Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω που εχω κοντα στα 3800κμ να το σανιδωσω τι λετε?Ακομα δεν το εχω παει κοφτη.ΠΟυ και που το παω κοντα στις 5 με 5500 αλλα αραια και που,ακομα το λυπαμαι..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω που εχω κοντα στα 3800κμ να το σανιδωσω τι λετε?Ακομα δεν το εχω παει κοφτη.ΠΟυ και που το παω κοντα στις 5 με 5500 αλλα αραια και που,ακομα το λυπαμαι..

 

ήγγικεν η ώρα φίλε μου (τώρα που δε βράζει και ο τόπος)...

άντε με το καλό και με προσοχή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε καμία καλή πίστα κοντά στην Αθήνα που μπορούμε να δούμε τι κάνει το αυτοκίνητο,γιατί σε δρόμους με τις παρελκόμμενες μ@λ@κι...ς και όλα τα άλλα γνωστά και περίεργα των δρόμων μας δεν μπορούμε να το χαρούμε στο έπακρο ;)

 

Υ.Γ¨.: και για να γελάσουμε λίγο, ήμουν σε φανάρι στην Πανόρμου αργά το βράδυ και με νεκρό πατάω ελαφρά το γκάζι για να το ακόυσω λίγο.. και σκάει στο πλάι ένας με μία boxster και μια ξανθιά δίπλα του και ήθελε κοντρίτσες:lol: ήθελα να ξερα άλλες porsche δεν έχει η Αθήνα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

golf TSI first generation!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ¨.: και για να γελάσουμε λίγο, ήμουν σε φανάρι στην Πανόρμου αργά το βράδυ και με νεκρό πατάω ελαφρά το γκάζι για να το ακόυσω λίγο.. και σκάει στο πλάι ένας με μία boxster και μια ξανθιά δίπλα του και ήθελε κοντρίτσες:lol: ήθελα να ξερα άλλες porsche δεν έχει η Αθήνα;

 

Hρέμησε λιγάκι :fool::X:down:

Link to comment
Share on other sites

Hρέμησε λιγάκι :fool::X:down:

 

δεν είπα οτι τρέξαμε και τον είχα!!!!!

 

 

Αυτό που ήθελα να θίξώ φίλε μου είναι πως κυκλοφορούν χαζοί οδηγοί εκεί έξω που για να κάνουν τη φιγούρα τους εκτός από τα λεφτά που σκάνε για να αγοράσουν τα τουτου που οδηγούν θέλουν να τονίσουν τον εγωισμό τους με τρόπους που ξέρουν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να βγουν χαμένοι.

 

Εξάλλου να προσθέσω για όσους δε γνωρίζουν πως η Πανόρμου δεν είναι ούτε για πλάκα δρόμος για τέτοια (στενός σχετικά δρόμος και γεμάτος διπλοπαρκαρισμένα) και επίσης δεν είμιαι σε καμία περίπτωση ο άνθρωπος της κόντρας! ή της φιγούρας σε περίπτωση που σου έδωσα αυτή την εικόνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

golf TSI first generation!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε KIRRA προσοχη με το θεμα... Εγω ειχα διαρροες ψυκτικου υγρου απο 3 σημεια!... Τσεκαρε την σταθμη παλι και αν την δεις να εχει πεσει.... ραμπα και ελεγχο- αλλωστε ειναι κατι που φαινεται αμεσως, γιατι το ψυκτικο υγρο εχει χρωμα και βαφει οπου πεσει, με αποτελεσμα η διαρροη να κανει μπαμ!...
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κοντα στα 3800κμ να το σανιδωσω τι λετε?Ακομα δεν το εχω παει κοφτη.ΠΟυ και που το παω κοντα στις 5 με 5500 αλλα αραια και που,ακομα το λυπαμαι..

 

πατο καλο θα του κανεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κοντα στα 3800κμ να το σανιδωσω τι λετε?Ακομα δεν το εχω παει κοφτη.ΠΟυ και που το παω κοντα στις 5 με 5500 αλλα αραια και που,ακομα το λυπαμαι..

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΣΤΙΣ 5600 ΔΙΝΕΙ ΤΑ 140PS

Link to comment
Share on other sites

filos pou douleuei mhxanikos sthn antiproswpia mou eipe pws phge shmera ena GT me 55.000 km kai eixe spasei mia lamitsa sthn weastgate kai thelei olh h tourbina allagh... :( krima
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Χτες πήρα (επιτέλους) το Golf, και ένα έχω να πω, είναι καταπληκτικό. Ειλικρινά άξιζε την αναμονή τριών μηνών. Το αυτοκίνητο είναι πολύ όμορφο τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά, ειδικά μετά τις αλλαγές στη μάσκα. Έχει απίστευτη ροπή και με μεγάλη δυσκολία κρατιέμαι να μην πατήσω περισσότερο το γκάζι για να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει. Οι χώροι πίσω είναι μεγάλοι και αρκετοί για να καθίσουν άνετα τρία ενήλικα άτομα άνετα.

Pappous78 kaloriziko kai kalotaxido na einai.

Pes mas entipwseis gia tin allagi se GTsport.

Katarxas exei 16ares,etsi den einai?

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

filos pou douleuei mhxanikos sthn antiproswpia mou eipe pws phge shmera ena GT me 55.000 km kai eixe spasei mia lamitsa sthn weastgate kai thelei olh h tourbina allagh... :( krima

 

Δηλαδη το T/C με την wastegate ειναι ενα κοματι; ειχα την εντυπωση οτι ειναι ξεχωριστα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια peugeot 106 gt με προγραμμα εβαγζε μου ειπε ο τυπος 170 αλογα 950 κιλα το αυτοκινητο και τελικα με πηρε....Πως γινετε αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια peugeot 106 gt με προγραμμα εβαγζε μου ειπε ο τυπος 170 αλογα 950 κιλα το αυτοκινητο και τελικα με πηρε....Πως γινετε αυτο?

 

λογικο δεν ειναι;;

σκεψου...

106:950/170=5.6kg/ps

GT: 1275/170=7.5kg/ps (ειναι πολλα τα κιλα Αρη...)

plus οτι το 106 θα εχει πιο κοντο κιβωτιο...

βεβαια 170 ps που σου λεει μαλλον πολλα ειναι (για προγραμμα μονο)

προγραμμα + εξατμιση + φιλτρο (αυτα πανε περι τα 140ps-150ps) αυτο πιθανοτατα θα ειχε και εκκεντροφορους....

 

για δες και το πιο κατω βιντεακι...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pa3kAFKk12c

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Χτες πήρα (επιτέλους) το Golf, και ένα έχω να πω, είναι καταπληκτικό. Ειλικρινά άξιζε την αναμονή τριών μηνών. Το αυτοκίνητο είναι πολύ όμορφο τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά, ειδικά μετά τις αλλαγές στη μάσκα. Έχει απίστευτη ροπή και με μεγάλη δυσκολία κρατιέμαι να μην πατήσω περισσότερο το γκάζι για να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει. Οι χώροι πίσω είναι μεγάλοι και αρκετοί για να καθίσουν άνετα τρία ενήλικα άτομα άνετα.

 

Καλορίζικο & Καλοτάξιδο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά χρήσιμα manuals (και ευτυχώς στην αγγλική γλώσσα)

 

http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page10_g5

 

COSTAS min to paizeis rwsopontios!

Xwris parexigisi kiolas.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

nai to koitaksa entaksei mou fainetai vasika o thoryvos erxetai apo tin pisw pleura tis portas (to tsi mou einai 3thyro)!o thoryvos akougetai konta sto simeio pou einai to ixeio stin porta ligo pio panw kai konta stin zwnh asfaleias!Opws to paratirisa apo kei fainetai oti akougetai kati!

 

Στο σημειο που αναφερεις βρισκεται μονο η ντιζα της κλειδαριας,η οποια ομως ειναι μονωμενη με αφρωδες υλικο για να μην προκαλει θορυβους,τωρα αν στο δικο σου λειπει κατι...Το ηχειο ειναι και αυτο υποπτο αλλα με μικρες πιθανοτητες.Ειναι καλα "δεμενο".Οδηγοι του παραθυρου;Ισως.Κοιταξε παντως αν εχουν κουμπωσει ολα τα clips που συγκρατουν την επενδυση της πορτας.Αυτο το κανεις χτυπωντας την πλαστικη επενδυση της πορτας με το χερι σου στο σημειο που υποθετεις την υπαρξη του θορυβου.Ενα στην πανω γωνια,ενα στην κατω στην ιδια περιπου ευθεια με την κλειδαρια.Ο μηχανισμος (μοτερ) των ηλεκτρικων παραθυρων βρισκεται ακριβως κατω απο το midrange ηχειο.Τελικη λυση,ταυτοχρονα ομως χρονοβορος,η αντιπροσωπεια...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Shmera ekana dokimh gia ton symplekti pou kollage sto patwma otan espages thn prwth kai evazes deytera kai den mou kollise shkwthike kanonika.Pali kala.To lampaki thermokrasias mou anapse ki emena epeidh htan xamila h sta8mi,eixa 3 wres anoixto to aircondition se taksidi me taxythtes 120-140 isws na ftaiei ki ayto.Symplhrwsa kanonika kai den exei staksei katholou.Tha deiksei!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ενα προηγουμενο post ειχε αναφερθει ενα web site link για αftesale products για το GT.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω.

 

:worry:

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pappous78 kaloriziko kai kalotaxido na einai.

Pes mas entipwseis gia tin allagi se GTsport.

Katarxas exei 16ares,etsi den einai?

Φίλε Morbidas,

 

Σήμερα επέστρεψα από Ναύπλιο και έχω να πω ότι το αμάξι είναι υπέροχο. Έχει δύναμη σε όλες τις στροφές και δεν κολλάει πουθενά.

 

Για τις αλλαγές σε GT Sport μόνο θετικά σχόλι έχω να κάνω. Η μάσκα του πάει πολύ, το χρώμα του δικού μου είναι μπλε ανθρακί, και το κάνει να ξεχωρίζει. Οι ζάντες παραμένουν 16".

 

Σας ευχαριστώ για τα καλορίζικα και με τη σειρά μου εύχομαι σε όλους πολλά και καλά χιλιόμετρα, όποιο αυτοκίνητο και αν έχουν.

 

Σύντομα θα ανεβάσω φωτογραφίες από το αμάξι, κυρίως από τη μπροστά μάσκα.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Μάγγες,

μέσα στην εβδομάδα χτυπάω GTI του 2007 με 5000χλμ,

είναι το DSG με τις ταχύτητες πίσω από το τιμόνι, κάτι που πρέπει να

προσέξω πριν σκάσω την προκαταβολή??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...