Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,για σερβις που το στελνουμε?βρηκα απο τη σελιδα της realme ενα τηλεφωνο 2109609412 χαλδιας52 ελληνικο,Technology to People λεει.παιρνω αλλα δεν απανταει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,για σερβις που το στελνουμε?βρηκα απο τη σελιδα της realme ενα τηλεφωνο 2109609412 χαλδιας52 ελληνικο,Technology to People λεει.παιρνω αλλα δεν απανταει κανεις.
παρε το πρωι και θα σου πουν να το στειλεις με courier
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και το redmi note 9 pro τι πρότεινε;; αυτή την στιγμή έχω ένα Sony xa1 plus.
Μόλις χθες παρέλαβα και εγώ. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, ακόμα το στήνω βέβαια.

Προτιμήθηκε λόγω μεγέθους, και amoled (έναντι Poco x3 nfc Kai redmi note 9pro)

Νομίζω δεν υστερεί κάπου, το αντίθετο θα έλεγα. Επίσης ενώ είναι κάτοχος redmi note 7, νομίζω το λογισμικό του realme μου αρέσει περισσότερο.

Το κινητό είναι για την μητέρα μου, αλλά νομίζω ότι και εγώ θα το επέλεγα για μένα.

 

Για τους ήδη κατόχους, έχετε να προτείνετε κάτι που πρέπει να ξέρω για το κινητό; Ρυθμίσεις κτλ για ευκολία χρήσης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Όχι από skroutz (the hut για την ακρίβεια). Παρα πολύ γρήγορη αποστολή και κούριερ. Πολύ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο τηλέφωνο σταμάτησε να δουλεύει το viber , συνέχεια κρασαρει! Το παθαίνει κανείς?

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλος ο κόσμος όλα τα android τηλέφωνα τώρα το κατάλαβες;; Κάνε αναβάθμιση το android web view και τον chrome,.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Ή απλά απεγκατεστησε την τελευταία ενημέρωση του system webview (θα το βρεις στο play store)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό το Android web δεν το ενημέρωσα ποτέ από τότε που έχω τη συσκευή. Το έχω εκεί στην αναμονή μαζί με κάτι άλλα σκουπίδια της Google και δεν έχω ούτε είχα πρόβλημα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτό, στο poco 3x και note 10 pro(που λένε ότι είναι ο αντίπαλος του), ξερω οτι εχει διαφορά σε φόρτιση και σε οθόνη(δεν εχω παρατηρήσει άλλες διαφορές), από κάμερα σε φυτογραφίες και βίντεο ξέρει κάνεις διαφορές? επίσης είδα ότι εχει θέμα το 7pro με τον ηχο στο βίντεο διορθώθηκε? Εχω δει αυτό εδώ το μοντ https://forum.xda-developers.com/t/realme-7-pro-hi-res-audio-enabler.4218051/ το εχει δοκιμάσει κανεις? κανει διαφορά?

Το 4g+ τελικά παίζει Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτό, στο poco 3x και note 10 pro(που λένε ότι είναι ο αντίπαλος του), ξερω οτι εχει διαφορά σε φόρτιση και σε οθόνη(δεν εχω παρατηρήσει άλλες διαφορές), από κάμερα σε φυτογραφίες και βίντεο ξέρει κάνεις διαφορές? επίσης είδα ότι εχει θέμα το 7pro με τον ηχο στο βίντεο διορθώθηκε? Εχω δει αυτό εδώ το μοντ https://forum.xda-developers.com/t/realme-7-pro-hi-res-audio-enabler.4218051/ το εχει δοκιμάσει κανεις? κανει διαφορά?

Το 4g+ τελικά παίζει Ελλάδα?

 

Δεν ξέρω ποια συσκευή έχεις τώρα,αλλά αν δουλέψεις Realme δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξεις ξανά συσκευή Xiaomi. Ειχα xiaomi πριν το 7 pro. Δεν λέω, καλό κινητό και με έβγαλε 4,5 χρόνια αλλά από την ώρα που έπιασα αυτό στα χέρια μου δεν θέλω να ακούσω για Xiaomi.

Οπότε εγώ λέω 7pro δαγκωτο ανάμεσα σε αυτά....4g+ σε εμένα δεν παίζει και έχω την συσκευή από τον Οκτώβριο. Για τον ήχο στο βίντεο δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία, θα το ήθελα καλύτερο σε ανάλυση όμως, εκεί χάνει σε σχέση με άλλες συσκευές, διορθώνεται όμως λένε με αναβάθμιση και πιστεύω θα το φτιάξουν. Η φωτογραφία είναι πραγματικά άριστη και αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι φορτίζει αστραπιαία και κάνει απίστευτη διαχείριση μπαταρίας στην αποφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό το Android web δεν το ενημέρωσα ποτέ από τότε που έχω τη συσκευή. Το έχω εκεί στην αναμονή μαζί με κάτι άλλα σκουπίδια της Google και δεν έχω ούτε είχα πρόβλημα ποτέ.

είναι ρυθμισμένο το play store σε auto update. Κανε downgrade στην προηγούμενη έκδοση και θα στρώσει. αν δεν εχεις προβλημ,α οκ. Αλλα όλα τα τηλ έχουν το ιδιο προβλημα

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

είναι ρυθμισμένο το play store σε auto update. Κανε downgrade στην προηγούμενη έκδοση και θα στρώσει. αν δεν εχεις προβλημ,α οκ. Αλλα όλα τα τηλ έχουν το ιδιο προβλημα

 

Όχι δεν κατάλαβες.

Εγώ το έχω να μην ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογές. Διαλέγω ποιες θέλω να ενημερώσω.

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κατάλαβες.

Εγώ το έχω να μην ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογές. Διαλέγω ποιες θέλω να ενημερώσω.

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

παντως το διορθωσε η google. με ένα update μεσα από το playstore ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Τι παίχτηκε με το κινητό;

 

καλημερα, στις φωτογραφιες μου εμφανίζονται δυο κυκλοι-σκιες, σαν αχνες μουτζουρες.ειναι αντιληπτο κυριως σε λευκο φοντο.νομιζω κατι εχει παιχτει με το φακο-τζαμακι.μπορει κ απο πεσιμο ,μπορει κ οχι.πρεπει να ειναι απο τη μεσα πλευρα.ελπιζω να μουτο φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μας μία φωτογραφία να δούμε. Λογικά "λερώθηκε" ή επηρεάστηκε ο αισθητήρας απ'την τούμπα ,το θεωρώ απίθανο να έχει πάει κάτι πάνω στον φακό εσωτερικά από το πίσω κάλυμμα και εξωτερικά του φακού και να το αποτυπώνει. Πιο πιθανό το θεωρώ πρόβλημα στον αισθητήρα. Σου το κάνει σε όλους τους φακούς? Εννοώ βασικό φακό και υπέρ ευρυγώνιο? Για κάνε δομικές και πες μας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....ψάχνω για φίλη που μου ζήτησε μέχρι 300 κινητό και επειδή δε θέλει να μπλέξει με huawei (δεν έχει ιδέα περί google κλπ) είμαι ανάμεσα σε Realme 7pro και στο Realme X50 5G..το περίεργο είναι ότι δεν βλέπω πουθενά αναφορά για το X50 5G ,ενώ βλέπω αξιόλογα χαρακτηριστικά ούτε καν αναφορά ότι υπάρχει εδώ στο forum...υπάρχει κάποιος λόγος ή γενικά οι μειωμένες πωλήσεις Ελλάδα;;
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την απασχολεί ιδιαίτερα η amoled οθόνη καλή περίπτωση είναι και η έκδοση σε 5g με 120hz που νομίζω ότι τρέχει σε προσφορά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....ψάχνω για φίλη που μου ζήτησε μέχρι 300 κινητό και επειδή δε θέλει να μπλέξει με huawei (δεν έχει ιδέα περί google κλπ) είμαι ανάμεσα σε Realme 7pro και στο Realme X50 5G..το περίεργο είναι ότι δεν βλέπω πουθενά αναφορά για το X50 5G ,ενώ βλέπω αξιόλογα χαρακτηριστικά ούτε καν αναφορά ότι υπάρχει εδώ στο forum...υπάρχει κάποιος λόγος ή γενικά οι μειωμένες πωλήσεις Ελλάδα;;

 

Καλησπέρα φίλε. Πιστεύω ότι ο λόγος που δεν υπάρχουν σχόλια για το x50 είναι αυτός που ανέφερες, μειωμένες πωλήσεις. Το ότι η πώληση είναι μειωμένη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι η συσκευή δεν είναι καλή. Καλή συσκευή είναι άλλα μπροστά στο 7 pro δεν υπάρχει. Οπότε εγώ λέω 7pro δαγκωτο!

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα προτείνω αυτό λοιπόν αφού υπάρχει και φόρουμ για τυχόν προβλήματα /απορίες και θα της μείνει

και υπόλοιπο για θήκες μεμβράνες :)

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , ξέρει κάποιος να μου πεί εάν στο συγκεκριμένο μοντέλο οι ειδοποιήσεις ,το ρολόι ,οι κλήσεις που φαίνονται στην οθόνη( alwayw on display) μένουν για αρκετή ώρα να φαίνονται ή αν μετά το κλείδωμα της οθόνης χάνεται μετά απο κάποια δεύτερα και μαυρίζει η οθόνη;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...