Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς ενημερωσή όσων θα ενδιαφερονταν για το xraclink σας παραθετω την απαντηση που μου έδωσαν (αν έχετε δει στη σελιδα τους λεει οτι για το rcd300 δεν είναι διαθεσιμο αυτή τη στιγμή (in stock: NO)

We are not sure when this interface is in stock.

There have been a compatibility problem with some new versions of RCD300,

and we are waiting for an upgraded version to be ready

άρα τον :X και απο αυτό...

 

 

Χα χα χα....και μενα φιλε vwgt το ιδιο ακριβως mail μου στειλανε.....:lol: :lol: :lol:

Και ετοιμαζομουνα να το ποσταρω τωρα......:lol: :lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ρωτησα για την επεκαταση εγγυησης και μου ειπαν στην αντιπροσωπεια πως μπορω να την κανω μεχρι τον 18 μηνα.Δηλαδη 6 μηνες νωριτερα απο την ληξη..Ισχυει δηλαδη 310 ευρω περιπου παραπανω.Σε παλιοτερο ποστ διαβασα ισχυει μεχρι 1 μηνα απο την παραλαβη του αυτοκινητου τελικα τι ισχυει>?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα για την επεκαταση εγγυησης και μου ειπαν στην αντιπροσωπεια πως μπορω να την κανω μεχρι τον 18 μηνα.Δηλαδη 6 μηνες νωριτερα απο την ληξη..Ισχυει δηλαδη 310 ευρω περιπου παραπανω.Σε παλιοτερο ποστ διαβασα ισχυει μεχρι 1 μηνα απο την παραλαβη του αυτοκινητου τελικα τι ισχυει>?

 

Εγώ όταν πήρα το αυτοκίνητο (6ος '06) δεν ήταν καν διαθέσιμη η επέκταση εγγύησης, απ'ότι μου είπαν από εκεί που το πήρα (σημ: ΔΕΝ είναι επίσημη αντιπροσωπεία του δικτύου της Κοσμοκάρ). Μετά από 8 μήνες περίπου πήρα τηλ στην Κοσμοκάρ και μου είπαν ότι έπρεπε να τους είχα πάρει μέσα στον πρώτο μήνα...

 

Σε παρακαλώ στείλε μου με PM ποια αντιπροσωπεία σου έδωσε αυτή την πληροφορία (και αν έχεις κ κανα τηλ αυτού που μίλησες) γιατί το θέμα με ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βασικα το Jetta tsi (τρομαρα μου) πηρε παραγωγη τον Μαιο 21η εβδομαδα.... γνωριζει κανεις ποσο καιρο κανει να ερθει Ελλαδα? δεδομενου οτι πρεπει να φτιαχνεται στο Μεξικο αν ειναι αληθεια....

σας παρακαλω βρε παιδια αν γνωριζετε απαντηστε μου....

Link to comment
Share on other sites

RCD300.

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3187749

 

Αν μπορεί κάποιος που έχει γνωστό τεχνικό να μας διαφωτίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βασικα το Jetta tsi (τρομαρα μου) πηρε παραγωγη τον Μαιο 21η εβδομαδα.... γνωριζει κανεις ποσο καιρο κανει να ερθει Ελλαδα? δεδομενου οτι πρεπει να φτιαχνεται στο Μεξικο αν ειναι αληθεια....

σας παρακαλω βρε παιδια αν γνωριζετε απαντηστε μου....

 

 

κανεις!!!!??????

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες με ενημέρωσαν από αντιπροσωπεία της VW (Φιλιππαίος) ότι αυξάνεται η τιμή του Golf GT Sport :( . Σήμερα μου το επιβεβαίωσαν και από την Kosmocar ότι αυξάνεται η τιμή τον Golf σε όλες τις εκδόσεις :cry: .

 

Οι νέες τιμές θα ισχύσουν σε ένα μήνα περίπου. Συγκεκριμένα για το Golf TSi 140hp η αύξηση θα είναι 500 ευρώ, ενώ για τα Trendline & Comfortline θα είναι 200 & 300 ευρώ αντίστοιχα.

 

Από ότι έμαθα η αύξηση δεν έγινε λόγω των αλλαγών στο TSi (GT Sport) αλλά είναι τιμολογιακή αύξηση.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες με ενημέρωσαν από αντιπροσωπεία της VW (Φιλιππαίος) ότι αυξάνεται η τιμή του Golf GT Sport :( . Σήμερα μου το επιβεβαίωσαν και από την Kosmocar ότι αυξάνεται η τιμή τον Golf σε όλες τις εκδόσεις :cry: .

 

Οι νέες τιμές θα ισχύσουν σε ένα μήνα περίπου. Συγκεκριμένα για το Golf TSi 140hp η αύξηση θα είναι 500 ευρώ, ενώ για τα Trendline & Comfortline θα είναι 200 & 300 ευρώ αντίστοιχα.

 

Από ότι έμαθα η αύξηση δεν έγινε λόγω των αλλαγών στο TSi (GT Sport) αλλά είναι τιμολογιακή αύξηση.

 

Ε τους *ούστηδες, λες κι ήταν φτηνό το Golf :mad: . Ο ανταγωνισμός κάνει προσφορές κι αυτοί το βιολί τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι off-topic αλλα ειναι καλο να ξερουμε....

 

Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Κέντρο

1. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%

Πρατήριο: BP

Διεύθυνση Λ. Κηφισίας 131

Πρόστιμο (Ευρό) 36.000

 

Πρατήριο:BP

Διεύθυνση Λ. Κηφισίας 131

Πρόστιμο (Ευρό) 36.000

 

2. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 9%

Πρατήριο:ΕΚΟ

Διεύθυνση Αγ. Κωνσταντίνο υ 45

Πρόστιμο (Ευρό) 36.000

 

3.Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 26%

Πρατήριο:BP

Διεύθυνση Φαλήρου 10-12

Πρόστιμο (Ευρό) 47.037

 

4.Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 18%

Πρατήριο:EKO

Διεύθυνση Αχαρνών 350

Πρόστιμο (Ευρό) 41.111

 

5. Πετρέλαιο κίνησης Νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης διακίνησης Θείο :760 ppm, Υπέρβαση ορίου θείου κατά 117,1%

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση Πριγκηποννή σων 23Α

Πρόστιμο (Ευρό) 77.000

 

6. Βενζίνη LPR νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 8%

Πρατήριο: ΑΠ

Διεύθυνση Λένορμαν 149, Κολωνός

Πρόστιμο (Ευρό) 33.700

 

Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Ανατολικά Προάστια

 

7. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 6%

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση Μεσογείων 379, Αγ.Παρασκευ ή

Πρόστιμο (Ευρό) 32.222

 

8. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 15%.

Πρατήριο: BP

Διεύθυνση Λ.Καρέα 24, Βύρωνας

Πρόστιμο (Ευρό) 38.889

 

Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Βορεια Προάστια

 

9. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με βαρύτερα του πετρελαίου κλάσματα(Ορυκτέλαια). Θείο: 500 ppm. Υπέρβαση ορίων θείου κατά 42,9%

Πρατήριο: ΕΚΟ

Διεύθυνση Ιλισίων 24, Κηφισιά

Πρόστιμο (Ευρό) 44.000

 

10. Βενζίνη σούπερ αμόλυβδη νοθευμένη με βαρύτερα πετρελαϊκά κλάσματα σε ποσοστό 4,6%

Πρατήριο: Cyclon

Διεύθυνση Τατοϊου 76 Κηφισιά

 

11. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση 36ο χλμ της Λ.Μαραθώνος, Παλλήνη

Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

 

12. Βενζίνη LRP νοθευμένη με βαρύτερα κλάσματα (π.χ Πετρέλαιο)σε ποσοστό 4%

Πρατήριο: BP

Διεύθυνση Αγγέλου Σικελιανού 5, Ν.Ιωνία

Πρόστιμο (Ευρό) 60.000

 

13. ΠΡΟΣΟΧΗ! Το συγκεκριμέν ο πρατήριο έχει τιμωρηθεί 2 φορές για νοθεία.

Πρατήριο: AEGEAN

Διεύθυνση Πίνδου 2, Ν.Φιλαδέλφε ια

Πρόστιμο (Ευρό) 31.900, 240.000

1η φορά: Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο θέρμανσης - Θείο: 400 ppm . Υπέρβαση ορίων θείου κατά 14,3% , 2η φορά (υποτροπή): Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο θέρμανσης Υπέρβαση ορίων θείου κατά 500%

 

Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Νότια Προάστια

 

14. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 4%

Πρατήριο: AEGEAN

Διεύθυνση Αλκυονίδων 185, Βούλα

Πρόστιμο (Ευρό) 35.926

 

15. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 5%

 

Πρατήριο: SHELL

Διεύθυνση Κύπρου 57, Αργυρούπολη

Πρόστιμο (Ευρό) 31.481

 

16. Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ

Διεύθυνση Αγ.Δημητρίο υ 310, Αγ.Δημήτριο ς

Πρόστιμο (Ευρό) 31.911

 

17. Πρατήριο: BP

Διεύθυνση Κύπρου 155, Αργυρούπολη

Πρόστιμο (Ευρό) 42.000

 

18. Πρατήριο: CYCLON

Διεύθυνση Δημοσθένους 273, Καλλιθέα

Πρόστιμο (Ευρό) 70.000

 

19. Βενζίνη απλή αμόλυβδη Νοθευμένη με κηροζίνη θέρμανσης σε ποσοστό 43%

Πρατήριο: ΑΠ

Διεύθυνση Ελευθερίου Βενιζέλου 347-349, Καλλιθέα

Πρόστιμο (Ευρό) 150.000

 

20. Βενζίνη σούπερ αμόλυβδη νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 5,5%

Πρατήριο: SHELL

Διεύθυνση Κύπρου 57, Αργυρούπολη

Πρόστιμο (Ευρό) 31.852

 

Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Δυτικά Προάστια

 

21. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 33%

Πρατήριο: BP

Διεύθυνση Λαοδικείας 116-118, Νίκαια

Πρόστιμο (Ευρό) 51.28

 

22. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%.

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση Λ.Σαλαμίνας 200, Κερατσίνι

Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

 

23. Βενζίνη με υποκατάστατ ο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%.

Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ

Διεύθυνση Π.Ράλλη 176, Νίκαια

Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

 

24. Βενζίνη LPR Νοθευμένη με απλή Αμόλυβδη βενζίνη σε Ποσοστό 7%

Πρατήριο: CYCLON

Διεύθυνση Ελ.βενιζέλο υ 38, Δραπετσώνα

Πρόστιμο (Ευρό) 33.000

 

25. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 41%

Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ

Διεύθυνση Λ.Δημοκρατί ας 109, Κερατσίνι

Πρόστιμο (Ευρό) 54.700

 

26. Βενζίνη super αμόλυβδη νοθευμένη με απλή αμόλυβδη σε ποσοστό 8%

Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ

Διεύθυνση Εθνικής Αντιστάσεως 81, Αχαρναί

Πρόστιμο (Ευρό) 33.700

 

27. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 16%

Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ

Διεύθυνση Δεκελείας 105, Αχαρναί

Πρόστιμο (Ευρό) 39.600

 

28. Πετρέλαιο κίνησης με υψηλή συγκέντρωση θείου, Υπέρβαση μέγιστου επιτρεπόμεν ου ορίου συγκέντρωση ς θείου κατά 94,3%

 

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση Θηβών 256, Αιγάλεω

Πρόστιμο (Ευρό) 67.467

 

29. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης διακίνησης Θείο:0,051% m / m Υπέρβαση ορίου θείου κατά 45,7%

Πρατήριο: AVIN

Διεύθυνση Π.Ράλλη 44, Αιγάλεω

Πρόστιμο (Ευρό) 45.867

 

30. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης διακίνησης Θείο: 540 ppm. Υπέρβαση ορίων θείου κατά 54,3%

 

Πρατήριο: EKO

Διεύθυνση Θηβών 325, Αιγάλεω

Πρόστιμο (Ευρό) 49.000

 

31. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο θέρμανσης Θείο: 400 ppm .Υπέρβαση ορίων θείου κατά 17,1%

 

Πρατήριο: ΑΠ

Διεύθυνση Πετρουπόλεω ς & Ιγνατίου 2, Πετρούπολη

Πρόστιμο (Ευρό) 30.000

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ston Geraka ti ginetai giati egw apo ekei Vazw synithws?!?!?Pantws Shmera phra thl na mou poune gia to Amaksi kai mou eipan oti kanei krouaziera sthn Europh!Teleyteies plhrofories lene oti etheathei sta nisia galapangos na pinei Venzina Colada se xrysh paralia me shmaia tou EOT ki oti tha mou erthei ena card-postal se mia evdomada kai se 2 to amaksi!Ade pia!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βασικα το Jetta tsi (τρομαρα μου) πηρε παραγωγη τον Μαιο 21η εβδομαδα.... γνωριζει κανεις ποσο καιρο κανει να ερθει Ελλαδα? δεδομενου οτι πρεπει να φτιαχνεται στο Μεξικο αν ειναι αληθεια....

σας παρακαλω βρε παιδια αν γνωριζετε απαντηστε μου....

 

 

Λοιπόν άκου να φρικάρεις . . .

 

Ημερομηνία παραγγελίας 08-02-2007

έχει κατασκευαστεί . . . Puebla, Mexico . . .

 

και φυσικά δεν έχει έρθει ακόμα . . . . . . . . . !!!!!!!

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως οι ταχυτητες δεν κουμπωνουν καλα ζζοριζομαι να τις βαλω...εχετε διαπιστωσει κατι αναλογο και εσεις?Πρεει να παταμε βαθια τον συμπλεκτη?Η επειδη ειναι καινουριο μεχρι να στρωσει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως οι ταχυτητες δεν κουμπωνουν καλα ζζοριζομαι να τις βαλω...εχετε διαπιστωσει κατι αναλογο και εσεις?Πρεει να παταμε βαθια τον συμπλεκτη?Η επειδη ειναι καινουριο μεχρι να στρωσει?

 

 

Θελει στρωσιμο, οχι καρφωτες αλλαγες

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δύο μέρες με ενημέρωσαν από αντιπροσωπεία της VW (Φιλιππαίος) ότι αυξάνεται η τιμή του Golf GT Sport :( . Σήμερα μου το επιβεβαίωσαν και από την Kosmocar ότι αυξάνεται η τιμή τον Golf σε όλες τις εκδόσεις :cry: .

 

Οι νέες τιμές θα ισχύσουν σε ένα μήνα περίπου. Συγκεκριμένα για το Golf TSi 140hp η αύξηση θα είναι 500 ευρώ, ενώ για τα Trendline & Comfortline θα είναι 200 & 300 ευρώ αντίστοιχα.

 

Από ότι έμαθα η αύξηση δεν έγινε λόγω των αλλαγών στο TSi (GT Sport) αλλά είναι τιμολογιακή αύξηση.

 

Pappous einai standar auto?

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου να φρικάρεις . . .

 

Ημερομηνία παραγγελίας 08-02-2007

έχει κατασκευαστεί . . . Puebla, Mexico . . .

 

και φυσικά δεν έχει έρθει ακόμα . . . . . . . . . !!!!!!!

 

καλημερα,

μα καλα σοβαρα μιλας???? εμενα μου υποσχεθηκανε σε οτι θα ειναι εδω αρχες Ιουλιου και η παραγγελια εγινε 10/04/2007.....υστερα βεβαια απο πολυ πιεση και με απειλη οτι θα ακυρωσω την παραγγελια.... τελικα τι γινεται βρε παιδια.... μαε κοροιδευουν μπροστα στα μουτρα μας....???

Link to comment
Share on other sites

Pappous einai standar auto?

Φίλε Morbidas,

 

Όπως έγραψα στο προηγούμενο post για την αύξηση μου το είπαν στην αντιπροσωπεία και το επιβεβαίωσε ένας φίλος που εργάζεται στην Kosmocar. Δεν χάνεις όμως τίποτα αν πάρεις και συ ένα τηλέφωνο είτε στην αντιπροσωπεία, είτε στην Kosmocar για να το επιβεβαιώσεις.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως οι ταχυτητες δεν κουμπωνουν καλα ζζοριζομαι να τις βαλω...εχετε διαπιστωσει κατι αναλογο και εσεις?Πρεει να παταμε βαθια τον συμπλεκτη?Η επειδη ειναι καινουριο μεχρι να στρωσει?

 

με το μαλακο φιλε μου με το μαλακο :wacko:

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το ASR ενεργοποιείται συνεχώς στη 2α (καλά δε λέω για την 1η!) όταν το πιέζω λίγο παραπάνω ειδικά στους φοβερούς μας δρόμους... Μέχρι και στην 3η καμιά φορά σπινάρει το αμάξι.

 

Όταν φτάσει εκείνη η μέρα που θα αλλάξω λάστιχα μήπως να σκεφτώ για 225 όπως του gt; Και απορώ και γιατί δεν είχε εξαρχής, επηρεάζει τόσο πολύ την οικονομία καυσίμου; Υπόλοιποι κάτοχοι του TSI ή και του GT τι λέτε;

 

Να σημειώσω ότι το αμάξι ήρθε με τα michelin λάστιχα. Μπορεί να έχουν φοβερό κράτημα στο βρεγμένο αλλά μήπως για το υπερβολικό σπινάρισμα που διαπιστώνω τώρα φταίει ότι στους ζεστούς καλοκαιρινούς μήνες τα michelin δεν φημίζονται και τόσο για το κράτημά τους;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μα καλα σοβαρα μιλας???? εμενα μου υποσχεθηκανε σε οτι θα ειναι εδω αρχες Ιουλιου και η παραγγελια εγινε 10/04/2007.....υστερα βεβαια απο πολυ πιεση και με απειλη οτι θα ακυρωσω την παραγγελια.... τελικα τι γινεται βρε παιδια.... μαε κοροιδευουν μπροστα στα μουτρα μας....???

 

Από ότι έχω καταλάβει ο πραγματικός χρόνος αναμονής είναι λίγο lotto !!!

Μπορεί δύο αυτοκίνητα να μπούν μαζί παραγγελία και να μην πάρουν τον ίδιο αριθμό εβδομάδας παραγωγής !!!

Αυτό εξαρτάται από τα extras που παραγγέλνεις και ακόμη και από το χρώμα (!!!) που παραγγέλνεις. Και κανένας δεν ξέρει για να σου πεί 'αν το πάρεις κόκκινο θα το έχεις σε δύο μήνες, αν το πάρεις μαύρο θα το έχεις σε τρείς μήνες'.

Π.χ. Αν το εργοστάσιο έχει προγραμματίσει να βγάλει κάποιο χρώμα την "τάδε" εβδομάδα και τα extra που έχεις παραγγείλει βολεύουν στο πρόγραμμά τους, τότε μπορεί να δοθεί αριθμός εβδομάδας παραγωγής για το αυτοκίνητό σου πολύ πιό νωρίς από ότι κάποιο άλλο που π.χ. έχει διαφορετικό χρώμα !!! Οπότε σου λένε το μεγαλύτερο δυνατό χρόνο.

Αποκλείεται να βγάζουν κάποια μέρα άσπρα Golf ή jetta και να βάλουν και το δικό σου την ίδια μέρα ενώ το έχεις παραγγείλει μαύρο!!! Θα πάει την επόμενη εβδομάδα που έχουν προγραμματίσει να βγάζουν μαύρα!!!

 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά μάλλον κάπως έτσι δουλεύει το σύστημα!!

 

Επίσης ειδικά για το Jetta που η αναμονή είναι 4,5 μήνες η "πίκρα" είναι πολύ μεγάλη!!! Μάλλον το φτιάχνουν στο Μεξικό γιατί το Jetta είναι το μοντέλο που "πουλάει" περισσότερο η VW στην Αμερική όπως είχα διαβάσει σε κάποιο site παλιότερα.

 

Από τη Τετάρτη που παρήγγειλα... καλόν Οκτώβριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το ASR ενεργοποιείται συνεχώς στη 2α (καλά δε λέω για την 1η!) όταν το πιέζω λίγο παραπάνω ειδικά στους φοβερούς μας δρόμους... Μέχρι και στην 3η καμιά φορά σπινάρει το αμάξι.

 

Όταν φτάσει εκείνη η μέρα που θα αλλάξω λάστιχα μήπως να σκεφτώ για 225 όπως του gt; Και απορώ και γιατί δεν είχε εξαρχής, επηρεάζει τόσο πολύ την οικονομία καυσίμου; Υπόλοιποι κάτοχοι του TSI ή και του GT τι λέτε;

 

Να σημειώσω ότι το αμάξι ήρθε με τα michelin λάστιχα. Μπορεί να έχουν φοβερό κράτημα στο βρεγμένο αλλά μήπως για το υπερβολικό σπινάρισμα που διαπιστώνω τώρα φταίει ότι στους ζεστούς καλοκαιρινούς μήνες τα michelin δεν φημίζονται και τόσο για το κράτημά τους;

Έχω τα ιδια λάστιχα και δεν έχει σπινάρει ποτέ ?

 

Το ASR δεν το έχω δεί να ενεργοποιήτε. (Ανάβει λαμπάκι στο ταμπλό ?)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το ASR ενεργοποιείται συνεχώς στη 2α (καλά δε λέω για την 1η!) όταν το πιέζω λίγο παραπάνω ειδικά στους φοβερούς μας δρόμους... Μέχρι και στην 3η καμιά φορά σπινάρει το αμάξι.

 

Όταν φτάσει εκείνη η μέρα που θα αλλάξω λάστιχα μήπως να σκεφτώ για 225 όπως του gt; Και απορώ και γιατί δεν είχε εξαρχής, επηρεάζει τόσο πολύ την οικονομία καυσίμου; Υπόλοιποι κάτοχοι του TSI ή και του GT τι λέτε;

 

Να σημειώσω ότι το αμάξι ήρθε με τα michelin λάστιχα. Μπορεί να έχουν φοβερό κράτημα στο βρεγμένο αλλά μήπως για το υπερβολικό σπινάρισμα που διαπιστώνω τώρα φταίει ότι στους ζεστούς καλοκαιρινούς μήνες τα michelin δεν φημίζονται και τόσο για το κράτημά τους;

Και σε μενα ειδικα 1η 2α εχω παει με το asr αναμενο σε μερικους δρομους. Και μη ρωτας οταν βγαζω το ESP gia to launch control. Απλα τα λαστιχα μενουν κατω. Τα λαστιχα παντως δεν ειναι και ασχημα συγκριτικα με αλλα. Το 225 με 17" θα σου κοψει παντως σε επιδοσεις λιγακι

Έχω τα ιδια λάστιχα και δεν έχει σπινάρει ποτέ ?

 

Το ASR δεν το έχω δεί να ενεργοποιήτε. (Ανάβει λαμπάκι στο ταμπλό ?)

Δε το εχεις ανοιξει ποτε απο πρωτες το αμαξι??:wacko: Ναι αναβει λαμπακι

Link to comment
Share on other sites

Δε το εχεις ανοιξει ποτε απο πρωτες το αμαξι??:wacko: Ναι αναβει λαμπακι

 

Μέχρι 4000 στροφές το ανότερο, γιατί δεν έχω κάνει ακόμα 300 χλμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...