Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

gia sas paidia epidi egina katoxos enos innova(me karb einai) tha eithela na m protinete kapia veltiosi to mixanaki einai stromeno exw kani idi 5000km kai to mono p foraei einai mia sebring ena 28mikouni kai granazi 13 36
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα τι προβληματα μπορει να μου πει καποιος γιατι τοσοι και τοσοι φτιαχνουν 50αρια σε 130-140 κυβικα:worry:

 

 

 

Ναι κοιτα εδω να δεις αυτο που θες.Κανει 290 με μαμα καρμπυρατερ και 350 με 30αρι dellorto.Ειναι 4ταχυτητα,με συμπλεκτη η χωρις.Αλλα δεν πρεπει να εχουν ηλεκτρικα.

 

Provlhmata se mixanakia 54mm+ einai polla.to pio pithano einai na kollhsei,na varesei mpiela,ellathria tha xreiazontai pio suxna allagh,oi valvides stravonoun kai alla. To honda c50 to exw kanei mexri 54mm kai eixe varesei mpiela ton trito mina,eixe gkazi tote kai h deutera travage opws h prwth twra pou einai 51mm alla den antexei kai polu.51mm einai ena anthektiko ftiaksimo gia glx,c50 kai to mono pou tou exw allaksei apo to kseskisma einai kadena mia fora ellathria

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia epidi egina katoxos enos innova(me karb einai) tha eithela na m protinete kapia veltiosi to mixanaki einai stromeno exw kani idi 5000km kai to mono p foraei einai mia sebring ena 28mikouni kai granazi 13 36

 

vale enan ekentroforo takegawa 5ou stadiou kai ena kilindropistono 57mm kai tha petaksies!!!!!!!!

to exo dokimasmeno .....sigoura pragmata!!!!;)

aaaa kai vgale thn sebring kai vale mia protech ....h sebring kovei para poly!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

An einai dunaton ti epatha simera. ragise to karmpirater akrivos meta to laimo pou vidonetai.

Ekei pou phgaina parathrhsa oti etreme to karmpirater stamataw kai eida oti eixe ragisei to miso kai. Tha to kollhsw me mia eidikh kolla giati einai pollu kalo karmpir.

Kai kati allo,peirazei an xrhshmopoihsw sto laimo pou tha to lusw thn idia flatza?

Link to comment
Share on other sites

Telika den to evgala kai to kollhsa etsi.

paideia sorry pou mpainw stin sizitisi sas... tha ithela mia gnwmi... an ginete... exw ena glxaki 90 itan... t ekana 100 k einai 52 xiliosta t pistoni k foraei anoigmeni 6 volti 72ara kefali me 5 stadio ekkentroforo fuego kai exei kai mia protech.. episis einai tritaxito... exw panw ena karbilater apo astrea mamisio... thelw na tou valw ena tetragwno dellorto 28ari... tha t ante3ei?? please apantiste m.....

Link to comment
Share on other sites

paideia sorry pou mpainw stin sizitisi sas... tha ithela mia gnwmi... an ginete... exw ena glxaki 90 itan... t ekana 100 k einai 52 xiliosta t pistoni k foraei anoigmeni 6 volti 72ara kefali me 5 stadio ekkentroforo fuego kai exei kai mia protech.. episis einai tritaxito... exw panw ena karbilater apo astrea mamisio... thelw na tou valw ena tetragwno dellorto 28ari... tha t ante3ei?? please apantiste m.....

 

To 28ari pou les einai upervoliko gia ta xiliosta pou einai to moter sou mporei omws na pekseis me ta zigleria kai na doulepsei swsta. Kalutera na pareis th gmwmh kapoiou mastora

Link to comment
Share on other sites

paideia sorry pou mpainw stin sizitisi sas... tha ithela mia gnwmi... an ginete... exw ena glxaki 90 itan... t ekana 100 k einai 52 xiliosta t pistoni k foraei anoigmeni 6 volti 72ara kefali me 5 stadio ekkentroforo fuego kai exei kai mia protech.. episis einai tritaxito... exw panw ena karbilater apo astrea mamisio... thelw na tou valw ena tetragwno dellorto 28ari... tha t ante3ei?? please apantiste m.....

 

Na sou po.Tha einai terastio pano sto moter sou auto to carb.Kai na paikseis me ta zigler einai san na tou mikraineis to noumero.Ara adikos kopos.Pare ena kanoniko sta xiliosta pou thes i tetragono s auta ta xiliosta alla den nomizo na vreis.

Link to comment
Share on other sites

Na sou po.Tha einai terastio pano sto moter sou auto to carb.Kai na paikseis me ta zigler einai san na tou mikraineis to noumero.Ara adikos kopos.Pare ena kanoniko sta xiliosta pou thes i tetragono s auta ta xiliosta alla den nomizo na vreis.

thnks paigeia g tn kopo sas.... na sas pw.. mou to dinoun 50 eyro kai nta3ei einai kai gnisio kai eipa mipws.. alla o mixanikos ayto m eipe.. oti tha mpei alla dyskola kai mono m ziglerakia... opote na paw se ena 26ari etsi?

Link to comment
Share on other sites

emena to karb den trabaei kala benzina kai m kanei diakopes to mixanaki......eleos ti na kanw ?

filaraki anoi3e to... kai fisa to.. ekei p erxete to swlinaki tis venzinis kai mpainei panw sto karb fysa to m aera dynato.. i m mia velonitsa.. mporei n exei mpoukwsei.. telws pantwn oti trypa vries rikse ena katharismo.. i allws pare ena sprei carb cleaner legete... ****** anapoda ayto.. oti vrwmies exei mesa t petaei ola...

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia epidi egina katoxos enos innova(me karb einai) tha eithela na m protinete kapia veltiosi to mixanaki einai stromeno exw kani idi 5000km kai to mono p foraei einai mia sebring ena 28mikouni kai granazi 13 36

 

βαλε χοντρομπουρα μοτορ σπορ,παρολο που φθιρει τις βαλβιδες πηγαινει αρκετα καλυτερα και απο τις διο(σχεδον ελευθερας ειναι),αν ειναι και εχεις προβλημα με τον θορηβο κρατα την σεμπρινγκ ειναι καλυτερη απο την προτεκ σε επιδοσεις.Το λεω γιατι και εγω ειχα φορεσει σεμπρινγκ προτεκ και μοτορ σπορτ χοντρομπουρα και πηγενα καλυτερα με την μοτορ σπορτ.Οσο αφορα το ινοβα βαλε εναν 3ου σταδιου εκκεντροφορου,ενα θιριδομα στη κεφαλη και σε αρχικο σταδιο,θα δεις τεραστια διαφορα στο νευρο και γενικα μηχανικη συμπεριφορα

Yeaha :cool:
Link to comment
Share on other sites

emena to karb den trabaei kala benzina kai m kanei diakopes to mixanaki......eleos ti na kanw ?

 

Anoikse to potiraki apo kato kai katherise to poli kala me dinato aera.

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia exo ena c50 kai to ekana metetropi se 72cc kai 8elo na tou valo karbirater !! milisa me to moto-rider kai mou eipe na valo 20mm karbirater mipos mporo na valo karbirater dr oko 21mm ?? a kai i motosport megali mpouka einai kaliteri apo tin motosport mesea mpouka?? giati exo tin mesea mpouka !!
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia exo ena c50 kai to ekana metetropi se 72cc kai 8elo na tou valo karbirater !! milisa me to moto-rider kai mou eipe na valo 20mm karbirater mipos mporo na valo karbirater dr oko 21mm ?? a kai i motosport megali mpouka einai kaliteri apo tin motosport mesea mpouka?? giati exo tin mesea mpouka !!

 

kalitera bale sebring! einai kouti gia c50-glx!!

Link to comment
Share on other sites

epidi einai 3taxito! ama thes dinami sta ipsila pare 24ari! alla ama thes kanoniki apodosi! mia xara einai to 21

 

ego 8elo poli dinami diladi na valo 24mm ?? 8a kanei gia 72cc e:worry:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...