Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Αγγλικό αμαζον τώρα πάντως έχει και τα 2 χρώματα 599 λίρες.

 

Και μαλιστα sold & dispatched by Amazon με τιμη 670€ περιπου + τα λιγα μεταφορικα! Το παιρνεις τωρα που ειναι διαθεσιμο ή περιμενεις black Friday deal?

Ιδου η απορια....:confused:

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

670€ περιπου + τα λιγα μεταφορικα δηλαδη! ΤΟ παιρνεις ή περιμενεις black Friday deal?

Ιδου η απορια....:confused:

 

Συν τo exchange rate guarantee fee πάει στα 714.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο καλαθι παντως πριν τη πληρωμη μου βγαζει τελικη 618 λιρες + 6 τα στανταρ μεταφορικα = 624 λιρες τελικη τιμη, δηλαδη 699€. Κανω κατι λαθος? :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Black friday πάντως οι Αμερικάνοι έχουν -50 δολλάρια, όποτε κάπου εκεί θα παίξουν και οι δικοί μας.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Στο καλαθι παντως πριν τη πληρωμη μου βγαζει τελικη 618 λιρες + 6 τα στανταρ μεταφορικα = 624 λιρες τελικη τιμη, δηλαδη 699€. Κανω κατι λαθος? :O
Έχεις δίκιο. Αν πληρώσεις με ευρώ σου ζητάει επιπλέον λόγω μετατροπής.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσω με αγγλική κάρτα θα μπορώ να βάλω ελληνική διεύθυνση με ενδιαφέρει και μένα το Pixel 5 και ψάχνονται να δω πως μπορώ να το κάνω με τον συγκεκριμένο τρόπο

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από fnac στις 16 Νοέμβρη, καθώς έλεγε παράδοση από 17η. Αλλά μέχρις στιγμής δεν έχει ανανεωθεί κάτι, λέει ακόμη ότι περιμένουν ενημέρωση από τον προμηθευτή.

 

Μίλησα με το support, αλλά δεν έχουν ιδέα. Πήρε κανείς από fnac; Και αν ναι, πότε έγινε η παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις νέα σήμερα, μόλις είδα πως η διαθεσιμότητα στα καταστήματα άλλαξε σήμερα, μετά από αρκετές μέρες out of stock.

 

Εντωμεταξύ ξέρει κανείς από Fnac με ποια τοπική μεταφορική παραδίδονται εδώ;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού το έχει το αγγλικό αμαζον, γτ ψάχνετε ακόμα με το fnac?

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Δύο οι λόγοι.

Το fnac είναι 50 ευρώ φτηνότερο.

Δεύτερος και πιο σημαντικός λόγος, όχι άλλο amazon. Υπάρχουν εκατοντάδες άλλες επιλογές, που αν δεν στηρίξουμε θα τις φάει το αδηφάγο τέρας του Amazon.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έβαζα και 3ο λόγο....είμαι ψυχαναγκαστικός και δε θέλω αγγλικό φορτιστή...:O
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έβαζα και 3ο λόγο....είμαι ψυχαναγκαστικός και δε θέλω αγγλικό φορτιστή...:O

 

:lol::p:D

Χα χα χα!

Εγώ από την άλλη μόνο USA μοντέλα (Pixel 1) και UK...

skross εγγύηση!

 

skross.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο προηγουμενη παραγγελια με ποια μεταφορικη εταιρεια συνεργαζεται η Amazon UΚ για τις παραδοσεις?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Αρα στην μια περιπτωση θα ερθει με ΕΛΤΑ και στην αλλη απο το παραρτημα της UPS στην Ελλαδα, σωστα?

Ανησυχω γιατι ειμαι ετοιμος να βαλω την παραγγελια αλλα λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι λογω δουλειάς και φοβαμαι μην αφησουν το κινητο στο κουτι της πολυκατοικιας και μου το φαει κανενας :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Αρα στην μια περιπτωση θα ερθει με ΕΛΤΑ και στην αλλη απο το παραρτημα της UPS στην Ελλαδα, σωστα?

Ανησυχω γιατι ειμαι ετοιμος να βαλω την παραγγελια αλλα λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι λογω δουλειάς και φοβαμαι μην αφησουν το κινητο στο κουτι της πολυκατοικιας και μου το φαει κανενας :worry:

 

Εμένα τις 2 τελευταίες φορές από amazon UK μου το παρέδωσε η ACS! Καστοριά

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Αρα στην μια περιπτωση θα ερθει με ΕΛΤΑ και στην αλλη απο το παραρτημα της UPS στην Ελλαδα, σωστα?

Ανησυχω γιατι ειμαι ετοιμος να βαλω την παραγγελια αλλα λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι λογω δουλειάς και φοβαμαι μην αφησουν το κινητο στο κουτι της πολυκατοικιας και μου το φαει κανενας :worry:

Βάλε το γρήγορο που έρχεται στάνταρ με UPS και θα είσαι οκ.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Plot twist της τελευταιας στιγμης...!

Εμφανισε Online διαθεσιμοτητα το Fnac με 629€ + 11 μεταφορικα international express delivery και εκτιμωμενη παραδοση 24-26/11 :)

Οποτε το προτιμησα απο το αγγλικο Amazon λογω καλυτερης τιμης, απευθειας αγορα σε ευρω, φορτιστης ευρωπαικου τυπου - αριστη εμπειρια αγορας με online tracking, επιβεβαιωσα με εκπροσωπο στο chat οτι προκειται για SIM unlocked εκδοση

Με λιγα λογια τους συνιστω ανεπιφύλακτα, για οσο υπαρχουν αποθεματα παιδια...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Plot twist της τελευταιας στιγμης...!

Εμφανισε Online διαθεσιμοτητα το Fnac με 629€ + 11 μεταφορικα international express delivery και εκτιμωμενη παραδοση 24-26/11 :)

Οποτε το προτιμησα απο το αγγλικο Amazon λογω καλυτερης τιμης, απευθειας αγορα σε ευρω, φορτιστης ευρωπαικου τυπου - αριστη εμπειρια αγορας με online tracking, επιβεβαιωσα με εκπροσωπο στο chat οτι προκειται για SIM unlocked εκδοση

Με λιγα λογια τους συνιστω ανεπιφύλακτα, για οσο υπαρχουν αποθεματα παιδια...

Τι παίζει με αυτό το κατάστημά;

 

Στάλθηκε από το IN2010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Plot twist της τελευταιας στιγμης...!

Εμφανισε Online διαθεσιμοτητα το Fnac με 629€ + 11 μεταφορικα international express delivery και εκτιμωμενη παραδοση 24-26/11 :)

Οποτε το προτιμησα απο το αγγλικο Amazon λογω καλυτερης τιμης, απευθειας αγορα σε ευρω, φορτιστης ευρωπαικου τυπου - αριστη εμπειρια αγορας με online tracking, επιβεβαιωσα με εκπροσωπο στο chat οτι προκειται για SIM unlocked εκδοση

Με λιγα λογια τους συνιστω ανεπιφύλακτα, για οσο υπαρχουν αποθεματα παιδια...

 

Σε περίπτωση βλάβης και αν χρειαστείς εγγύηση, τι κάνεις με αυτούς;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη retail αλυσιδα στην Γαλλια που ειχε ερθει και στην Ελλαδα αλλα εξαγοραστηκε στη συνεχεια απο τα Public.

Οσο για το support, υπαρχει ειδικη σελιδα στο λογαριασμο σου για service, refunds, επιστροφες κλπ που φαινεται πολυ καλα δομημενη

Εγγύηση 2 χρονια οπως γραφει στη σελιδα του προιοντος - πρακτικα, ειναι σαν να αγοραζεις online πχ απο τα Mediamarkt, ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ με την διαφορα οτι το καταστημα ειναι λιγο...πιο μακρια ;)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια, αλλά από όσο διαβάζω στη Γαλλία είναι υποχρεωτικό μέσα στη συσκευασία κινητών να υπάρχουν ακουστικά. Γάλλοι που αγόρασαν πίξελ 4α και 5 από κει είχαν μέσα, ενσύρματα βεβαια.

 

Μπορεί κάποιος όταν παραλάβει από Fnac να μας πει αν αυτό ισχύει και για τις παραγγελίες από Γαλλία προς εξωτερικό;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...