Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
14 minutes ago, dragon11 said:

 

Καλησπερα εχω εμα θεμα με τους ηχους των εισερχομενων κλησεων.

Οταν με καλουνε χτυπαει την πρωτη φορα δυνατα και μετα χαμηλωνει ο ηχος.

Γνωριζει καποιος τι να κανω για να χτυπαει συνεχεια δυνατα;

Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι γιατί η συσκευή αντιλαμβάνεται ότι έχεις δει την κλήση και για αυτό χαμηλώνει ο ήχος. Αν δεν τη κοιτάξεις τη συσκευή, δε θα χαμηλώσει ο ήχος. Το θεωρώ πολύ έξυπνο και χρήσιμο χαρακτηριστικό. Ωστόσο αν εξακολουθείς να το θέλεις, απενεργοποιείται με τον τρόπο που σου είπε ο φίλος παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι γιατί η συσκευή αντιλαμβάνεται ότι έχεις δει την κλήση και για αυτό χαμηλώνει ο ήχος. Αν δεν τη κοιτάξεις τη συσκευή, δε θα χαμηλώσει ο ήχος. Το θεωρώ πολύ έξυπνο και χρήσιμο χαρακτηριστικό. Ωστόσο αν εξακολουθείς να το θέλεις, απενεργοποιείται με τον τρόπο που σου είπε ο φίλος παραπάνω.

Ευχαριστω πολυ και τους δυο συμφορουμιτες

Το ρυθμισα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα παιδιά. Πρόσφατα αγόρασα το εν λόγω κινητό μεταχειρισμένο. Πρώτη φορά στην ζωή μου παίρνω iPhone και ο λόγος της μετάβασης από Android ήταν το πολύ βολικό μέγεθος που έχει. Όλα φαίνεται να λειτουργούν άψογα. Μια ερώτηση έχω να κάνω μόνο προς το παρόν. Ο ήχος γενικά του κινητού έχει πολύ μπάσο; Έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια ringtones και κάποια τραγούδια από το youtube παράγεται ενας μικρός θόρυβος. Ο θόρυβος είναι σαν να μην έχει καλό σήμα κάποιο ραδιόφωνο πχ αλλά όχι τόσο έντονο. Είναι δύσκολο να το εξηγήσω γιατί είναι ήχος και δεν περιγράφεται εύκολα. Δεν συμβαίνει σε όλους τους ήχους του κινητού. Πχ. Στον κλασσικό ήχο κλήσης του viber παράγεται αυτός ο θόρυβος. Τα έβαλα δίπλα δίπλα με το iPhone 11 της κοπέλας μου και αυτός ο θόρυβος δεν ακουγόταν από το δικό της κινητό. Ακουγόταν καθαρός. Υπάρχει κάποιο θέμα με το συγκεκριμένο κινητό ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγόρασα η αλήθεια είναι ότι δεν ήταν. Αλλά από την πρώτη μέρα το καθάρισα όσο πιο πολύ μπορούσα. Με οδοντογλυφίδα και οδοντόβουρτσα το έκανα.

Τώρα που το δοκιμάζω με μουσική σε σύγκριση πάντα με το κινητό της κοπέλας μου, μια χαρά ακούγεται. Άρα μάλλον στους κλασικούς ήχους του Viber συμβαίνει (ήχο κλήσης και ήχο μηνύματος) Το έχετε παρατηρήσει εσείς; Ακούγεται σαν να είναι ηχογραφημένος ο ήχος. Κάπως έτσι. Νομίζω ότι είναι το πιο κοντινό σε περιγραφή που μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σας άνθρωποι.   Μετα από jb μπορώ να έχω πρόσβαση στο file manager, σε external memory με lightning adapter (OTG), ringtones και wallpaper της επιλογής μου (από δικά μου αρχεία); Επίσης με jb θα "γλυτώσω" το itunes;

Συγχωρέστε με αν σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου απλά, έλεγα στο μέλλον να τσιμπήσω το πρώτο μου apple και συγκεκριμένα ένα 12mini μτχ.  Θέλω επιτέλους ένα κινητό που να χωράει στην μια μου παλάμη και να το δουλεύω με το ένα χερι.

 

Ευχαριστώ

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το 3utools.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις ένα φλασακι ixpand να κάνεις τη δουλειά σου (αυτό όσον αφορά τo otg)

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, BurningBeard said:

Γειά σας άνθρωποι.   Μετα από jb μπορώ να έχω πρόσβαση στο file manager, σε external memory με lightning adapter (OTG), ringtones και wallpaper της επιλογής μου (από δικά μου αρχεία); Επίσης με jb θα "γλυτώσω" το itunes;

Συγχωρέστε με αν σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου απλά, έλεγα στο μέλλον να τσιμπήσω το πρώτο μου apple και συγκεκριμένα ένα 12mini μτχ.  Θέλω επιτέλους ένα κινητό που να χωράει στην μια μου παλάμη και να το δουλεύω με το ένα χερι.

 

Ευχαριστώ

Με jailbreak μπορείς να έχεις πρόσβαση και στο /system μέσω του filza (θέλει μεγάλη προσοχή γενικά). Ναι, θα γλιτώσεις αν ξέρεις τα directories. Αν δεν θεωρείς τον εαυτό σου σίγουρο, κατέβασε το 3utools στο Windows PC και μπορείς να κάνεις πολλά και εκεί.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, mol said:

Ψάξε για το 3utools.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις ένα φλασακι ixpand να κάνεις τη δουλειά σου (αυτό όσον αφορά τo otg)

 

 

Αν και λίγο φαρμακείο τα συγκεκριμένα φλασάκια, θα το έχω στο νου μου. Ευχαριστώ.

3 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Με jailbreak μπορείς να έχεις πρόσβαση και στο /system μέσω του filza (θέλει μεγάλη προσοχή γενικά). Ναι, θα γλιτώσεις αν ξέρεις τα directories. Αν δεν θεωρείς τον εαυτό σου σίγουρο, κατέβασε το 3utools στο Windows PC και μπορείς να κάνεις πολλά και εκεί.

Σίγουρος δεν είμαι γιατί δεν έχω εμπειρία από apple & ios.  Ισως πω βλακεία αλλά, αφου το ios έχει dna από linux, ίσως βρω άκρη;   Φυσικά δεν θα κάθομαι να διαγράφω αρχεία και φακέλους χωρίς λόγο.

Θα κάτσω να διαβάσω ό,τι περισσότερο μπορώ γιατί γουστάρω να "φέρνω" τα πράγματα στα μέτρα μου.

Επίσης συχνά διαβάζω για υγεία μπαταρίας, από 100% ως το 85%  λένε διάσπαρτα κείμενα στο net πως είναι καλά, περίπου τι απώλεια θα υπάρξει σε ώρες.   Βασικά νομίζω πως το έθεσα πολύ μπακαλίστικα.   Θα το δω στην πράξη, αλλιώς παίρνω ενα wireless power bank που μου πρότειναν αν και χάνεται έτσι η ουσία του μικρού κινητού που ψάχνω.

 

Ευχαριστώ.

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα συνιστούσα να πας στο 13 mini, έχει καλύτερη αυτονομία από το 12 mini και γενικώς είναι καλύτερη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Θα συνιστούσα να πας στο 13 mini, έχει καλύτερη αυτονομία από το 12 mini και γενικώς είναι καλύτερη συσκευή.

Είναι πολλά τα λεφτά "Άρη".   Από κοντά το είδα, ωραία οθόνη αλλά, 500 και 600 που ζητάνε μεταχειρισμένο ή refurbished για το 13mini, αξίζει μα δεν έχω τόσα. Δεν μιλάμε για κάτι 750αρια καινούριο σε διάφορες αλυσίδες.

Θα κάνω υπομονή μέχρι να βγει το 15, μήπως πέσουν ακόμα πιο πολύ οι τιμές.

Ευχαριστώ πάντως.

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και στο Amazon.

Το δικό μου (13 μίνι) το πήρα  απ το Co.uk κοντά 600€ ενώ εδώ ζητούσαν (από σκρουτζ) 670+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/7/2023 at 6:33 ΠΜ, mol said:

Κοίταξε και στο Amazon.

Το δικό μου (13 μίνι) το πήρα  απ το Co.uk κοντά 600€ ενώ εδώ ζητούσαν (από σκρουτζ) 670+

Και πάλι είναι απαγορευτική η τιμή.   Μεταχειρισμένο αν το βρω το φθινόπωρο ή χειμώνα που θα βγει και το 15.   Ίσως είμαι τυχερός και το πετύχω ως 450€ (δύσκολα αλλά λέμε).  Για αυτό κιόλας μιλάω για το 12mini που είναι κομπλέ η τιμή μεταχειρισμένου.   270 με 380 αν πετύχω το 128gb.  Το θεματάκι που έχω στο πίσω μέρος του μυαλού είναι τα updates και μέχρι πότε θα καλύπτεται η 12 σειρά!

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι είναι απαγορευτική η τιμή.   Μεταχειρισμένο αν το βρω το φθινόπωρο ή χειμώνα που θα βγει και το 15.   Ίσως είμαι τυχερός και το πετύχω ως 450€ (δύσκολα αλλά λέμε).  Για αυτό κιόλας μιλάω για το 12mini που είναι κομπλέ η τιμή μεταχειρισμένου.   270 με 380 αν πετύχω το 128gb.  Το θεματάκι που έχω στο πίσω μέρος του μυαλού είναι τα updates και μέχρι πότε θα καλύπτεται η 12 σειρά!

Λανσαρίστηκε το 2020. Μέχρι το 2025 θα έχει υποστήριξη, μέχρι το iOS 19, ή και με το ζόρι iOS 20 (αν επρόκειτο για stability update όπως παλιά η 12 στην 11, ή και τώρα, η 17 στη 16).


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άνθρωποι καλησπέρα.

Είναι έμπιστη η σελίδα; https://www.hotspotmob.gr/ ;

Πουλάνε 12mini 128gb με 350€ + ο,τι έχει αντικαταβολή. 

Λέτε να μου στείλουν κανα χιλιογδαρμένο;

Edited by BurningBeard

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν να το δεις πρώτα από κοντά. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Το καλύτερο θα ήταν να το δεις πρώτα από κοντά. 

Δυστυχως βρισκομαι Σαμο και αυτοι Αθηνα.

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮/Huawei Y5 2018 :classic_wacko:/Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, BurningBeard said:

Άνθρωποι καλησπέρα.

Είναι έμπιστη η σελίδα; https://www.hotspotmob.gr/ ;

Πουλάνε 12mini 128gb με 350€ + ο,τι έχει αντικαταβολή. 

Λέτε να μου στείλουν κανα χιλιογδαρμένο;

Επικοινώνησε μαζί τους, μήπως μπορούν να στείλουν έστω φωτογραφίες της συσκευής που επιθυμείς να αγοράσεις.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...