Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

paidia thelw na sas kanw k egw mia erwtisi...... twra pira to innova 125 elafros metaxeirismeno kai thelw argotera na to beltiwsw ligo !! thelw na to balw kilindripistono kefali kai ekkentroforo alla dn jerw ti....... ennoeite oxi takegawa einai panakribi !! ti lete gia aasa ??? genika thelw gnwmes ... k an kapoios exei dokimasei kati sto innova tou as mou pei!!! ok perimenw......... help me!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου πετρο εγω εβαλα κεφαλι bull 150 ευρω μαζι με εκκεντροφορο racing ειναι εχει μεγαλυτερες βαλβιδες και ειναι ο μοναδικος για ιννοβα και φτηνος και κανει δουλεια.αν βαλεις την κεφαλη βαλε κι κανενα 28μμ keihin καρμπυλατερ οπως εκανα και καντο 58 μμ θα πηγαινει γα....τα και μια εξατμιση daytona αν και θα προτιμουσα takegawa ειναι ολα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

τα kitaco τι ειναι made in japan??θα αντεξουν?για ρευματα ξερει κανενας κιτ που ν α εχει και φοτα?

 

μπες εδω:http://www.akyriakopoulos.gr εχει οτι θες και βελτειοτηκα ρευματα και ηλεκτρονικα τουρμπο ακομα.;);)

Link to comment
Share on other sites

http://bikepics.com/pictures/1056204/

αυτο ειναι ευκολο να γινει ή θελει πολυ πατεντα?

για δισκοφρενο πισω εννοω

Yamaha Z & Modenas Dinamik

2 Μικροι Θεοι!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω αν ειναι ευκολο.ποσα περιπου σου φευγουν?γτ ηδη θελω γυρω στο 1000ρικο για αυτα που θελω να του βαλω αλλα θελω ακομα και 5μηνες περιπου για το διπλωμα:(

Yamaha Z & Modenas Dinamik

2 Μικροι Θεοι!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω αν ειναι ευκολο.ποσα περιπου σου φευγουν?γτ ηδη θελω γυρω στο 1000ρικο για αυτα που θελω να του βαλω αλλα θελω ακομα και 5μηνες περιπου για το διπλωμα:(

 

Ποσα???? ελεος παιδια το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω μην προσπαθειτε να κανετε τα παπακια R1 ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ. ειναι πολλα 1000 ευρωπουλακια ρε φιλαρακο..

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

άμα σου κολήσει στο μυαλό ότι θα το φτιάξεις, θα το φτιάξεις!!! Μπορεί να νε πέταμα λεφτών , αλλα το ονειρο σου δεν γρεμιζεται τοσο ευκολα!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε αλλα 1000 ευρω??? μπορεις να καταλαβεις την αξια? εγω με 300 ευρω και λιγοτερο εφτιαξα ενα μηχανακι να εχει και αξιοπιστια και τα γκαζια του και το εχω 1 χρονο και τωρα και δεν εχει παθει τιποτα. βεβαια οτι θες κανεις δικα σου ειναι τα λεφτα απλα κουβεντα κανουμε..:cool::cool::cool:
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

peramatiotis σε τι μηχανακι θες να βαλεις δισκοφρενο πισω και σε τι ζαντα,με ακτινες ή αλλη;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

για glx στην πισω ροδα με οτι ζαντα να ναι αρκει να φαινεται ωραια δεν εχω τετιο προβλημα.

 

δεν προσπαθω να κανω R1 το glx 115cc θα το κανω.;)

Yamaha Z & Modenas Dinamik

2 Μικροι Θεοι!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω μια απορια.

βαζοντας σκληροτερα ελατηρια στην καμπανα,προκαλουμε καποια επιπλεον φθορα στην μεταδοση τ παπιου?ακουσα ενα μαστορα που εφτιαχνε ενα glx,να λεει οτι θα "την ακουσει"πιο ευκολα η καμπανα,αφου θα πιεζεται περισσοτερο...

δεν το επιασα...

εχει καποιος καποια εξηγηση??

Link to comment
Share on other sites

vasika epidi ola piezonte re file ma ta sklira elatiria akoma kai asteraki ekso apo ti kampana me pio poli diskolia sprohnei ti kampana gia na aniksi kai meta i kampana epistrefi apotoma.alla den pathenei tipota i kampana apo ta sklira ekatiria.ate na sou ftharei kanena donti sto kivotio epidi mpenoun ligo atsala i tahitites.vasika spaei pio eukola sto glx pou les to arfali den ksero pos to lete stin ellada eine ena mayro pragma pou eine mesa ta elatiria den ksero ama to lete kai afto kampana.ayto sto poli kairo spaei.fisika tis enenintaras eine pio geri eno emeis kato pou vazoume apo 50 spaei pio eukola.ama spasei ayto to katalaveneis epidi opos eise me nekra kai pas na valeis proti petagete to mihanaki mprosta kai svini.opos eine ama afisis apotoma to simplekti se megales mihanes
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι το αρφαλι που λες σιαμο,σπαει υστερα απο καρφωτες,σκληρη χρηση κτλ...

δεν εχω ακουσει εγω κατω στα μερη μ glx να μενουν ευκολα απο σασμαν.

το ιδιο παιζει&με διπλοκαμπανα οπως astrea πχ?

Link to comment
Share on other sites

50αρι στρογγυλοφαναρο μαματο περι 20 χρονων περιπου..ποσο κανει??

σκεφτομαι να αγορασω ενα..κι'εχω βρει μια περιπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

50αρι στρογγυλοφαναρο μαματο περι 20 χρονων περιπου..ποσο κανει??

σκεφτομαι να αγορασω ενα..κι'εχω βρει μια περιπτωση.

 

με 100 ευρω καλα εισαι... :p:p

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

με 100 ευρω καλα εισαι... :p:p

AΛηθεια λες??? η κανεις πλακα! απο στιγμη σε στιγμη θα το αγοαρω..και ψαχνω την καλυτερη τιμη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε σκεψου τωρα ποιος θα εδινε παραπανω λεφτα για ενα μηχανακι παλιο πλατινιαρικο φανταζομαι οπως ειναι το στρογγυλοφαναρο. αντε το πολυ 200.. εγω δεν θα εδινα παραπανω...
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

ε σκεψου τωρα ποιος θα εδινε παραπανω λεφτα για ενα μηχανακι παλιο πλατινιαρικο φανταζομαι οπως ειναι το στρογγυλοφαναρο. αντε το πολυ 200.. εγω δεν θα εδινα παραπανω...

καλως! Σε ευχαριστώ πολύ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι το αρφαλι που λες σιαμο,σπαει υστερα απο καρφωτες,σκληρη χρηση κτλ...

δεν εχω ακουσει εγω κατω στα μερη μ glx να μενουν ευκολα απο σασμαν.

το ιδιο παιζει&με διπλοκαμπανα οπως astrea πχ?

 

vasika to triari to sasman oti kai na tou kaneis den leei ohi.to tessari nomizo fthirete.giati enos tahidromou pou aniksa to astrea eihan ftharei ta dontia eno ta plista mihanakia tou tahidromiou pou eine me triari sasman strogkilofanara platinofora den masane tipota.poli gero moter file to 72ari to 6v.san skilia ta pigename otan imoun sto tahidromio kai to mono provlima itane i platina mia kathe toso

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγο καιρο ειδα στο innova μου οτι χανει λαδια απο την μερια του σταντερ οταν το πηγαινω και ζεστενεται πολυ και το σβησω μετα απο λιγο θα πεσουμ 5-6σταγονιτσες λαδι,εκει που ειναι η βαση απο τα πατακια λογικα απο εκει χανη ξερεται μηπως τι μπορει να ειναι τι να εχει συμβη μπορει πχ να χανει επειδη να εκαψε την φλατζα απο τον κυλινδρο??????PLSS HELPP
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου τι θα κανεις. μαλλον ειναι οι τσιμουχες εκει πισω απο το βολαν. θα ανοιξεις το καπακι του βολαν θα βγαλεις το βολαν και εκει πισω θα δεις ενα καπακι με δυο βιδες..αν δεις λαδια μεσα στο καπακι του βολαν πανω στο βολαν η πανω σε αυτο το καπακι ειναι σιγουρα απο τις τσιμουχες. αν δεις λαδι λοιπον εκει ξεβιδωνεις τις βιδες βγαζεις και αυτο το καπακι και αλλαζεις την τσιμουχα που ειναι γυρω απο το σιδερο που βγαινει απο το στροφαλο και αμα θες αλλαζεις και την εξω απο το γραναζι της μιζας. αν δεν ξερεις και πολλα απο μηχανακια ομως καλυτερα να το πας σε ενα μαστορα..:X
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...