Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή CustomCarrierUpdate που σου αλλάζει το λογότυπο φορέα χωρίς να είσαι jailbroken.

 

A. Πώς επαναφέρουμε το original carrier logo & carrier version;

B. Έχει κανείς τα 2 εικονίδια(black & etched) για Vodafone;

 

[ATTACH]29158[/ATTACH][ATTACH]29159[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή CustomCarrierUpdate που σου αλλάζει το λογότυπο φορέα χωρίς να είσαι jailbroken.

 

A. Πώς επαναφέρουμε το original carrier logo & carrier version;

B. Έχει κανείς τα 2 εικονίδια(black & etched) για Vodafone;

 

[ATTACH]29158[/ATTACH][ATTACH]29159[/ATTACH]

Μπορείς να το επαναφέρεις ή με restore ή βρίσκοντας τα original αρχεία για να τα περάσεις ξανά με το πρόγραμμα.

Δεν τα έχω αλλά πιστεύω ότι μπορείς να τα βρεις με μια αναζήτηση στο google.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείται πολύ , αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το airprint .

Εχω πάρει έναν printer χθές τον EPSON XP-405 ο οποίος υποστηρίζει airprint αλλά αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμη να τυπώσω απο το iphone μου. Δέν βλέπει το iphone μου τον printer καθόλου . Το λογισμικό του printer μου έχει ένα μενού(photo επισυν.) σχετικά με την ρύθμηση του airprint αλλά και πάλι δεν ξέρω τι να βάλω σε αυτό το μενού στα πεδία Bonjour & πρωτοκολλο. Μήπως πρέπει να κατεβάσω κανένα επιπλέον πρόγραμμα?

 

Εχω το iphone4 και φοράω το τελευταίο IOS 6.0.1.

 

Πληροφοριακά απο το laptop μου στον printer τυπώνω κανονικά μέσο wi-fi χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.:)

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείται πολύ , αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το airprint .

Εχω πάρει έναν printer χθές τον EPSON XP-405 ο οποίος υποστηρίζει airprint αλλά αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμη να τυπώσω απο το iphone μου. Δέν βλέπει το iphone μου τον printer καθόλου . Το λογισμικό του printer μου έχει ένα μενού(photo επισυν.) σχετικά με την ρύθμηση του airprint αλλά και πάλι δεν ξέρω τι να βάλω σε αυτό το μενού στα πεδία Bonjour & πρωτοκολλο. Μήπως πρέπει να κατεβάσω κανένα επιπλέον πρόγραμμα?

 

Εχω το iphone4 και φοράω το τελευταίο IOS 6.0.1.

 

Πληροφοριακά απο το laptop μου στον printer τυπώνω κανονικά μέσο wi-fi χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.:)

 

Έχω ακριβώς τον ίδιο εκτυπωτή και τρόμαξα για να το συνδέσω. Κατέβασε την εφαρμογή στο iPhone της Epson iprint γιά να μπορέσεις να τον συνδέσεις γιατί αλλιώς δεν γίνεται. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα και δεν στο αναγνωρίζει έπειτα χρησιμοποίησε αυτη την εφαρμογή είναι πολύ καλή. Πάντως λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλημέρα. Μια ερώτηση γιατί έχω ασχοληθεί λίγο με mac. Θα πάρω από ένα φίλο Macbook G4 το οποίο είναι σε άριστη κατάσταση με Tiger επάνω. Θέλω να ρωτήσω επειδή ετοιμάζω εφαρμογές για το App store και χρειάζεται apple υπολογιστή για να ανέβουν αρχεία, θα είναι ο κατάλληλος; Το αναφέρω διότι φίλος που χρησιμοποιεί mac μου είπε ότι θέλει macbook με Intel cpu για να είναι συμβατός με τις εφαρμογές αρχείων που θα ανέβουν. Ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλα σου είπε ο φίλος σου. Ειναι πολυ παλια αγορα κατι τέτοιο.

 

Το App Store ειναι Intel based application και ο G4 ειναι PowerPC processor, συνεπώς ο κώδικας δεν ειναι συμβατός. Αν καταφέρεις να βρεις emulator για να λειτουργήσει το AppStore στον G4 ειναι αλλο θέμα, αλλα θες κατι τέτοιο; Γιατι και αν υποθέσουμε οτι βρίσκεις και το λειτουργεις χωρίς προβληματα θα ειναι υπερβολικα αργο σε ενα μηχάνημα που ειναι 10 χρονια πίσω και ειναι αδύναμο έτσι και αλλιώς για τα σημερινα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κάνει για τίποτα ο G4 για εργασία παρότι έχει αρκετά προγράμματα και είναι για πέταμα?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κάνει για τίποτα ο G4 για εργασία παρότι έχει αρκετά προγράμματα και είναι για πέταμα?

 

Για σερφάρισμα μια χαρα ικανοποιεί. Το εργασία ειναι σχετικό, κείμενα θα γράφεις πολυ καλα. Αλλα για αυτο που θες δεν κάνει. Καλύτερα να βρεις το παλιότερο core2duo MacBook που μπορείς. Τι χρονολογιας μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι του 2007 με 1,2 cpu...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κάνει για τίποτα ο G4 για εργασία παρότι έχει αρκετά προγράμματα και είναι για πέταμα?

 

Για πέταμα δεν είναι. Μια χαρά home computing θα μπορέσεις να κάνεις.

Όμως, δεν κάνει για τη δουλειά που το θέλεις. Θα χρειαστεί οπωσδήποτε να τρέξεις μια πρόσφατη έκδοση του Xcode και όλες τους απαιτούν επεξεργαστή Intel...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι του 2007 με 1,2 cpu...

 

Αν ειναι το μοντελο με 1.2Ghz ειναι παλιός (2004) και δεν αξιζει να ασχοληθεις για μενα.

 

Ο πρώτος με core duo βγήκε καπου το 2006. Μετα είχαν core 2 duo. Μέχρι 2005 ήταν τα μοντέλα με τέτοιους επεξεργαστές. http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook

 

Κοιτα να βρεις πιο μετα μοντέλο, για να κάνει αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το igreekholidays πέρα από τα γνωστά .........συναξάρι, ζώδια , κινητές ακίνητες εορτές, σαν σήμερα, διατροφή, γνωμικά, συνεργασία με το ημερολόγιο της συσκευής κλπ

 

πλέον μετά την αναβάθμιση έχει πρόσβαση στις επαφές σου, λέει ποιος γιορτάζει πότε και στέλνει και ομαδικά SMS ή mails στους εορτάζοντες με ευχές.

 

Πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

peterv
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μπείτε στο site του f2go και να δείτε το υπόλοιπο χρόνου, μηνυμάτων κλπ?:confused: εγώ δεν μπορώ. Λέει ότι ο safari δεν μπορεί να ανοίξει λόγω πολλών ανακατευθηνσεων.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

θελω να κανω επαναφορα σε προηγουμενη εκδοση στο iphone μου ειναι το 3gs και εχω μεσα την 6.1.1 και θελω να βαλω την 6.1

πως μπορω να το κανω?

δεν θελω να κανω jailbreak...

Link to comment
Share on other sites

για να ''κατέβεις'' σε έκδοση που δεν υπογράφεται πλέον, πρέπει να έχεις σώσει τα shsh..το έχεις κάνει αυτό;

αυτο γίνεται ειτε με το tiny umbrella, ειτε αυτόματα απο το cydia αν είσαι jailbreak

έχεις κάνει τιποτε απο αυτα..;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ειναι το tinyambrella... ειναι προγραμμα?

δεν εχω jailbrake

 

τοτε δεν μπορείς να κατέβεις έκδοση, μένεις όπως είσαι!

εχεις προβλήματα; αν ναι, γιατι δεν αναβαθμίζεις σε 6.1.2;

Link to comment
Share on other sites

ωπ λαθος εγραψα.... εχω μεσα τη 6.1.2 και θελω την 6.1.1...

κριμα αν δε γινεται κατι.....

εχω παρατηρησει προβλημα οταν μιλαω... κανει παρασιτα.... και μου εμφανιζει σημαδια οπως οταν το ειχα παλια με jailbrake.... η 6.1.1 ειναι απισταυτη εκδοση για το 3gs....

Link to comment
Share on other sites

ωπ λαθος εγραψα.... εχω μεσα τη 6.1.2 και θελω την 6.1.1...

κριμα αν δε γινεται κατι.....

εχω παρατηρησει προβλημα οταν μιλαω... κανει παρασιτα.... και μου εμφανιζει σημαδια οπως οταν το ειχα παλια με jailbrake.... η 6.1.1 ειναι απισταυτη εκδοση για το 3gs....

 

δεν νομιζω να ευθύνεται η 6.1.2 για τα παράσιτα..δοκίμασε τα κλασικά, hard reset για αρχή και αν δεν στρώσει κανε ενα restore και set up as new

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

aντιμετοπιζω ενα προβλημα και θαθελα τη συμβουλη σας

ειχα εγκατεστημενο στο ipad. to pokerstars eu net για να παιζω οταν ειμαι μακρια απο τον υπολογιστη μου

πριν κατι μηνες την ωρα που παω να κανω login μου βγαινει μηνυμα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση

παταω οκ και βγαινει μηνυμα οτι η αναβαθμιση δεν ειναι διαθεσιμη στη χωρα σας

απεγκατεστησα την εφαρμογη μπας και ειχε φαει κανα κολημα

το θεμα ειναι πως ξερω πολλα παιδια ( με iphone και οχι με ipad) τα οποια εχουν την εφαρμογη κανονικα και παιζουν κανονικα

η εφαρμογη ομως δεν υπαρχει στο appstore

τι γινεται? γιατι σε μενα δεν υπαρχει?

υπαρχει καμια λυση?

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση με τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Και γω την έχω εγκατεστημένη στο iPhone και δε μου την εμφανίζει στο store.

Η apple υποτίθεται ότι δεν επιτρέπει εφαρμογές τζόγου.

Και στο android είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εκεί την εφαρμογή δεν την είχα κατεβάσει απ το play store αλλά απ το site της εταιρείας.

Δε σ αφήνει να την κατεβάσεις απ το site?

Και κάτι λίγο offtopic, παράτα το το γ@@@@@νο γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση :p

Link to comment
Share on other sites

η επισημή απαντησή απο την εταιρία λεει οτι το δουλεύουν το θέμα. παεί πολυς καιρός όμως.δεν υπαρχεί κατί που μπορείς να κάνεις για να δουλέψει.δεν νομίζω πως παίζει καποιός από iphone :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...