Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που θέλεις δεν γίνεται offline παρα μόνο με τις πλήρεις navigation εφαρμογές, ακόμα και αν ως λες δεν χρειάζεσαι το turn-to-turn. Οπότε ή αγοράζεις μια τέτοια εφαρμογή ή συμβιβάζεσαι με τους "Χάρτες" και με σύνδεση Internet.

Σε ευχαριστώ. Κρίμα, είχα μια ελπίδα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Κρίμα, είχα μια ελπίδα

 

Αν μου επιτρέπεις, τι σε προβληματίζει αν κάποια εφαρμογή είναι και turn-to-turn navigation αντί μόνο χάρτες; Τους ενδοιασμούς σου στο θέμα της σύνδεσης Internet τους καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά από τη στιγμή που στα turn-to-turn apps δεν υπάρχει τέτοιο θέμα γιατί να μην πάρεις ένα από αυτά, έστω και το φτηνότερο (π.χ. Copilot), και να το χρησιμοποιείς αποκλειστικά ως χάρτη;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρέπεις, τι σε προβληματίζει αν κάποια εφαρμογή είναι και turn-to-turn navigation αντί μόνο χάρτες; Τους ενδοιασμούς σου στο θέμα της σύνδεσης Internet τους καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά από τη στιγμή που στα turn-to-turn apps δεν υπάρχει τέτοιο θέμα γιατί να μην πάρεις ένα από αυτά, έστω και το φτηνότερο (π.χ. Copilot), και να το χρησιμοποιείς αποκλειστικά ως χάρτη;

Ναι βεβαια, ουσιαστικά μόνο η τιμή με προβληματίζει. Δεν εχω δει αυτό που λες, είναι πολύ πιο οικονομικό;

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, δεν είναι φτηνο..

Ακριβο; Συγκριτικά με παιχνιδάκια των 0.99 ίσως. Αλλά για το είδος του είναι απλά "τζάμπα". Ούτε έντυπο οδηγό ή χάρτη δεν αγοράζεις με αυτό το ποσό. ;)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω κάποιο RSS Reader το οποίο θα προτιμούσα να έχει push notifications.

Έχω βρει το rss2push αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το ρυθμίζεις κάθε πόση ώρα θέλεις να τσεκάρει τα site που θέλεις για νέες δημοσιεύσεις.

Κάτι που θα έκανα εγώ αν δεν είχε push και που προφανώς σημαίνει ότι θα συνδέεται στο internet κάθε x ώρα. Και επειδή οι χρεώσεις του internet μέσω τηλεφώνου δεν είναι και ότι καλύτερο δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως.

 

Υπάρχει κάποιο app για rss που να λειτουργεί όπως πχ τα email (imap) ή το app του facebook έστω και μέσω google reader ή κάτι παρόμοιο?

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

To push 3.0 ειναι νομίζω αυτο που ζητάς με push notifications. Το εχω και ειμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχει πολλες ρυθμισεις θα εκπλαγεις. Μεχρι και silent push notifications για τις ωρες κοινης ησυχίας. Πολύ καλη εφαρμογη

 

http://itunes.apple.com/gr/app/push-3-0/id350973572?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το mobilerss. Τα έχω δοκιμάσει όλα κ αυτό ήταν το καλύτερο. Αν θες βάλε πρώτα την light version κ μετά το αγοράζεις αν δεις ότι σου κάνει.

iPhone 5 16GB

iPad 2 16GB

iMac i5 27"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το mobilerss. Τα έχω δοκιμάσει όλα κ αυτό ήταν το καλύτερο. Αν θες βάλε πρώτα την light version κ μετά το αγοράζεις αν δεις ότι σου κάνει.

 

Για την ώρα χρησιμοποιώ το RssRunner. Δεν θα έλεγα ότι είναι άσχημο. Του βάζεις εσύ τα links που θέλεις απλά δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις. Το refresh γίνεται χειροκίνητα.

 

Το επόμενο που σκεφτόμουν να δοκιμάσω είναι το mobilerss. Αν δεν κάνω λάθος απλά συγχρονίζει με το google reader, σωστά? Γίνετε refresh (χειροκίνητα ή αυτόματα) ή απλά όταν υπάρχει κάτι νέο στο google reader σε ειδοποιεί? Όπως πχ γίνετε με το gmail?

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι κατα την γνωμη σας οι ΤΟP10 Εφαρμογες

και δες και τα αναλογα βιντεο στα δεξια να παρεις μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αφου ο opeρa mini (v5)

δεν υποστηριζει rss πλεον, ευκαιρια για αλλαγη!

για την ωρα εμεινα αρκετα ικανοποιημενος!

φυσικα το "αγορασα" απο το γνωστο "μαγαζακι"

και δουλευει 1 χαρα (3gsv4.0)

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς την ίδια απορία. Η μόνη μου σχετική εμπειρία, είναι αυτή του turbosquid, όπου πουλώ 3d μοντέλα. Μπορούσα να συμπληρώσω κάποια έγγραφα (έπρεπε να πάω στην Αμερικάνικη πρεσβεία, είχε λίγο διαδικασία) και να κάνω χρήση μιας συμφωνίας που έχουν οι ΗΠΑ με πολλά κράτη, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα, με βάση την οποία, έσοδα αλλοδαπών (για τις ΗΠΑ) που κερδίθηκαν στις ΗΠΑ (όπως τα κέρδη μου από τις πωλήσεις στο turbosquid που είναι αμερικάνικη εταιρία) δεν φορολογούνται. Επειδή δεν έκανα αυτή τη διαδικασία όμως, το αμερικανικό κράτος μου κάνει κάποιες κρατήσεις για την εφορία ΤΟΥΣ. Οι πωλήσεις μου είναι αστείες βέβαια, μιλάμε για περίπου 10€/μήνα, αλλά το ελληνικό κράτος δεν έχει ιδέα ότι έχω αυτά τα έσοδα στην Αμερική, ενώ το αμερικάνικο κράτος το γνωρίζει και με φορολογεί. Αυτή η διαδικασία που ακολουθώ, απ'ότι κατάλαβα είναι τελείως νόμιμη και προβλεπόμενη. Θα μπορούσα να έχω 1000€/μήνα έσοδα και πάλι τα ίδια θα ίσχυαν. Μέχρι στιγμής αυτό φαντάζομαι ότι θα ισχύει και με τα κέρδη από τις πωλήσεις στο AppStore. Έχω ακούσει όμως ότι πρέπει να γίνει εταιρία. Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν απάντησε στο ερώτημά σου μέχρι στιγμής...
Link to comment
Share on other sites

Το Heywire είναι μια εφαρμογή που μέσω wifi internet ή μέσω 3G δυκτίου στέλνεις μηνύματα σε κινητά.Δεν είναι απαρέτητο ο άλλος να έχει iPhone. Τι ξέρετε αυτή την εφαρμοφή? Αν ναι, την εμπιστέυεστε? Έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη free ή με πληρωμή?
Link to comment
Share on other sites

Για κινητά iphone, android και BlackBerry υπάρχει η εφαρμογή KIK messenger http://www.kik.com/ η εφαρμογή είναι δωρεάν αλλά χρεώνεσε δεδομένα μέσω WiFi και 3G (μερικά bytes κάθε μήνυμα).

 

Φυσικά για να λάβει ο παραλήπτης το μήνυμα πρέπει να έχει και αυτός τη συγκεκριμένη εφαρμογή

PIN my BlackBerry : 22384A80 :this:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αντε να δουμε ποτε θα πει το ΝΑΙ η apple να δωσει υποστηριξη σε flash...

οι μισες σελιδες δεν δουλευουν!!

το skyfire το χει δοκιμασει κανεις αλλος?καπου ειχα διαβασει οτι ειναι απελπιστικα αργο... και μαπα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, υπάρχει κανένα αξιόπιστο, δοκιμασμένο apps για SIP κλήσεις από το iPhone?

Giwrgos

------------------

SonyEricsson t610

Compaq Evo N620c

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασα μερικά προγράμματα και κατέληξα στο Acrobits.

Κοστίζει κάτι (έναν καφέ) αλλά δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.

 

Φιλικά

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου, θα το δοκιμάσω, το ψάχνω για ένα φίλο για να βάλουμε το Viva Voip, εγώ παίζω με android. Edited by george1994

Giwrgos

------------------

SonyEricsson t610

Compaq Evo N620c

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...