Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν έχω 5g στην κάρτα που χρησιμοποιώ τα δεδομενα η άλλη κάρτα είναι απενεργοποιημένη εντελώς? Δεν μπορούν να με πάρουν τηλεφωνο ή να κάνω κλήση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει το dual sim δηλαδή με 5g?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή ήμουν στο παρά πέντε να το πάρω , θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα φτιάξει έχουν πει με αναβάθμιση.

Αν είναι αυτός ο λόγος να μην το πάρεις ζυγίζεις και βλέπεις

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη υπαρχει και σε αυτο το θεμα συγχηση οπως στο ραδιο FM. Στο μοντελο σας εχει διπλη σιμ ΚΑΙ sd? Ή χανετε την μια σιμ για καρτα sd? Οποιος εχει και δυο σιμ και sd, απο που το αγορασατε??

 

Παντως αν μου ελεγε 5G ή διπλη σιμ, θα προτιμουσα διπλη σιμ με 4G+. Κακα τα ψεματα με 4G+ κανεις τα παντα.

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους με υγεια!!! εχει δουλεψει κανενας την αντιστροφη φορτιση γιατι δεν εχω καταφερει καν να την βρω???

 

οσο για το προηγομενο ποστ 2 σιμ εχει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους με υγεια!!! εχει δουλεψει κανενας την αντιστροφη φορτιση γιατι δεν εχω καταφερει καν να την βρω???

 

οσο για το προηγομενο ποστ 2 σιμ εχει το κινητο

Τι κάνει ακριβώς αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει ακριβώς αυτό;

 

 

φορτιζει ασυρματα αλλες συσκευες οπως τα Μι ασυρματα ακουστικα που θελω εγω... ακουμπωντας στην πλατη του κινητου την συσκευη που θελεις να φορτισεις απο οτι εχω διαβασει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προϋποθέτει να έχει ασύρματη φόρτιση το κινητό σου. Και το 10t Lite (ούτε και τα υπόλοιπα της σειράς 10t) δεν έχει ασύρματη φόρτιση!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, υγεία σε όλους!!

Νομίζω ως αντίστροφη φόρτιση εννοούν ότι χρησιμοποιείς την δική σου συσκευή ως power bank και φορτίζεις μία άλλη συσκευή.

Προσοχή: άλλο πράγμα η αντίστροφη ασύρματη φόρτιση και άλλο η "απλή" αντίστροφη φόρτιση.

Για την απλή χρειάζεσαι καλώδιο USB type c σε type c ή type a (ανάλογα με την δεύτερη συσκευή)

Δες εδώ:.

 

Ακριβώς όπως τα λέει είναι.

Λειτουργεί και σαν power bank με καλώδιο type c σε type c.

 

Καλά Χριστούγεννα με υγεία για όλο τον κόσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα μου εκανε εντυπωση πως το γραφουν καποια σαιτ στα χαρακτηριστικα και το αναφερουν και σε unboxing και δεν μπορουσα να το βρω με τιποτα συν οτι ηξερα οτι δεν εχει ασυρματη φορτιση που χρειαζεται για να υπαρξει αντιστροφη ασυρματη
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi 10t lite η Realme 7 pro ?

και γιατι ?

 

Καλα τηλεφωνα και τα δυο, προσωπικα θα πηγαινα 10t για το 5G, τις υπερυθρες και το FM radio. Eιναι ενα τσικ καλυτερο σε επεξεργαστη και γραφικα, ενω το 7 απο οτι λενε στην καμερα ατην Amoled οθονη και το πιο νορμαλ μεγεθος. Υπαρχει κοσμος που δεν θελει Xiaomi ή παντοφλες, για αυτους το 7 ειναι απο τις βασικες επιλογες.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Κάτοχος από σήμερα της συσκευής (λόγω πιστοποίησης 5g) και μπορώ να πω ότι τα συναισθήματα είναι ανάμικτα....προερχόμενος από redmi note 9s . Ελπίζω σιγά σιγά να με κερδίσει περισσότερο. Έχω μια απορία μέχρι στιγμής...Κατά την διάρκεια του στησίματος και των ενημερώσεων των εφαρμογών έκανα κάποιες επανεκκίνησης. Κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή μου ζητάει να κάνει συγχρονισμό ιστορικού κλήσεων και συγχρονισμό μηνυμάτων sms ...Έλα όμως που βγάζει "Αδυναμία επαλήθευσης αριθμού"...Σήμα και λειτουργίες έχω κανονικά...Επειδή δεν το έχω ξανασυναντήσει σε άλλη συσκευή τόσο συχνά (μόνο στην πρώτη ενεργοποίηση το έχω συναντήσει ) γνωρίζετε γιατί γίνετε αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Κάτοχος από σήμερα της συσκευής (λόγω πιστοποίησης 5g) και μπορώ να πω ότι τα συναισθήματα είναι ανάμικτα....προερχόμενος από redmi note 9s . Ελπίζω σιγά σιγά να με κερδίσει περισσότερο. Έχω μια απορία μέχρι στιγμής...Κατά την διάρκεια του στησίματος και των ενημερώσεων των εφαρμογών έκανα κάποιες επανεκκίνησης. Κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή μου ζητάει να κάνει συγχρονισμό ιστορικού κλήσεων και συγχρονισμό μηνυμάτων sms ...Έλα όμως που βγάζει "Αδυναμία επαλήθευσης αριθμού"...Σήμα και λειτουργίες έχω κανονικά...Επειδή δεν το έχω ξανασυναντήσει σε άλλη συσκευή τόσο συχνά (μόνο στην πρώτη ενεργοποίηση το έχω συναντήσει ) γνωρίζετε γιατί γίνετε αυτό ;

 

Φίλε Καλημέρα.

Έχω και εγώ το redmi note 9s και σκέφτομαι να πάω σε αυτό μόνο για το 5g.

Για πες δύο λόγια για την αλλαγή, γιατί έχεις ανάμικτα συναισθήματα;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Καλημέρα.

Έχω και εγώ το redmi note 9s και σκέφτομαι να πάω σε αυτό μόνο για το 5g.

Για πες δύο λόγια για την αλλαγή, γιατί έχεις ανάμικτα συναισθήματα;

 

Ίσως ήταν η πρώτη εντύπωση...Τα μόνα πλην που έχω δει μέχρι στιγμής σε σχέση με το 9s είναι η οθόνη (πιο φωτεινή στο 9s και με μεγαλύτερη πιστότητα στα χρώματα σε δύσκολες συνθήκες και πιο ξεκούραστη) , το ότι είναι λίγο πιο ελαφρύ (προσωπική άποψη) και η διάρκεια στην μπαταρία στα 120hz (όχι μεγάλη διαφορά....αλλά υπάρχει).

Μεγάλο συν το 4g+ (για 5g δεν έχω δει ακόμα ...μιας και δεν το έχω βρει....και ας λέει η vodafone ότι έχει ενεργοποιηθεί στην ευρεία περιοχή της Αθήνας)...και το nfc που μου έλειψε στο 9s...

Ο ήχος είναι πιο αξιόπιστος στις ταινίες και στην μουσική ( δεν παραμορφώνει στα υψηλά επίπεδα) αλλά πιο χαμηλός στον ήχο κλήσεις...όχι τραγικά πράγματα. Γενικώς είναι μια καλή αναβάθμιση....ίσως λίγο υπερκοστολογιμενη στα ελληνικά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/tilefona/smartphones/xiaomi-mi-10t-lite-128gb-5g-smartphone-mple_3572021

Σε προσφορα 299ευρω στο Πλαισιο, αλλα και σε Κοτσοβολο και You.gr

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/tilefona/smartphones/xiaomi-mi-10t-lite-128gb-5g-smartphone-mple_3572021

Σε προσφορα 299ευρω στο Πλαισιο, αλλα και σε Κοτσοβολο και You.gr

αυτο ηθελα να ρωτησω

αξιζει ?η να παω σε realme 7 pro ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα και καλή χρονιά

το Mi 10t είναι ο βασικός υποψήφιος αντικαταστάτης των πολύ τίμιων αλλά δυστυχώς γερασμένων RN6Pro και Mi A1 που έχω.

Είχα καταλήξει στο Poco X3 αλλά πριν λίγες μέρες τσέκαρα και το Mi 10t και το αποφάσισα

Επιτέλους έχει και slot για SD κάρτα που για μένα είναι βασικό

Πιστεύω πως στα 300 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή για 5G κινητό με 6/128GB

 

Πάντα Xiaomi και ας λένε διάφορα τώρα τελευταία οι haters

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς να μιλάμε για απόδοση σε 5G

Πού έχει άραγε κάλυψη ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλά ακόμα είναι σε χαμηλή ταχύτητα ....Και είναι ανάλογα τον πάροχο και την περιοχή. Εγώ με vodafone έχω πιάσει σε κέντρο Αθήνας και γύρω περιοχές των Αθηνών...και από Νίκαια έως Σχιστό... Σε άλλες περιοχές που έχω κυκλοφορήσει έχω παρατηρήσει πιο ανεβασμένες ταχύτητες σε 4g+...
Link to comment
Share on other sites

οποτε να παρω καλυτερα την εν λογο συσκευη οπυ ειναι 5g η μπορω να παρω το realme 7 pro που δεν ειναι και απλα μετα απο δυο χρονια να παρω 5g ?
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι σχεδόν ισοδύναμα με μικροδιαφορές :

 

Snapdragon 720G, S-AMOLED, AnTuTu: 278414

Snapdragon 750G , IPS, AnTuTu: 318882

 

Το 5G όμως μετράει παραπάνω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά.

Έχω την συσκευή περίπου 2 μήνες και κάτι. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος συνολικά. Το μεγαλύτερο και πραγματικά πολύ εκνευριστικό πρόβλημα που έχω, είναι με την ποιότητα των κλήσεων. Είναι μονίμως σαν να μην έχω καλό σήμα ενώ το σήμα είναι φουλ.

Στην αρχή πίστευα οτι έφταιγε το wifi calling που είχα ενεργοποιήσει. Το απενεργοποίησα και παλι τα ίδια.

Ακούω τον συνομιλητή σαν ρομπότ και με πολλές διακοπές

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή 2 σιμ, μία CU και μία Q στο κινητό μου Mi 10t lite. Και οι δύο δουλεύουν μια χαρά και ακούγεται ο συνομιλητής μου δυνατά και καθαρά. Ειδικά στην CU που δουλεύει με VoLTE-VoWifi ο ήχος είναι πεντακάθαρος και η κλήση γίνεται αστραπιαία. Εσύ με ποιά εταιρεία το δουλεύεις;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...