Jump to content

Google Pixel 4a (5G)

rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε, παρακολουθούν το forum; Το πρώι έλεγα για τον λευκό φορτιστή και ακουστικά, το απόγευμα ανακοίνωσαν το λευκό 4a 5G!

Να δείτε που σε αυτό θα δίνουν μαύρο φορτιστή :lol:

Μετά από ένα δεκαήμερο χρήσης νά προσθέσω πως και στο κομμάτι μπαταρία είναι βράχος,με την ίδια χρήση με το p20 pro γυρνούσα τό βράδυ με ένα 20%, τώρα είμαι στο 40%, ένα μείον για μένα μέχρι στιγμής είναι σε video calls μέσω Viber όπου η εικόνα είναι εξωφρενικά saturated καί με αρκετά κόκκινη απόχρωση, πραγματικά κακό αποτέλεσμα ελπίζω να τό φτιάξουν σύντομα.

Τελικά δεν είναι η ιδέα μου :lol:

Pixel 4a 5G touchscreen issue can make navigation buttons hard to use. The problem popped up with the December security patch

https://www.androidpolice.com/2021/01/12/pixel-4a-5g-touchscreen-issue-can-make-navigation-buttons-hard-to-use/

Μιας και το δικό μου πήρε το patch του Δεκεμβρίου από την πρώτη μέρα, δεν γνωρίζω αν πιο πριν δούλευε καλά. Θέλω πάντως να πιστεύω πως θα το διορθώσουν σε επόμενο update, όπως αντίστοιχα έκαναν και με το auto rotation.

• 3 weeks later...

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αγοράσω και να φέρω Ελλάδα το κινητό εάν κάνω την αγορά από το Saturn Γερμανίας; Είδα μόλις ότι το έχει σε προσφορά 400 ευρώ.

Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πήρα από mediamarkt έχει ήδη παραδοθεί στις αποθήκες της https://www.eshopwedrop.com.cy/ στη Γερμανία και το αναμένω για Κύπρο. Νομίζω είναι ίδια εταιρεία με https://eshopwedrop.gr/. Μειονέκτημα ο μεγάλος χρόνος αναμονής 15-20 μέρες άλλα χαμηλές τιμές.

Τι λέει το κινητό? Διαβάζω για προβλήματα οθόνης και πάνω ακουστικού . Έχει κάποιος χρήστης θεμα ?

Εγώ πήρα από mediamarkt έχει ήδη παραδοθεί στις αποθήκες της https://www.eshopwedrop.com.cy/ στη Γερμανία και το αναμένω για Κύπρο. Νομίζω είναι ίδια εταιρεία με https://eshopwedrop.gr/. Μειονέκτημα ο μεγάλος χρόνος αναμονής 15-20 μέρες άλλα χαμηλές τιμές.

Τι λέει το κινητό? Διαβάζω για προβλήματα οθόνης και πάνω ακουστικού . Έχει κάποιος χρήστης θεμα ?

Υπάρχουν πολλά προβλήματα ελπίζουμε να επιλυθούν στο επόμενο update και να ξεκλειδώσουν 5g, voLTE, voWiFi και να επιλυθεί επιτέλους το bug με το chromecast

Υπάρχουν πολλά προβλήματα ελπίζουμε να επιλυθούν στο επόμενο update και να ξεκλειδώσουν 5g, voLTE, voWiFi και να επιλυθεί επιτέλους το bug με το chromecast

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να δώσει τπταπο αυτά που περιμένεις,τουλάχιστον γρήγορα...

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να δώσει τπταπο αυτά που περιμένεις,τουλάχιστον γρήγορα...

Γιατί το πιστεύεις αυτό; Τρώει γερό κράξιμο στο community support της.

Και παρόλαυτα, εσύ ακόμα περιμένεις :)

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Και παρόλαυτα, εσύ ακόμα περιμένεις :)

Φαντάζομαι εγώ όπως και άλλοι δε θα περιμένουμε για πολύ, ας μαζευτούμε να καταθέσουμε από κοινού αγωγή

Γιατί το πιστεύω;;;Γιατί δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι τέτοιο...Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές...Πόσα Pixel πιστεύεις ότι υπάρχουν στην Ελλάδα;;;Δεν το διαθέτει επίσημα,άρα αν ασχοληθεί θα το κάνει μετά από πολύ καιρό,μπορεί στο Pixel 6/7,λεω τώρα...

Όσο για το κράξιμο που λες,για φαντάσου σε χώρες όπως Ολλανδία και Γαλλια αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν πάροχοι που δεν υποστηρίζουν Volte, wifi calling, και ας υπάρχουν Google Stores...

Άρα έπρεπε να είχες κάνει την έρευνα σου πριν προβείς στην αγορά,και μέτα να ρίχνεις το φταίξιμο στην Google ..Και το έχω ξαναπεί...Δεν την νοιάζει οποίες αντιδράσεις...Δεν βγάζει την συσκευή για να έχει κέρδος...Αν δεν καταλαβαίνεις αυτό,δεν σου φταίει κανείς....Ξέρω θα ξενερώσεις με αυτά που γράφω,αλλά έτσι είναι...Η ζήσε με αυτό και απλά περίμενε,η πούλησε το και πάρε κάποιο που σε καλύπτει...

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Φαντάζομαι εγώ όπως και άλλοι δε θα περιμένουμε για πολύ, ας μαζευτούμε να καταθέσουμε από κοινού αγωγή

Αγωγή;;;Για κάτι που δεν κυκλοφορεί επίσημα στην χώρα σου;;;Και τι θα την κατηγορήσεις;;Ότι σε εξαπάτησε;;;Για ρωτά έναν φίλο σου δικηγόρο να δεις τι θα σου απαντήσει!!!

Άστον μωρέ να γελάμε λίγο..

Αδερφέ, μη σταματάς θυμίσου την έλλειψη 5g/volte και τράβα γερά προς την αγωγή!!

Google Pixel 5

Πόσα Pixel πιστεύεις ότι υπάρχουν στην Ελλάδα;;;

Αν μιλήσουμε για Pixel 4a, 4a 5G, 5 θα έλεγα με μια αισιόδοξη εκτίμηση κάτω από 100 συσκευές!

Νομίζω ότι ο φίλος nikosp88 άδικα θα περιμένει! Ακόμα και να το δώσει η Google θα έχουμε θέματα με τους πάροχους, ειδικά το 5G όπου δεν θα υπάρχουν στις λίστες με τις υποστηριζόμενες συσκευές! Υποστηριζόμενες συσκευές που τις πουλάνε στα καταστήματά τους!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole & iPad 6th 128GB

Αγωγή;;;Για κάτι που δεν κυκλοφορεί επίσημα στην χώρα σου;;;Και τι θα την κατηγορήσεις;;Ότι σε εξαπάτησε;;;Για ρωτά έναν φίλο σου δικηγόρο να δεις τι θα σου απαντήσει!!!

Εγώ έκανα την αγορά από amazon Αγγλίας και δεν έγραφε κάπου ότι κάποιες βασικές υπηρεσίες θα είναι κλειδωμένες σε άλλες χώρες... Είναι δυνατόν να αγοράζεις συσκευή 5g και να ειναι κλειδωμένο ανάλογα την χώρα στην οποία ταξιδεύεις;;;;

Εγώ έκανα την αγορά από amazon Αγγλίας και δεν έγραφε κάπου ότι κάποιες βασικές υπηρεσίες θα είναι κλειδωμένες σε άλλες χώρες... Είναι δυνατόν να αγοράζεις συσκευή 5g και να ειναι κλειδωμένο ανάλογα την χώρα στην οποία ταξιδεύεις;;;;
Πεστα ρε φίλε, επιτέλους κάποιος που τα λέει έξω από τα δόντια!! Κάνε αγωγή και στον Μπέζο, σίφουνας είσαι!

Google Pixel 5

Πεστα ρε φίλε, επιτέλους κάποιος που τα λέει έξω από τα δόντια!! Κάνε αγωγή και στον Μπέζο, σίφουνας είσαι!

κάτσε εσύ στα 4g και 2g στις κλήσεις και επέτρεψε τους άλλους να ψαχνόμαστε μπας και βρεθεί άκρη..

κάτσε εσύ στα 4g και 2g στις κλήσεις και επέτρεψε τους άλλους να ψαχνόμαστε μπας και βρεθεί άκρη..
Πάρε Τσαόμι να σωθείς!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Άρα δεν σου φταίει η Google,αλλά η Amazon...Εγώ παντος σου προτείνω να το πουλήσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς....Είναι φρέσκια συσκευή θα φύγει αμέσως...

Γιατί δεν στέλνεις mail στην Amazon για επιστροφή;;;

Άρα δεν σου φταίει η Google,αλλά η Amazon...Εγώ παντος σου προτείνω να το πουλήσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς....Είναι φρέσκια συσκευή θα φύγει αμέσως...

Γιατί δεν στέλνεις mail στην Amazon για επιστροφή;;;

Παίζει να τα πάρουν πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα;;;;

Άρα δεν σου φταίει η google αλλά η amazon γιατί δεν στέλνεις ένα email στην amazon έτσι ώστε να το πάρει πίσω μία και δεν σε καλύπτει σαν συσκευή...

Εγώ πάντως σου προτείνω να το πουλήσεις ως ακόμα είναι φρέσκια συσκευή και θα φύγει αμέσως...

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Στείλε mail...Δεν ξέρω τι πολιτική έχει σε θέματα επιστροφών,και μετά από πόσο καιρό μπορεί να δεχτεί μια συσκευή πίσω....Αλλά δεν έχεις.να χάσεις τπτ...

Θα κάνουμε ένα crowdfunding εδώ μεταξύ μας και θα στα δώσουμε πίσω τα λεφτα. Θα υποσχεθείς όμως πως θα μας αδειάσεις την γωνιά, μόνο έτσι.

Google Pixel 5

Εγώ πάντως για καλό και για κακό δεν κατέβασα την τελευταία ενημέρωση, δεν έχω παρατηρήσει τίποτα στην οθόνη μου. Επίσης, για το πάνω ακουστικό, παρόλο που έχω προβλήματα ακοής από το ένα αυτί, ακούω πολύ καλά την ομιλία από το άλλο.

Επίσης να πω ότι και εγώ το πήρα από το mediamarkt.de αλλά μέσω γνωστού.

Θα κάνουμε ένα crowdfunding εδώ μεταξύ μας και θα στα δώσουμε πίσω τα λεφτα. Θα υποσχεθείς όμως πως θα μας αδειάσεις την γωνιά, μόνο έτσι.

Για σκέψου να το επιστρέψει,η να το πουλήσει και μετά από ένα δύο μήνες να τα δώσει η Google..Ακραίο σενάριο αλλά λέω τώρα....Πλάκα θα είχε...

Παντός.εγω επιμένω,δεν φταίει κανείς άλλος,από τον ίδιο τον αγοραστή που δεν κάνει έρευνα αγοράς,και να διαβάσει μερικές γνώμες....

Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα...Εγώ έχω αποφασίσει να πάρω τώρα στον μήνα το Motorola Edge S,μιας και δυστυχώς για φέτος το καλοκαίρι που περιμένω συγγενείς από Αμερική δεν θα έρθουν,και έμεινα με την χαρά του 12 Pro Max που θα μου φέρνανε...

Εγώ πάντως το έχω 2 μήνες δεν έχω τίποτα από αυτά που ακούγονται, μπαταρία φανταστική με εξαιρετική διαχείριση ενέργειας.Μου το έφερε ένας φίλος που δουλεύει σε Vodafone.Δεν ρώτησα καν από που το έφερε.Το κινητό ήταν σφραγισμένο κανονικά.Δεν το αλλάζω με τίποτα.