Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Karenta παντως ΔΕΝ βαζει δερμα μετα για θεμα ασφαλειας και τριξιματος;) Το γραφω επειδη το ειχα ρωτησει

 

Φιλε Ηλια,

 

Γιατι ειναι θεμα ασφαλειας και τριξιματος;

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

re paidia!!!SKASTRA exei balei kaneis sto gt????

 

mpaineii kanonikh h piniou???

 

aksizei lete???

 

egkefalo gia 200 ps kaneis den exei??:O

 

file kapoia fash o epsaxna polu kai den exei kanenas... kai sthn 7h diethni ekthesi rwthsa olous tous gnwstous antiproswpous kai tpt akoma.. :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ηλια,

 

Γιατι ειναι θεμα ασφαλειας και τριξιματος;

 

Λογω των airbags. Για το τριξιμο μου ειπε οτι πρεπει να ξηλωθουν τα καθισματα, επομενως υπαρχει πιθανοτητα μετα να εμφανιστουν τριγμοι.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι: Pazaropoulos Filosidoi kai Autonet, σου βαζουν απο δερμα μεχρι οτιδηποτε aftermarket και εγγυονται για το αποτελεσμα. Βεβαια αν χτυπα ξυλο δεν ανοιξουν τα airbags, oopps, sorry:p Η Karenta γιατι δεν αναλαμβανει τοποθετηση δερματος? Αυτοι δεν θελουν να βγαλουν λεφτα? Εγω εμπιστευομαι τη Karenta παντως σε αυτο που λενε

Link to comment
Share on other sites

Η Karenta γιατι δεν αναλαμβανει τοποθετηση δερματος? Αυτοι δεν θελουν να βγαλουν λεφτα? Εγω εμπιστευομαι τη Karenta παντως σε αυτο που λενε

 

 

μήπως γιατί απλά δεν έχει δική της εταιρεία που να αναλαμβάνει το δέρμα? ;)

μήπως γιατί πολύ απλά, με άλλον τρόπο είναι ασύμφορο? ;)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Re paidia eixe kaneis aytokinhto 21h evdomada paragwghs?Kserei kaneis pou vriskontai ayta ta aytokinhta?Hrthan?erxontai?vouliaksan?

 

Tis 20hs evdomados irthan stis 11 tou minos ellada,e logika to diko sou tha erthei sintoma an den exei erthei akoma.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

μήπως γιατί απλά δεν έχει δική της εταιρεία που να αναλαμβάνει το δέρμα? ;)

μήπως γιατί πολύ απλά, με άλλον τρόπο είναι ασύμφορο? ;)

Θα μπορουσε να συνεργαστει με οποιαδηποτε εταιρια. Αποψη μου? Επειδη πια τα καθισματα εχουν airbags, εγω προσωπικα δεν θα εβαζα aftermarket δερμα. οτι εγγυηση και να μου δινανε.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eixe kaneis aytokinhto 21h evdomada paragwghs?Kserei kaneis pou vriskontai ayta ta aytokinhta?Hrthan?erxontai?vouliaksan?

 

βασικα το δικο μου αλλα εχω παραγγηλει Jetta οποτε αν εχεις παραγγηλει το ιδιο περιμενε μεχρι μεσα ιουλιου

Link to comment
Share on other sites

Λογω των airbags. Για το τριξιμο μου ειπε οτι πρεπει να ξηλωθουν τα καθισματα, επομενως υπαρχει πιθανοτητα μετα να εμφανιστουν τριγμοι.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι: Pazaropoulos Filosidoi kai Autonet, σου βαζουν απο δερμα μεχρι οτιδηποτε aftermarket και εγγυονται για το αποτελεσμα. Βεβαια αν χτυπα ξυλο δεν ανοιξουν τα airbags, oopps, sorry:p Η Karenta γιατι δεν αναλαμβανει τοποθετηση δερματος? Αυτοι δεν θελουν να βγαλουν λεφτα? Εγω εμπιστευομαι τη Karenta παντως σε αυτο που λενε

 

 

Λογω των airbags???

Τι λεμε τωρα ρε παιδια?!

Δεν παιζουν κανενα ρολο στην ασφαλεια του αυτοκινητου αν εχει -πλαινους εννοεις φανταζομαι- airbags και δερμα.

Αν ηταν ετσι θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος με δερμα και αεροσακους.

Ουτως η αλλως σε αυτοκινητα με δερμα και airbags ο αεροσακος ειτε ειναι σε πλαστικη θηκη εκτος του καθισματος ειτε εχει ειδικες ραφες σε εκεινο το σημειο το καθισμα για να σκιστει.

Και προφανως αν βαλεις aftermarket, αυτη η περιπτωση θα εχει ληφθει υπ'οψιν ειτε απο τον κατασκευαστη του aftermarket δερματος ειτε απο αυτον που κανει- εξειδικευμενα- την τοποθετηση.

Στο χερι σου ειναι να το ελεγξεις οταν πας για την τοποθετηση, αν εχεις ενδοιασμους για την καταρτιση του συνεργειου.

Δεν εχει ακουστει ποτε κατι παντως σχετικα με αυτο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση,τελικα εχουν καταναλωση λαδιου αυτα τα μοτερ η οχι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λογω των airbags???

Τι λεμε τωρα ρε παιδια?!

Δεν παιζουν κανενα ρολο στην ασφαλεια του αυτοκινητου αν εχει -πλαινους εννοεις φανταζομαι- airbags και δερμα.

Αν ηταν ετσι θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος με δερμα και αεροσακους.

Ουτως η αλλως σε αυτοκινητα με δερμα και airbags ο αεροσακος ειτε ειναι σε πλαστικη θηκη εκτος του καθισματος ειτε εχει ειδικες ραφες σε εκεινο το σημειο το καθισμα για να σκιστει.

Και προφανως αν βαλεις aftermarket, αυτη η περιπτωση θα εχει ληφθει υπ'οψιν ειτε απο τον κατασκευαστη του aftermarket δερματος ειτε απο αυτον που κανει- εξειδικευμενα- την τοποθετηση.

Στο χερι σου ειναι να το ελεγξεις οταν πας για την τοποθετηση, αν εχεις ενδοιασμους για την καταρτιση του συνεργειου.

Δεν εχει ακουστει ποτε κατι παντως σχετικα με αυτο...

Γιατι δε διαβαζεις τι γραφω? Ειπα πουθενα οτι τα δερματινα δεν εχουν airbags?? Ειπα οτι η Karenta δε βαζει aftermarket για τους λογους που εχω αναφερει. Που ειδες εσυ οτι τα δερματινα kαθισματα δε παιρνουν airbags?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,για να δουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση,τελικα εχουν καταναλωση λαδιου αυτα τα μοτερ η οχι?

Τα πρώτα Golf V με τον κινητήρα των 1400 κυβικών είχαν πρόβλημα με υπερβολική κατανάλωση λαδιού. Το πρόβλημα αυτό αντιμετωπίστηκε από τη VW. Όσοι έχουν τέτοιo πρόβλημα και ισχύει ακόμα η εγγύηση μπορούν να πάνε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και να ζητήσουν την επισκευή τους χωρίς χρέωση για τα ανταλλακτικά. Τα καινούρια Golf δεν έχουν πρόβλημα υπερβολικής κατανάλωση λαδιού.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε διαβαζεις τι γραφω? Ειπα πουθενα οτι τα δερματινα δεν εχουν airbags?? Ειπα οτι η Karenta δε βαζει aftermarket για τους λογους που εχω αναφερει. Που ειδες εσυ οτι τα δερματινα kαθισματα δε παιρνουν airbags?

 

Δεν είπα ότι ανέφερες ότι τα δερμάτινα καθίσματα δεν έχουν airbags.

 

Απλώς προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν θα έβαζες aftermarket δέρμα έχοντας πλάγιους αερόσακους.

Δεν υπάρχει κάποια λογική σε αυτό που λες. Εφ'όσον όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν τέτοιους αερόσακους και υποτίθεται ότι τα δέρματα που θα βάλεις είναι επώνυμα, είναι κάτι που θα έχει προβλεφθεί-είτε με θήκη είτε με ειδικές ραφές.

 

Και αναφέρω ακριβώς τί είπες

Εδώ:

 

Θα μπορουσε να συνεργαστει με οποιαδηποτε εταιρια. Αποψη μου? Επειδη πια τα καθισματα εχουν airbags, εγω προσωπικα δεν θα εβαζα aftermarket δερμα. οτι εγγυηση και να μου δινανε.

 

 

Μάλλον εσύ πρέπει να διαβάζεις τί γραφω.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ρε παιδιά να έρθει και το δικό μου ???

 

μακάρι το περιμένω από 08-02-2007 !!!!!!

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση,τελικα εχουν καταναλωση λαδιου αυτα τα μοτερ η οχι?

Εμένα έκαψε κάτι λιγότερο απο λίτρο στα 8000 km

Πως σας φαίνεται?

Πάντως εξαρτάται και απο την οδήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω κανει παραγγελια το golf tsi 140ps με dsg απο τις 27/4/2007, το οποιο θα "μεταμορφωθει" σε golf gt sport. Αφου δεν εχω παρει γραμμη παραγωγης ακόμα και υστερα απο συζητηση που ειχα με τον εμπορο, μου ειπε οτι το αυτοκινητο θα ερθει μεσα Σεπτεμβριου στην καλυτερη περιπτωση. Αναρωτιεμαι και θα ηθελα την βοηθεια σας, εφοσον δεν εχει μπει στην γραμμη παραγωγης, αν μπορω να βαλω καποιον extra εξοπλισμο που θελω. Υποψην οτι την στιγμη παραγγελιας μου, σε ερωτηση μου αν μπορω να βαλω κατι αργοτερα μου το αρνηθηκαν και σε επικοινωνια πριν απο λιγες μερες που ειχα με την kosmocar στο 2109945554 μου ζητησαν τον αριθμο τις παραγγελιας μου και την εταιρια που εκανα την παραγγελια. Λετε να βοηθησει πραγματικα η απλος θα τα βρουν μεταξυ τους και θα με παρουν τηλ. και θα μου πουν οχι, θα τρελαθω. θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ykaraker egw thymamai oti mou eixan pei oti ama parei evdomada paragwghs,dhladh as poume oti exei mpei hdh sto programma na ftiaxtei to aytokinhto sygekrimenh evdomada den mporeis na allakseis kati.Ama omws den exei parei evdomada paragwghs mporeis na kaneis allages.
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι και θα ηθελα την βοηθεια σας, εφοσον δεν εχει μπει στην γραμμη παραγωγης, αν μπορω να βαλω καποιον extra εξοπλισμο που θελω. ευχαριστω!

 

και στη δικια μου περιπτωση μου, μου ειχαν δωσει καποιο χρονικό διαστημα κατα το οποιο μπορουσα να κανω αλλαγες. ηταν περι τον 1.5 μηνα (με χρονο παραδωσης 3.5-4 μηνες.) Υποθετω οτι ο χρονος αυτος ηταν μια εκτιμηση της πωλητριας για το ποτε θα εμπενε στη γραμμη παραγωγης. (οπως αλλωστε λεει και ο skyzero3)... παντως πολυ περιεργο μου ακουγεται να μην εχεις δικαιωμα αλλαγων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...