Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα από fnac. Έχει ακουστικά μέσα, ενσύρματα.

 

Περιμενω κι εγω εναγωνιως απο Fnac!

Που μενεις? Ποια εταιρεια σου εφερε τελικα το κινητο? Μου ειπαν οτι τελικα θα ερθει με ACS εδω Αθηνα, ισχυει?

 

ΥΓ: Οσον αφορα το κενο, εννοουν το περιφημο gap που εμφανιστηκε σε μερικα κομματια της πρωτης παρτιδας μεταξυ οθονης και πλαισιου. Αν δεν εντοπιζεις κατι, ακομα καλυτερα για ολους μας :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pixelphone/thread/77741994?hl=en

Κάτι τέτοιο έχουν να αντιμετωπίσουν πολλοι κατοχοι της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά υπερβολή το πολλοί, έγινε ένα μικρό σουσουρο στην αρχή από κάτι πικραμένους, είπε η Google πως το κενό είναι μέρος του design, και δεν ασχολήθηκε κανείς άλλο.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω και τα bose επιτέλους!

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στη Fnac ακόμα out of stock, δεν βλέπω να έρχεται στη BF :P

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κι εγω εναγωνιως απο Fnac!

Που μενεις? Ποια εταιρεια σου εφερε τελικα το κινητο? Μου ειπαν οτι τελικα θα ερθει με ACS εδω Αθηνα, ισχυει?

 

ΥΓ: Οσον αφορα το κενο, εννοουν το περιφημο gap που εμφανιστηκε σε μερικα κομματια της πρωτης παρτιδας μεταξυ οθονης και πλαισιου. Αν δεν εντοπιζεις κατι, ακομα καλυτερα για ολους μας :)

 

Μένω Ολλανδία. Δεν νομίζω ότι έχει σημασία η εταιρία, ας αρχίσει η διαθεσιμότητα ξανά και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση παιδιά γιατί με απασχολεί αρκετά. Το ότι δεν έχει VOLTE στην Ελλάδα το Pixel δεν σας προβληματίζει;

 

Το θεωρώ πισωγύρισμα να μιλάμε με 3G και να μην μπορούμε ουσιαστικά να χρησιμοποιούμε το 4G για κλήσεις (HD) αλλά και για ίντερνετ (πλοήγηση, Χάρτες κλπ) ταυτόχρονα όταν μιλάμε.

 

Ενώ το είχα σίγουρο ότι θα πάρω το Pixel και είχα παραγγείλει θήκη-τζαμάκι τώρα το ξανασκεφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε in stock στη Fnac με τιμή 589 (-40 ευρώ) ;)

 

Δηλαδή σύνολο 600 με μεταφορικά και παράδοση μεταξύ 30/11 - 02/12 (International Express Delivery)

 

Ajouter au panier it is...

 

Ξέρει κανείς με ποια τοπική μεταφορική θα παραδοθεί εδώ;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα εινια πολυ καλή αλλα μην ελπιζεις στην εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης. Εγω περιμενω παραλαβη απο Fnac με παραγγελια 20/11 - το δεμα απο Γαλλια διεκπεραιωνεται απο την Chronopost που ανηκει στο group της DPD.

To γραφειο της ειναι στην Μιχαλακοπουλου αλλα αυτοι οπως μου ειπαν δεν κανουν διανομες. Εχουν ομως tracking site και οταν το κινητο λεει φτασει Ελλαδα, προωθειται στην ACS με νεο tracking number και παραλαμβανουμε τελικα απο αυτην

Θα ενημερωσω οταν εχω επιβεβαιωση για ολα αυτα απο βδομαδα και ελπιζω και παραλαβη :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε in stock στη Fnac με τιμή 589 (-40 ευρώ) ;)

 

Δηλαδή σύνολο 600 με μεταφορικά και παράδοση μεταξύ 30/11 - 02/12 (International Express Delivery)

 

Ajouter au panier it is...

 

Ξέρει κανείς με ποια τοπική μεταφορική θα παραδοθεί εδώ;

 

Το πήρα και γω από fnac. Το sage δεν υπάρχει πουθενά και είναι εκνευριστικό. Πήρα θήκη bellroy σε Green και τέλος

Link to comment
Share on other sites

dbal να περιμένω μπέρδεμα δηλαδή όταν τελικά μπει Ελλάδα; :P

 

Πάντως μου βγάζει προγραμματισμένη αποστολή σήμερα (αν και είναι ακόμα στην φάση προετοιμασίας), λίγο χλωμό να φύγει από Fnac απόψε δεδομένης και της ημέρας. Πιστεύω μια εβδομάδα θα την κάνει να έρθει.

 

Τσίμπησα και τον spigen f316w που τον πρόλαβα με -20% σε σκρουτζομάγαζο και τώρα απλά περιμένω :)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με τις εταιρείες κουριερ και ειδικα στην εβδομαδα που διανύουμε, η έγκαιρη παραλαβη ειναι καθαρα θεμα τυχης :)

Παντως ως εδω εχω πολυ καλο tracking απο το site της DPD και αν δεν γινει μεγαλη πατατα με την ACS ή όποια αλλη πιθανον εμπλακει, θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Οπως και απο τα FNAC που εκανα την παραγγελια Παρασκευη απογευμα και παραδοθηκε στην εκει εταιρεια μεταφορων (Chronopost / DPD) Σαββατο μεσημερι, με αναχωρηση Δευτερα ξημερωματα!

Cross your fingers!

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαθαίνω ότι από fnac έχουν γίνει διάφορα ευτράπελα. Προσοχή. Σε έναν λέει ήρθε άδειο κουτί. Του το έκλεψαν στα Βαλκάνια. Σε άλλον ήρθε στραπατσαρισμενη συσκευασία.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε το «εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 27/11» (λογικό) και η παραγγελία ακόμα σε στάδιο προετοιμασίας. Ελπίζω να μη γίνει καμία στραβή και μεταφερθούμε στο επόμενο batch :P

 

Μέχρι πριν λίγη ώρα ήταν soon in stock και αποστολή από 03/12, τώρα πάλι out of stock.

 

Εντωμεταξύ πως το βούτηξαν στα Βαλκάνια; Οδικώς έρχεται; Είχα την εντύπωση πως ερχόταν αεροπορικώς.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχουν συμβεί τέτοια περιστατικά αλλά αυτο δεν εχει να κανει με προϊόντα της Fnac.

Αν δεις αξιολογήσεις των εταιρειών courier στην Ελλάδα και το εξωτερικό, ακόμα και των πιο επωνύμων, υπάρχουν φρικτά παράπονα. Όμως η ευθύνη του κάθε καταστήματος τελειώνει με την σωστή και έγκαιρη παράδοση στην εταιρεία courier και ξεκινάει πάλι με την αντιμετώπιση που έχει προς τον πελάτη αν συμβεί τέτοιο περιστατικό.

Στην σελίδα του λογαριασμού μου στην Fnac πάντως, υπάρχουν επιλογές για refund ή package not delivered και απλά ελπίζω να μην τις χρειαστώ όπως και σε τόσες άλλες παραγγελίες από εξωτερικό έως τώρα :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το παρακάτω θέμα στην εξυπηρέτηση των Pixels της google. Ελπίζω να έχουμε κάποια απάντηση σύντομα.

 

VOLTE does not work on Greece (also in another countries) because it's locked by Google.

 

Why Google has locked the option for VOLTE?

 

Any other brand working fine. I have contact with my carrier and of course they said that they done everything they can to enable this option but it is locked by Google because Google pixel phones has enabled this option only for known carriers. Why is that?

 

Please don't tell me that is carrier (Cosmote) problem because this is not the case. This is a known issue that is going on from a long time and many users has mentioned it in forums but we don't have an official answer.

 

Please unlock the future with an update. It's up to Google!

 

Without VOLTE call drops to 3G, you cannot use the internet also you don't have HD call. The carriers will soon stop using 3G so then we will have serious problems.

 

As far as I know the problem will continue with 5G voice calls at the future if Google do not enable this option too like he did with 4G voice call (VOLTE).

 

Please help us, we are so many users of pixel phones that we don't live in US and we like to have VOLTE and Wi-Fi calling to our phones.

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες έχετε ψαχτεί καθόλου? Προσωπικά, μέχρι στιγμής το παίζω κομάντο χωρίς θήκη, όχι ότι πάμε και πουθενά βέβαια, αλλά το γεγονός του ότι δεν έχει γυαλί πίσω μου δίνει μία κάποια σιγουριά.

Σήμερα είπα να πάρω την πρώτη θήκη, και επειδή γενικά το τηλέφωνο είναι μικρό είπα να παρω την θήκη του Lew (LaterCase) στα 46 ευρώ με τα μεταφορικά.. Είδωμεν!:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το παρακάτω θέμα στην εξυπηρέτηση των Pixels της google. Ελπίζω να έχουμε κάποια απάντηση σύντομα.

 

 

 

VOLTE does not work on Greece (also in another countries) because it's locked by Google.

 

 

 

Why Google has locked the option for VOLTE?

 

 

 

Any other brand working fine. I have contact with my carrier and of course they said that they done everything they can to enable this option but it is locked by Google because Google pixel phones has enabled this option only for known carriers. Why is that?

 

 

 

Please don't tell me that is carrier (Cosmote) problem because this is not the case. This is a known issue that is going on from a long time and many users has mentioned it in forums but we don't have an official answer.

 

 

 

Please unlock the future with an update. It's up to Google!

 

 

 

Without VOLTE call drops to 3G, you cannot use the internet also you don't have HD call. The carriers will soon stop using 3G so then we will have serious problems.

 

 

 

As far as I know the problem will continue with 5G voice calls at the future if Google do not enable this option too like he did with 4G voice call (VOLTE).

 

 

 

Please help us, we are so many users of pixel phones that we don't live in US and we like to have VOLTE and Wi-Fi calling to our phones.

Δώσε και ένα λινκ για να συμμετέχουμε στο ποστ ;)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες έχετε ψαχτεί καθόλου? Προσωπικά, μέχρι στιγμής το παίζω κομάντο χωρίς θήκη, όχι ότι πάμε και πουθενά βέβαια, αλλά το γεγονός του ότι δεν έχει γυαλί πίσω μου δίνει μία κάποια σιγουριά.

 

Σήμερα είπα να πάρω την πρώτη θήκη, και επειδή γενικά το τηλέφωνο είναι μικρό είπα να παρω την θήκη του Lew (LaterCase) στα 46 ευρώ με τα μεταφορικά.. Είδωμεν!:lol:

Commando κι εγώ τόσο καιρό! Δε παρατήρησα κάποιο σημάδι στην πλάτη απ' τα βάλε βγάλε απ' την τσέπη.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και ένα λινκ για να συμμετέχουμε στο ποστ ;)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/85732058?hl=en

 

Καλή ιδέα!

 

Όσο περισσότερη φασαρία κάνουμε τόσο πιο πολλές πιθανότητες να πετύχουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pixelphone/thread/85732058?hl=en

 

Καλή ιδέα!

 

Όσο περισσότερη φασαρία κάνουμε τόσο πιο πολλές πιθανότητες να πετύχουμε κάτι.

 

Πλεον και η Vodafone εχει τις υπηρεσιες αυτες.

Μηπως να το εκανες πιο γενικο το θεμα για ολους τους παροχους στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Πλεον και η Vodafone εχει τις υπηρεσιες αυτες.

Μηπως να το εκανες πιο γενικο το θεμα για ολους τους παροχους στην Ελλαδα?

 

Πιστεύω ότι εφόσον το ενεργοποιήσουν θα το ελευθερώσουν γενικώς και όχι μόνο για τους παρόχους που θέλουν οι ίδιοι και τους ονομάζουν γνωστούς.

 

Το έκανα πιο συγκεκριμένο γιατί η πιο συνήθης απάντησή τους είναι ότι φταίει ο πάροχος.

 

Επειδή έχω μιλήσει με την cosmote και δεν μπορούν να το αμφισβητήσουν αυτό για αυτό το έκανα συγκεκριμένα για την cosmote αλλά έγραψα και για υπόλοιπες χώρες εκτός Αμερικής και Αγγλίας που έχουν πρόβλημα.

 

Είναι απαράδεκτο όλες οι συσκευές να λειτουργούν με το VOLTE και η google να το έχει κλειδωμένο που υποτίθεται ότι είναι και στοκ android.

 

Έχω διαβάσει για περιπτώσεις σε χώρες που έχει καταργηθεί ήδη το 3G να έχουνε τεράστιο πρόβλημα γιατί ούτε με 5g δουλεύει ούτε με 4G το VOLTE.

 

Γενικά όσο το ψάχνω το θέμα τόσο χειρότερα πράγματα διαβάζω.

 

Θα έχουμε πρόβλημα στο μέλλον αν δεν αλλάξει κάτι η google πάνω σε αυτό.

 

Για εμένα είναι πολύ σημαντικό και απορώ πώς δεν αναφέρεται στα φόρουμ (εδώ) πιο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τι γίνετε με το volte

Κάλεσα αυτόν τον αριθμό ##4636#*#*

Και βλέπω το παρακάτω

 

https://ibb.co/F51ZPT4

 

Άρα έχω, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τι γίνετε με το volte

Κάλεσα αυτόν τον αριθμό ##4636#*#*

Και βλέπω το παρακάτω

 

https://ibb.co/F51ZPT4

 

Άρα έχω, σωστά;

 

Αν είσαι στην Ελλάδα δεν έχεις σίγουρα.

 

Δοκίμασε να κάνεις μία κλήση αν παραμείνει στο 4G και δεν γυρίσεις στο 3G τότε έχεις VOLTE. Επίσης στην οθόνη πάνω θα γράψει και HD. Που σημαίνει ότι έχεις την καλύτερη δυνατή κλήση όσον αφορά την ποιότητα. Καθώς θα μιλάς θα μπορείς να χρησιμοποιείς κανονικά το ίντερνετ με ταχύτητες 4G.

 

Όλα αυτά εφόσον έχεις ενεργοποιημένο το VOLTE και φυσικά χωρίς wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος ειναι στην Ολλανδια οπως φαινεται και απο το screenshot οποτε δεν αποτελει μετρο για εμας εδω Ελλαδα - ας μας πει ομως τι γινεται για να εχουμε μια εικονα για το ζητημα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...