηθελα να μου πειτε κανενα καλο χρωμα.

thanks

Το χρώμα είναι θέμα γούστου. Τώρα όσο αφορά τα έξτρα εγώ έχω βάλει όλα τα ηλεκτρονικά αλλά έκανα την μαλ.... και δεν έβαλα πίσω ηχεία. Δεν ξέρω τι γνώμη έχουν οι άλλοι εδώ μέσα αλλά ο ήχος στο golf είναι χάλια.

Γι' αυτό βάλε πίσω ηχεία γιατί αλλιώς ούτε τα καλώδια δεν θα σου βάλουν έτσι ώστε μετά να ξηλώσεις τα δικά του μεγάφωνα και να βάλεις εσύ κάποια καλύτερα από την αγορά. Κατά τα άλλα το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμμμμ ευχαριστα τα νεα λοιπόν...:happy:

τη φωτο από το xcarlink.com την ειδες; εκει που το "κουτακι" παίρνει και SD.Μιας και επιασες "φιλιες" με τον Jan δεν τον ρωτας και αυτό; (αν έχει έξοδο για USB, line in & SD) όχι ότι με καιει κίολας αλλα από περιέργια...

 

Γειά σου φίλε vwgt,

 

Για την περιέργιά σου να και τι μου απάντησε ο Jan. Κατά τα άλλα, θα τα πούμε όταν το παραλάβω.

 

Hi Costas,

 

The one that you will receive will have USB2/SD and audio input. We have dispatched it out to you today.

 

Thanks for your order.

 

Kind Regards

Jan

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε vwgt,

Για την περιέργιά σου να και τι μου απάντησε ο Jan. Κατά τα άλλα, θα τα πούμε όταν το παραλάβω.

Hi Costas,

The one that you will receive will have USB2/SD and audio input. We have dispatched it out to you today.

Thanks for your order.

Kind Regards

Jan

 

ευχαριστώ φίλε...

αντε με το καλο...

και εγω ετοιμος ειμαι για παραγγελεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακουγετε οταν περνας πανω απο λακουβες .Ο μηχανικος μου ειπε πως το πλαστικο που βαζουν τα τωρινα γκολφ ειναι απο ανακυκλωσιμα υλικα και οχι καλης ποιοτητας.

 

O φιλος VWgt εχει δώσει δυο καλες δ/νσεις οπου φαινεται το ξηλωμα.

Βαλε η ειδικη πλαστελινη ή σιλικονη σε πολυ μικρη ποσοτητα ή αυτοσχεδίασε...Ριξε μια ματια ,ευκολο ειναι...

 

http://www.enfigpix.com/tech_vw_mk5_icelink.html

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2480895

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει σπασει τα νευρα το αυτοκινητο με την αλλαγη καιρικων συνθηκων (θερμοκρασια συστολη διαστολη).Θυμαστε που σας ελεγα πως οταν ξεκιναω το αυτοκινητο με πολυ μικρη ταχυτητα ακουγα κριτς κρατς απο τον μοχλο ταχυτητων?αλλαξα την βαση αλλα και παλι ακουεγτε με την αλλαγη καιρου.απο τις ζωνες απο την βαση παλι κατι ακουω οχι δεν εχω βιονικο αυτι αλλα ακουγετε.τωρα ακουγετε και απο την δικη μου βαση ζωνης αντε να δουμε....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O φιλος VWgt εχει δώσει δυο καλες δ/νσεις οπου φαινεται το ξηλωμα.

Βαλε η ειδικη πλαστελινη ή σιλικονη σε πολυ μικρη ποσοτητα ή αυτοσχεδίασε...Ριξε μια ματια ,ευκολο ειναι...

 

http://www.enfigpix.com/tech_vw_mk5_icelink.html

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2480895

Και άλλο ένα link για να ξηλώσεις τις πόρτες.

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=961163

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με τον θόρυβο από το κιβώτιο τον ακούω και εγώ σε χαμηλές ταχύτητες και όταν πατάω ή αφήνω το γκάζι. Πρέπει όταν πέφτει φορτίο στο κιβώτιο η κίνησή που κάνει να προκαλεί αυτό το θόρυβο... Χωρίς να σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι πρόβλημα αυτό
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με τον θόρυβο από το κιβώτιο τον ακούω και εγώ σε χαμηλές ταχύτητες και όταν πατάω ή αφήνω το γκάζι. Πρέπει όταν πέφτει φορτίο στο κιβώτιο η κίνησή που κάνει να προκαλεί αυτό το θόρυβο... Χωρίς να σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι πρόβλημα αυτό

 

Kai sto diko mou Golf yparxei autos o thoryvos alla akougetai poly ligo kai mono stis xamiles taxitites kyriws sto stamata ksekina! kapoia eksartimata prepei na akoumpane metaksi tous mesa ston levie kai gia auto kanei auton ton thoryvo!Alla exw kai enan thoryvo apo tin porta tou odigou pou akoma den exw katalavei pou mporei na ofeiletai kai den thelw na paw kai stin antiproswpeia kai na arxisoun na anoigoun portes ependyseis kai ta loipa!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν πρεπει να λυθει το προβλημα στο λεβιε?Εχω την εντυπωση πως και σε αλλους συμβαινει απλα δεν εχουν δωσει σημασια...Εμενα μου αλλαξαν την βαση κατω αλλα παλι ακουγετε.Επαναλαμβανω στην αλαλγη καιρου σταματαει μετα οταν αλλαζει ο καιρος ξαναεμφανιζτεαι.Επισης ειμαι σιγουρος πωε οταν πατατε το γκαζι αποτομα σις 2300 στροφες ακουγεται ενα σφυριγμα να το κανετε δε το κανει παντα αλλα το κανει....Βλεπω πως υπαρχουν και αλλοι με τους ιδιους ηχους.Οντως στο σασμαν ο θορυβος ακουγεται στις χαμηλες στοεφες στο ξεκινημα και σταματημα αλλα γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα κι απο μενα.

Περιμενω την επομενη εβδομαδα κι εγω το Golf μου TSI GT SPORT .

Μου εκανε μια προσφορα ο Φιλιππαιος για δερματινο σαλονι με 1000€.

Ειδα και δουλεια σε αυτοκινητο και φαινεται πολυ καλη.

5 χρονια εγυηση μου ειπε.

Ποια η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με τον μικρο σεισμο που οι περισσοτεροι τον εχουμε στο GT σε σταση. Μπηκα χθες σε ενα Corolla 1.6 05 μοντελο και κολλησαμε στην κινηση και εκανε τον ιδιο ακριβως τρεμουλο. Σαν να γινεται μικρος σεισμος στο αμαξι!!! :) Ειναι το βεντιλατερ. Ακουγοταν πεντακαθαρα ενω σε εμας μαλλον ειναι αθορυβο και δεν ακουγεται...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν πρεπει να λυθει το προβλημα στο λεβιε?Εχω την εντυπωση πως και σε αλλους συμβαινει απλα δεν εχουν δωσει σημασια...Εμενα μου αλλαξαν την βαση κατω αλλα παλι ακουγετε.Επαναλαμβανω στην αλαλγη καιρου σταματαει μετα οταν αλλαζει ο καιρος ξαναεμφανιζτεαι.Επισης ειμαι σιγουρος πωε οταν πατατε το γκαζι αποτομα σις 2300 στροφες ακουγεται ενα σφυριγμα να το κανετε δε το κανει παντα αλλα το κανει....Βλεπω πως υπαρχουν και αλλοι με τους ιδιους ηχους.Οντως στο σασμαν ο θορυβος ακουγεται στις χαμηλες στοεφες στο ξεκινημα και σταματημα αλλα γιατι?

 

συγνωμη κιολας που ανακατευομαι, αλλα εχω παρατηρησει οτι ολοι οσοι εχετε αυτο το αυτοκινητο ειστε πολυ ευαισθητοι στους ηχους.

 

Με αλλα λογια θελω να πω οτι πηρατε vw και οχι audi η mercedes οπου και εκει πιστευω οτι νεκρικη σιγη απο τριγμους δεν υπαρχει.

 

Σεβομαι το αξιολογο αυτοκινητο που εχετε και τα πολλα χρηματα που εχετε δωσει, και μακαρι να μπορουσα να το παρω και εγω. Αλλα νομιζω οτι καποιες στιγμες γινεστε υπερβολικοι.

 

εντελως καλοπροαιρετα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με τον μικρο σεισμο που οι περισσοτεροι τον εχουμε στο GT σε σταση. Μπηκα χθες σε ενα Corolla 1.6 05 μοντελο και κολλησαμε στην κινηση και εκανε τον ιδιο ακριβως τρεμουλο. Σαν να γινεται μικρος σεισμος στο αμαξι!!! :) Ειναι το βεντιλατερ. Ακουγοταν πεντακαθαρα ενω σε εμας μαλλον ειναι αθορυβο και δεν ακουγεται...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1910216#post1910216

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν απο τον παζαροπουλο οτι το αμαξι θα καθυστερηση καπου στον ενα μηνα ακομα γιατι ειχαν πολλεσ παραγγελιες στην vw.Τι @#$#@$ ειναι αυτεσ>?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν πρεπει να λυθει το προβλημα στο λεβιε?Εχω την εντυπωση πως και σε αλλους συμβαινει απλα δεν εχουν δωσει σημασια...Εμενα μου αλλαξαν την βαση κατω αλλα παλι ακουγετε.Επαναλαμβανω στην αλαλγη καιρου σταματαει μετα οταν αλλαζει ο καιρος ξαναεμφανιζτεαι.Επισης ειμαι σιγουρος πωε οταν πατατε το γκαζι αποτομα σις 2300 στροφες ακουγεται ενα σφυριγμα να το κανετε δε το κανει παντα αλλα το κανει....Βλεπω πως υπαρχουν και αλλοι με τους ιδιους ηχους.Οντως στο σασμαν ο θορυβος ακουγεται στις χαμηλες στοεφες στο ξεκινημα και σταματημα αλλα γιατι?

 

 

Αλέξανδρε μήπως έχει αρθριτικά το γκολφάκι σου. Και λίγο χιούμορ......

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ golf με τα 122 αλογα tsi λεγεται?Ξερεται μηπως καθε ποτε θα εχει service και γιατι να το παρει καποιος εναντι του tsi me 140 αλογα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ. ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΤΟ ΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ???
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,

 

Το Xcarlink έφθασε στα χέρια μου. Η πρώτη εντύπωση αφορά την ποιότητα του υλικού η οποία είναι πολύ καλή. Πολύ καλή και φιλική ήταν και η εξυπηρέτηση.

 

Τώρα σειρά έχουν τα κατσαβίδια.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν απο τον παζαροπουλο οτι το αμαξι θα καθυστερηση καπου στον ενα μηνα ακομα γιατι ειχαν πολλεσ παραγγελιες στην vw.Τι @#$#@$ ειναι αυτεσ>?

 

Me olo ton sevasmo alla prin petaxoume tetoiou eidous p@p@ries kalo tha itan na tin waxnoume prwta,me ena aplo tilefwnima ston KA8E pazaropoulo, gia na min tromazoume ton lao me tin kararadio arvila.

Den ifistatai i ka8isterisi,outos i allos apo 3 mines pou sou lene to amaxi erxetai 4+,opote ti pame gia 5mino? (kai exei o 8eos).

 

Signomi kiolas,alla tha xasoume kai malia kai dontia kai oti allo exoume plousio,me ola auta pou akoume dexia kai aristera!

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,

 

Το Xcarlink έφθασε στα χέρια μου. Η πρώτη εντύπωση αφορά την ποιότητα του υλικού η οποία είναι πολύ καλή. Πολύ καλή και φιλική ήταν και η εξυπηρέτηση.

 

Τώρα σειρά έχουν τα κατσαβίδια.

 

Κώστας

 

χαχα και να φανταστεις οτι ετοιμαζομουν να σε ρωτησω τι εγινε...

την εκανα και εγω σημερα...

σε ποσες μερες ηρθε;;;

 

ασχετο...

γιατι κολαει συναιχεια η σελιδα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν πρεπει να λυθει το προβλημα στο λεβιε?Εχω την εντυπωση πως και σε αλλους συμβαινει απλα δεν εχουν δωσει σημασια...Εμενα μου αλλαξαν την βαση κατω αλλα παλι ακουγετε.Επαναλαμβανω στην αλαλγη καιρου σταματαει μετα οταν αλλαζει ο καιρος ξαναεμφανιζτεαι.Επισης ειμαι σιγουρος πωε οταν πατατε το γκαζι αποτομα σις 2300 στροφες ακουγεται ενα σφυριγμα να το κανετε δε το κανει παντα αλλα το κανει....Βλεπω πως υπαρχουν και αλλοι με τους ιδιους ηχους.Οντως στο σασμαν ο θορυβος ακουγεται στις χαμηλες στοεφες στο ξεκινημα και σταματημα αλλα γιατι?

 

Poios kserei giati to kanei mono sto ksekinima kai sto stamatima!!An pantws kaneis vrei kamia lysi gia auto to thema euxaristws na mas tin pei!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα και να φανταστεις οτι ετοιμαζομουν να σε ρωτησω τι εγινε...

την εκανα και εγω σημερα...

σε ποσες μερες ηρθε;;;

 

ασχετο...

γιατι κολαει συναιχεια η σελιδα....

 

Φιλε VWGT,

 

Τωρα που 'ξεκόλησε' η σελίδα είναι καλύτερα. Το δικό μου ήρθε σε 2 ημέρες. Εσύ από που το παρήγγειλες τελικά ?

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ golf με τα 122 αλογα tsi λεγεται?

 

2.Ξερετε μηπως καθε ποτε θα εχει service ?

 

3. Γιατι να το παρει καποιος εναντι του tsi me 140 αλογα?

 

1.Ολα TSI ειναι ετσι κι αλλιως τωρα.

Turbo Stratified Injection(122PS) ... or ... Twincharged Stratified Injection(140/170 PS),but it makes a small difference though...

 

2.Oπως ολα! (15-30-45-60-...)

 

3.Δε ξερω δικη σου αποφαση θα ειναι αν το'χεις,αναγκες marketing ικανοποιει,αντικαθιστα αλλωστε το FSI 115PS,αλλα για 1000 ευρώ θα σου ελεγα μαλλον... Ο Χ Ι !

 

Υ.Γ : Costas-wvgt keep on walking,περιμενουμε αποτελεσματα...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

1.Ολα TSI ειναι ετσι κι αλλιως τωρα.

Turbo Stratified Injection(122PS) ... or ... Twincharged Stratified Injection(140/170 PS),but it makes a small difference though...

 

2.Oπως ολα! (15-30-45-60-...)

 

3.Δε ξερω δικη σου αποφαση θα ειναι αν το'χεις,αναγκες marketing ικανοποιει,αντικαθιστα αλλωστε το FSI 115PS,αλλα για 1000 ευρώ θα σου ελεγα μαλλον... Ο Χ Ι !

 

Υ.Γ : Costas-wvgt keep on walking,περιμενουμε αποτελεσματα...

 

Καλημέρα,

 

Το έβαλα και είναι ΟΚ.

 

http://img521.imageshack.us/img521/9116/dsc00135lu9.jpg

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...