Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως μπορω να βαλω φοτο απο το innova μου στο forum? και ξερεται αν μπορω να βρω wiseco πιστονι 64-63 για το innova μου

 

apoti eida mia fora sto internet den vgazei re file tosa polla hiliosta i wiseco gia to innova.nomizo mehri 54 i 56.

Link to comment
Share on other sites

apoti eida mia fora sto internet den vgazei re file tosa polla hiliosta i wiseco gia to innova.nomizo mehri 54 i 56.

 

το ξερω ομως λεω αν ταιριαζει απο αλο μηχανακη η αν οχι τι αλλες μαρκες υπαρχουν που να ειναι σε αυτα τα χιλιοστα?και μηπως μπορω να κανω ειδικη παρανγκελια για wiseco πιστονι και ακουσα οτι η takegawa βγαζει πιστονια με ειδικη παρανγκελια αληθευη??

Link to comment
Share on other sites

4 αλογαδεν δινει με καμια χριστοπαναγια.αμα ειναι ετσι ολοι τετοια εξατμ θα βαζανε.:p

 

φιλε ντινο με το crypton μια ερωτηση.. θελω κ εγω να βαλω το μηχανακι μου να φαινεται εκει απο κατω σε καθε μηνυμα που θα στελνω.. πως μπορω?πως το εκανες??

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

siamo kalispera na sou pw eisai teleios sigouros oti to mixanaki mou me full pompe mpistoni 8a sikwnei tin 72diara kefali ?6v

 

nai re file i kafali i 6v ehei megalo thalamo kai foraei mpompe mpistoni.ama valeis flat tha pigenei san helona.tora omos prepei na eise kai sy sigoyros oti i kefali sou eine 72ara 6v.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω ομως λεω αν ταιριαζει απο αλο μηχανακη η αν οχι τι αλλες μαρκες υπαρχουν που να ειναι σε αυτα τα χιλιοστα?και μηπως μπορω να κανω ειδικη παρανγκελια για wiseco πιστονι και ακουσα οτι η takegawa βγαζει πιστονια με ειδικη παρανγκελια αληθευη??

 

gia ti wiseco ksero oti mporeis na paragkilis opos thes to mpistoni sou.tous stelneis to palio kai tous les oti paradeigma thelo auto to mpistoni na antehei nitro kai piesi apo to turbo.kai sto vgazei me diaforetika kramata.tora den ksero ama asholithoun gia ena mpistoni papiou.vres ton antiprosopo kai rota ton.o palios mastoras mou eferne wiseco tha ton rotiso kai go na mou pei.alla den nomizo na asholithi

Link to comment
Share on other sites

gia ti wiseco ksero oti mporeis na paragkilis opos thes to mpistoni sou.tous stelneis to palio kai tous les oti paradeigma thelo auto to mpistoni na antehei nitro kai piesi apo to turbo.kai sto vgazei me diaforetika kramata.tora den ksero ama asholithoun gia ena mpistoni papiou.vres ton antiprosopo kai rota ton.o palios mastoras mou eferne wiseco tha ton rotiso kai go na mou pei.alla den nomizo na asholithi

οκ siamo κανε μια προσπαθεια και κατι ακομη ακουσα για wiseco βαλβιδες υπαρχουν για παπι η μονο ειδικη παρανγκελια?ξερεις αν το zongshen παιρνει τα ειδια πραγματα με το atrea και αν γινεται να μπει 57 μμ pistoni aasa απο atrea και πια ειναι τα καλυτερα ρευματα kit takegawa η daytona??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος εχει ενα lifan 97 και θελει να το πηραξη ομως με λιγα λεφτα απο στροφαλο εως την κεφαλι,και θελει να βαλει εκκεντροφορο shark ομως εγω του λεω fuego πιον προτεινετε και ποσο εχει ο fuego.αυτος λεει οτι ολοι η εκκεντροφοροι ειναι το ιδιο και συνγκρινη το shark με ton takegawa στην αποδοση υπαρχη διαφορα και τι προβληματα μπορει να παρουσιαση ο sharkk????
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος εχει ενα lifan 97 και θελει να το πηραξη ομως με λιγα λεφτα απο στροφαλο εως την κεφαλι,και θελει να βαλει εκκεντροφορο shark ομως εγω του λεω fuego πιον προτεινετε και ποσο εχει ο fuego.αυτος λεει οτι ολοι η εκκεντροφοροι ειναι το ιδιο και συνγκρινη το shark με ton takegawa στην αποδοση υπαρχη διαφορα και τι προβληματα μπορει να παρουσιαση ο sharkk????

 

δεν θα εχει διαφορα οποιον κεντροφορο και να βαλει... μη δωσει τζαμπα λεφτα για να παρει μαρκα,και η shak γα να φτιαξει εναν απλο κεντροφορο της προκοπης καλη ειναι.. μεχρι εκει ομως..:X:X

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

οκ siamo κανε μια προσπαθεια και κατι ακομη ακουσα για wiseco βαλβιδες υπαρχουν για παπι η μονο ειδικη παρανγκελια?ξερεις αν το zongshen παιρνει τα ειδια πραγματα με το atrea και αν γινεται να μπει 57 μμ pistoni aasa απο atrea και πια ειναι τα καλυτερα ρευματα kit takegawa η daytona??

 

ego protimo ta daytona re file genika para ta takegawa.tora den eho ipopsi mou ti moter foraei to zongshen alla ama vgaleis to mpistoni kai pas ston aasa stin kalogreza tha sou vrei aneta oti theleis

Link to comment
Share on other sites

siamo ξερεις αν μπει ολο το κιτ ρευματα τις daytona αν θα εχω ρευματα και αν οχι ο αφαιρετης μπαταριας θα κανει δουλεια?επεισης ξερει κανεις ποσο εχει η εξατμιση takegawa?
Link to comment
Share on other sites

siamo ξερεις αν μπει ολο το κιτ ρευματα τις daytona αν θα εχω ρευματα και αν οχι ο αφαιρετης μπαταριας θα κανει δουλεια?επεισης ξερει κανεις ποσο εχει η εξατμιση takegawa?

 

ama valeis olo ti kit tha eheis kala reumata.foto omos den tha eheis.ti ennoeis aferetis mpatarias.mpes sto a kyriakopoulo gia eksatmisi

Link to comment
Share on other sites

ama valeis olo ti kit tha eheis kala reumata.foto omos den tha eheis.ti ennoeis aferetis mpatarias.mpes sto a kyriakopoulo gia eksatmisi

 

ειδα στο motoxtreme στον ακυριακοπουλο εναν αφαιρετη που μπαινει στην μπαταρια και αυτο λεει αν φορας ρευματα δεν θα σου καιει τα λαμπακια επειδη ρυθμιζη την ταση του ρευματος κατι τετοιο.τα πιστονια τις takegawa ειναι ολα forge και τα wiseco????

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο motoxtreme στον ακυριακοπουλο εναν αφαιρετη που μπαινει στην μπαταρια και αυτο λεει αν φορας ρευματα δεν θα σου καιει τα λαμπακια επειδη ρυθμιζη την ταση του ρευματος κατι τετοιο.τα πιστονια τις takegawa ειναι ολα forge και τα wiseco????

 

vasika re file apo ti ksero ta reumata tis takegawa kai daytona den ehoun kan pinio mesa gia na vgazei fota to mihanaki.tora aytos prepei na ennoei gia alla reumata pou ehoun kai pinio gia photo.fisika den eime kai toso sigouros giati den ehoume kai edo gia na ksero.apo to internet ta eida ayta.ehei vgali kai i shark reumata me mikro volan kai den ehei pinio gia foto oute auto

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα honda astrea supra 53 χιλιοστα = 109cc με εκκεντροφορο f200 1 σταδιο..

 

τι χρειαζεται να αλλαξω στο παπι ωστε να το κανω 55 χιλιοστα??

 

εννοω αν χρειαζεται να αλλαξω μπιελα η στροφαλο η τιποτα αλλο..

 

πειτε μου τι πρεπει να αλλαξω και τι νουμερα πχ μπιελα η στροφαλο σε σχεση με τα μαματα εξαρτηματα???

 

τα εχω γραψει και στην υπογραφη μου παρακατω περιληπτικα

 

και προτασεις για αυτα που πρεπει να αλλαξω (μαρκες) πχ fuego

 

ευχαριστω....

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα αποφαση θα μαζεψω λεφτα ολο τον χειμωνα και κατα τον μαρτιο το παω για φτιαξιμο.1 τη κεφαλι να βαλω takegawa απλη h tin 2μπουζι και ποσο εχει η απλη και ποσο η 2μπουζι?επεισης τι αλλα ρευματα μπορω να βαλω ομως να εχω και φοτα τωρα εχω ηλεκτρονικια shindegen αναβαθμισμενη πολαπλασιαστη και μπουζοπιπα και μπουζοκαλοδιο daytona υπαρχη takegawa ηλεκτρονικια για innova?και επισης αν το κανω 64μμ πιστευεται οτι θα μπορεσω να περασω crypton 62μμ τερμα για τι αρχισε πολεμος εδω που ειμαι ο καθενας διαλεξε μαστορα και κοντραριζονται ποιος φτιαχνει καλυτερα μηχανακια ετσι θα μπω και εγω στον πολεμο τα φτιαχνουν τερμα και θα πεσει κοντρα για πολλα λεφτα 3000ευρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα honda astrea supra 53 χιλιοστα = 109cc με εκκεντροφορο f200 1 σταδιο..

 

τι χρειαζεται να αλλαξω στο παπι ωστε να το κανω 55 χιλιοστα??

 

εννοω αν χρειαζεται να αλλαξω μπιελα η στροφαλο η τιποτα αλλο..

 

πειτε μου τι πρεπει να αλλαξω και τι νουμερα πχ μπιελα η στροφαλο σε σχεση με τα μαματα εξαρτηματα???

 

τα εχω γραψει και στην υπογραφη μου παρακατω περιληπτικα

 

και προτασεις για αυτα που πρεπει να αλλαξω (μαρκες) πχ fuego

 

ευχαριστω....

 

filaraki vasika proto kai kirio prepei na aniksi karter gia 55 hiliosta.pare kilindropistono aasa eine kala kai se ikanopioitiki timi.tora strofalo vale 54 hiliosta diadromi i an thes 56.egkentroforo vale pio agrio ama to kaneis 55 tha se travaei aneta kai pepmto stadio.emena prosopika o fuego mou aresei san egkentroforos.kai vale kai kanena karpilater 26

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα αποφαση θα μαζεψω λεφτα ολο τον χειμωνα και κατα τον μαρτιο το παω για φτιαξιμο.1 τη κεφαλι να βαλω takegawa απλη h tin 2μπουζι και ποσο εχει η απλη και ποσο η 2μπουζι?επεισης τι αλλα ρευματα μπορω να βαλω ομως να εχω και φοτα τωρα εχω ηλεκτρονικια shindegen αναβαθμισμενη πολαπλασιαστη και μπουζοπιπα και μπουζοκαλοδιο daytona υπαρχη takegawa ηλεκτρονικια για innova?και επισης αν το κανω 64μμ πιστευεται οτι θα μπορεσω να περασω crypton 62μμ τερμα για τι αρχισε πολεμος εδω που ειμαι ο καθενας διαλεξε μαστορα και κοντραριζονται ποιος φτιαχνει καλυτερα μηχανακια ετσι θα μπω και εγω στον πολεμο τα φτιαχνουν τερμα και θα πεσει κοντρα για πολλα λεφτα 3000ευρω

ama rikseis lefta re file to kaneis piraulo to ergalio.to innova paei kai polla hiliosta kai prepei na travaei kai megali diadromi sto strofalo.ama ta vreis hrima gia kefali protima me ta dio mpouzonia

Link to comment
Share on other sites

για τα ρευματα τι αλλο μπορω να βαλω ομως να εχω και φοτα τωρα εχω ηλεκτρονικια shindegen πολαπλασιαστη και μπουζοπιπα. siamo επεισης ξερεις ποσο εχει η 2μπουζι η η απλη κεφαλι?
Link to comment
Share on other sites

για τα ρευματα τι αλλο μπορω να βαλω ομως να εχω και φοτα τωρα εχω ηλεκτρονικια shindegen πολαπλασιαστη και μπουζοπιπα. siamo επεισης ξερεις ποσο εχει η 2μπουζι η η απλη κεφαλι?

 

den anakeutetika pote me takegawa re file gia na ksero.pantos eine akrivi sigoura.ti marka pou foas sta reumata den tin ksero kai den ta eho dei pote gia na mporo na sou apantiso

Link to comment
Share on other sites

den anakeutetika pote me takegawa re file gia na ksero.pantos eine akrivi sigoura.ti marka pou foas sta reumata den tin ksero kai den ta eho dei pote gia na mporo na sou apantiso

 

δεν με καταλαβες μονο η ηλεκτρονικια ειναι shindengen τα αλλα ο πολαπλασιαστης και η μπουζοπιπα ειναι daytona απλος θελω να ξερω αν μπορω να βαλω κατι παραπανο ομως να εχω και φοτα.επεισης τορα θα πουλησο το καρμπυλαατερ μου mikuni ειναι ενα keinhin το καλο ποσο εχει και πως το ξεχωριζεις απο το μουφα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...