Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Cosmote;


kardoula
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως έχει παραγίνει το κακό με την κοσμοτέ. Άλλοτε σε πετάει έξω απευθείας επειδή όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες και άλλοτε μετά από αναμονή 3 λεπτών πέφτει η γραμμή... Τελικά είναι εντελώς αναξιόπιστη η κοσμοτέ (η δημόσια... κληρονομιά της) οπότε με βλέπω να πηγαίνω στη vodafone: οι τιμές είναι πανομοιότυπες αλλά τουλάχιστο θα μπορώ να τους βρω όταν τους θέλω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν στην αρχή ακούς ότι η χρήση έχει χρέωση "τάδε", σε χρεώνουν. Έχω τύχει σε περίπτωση που μου απέρριψαν γραμμή επειδή δεν ήταν κανείς διαθέσιμος και είχε πολύ κόσμο και δεν με χρέωσαν, ούτε άκουσα το μήνυμα...

με το που καλεσεις την εξυπηρετηση και μπει αναμονη εχεις χρεωθει και ας το κλεισεις αμεσως τους ταχω πει και στο τηλεφωνο οτι ειναι απατη αυτο με το που καλω και δεν το σηκωνεις να με εξυπηρετησεις να με χρεωνεις κιολας.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθον ημουν συνδρομητης κ στις 3ης εταιριες.

Telestet>Cosmote>Vodafone>Cosmote>TIM>Cosmote.

 

ΟΛΕΣ μου φανηκαν το ιδιο εκτος απο καποιες προσφορες που εκαναν κατα καιρους....

 

Στο τελος κατεληξα στην Cosmote επειδη οι αλλες 2 δεν ειχαν επαρκη σημα σε μια συγκεκριμενη χωρα του εξωτερικου.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος από το σήμα. Υπάρχουν περιοχές στην Αθήνα που έχω παρατηρήσει πως οι άλλες εταιρείες χάνουν πάρα πολύ. Πχ η wind στο Φάληρο.

 

Έτσι μένω στην cosmote λόγο κάλυψης, αν και θέλω να προσθέσει την ενημέρωση υπολοίπου στα συμβόλαια.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ταυτόχρονα και CosmOTE και Vodafone, καμία εταιρεία δεν με καλύπτει απόλυτα.

 

Και από την CosmOTE είμαι αρκετά δυσαρεστημένος αυτή τη στιγμή διότι από την αλλαγή του χρόνου και μετά δεν μου δουλεύει η προώθηση των κλήσεων στην 2in1 SIM με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω ταυτόχρονα και τις 2 γραμμές ανοικτές :mad:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος κατεληξα στην Cosmote επειδη οι αλλες 2 δεν ειχαν επαρκη σημα σε μια συγκεκριμενη χωρα του εξωτερικου.

 

Σε ποια αν επιτρεπεται;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια είναι όλες, η μια ειναι κάπου χάλια και σωστη σε κάτι άλλο, η άλλη κάτι αντίστοιχο και πάει λέγοντας, οπότε επιλέγειςτην λιγότερο χάλια για σενα.
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω πότε θα δώσει ενημέρωση κλήσεων και μετά από σχεδόν δέκα χρόνια παραμονής σε αυτήν πήρα τον αριθμό μου και πήγα στην Wind.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ερώτηση: Παλαιότερα παρόλο που υπήρχε όριο στο Data Pack, η Cosmote ποτέ δεν το υπολόγιζε?

 

Αυτό συμβαίνει ακόμα και τώρα?

 

Εμενα μου ερχεται κανονικα λογαριασμος που αναφερει τα δεδομενα για κάθε συνδεση που πραγματοποιω. Βεβαια δεν εχω ξεπερασει ποτε το οριο, αλλα λιγο ακυρο μου ακουγεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με την cosmote , σήμα σχεδόν παντού και φυσικά οικονομία μπαταρίας στο κινητό .
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την εξυπηρέτηση έχει κόλπο. Έπιασε στην κοσμοτέ, αλλά το ίδιο ισχύει και στη φόρθνετ και σε άλλες εξυπηρετήσεις πελατών. Αν ξέρεις ήδη τη συντόμευση, δλδ δεν περιμένεισ να ακούσεις το μενού για να διαλέξεις που θες να πας, δηλαδή, αν με το καλημέρα σας πατήσεις πχ 2,4,9--->αντιπρόσωπος (παράδειγμα είναι) θα συνδεθείς πιο γρήγορα. Ο χρόνος που περιμένεις, είναι αναλογικός με το πόσο μενού έκατσες να ακούσεις κάθε φορά !!!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Μα στην εξυπηρέτηση πελατών για συμβόλαια δεν έχει επιλογές... Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το καλύτερο είναι ένας πάροχος δίχως προβλήματα ώστε να μην χρειάζεται η εξυπηρέτηση πελατών ?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την εξυπηρέτηση έχει κόλπο. Έπιασε στην κοσμοτέ, αλλά το ίδιο ισχύει και στη φόρθνετ και σε άλλες εξυπηρετήσεις πελατών. Αν ξέρεις ήδη τη συντόμευση, δλδ δεν περιμένεισ να ακούσεις το μενού για να διαλέξεις που θες να πας, δηλαδή, αν με το καλημέρα σας πατήσεις πχ 2,4,9--->αντιπρόσωπος (παράδειγμα είναι) θα συνδεθείς πιο γρήγορα. Ο χρόνος που περιμένεις, είναι αναλογικός με το πόσο μενού έκατσες να ακούσεις κάθε φορά !!!

 

Αυτό που λες δεν υπάρχει.. Αλλά όπως και να έχει η αναμονή από κινητό δε χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το καλύτερο είναι ένας πάροχος δίχως προβλήματα ώστε να μην χρειάζεται η εξυπηρέτηση πελατών ?

 

αυτό που λες δεν είναι "το καλύτερο", είναι ... "το ιδανικό" :cool:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες δεν είναι "το καλύτερο", είναι ... "το ιδανικό" :cool:

 

 

 

Το ιδανικό θα ήταν αν αυτός ο πάροχος (ο οποίος υπάρχει από πολύ παλιά)είχε και τις καλύτερες τιμές !:secret:

Link to comment
Share on other sites

Σωστα...Πάντως στο θέμα μας ,αν δεν μπεί άμεσα ενημερωση υπολοίπου δωρεαν χρόνου ομιλίας,μάλλον με βλέπω να φεύγω...:X:cry:
Link to comment
Share on other sites

Βασικο παραπονο μου απο την Cosmote ειναι ο κακος ηχος που εχει στις φωνητικες σε σχεση με τις αλλες εταιριες...

 

Ανεπιτρεπτο για μια εταιρια που πιστευει οτι ειναι ενα βημα μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικο παραπονο μου απο την Cosmote ειναι ο κακος ηχος που εχει στις φωνητικες σε σχεση με τις αλλες εταιριες...

 

Ανεπιτρεπτο για μια εταιρια που πιστευει οτι ειναι ενα βημα μπροστα!

 

Μήπως φταίει το χαλασμένο κινητό σου? Δε νομίζω να είναι τόσο κακός ο ήχος όσο λες...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το χαλασμένο κινητό σου? Δε νομίζω να είναι τόσο κακός ο ήχος όσο λες...

 

Γιατι, έχει προσωπικά το κινητό του με τη Cosmote? Αφού λέει ότι με τις άλλες εταιρείες δεν έχει πρόβλημα.:O

 

Πιθανότατα στη περιοχή του να υπάρχει πρόβλημα. Δυστυχώς και εγώ έχω πολλά παράπονα με τη ποιότητα του δικτύου της Cosmote (αν και είναι η εταιρεία με την ισχυρότερη κάλυψη).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το χαλασμένο κινητό σου? Δε νομίζω να είναι τόσο κακός ο ήχος όσο λες...

 

Ενταξει τωρα αν αρχισουμε τα μπακαλικα δεν εχει νοημα το topic...

 

Γιατι, έχει προσωπικά το κινητό του με τη Cosmote? Αφού λέει ότι με τις άλλες εταιρείες δεν έχει πρόβλημα.:O

 

Πιθανότατα στη περιοχή του να υπάρχει πρόβλημα. Δυστυχώς και εγώ έχω πολλά παράπονα με τη ποιότητα του δικτύου της Cosmote (αν και είναι η εταιρεία με την ισχυρότερη κάλυψη).

 

Δεν ειναι θεμα περιοχης το προβλημα αυτο αλλα το γενικο θεμα της cosmote με την κωδικοποιηση FR αντι του EFR που χρησιμοποιουν Voda-Wind. Ο ηχος ειναι μουντος.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν ειναι θεμα περιοχης το προβλημα αυτο αλλα το γενικο θεμα της cosmote με την κωδικοποιηση FR αντι του EFR που χρησιμοποιουν Voda-Wind. Ο ηχος ειναι μουντος.

 

Υποτίθεται ότι στο μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδας έχει γίνει αναβάθμιση ενώ σε κάποιες περιοχές παίζει και AMR μέσω 2G. Δεν ισχύει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι στο μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδας έχει γίνει αναβάθμιση ενώ σε κάποιες περιοχές παίζει και AMR μέσω 2G. Δεν ισχύει?:worry:

 

Μολις εκανα μια δοκιμη και βλεπω οτι πλεον παιζει EFR η Cosmote οχι ομως AMR στο 2G... Μπραβο για την οποια προοδο και περιμενουμε τα καλυτερα. Θα δοκιμασω και σε αλλη περιοχη.

 

Η δοκιμη τωρα εγινε μεσα στην Αλεξανδρουπολη;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κέντρο Καλαμαριά μένω και δεν πιάνει. Καθόλου όμως. Μηδέν. Και γενικά εκεί που άλλες εταιρίες έχουν 4άρι σήμα εγώ έχω 2άρι, κοκ....
Northern Shamrocks blogging from Kalamaria
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...