Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα σοβαρά? Μέχρι να δούμε εμπορική χρήση διαδεδομένη του 5G, θα έχει βγει το Pixel 8.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Σίγουρα δεν αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα όσον αφορά την αγορά του πιξελ 5. Προσωπικά ούτε σαν μονοκαρτο 5g δε με νοιάζει αν θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται... Δε νομίζω ότι κάποιος στην Ελλάδα αγοράζει το Pixel 5 επειδή είναι 5G! Απλώς το έβαλα σαν είδηση και μελλοντική αναβάθμιση της συσκευής!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαστε ικανοποιημένοι οι κάτοχοι σε σχέση με το Pixel 4 XL, για όσους είχαν αυτό πριν;

 

Για εμένα τα μόνα δύο πλεονεκτήματα του 5, είναι η αυτονομία, που την έχω συνηθίσει στο 4 XL για την χρήση μου και φυσικά το βάρος του. Λογικά θα είναι σαν να μην έχεις κινητό στην τσέπη συγκριτικά με τα 190 και 200φευγα γραμμάρια των άλλων.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που προτείνετε αγορά με αξιοπιστία στην εγγύηση αλλά και αποστολή στην Ελλάδα; Από ότι καταλαβαίνω και διάβασα και εδώ δεν παίζει να είναι διαθέσιμο σε ελληνικά καταστήματα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που προτείνετε αγορά με αξιοπιστία στην εγγύηση αλλά και αποστολή στην Ελλάδα; Από ότι καταλαβαίνω και διάβασα και εδώ δεν παίζει να είναι διαθέσιμο σε ελληνικά καταστήματα. Ευχαριστώ.
Amazon ή από το Google Store.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και από Fnac, εγώ μάλλον από εκεί θα το πάρω.

 

Εντωμεταξύ μου ήρθαν δύο θήκες που είχα παραγγείλει από amazon uk, luibor μαζί με tempered grass, και caseology legion. Δεν έχω ακόμα τη συσκευή να τις φορέσω, αλλά φαίνονται αρκετά ποιοτικές, ειδικά η legion. Το δε τζαμάκι της luibor φαίνεται να καλύπτει ολόκληρο το μπροστινό μέρος, αν κρίνω από το άνοιγμα της θήκης, αλλά δεν έχει cutout για τη μπροστινή κάμερα. Φαίνεται καλής ποιότητας, αλλά η τιμή του ήταν μόνο 2 λίρες επιπλέον (πακέτο με τη θήκη).

 

Γενικά δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω σε κάποιοι καλό τζάμι, τύπου Zagg π.χ. για οθόνη και τζαμάκι κάμερας. Στο Μi A2 που έχει Gorilla Glass 5 έχω μεν κάποια micro scratches αλλά τίποτα τραγικό, με το ζόρι φαίνονται. Από όσο είδα το GG6 έχει ίδιο scratch resistance με το 5, οπότε φαντάζομαι με λίγη προσοχή θα είμαι οκ.

 

Και κάποιες ερωτήσεις για όσους το έχουν, κυρίως για την κάμερα.

 

Κολλάει καθόλου λόγω επεξεργασίας αν τυχόν πάρει κάποιος πολλές φωτογραφίες μαζεμένες; Η λειτουργία top shot (ανάλογο του burst mode) δουλεύει κανονικά ή κρασάρει το google photos;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Και από Fnac, εγώ μάλλον από εκεί θα το πάρω.

 

Εντωμεταξύ μου ήρθαν δύο θήκες που είχα παραγγείλει από amazon uk, luibor μαζί με tempered grass, και caseology legion. Δεν έχω ακόμα τη συσκευή να τις φορέσω, αλλά φαίνονται αρκετά ποιοτικές, ειδικά η legion. Το δε τζαμάκι της luibor φαίνεται να καλύπτει ολόκληρο το μπροστινό μέρος, αν κρίνω από το άνοιγμα της θήκης, αλλά δεν έχει cutout για τη μπροστινή κάμερα. Φαίνεται καλής ποιότητας, αλλά η τιμή του ήταν μόνο 2 λίρες επιπλέον (πακέτο με τη θήκη).

 

Γενικά δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσω σε κάποιοι καλό τζάμι, τύπου Zagg π.χ. για οθόνη και τζαμάκι κάμερας. Στο Μi A2 που έχει Gorilla Glass 5 έχω μεν κάποια micro scratches αλλά τίποτα τραγικό, με το ζόρι φαίνονται. Από όσο είδα το GG6 έχει ίδιο scratch resistance με το 5, οπότε φαντάζομαι με λίγη προσοχή θα είμαι οκ.

 

Και κάποιες ερωτήσεις για όσους το έχουν, κυρίως για την κάμερα.

 

Κολλάει καθόλου λόγω επεξεργασίας αν τυχόν πάρει κάποιος πολλές φωτογραφίες μαζεμένες; Η λειτουργία top shot (ανάλογο του burst mode) δουλεύει κανονικά ή κρασάρει το google photos;

 

Η Legion μόλις χθες μου ήρθε απο αμαζον πολύ καλή ποιοτικη θήκη απλά έπρεπε να αλλάξω την ευαισθησία στα πλαινα gestures

ck
Link to comment
Share on other sites

Η Legion μόλις χθες μου ήρθε απο αμαζον πολύ καλή ποιοτικη θήκη απλά έπρεπε να αλλάξω την ευαισθησία στα πλαινα gestures

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς φίλε μου για gestures;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

οτι εχει μονο του, υπάρχει και εφαρμογή;

Υπάρχουν διάφορες στο playstore, οπότε υπέθεσα μήπως χρησιμοποιείς κάποια από αυτές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Amazon ή από το Google Store.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Είναι και το fnac από ότι βλέπω αυτά τα 3 προτείνονται. Βέβαια το Google Store δεν στέλνει Ελλάδα. Λέτε να περιμένω κ άλλο να διορθωθούν τα gaps στη δεύτερη παρτίδα; Σε κάποιες συσκευές είναι πολύ εμφανές και καθόλου ομοιόμορφο.

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περιμενω το Fnac και την black Friday για παραγγελια - οσο για το gap, οσο περναει ο καιρος και εξαντλειται η πρωτη παρτιδα (που μαλλον εχει ηδη γινει) τοσο λιγοτερες οι πιθανοτητες να πετυχουμε σε καποιο απο τα ελαττωματικα κομματια της ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περιμενω το Fnac και την black Friday για παραγγελια - οσο για το gap, οσο περναει ο καιρος και εξαντλειται η πρωτη παρτιδα (που μαλλον εχει ηδη γινει) τοσο λιγοτερες οι πιθανοτητες να πετυχουμε σε καποιο απο τα ελαττωματικα κομματια της ;)
Μία από τα ίδια! Θα μας κάνει άραγε καμία έκπτωση δυνατή η Google να το χτυπήσουμε άμεσα?? Θέλω να ελπίζω ότι θα κάνει ένα -150€ μείωση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια! Θα μας κάνει άραγε καμία έκπτωση δυνατή η Google να το χτυπήσουμε άμεσα?? Θέλω να ελπίζω ότι θα κάνει ένα -150€ μείωση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Για -50€ λένε οι φήμες.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Fnac περιμένω, έχει πλάκα να μην δώσει τελικά καμία προσφορά σε black friday :p

 

(το Tapatalk για κάποιο λόγο κόβει το post αν βάλω emoticon, wtf)

 

Για το κενό, αυξάνονται οι αναφορές χρηστών που λένε ότι το έβαλαν σε θήκη λίγες μέρες και το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Αλλά ας ελπίσουμε να μην το έχει καθόλου η δεύτερη φουρνιά

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για -50€ λένε οι φήμες.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρσυ, έδωσε -150€ ή -200€ για τα 4αρια. Για αυτό ελπίζω να επαναλάβει παρόμοια στρατηγική. Όπως και να έχει, οψομεθα!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρσυ, έδωσε -150€ ή -200€ για τα 4αρια. Για αυτό ελπίζω να επαναλάβει παρόμοια στρατηγική. Όπως και να έχει, οψομεθα!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Τα μεταφορικά πόσο περίπου είναι για Ελλάδα; Γιατί δεν έκανα ακόμα account για να δω.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά πόσο περίπου είναι για Ελλάδα; Γιατί δεν έκανα ακόμα account για να δω.
Από Fnac; 11 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω

Εχω p30 pro και ηρθε η ωρα να το αφησω

Σκεφτομαι την μεταβαση σε pixel

Αυτο που σκεφτομαι ειναι σε περιπτωση που θελω να το κρατησω για 2 χρονια (ποτε δεν μου εχει τυχει σε κινητο χαχα) ο επεξεργαστης θα μπορει να ανταπεξελθει?

Οχι οτι εχω τρελες απαιτησεις

Eπομενες επιλογες 1+8pro και xiaomi mi10

Περιμενω να δω black friday τι παιζει

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Πάμε, ο 765 είναι αντίστοιχος του 835, όποτε ναι και 2 και 3 χρόνια θα σου βγάλει μια χαρά. Επιπλέον, δεδομένου του ότι γίνεται και το σχετικό optimize της Google στο sw, θα είσαι μια χαρά.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω

 

Εχω p30 pro και ηρθε η ωρα να το αφησω

 

Σκεφτομαι την μεταβαση σε pixel

 

Αυτο που σκεφτομαι ειναι σε περιπτωση που θελω να το κρατησω για 2 χρονια (ποτε δεν μου εχει τυχει σε κινητο χαχα) ο επεξεργαστης θα μπορει να ανταπεξελθει?

 

Οχι οτι εχω τρελες απαιτησεις

 

Eπομενες επιλογες 1+8pro και xiaomi mi10

 

Περιμενω να δω black friday τι παιζει

Είμαι δύο βδομάδες με το pixel 5. Δεν ένιωσα ούτε στιγμή ότι το κινητό αργεί κάπου ή κάνει κάτι χειρότερα απ' τον snapdragon 845 που εχει το htc u12 μου . Σε όλα μα σε όλα συμπεριφέρεται ως flagship συσκευή. Επιφυλάξεις διατηρώ μόνο στο κομμάτι του gaming μιας και δε παίζω τίποτα στο κινητό.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο κέρατο συμβαίνει στα Fnac, κάθε μια ώρα γυρίζει από Out of stock σε Subject to availability, shipped within 4 to 12 days και το ανάποδο :lol:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

και στο amazon.de δεν κανει αποστολη στην Ελλαδα - την εχουμε πατησει με την διαθεσιμοτητα ρε Google

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με ενδιαφέρει το πιξελ 5. Είμαι από το 2017 με το oneplus 3T. Όχι ότι έχει θέμα, ακόμη μια χαρά είναι πολύ γρήγορο και τιμιότατο, απλά θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου στις γιορτές. Η διαφορά θεωρείτε θα είναι πολύ μεγάλη; Επίσης με προβληματίζει το από που να το αγοράσω. Βλέπω πολλοί αναφέρετε το fnac. Είναι αξόπιστο όσον αφορά την after sales υποστήριξη; Τί άλλες επιλογές έχω; Εμπιστεύομαι το αμαζον αλλά δεν το βρίσκω σε κανένα.
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...