Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oneplus γιατί έχει μεγάλη διαφορά το λειτουργικό. Xiaomi προτείνω σε φίλους με budget έως 200€. Πιο πάνω νομίζω υπάρχουν καλύτερες επιλογές.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν σ' αφήνουν να το πάρεις με αποφορολόγηση, αλλά μόνο μπορούν να σου δώσουν τιμολόγιο να το βάλεις στα έξοδα της επιχείρησης!

Το ίδιο και για ... Amazon.co.uk Order Summary

Items: GBP 540.83

Postage & Packing: GBP 5.14

Total before VAT: GBP 545.97

VAT: GBP 131.03

Order Total: GBP 677.00

ή αλλιώς

Items: EUR 742,80

Postage & Packing: EUR 7,06

Exchange rate guarantee fee: EUR 16,87

Order Total: EUR 766,73

 

Amazon.de Order Summary

Items: EUR 516,38

Postage & Packing: EUR 6,35

Total before VAT: EUR 522,73

VAT: EUR 125,45

Order Total: EUR 648,18 >>>>> Αυτό θα πληρώσεις υποχρεωτικά με την πιστωτική!.......

Διαφωνω. Και το λεω αυτο γιατι αγορασα απο Amazon.de χωρις ΦΠΑ με τιμολογιο Oneplus 8 12/256. Αυτο που πληρωνεις ειναι το Total before VAT. Το Order Total ειναι ενημερωτικο. Την πραγματικη τιμη που θα πληρωσεις θα ειναι αυτη που θα φαινεται στο καλαθι λιγο πριν την πληρωμη !!! Το ιδιο και το Amazon.co.uk !!

Φίλε μου κανείς λάθος :rolleyes:

 

Έτοιμος να πατήσω την σκανδάλη......

Μεταξύ του xiaomi 10T pro (8/256) στα 570 ευρώ και του Oneplus 8Τ (12/256) στα 610 ευρώ ποιό θα διαλέγατε και γιατί?

Oneplus, λογω λειτουργικου και νομιζω καλυτερης ποιοτητας της συσκευης. Και το λεω γιατι εχουν περασει τουλαχιστον 10 Xiaomi συσκευες απο τα χερια μου, σαν ιδιοκτητης και οχι απλα μια ματια στα ραφια των καταστημάτων. Και φυσικά 2 χρονια εγγύηση από την Οneplus !!!!!!

Όσον αφορά στο bloatware των Facebook εφαρμογων, τον Αυγουστο που αγορασα το Oneplus δεν ειχε τιποτε προεγκατεστημενο. Τεσπα, ετσι κι αλλιως δεν θα τα προεγκαθιστα πλεον..... :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Και το λεω αυτο γιατι αγορασα απο Amazon.de χωρις ΦΠΑ με τιμολογιο Oneplus 8 12/256. Αυτο που πληρωνεις ειναι το Total before VAT. Το Order Total ειναι ενημερωτικο. Την πραγματικη τιμη που θα πληρωσεις θα ειναι αυτη που θα φαινεται στο καλαθι λιγο πριν την πληρωμη !!! Το ιδιο και το Amazon.co.uk !!

 

 

^^^ To επιβεβαιώνω.

Και απ τα δύο αναφερθέντα Amazon (co.uk, .de) μπορείς να αγοράσεις ΧΩΡΙΣ να πληρώσεις ΦΠΑ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο νωρίς υποθέτω αλλά θέλω να καταλάβω που παίζει από άποψη φωτογραφίας γιατί όλα τα reviews το αναφέρουν ως ένα σημείο του που δεν εντυπωσιάζει. Βέβαια το θέμα είναι ποιό μέτρο αναφοράς έχουμε: Είμαι 2+ χρόνια με το P20 Pro και οι φωτογραφίες του ακόμα με καλύπτουν απόλυτα. Να περιμένω πτώση από αυτό το επίπεδο ή απλά ότι δεν είναι αντίστοιχο των κορυφαίων καμερών του 2020 όπως P40, S20 κτλ. γιατί αν ισχύει το πρώτο είναι deal breaker, αν απλά δεν είναι το κορυφαίο αλλά βγάζει έστω σε επίπεδα camera flagship του 2018 δεν έχω κανένα πρόβλημα ειδικά όταν στα υπόλοιπα βασικά spec του (για μένα κατά προτεραιότητα) : Οθόνη, ταχύτητα, αυτονομία, λειτουργικό μοιάζει εκπληκτικό.

 

Α, και κάτι ακόμα καθώς δεν είχα ποτέ OnePlus πριν: Με customization τι γίνεται; Υπάρχουν ξεκλέιδωτοι bootloaders, kernels κτλ; Με το P20 Pro (αναγκαστικά) ξέχασα τι σημαίνει φλασάρισμα εδώ και 2 χρόνια.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εγω εκανα παραγγελια απο banggood preorder Λογικα 4 νοεμβριου θα ξεκινησει η αποστολη το πηρα 520 σε lunar silver και ενα μεγαλο + ειναι οτι σε αυτο το χρωμα απο κινα βγαζει σε 12/256 κατι που δεν κανει στην ευρωπη μονο σε αυτο το γαλαζιο βγαζει 12/256.νομιζω πολυ καλο Deal
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη! Με το ευρωπαϊκό τι διαφορα θα εχει; π.χ εχει πληκτρολογιο και μενου στα ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

κανονικα φιλε ελληνικα τα παντα μια χαρα τιμη και μην ξεχνασ 12/256 το ασημι που ευρωπη δεν το βγαζει μονο ο φορτιστησ θελει ενα ανταπτορακι μικρο γιατι ειναι usa
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη! Με το ευρωπαϊκό τι διαφορα θα εχει; π.χ εχει πληκτρολογιο και μενου στα ελληνικα;

1 χρόνο εγγύηση στο banggood, 2 χρονια στην Oneplus :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο εγγύηση στο banggood, 2 χρονια στην Oneplus :)

Καλύπτει με 2 έτη εγγύηση η oneplus τις συσκευές που αγοράστηκαν πχ από banggod;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ καλη τιμη! Με το ευρωπαϊκό τι διαφορα θα εχει; π.χ εχει πληκτρολογιο και μενου στα ελληνικα;

Από όσο ξέρω δεν έχει τις ίδιες μπάντες 5G των Ευρωπαϊκών συσκευών, νομίζω 1-2 λιγότερη (ες)

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει με 2 έτη εγγύηση η oneplus τις συσκευές που αγοράστηκαν πχ από banggod;;

Από όσο ξέρω δεν έχει τις ίδιες μπάντες 5G των Ευρωπαϊκών συσκευών, νομίζω 1-2 λιγότερη (ες)

Αυτο λεω και γω, στην banggood εχεις 1 χρονο, αλλα τκ στελνεις σαυτους και αυτοι κανονιζουν μετα, ενω αν ψωνισεις μεσω Oneplus, εχεις 2 χρονια απο την επισημη αντιπροσωπεια. Επισης οπως λες λειπει και καποια μπαντα απο το 5G, σωστα το ειπες .....

Η καλυτερη δουλεια, για οσους μπορουν ομως, να το παρουν απο.amazon, με τιμολογιο ενδοκοινοτικης συναλλαγης, στα 615€ χωρις ΦΠΑ. Ετσι εχεις αμεση παραδοση στην πορτα σου σε μια βδομαδα max, 2 χρονια εγγυηση απο επισημη Oneplus, ολες τις μπαντες 5G, σε σχεση με τα 575€, 1 χρονο εγγυηση, λιγοτερες μπαντες 5G, και χρονο αποστολης 15-20 μερες απο banggood.

Απο κει και μετα, ο καθενας σταθμιζει τις επιλογες του και πραττει αναλογα .

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και γω, στην banggood εχεις 1 χρονο, αλλα τκ στελνεις σαυτους και αυτοι κανονιζουν μετα, ενω αν ψωνισεις μεσω Oneplus, εχεις 2 χρονια απο την επισημη αντιπροσωπεια. Επισης οπως λες λειπει και καποια μπαντα απο το 5G, σωστα το ειπες .....

Η καλυτερη δουλεια, για οσους μπορουν ομως, να το παρουν απο.amazon, με τιμολογιο ενδοκοινοτικης συναλλαγης, στα 615€ χωρις ΦΠΑ. Ετσι εχεις αμεση παραδοση στην πορτα σου σε μια βδομαδα max, 2 χρονια εγγυηση απο επισημη Oneplus, ολες τις μπαντες 5G, σε σχεση με τα 575€, 1 χρονο εγγυηση, λιγοτερες μπαντες 5G, και χρονο αποστολης 15-20 μερες απο banggood.

Απο κει και μετα, ο καθενας σταθμιζει τις επιλογες του και πραττει αναλογα .

Δε το γνώριζα ότι θα καλύψει με εγγύηση και συσκευές από το banggod κτλ μαγαζιά της Κίνας ...

Σίγουρα Ευρώπη Αμαζον και άμεσα και πολύ καλό after sales αλλάαα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και γω, στην banggood εχεις 1 χρονο, αλλα τκ στελνεις σαυτους και αυτοι κανονιζουν μετα, ενω αν ψωνισεις μεσω Oneplus, εχεις 2 χρονια απο την επισημη αντιπροσωπεια. Επισης οπως λες λειπει και καποια μπαντα απο το 5G, σωστα το ειπες .....

Η καλυτερη δουλεια, για οσους μπορουν ομως, να το παρουν απο.amazon, με τιμολογιο ενδοκοινοτικης συναλλαγης, στα 615€ χωρις ΦΠΑ. Ετσι εχεις αμεση παραδοση στην πορτα σου σε μια βδομαδα max, 2 χρονια εγγυηση απο επισημη Oneplus, ολες τις μπαντες 5G, σε σχεση με τα 575€, 1 χρονο εγγυηση, λιγοτερες μπαντες 5G, και χρονο αποστολης 15-20 μερες απο banggood.

Απο κει και μετα, ο καθενας σταθμιζει τις επιλογες του και πραττει αναλογα .

 

Δε το στέλνεις σε αυτούς, η oneplus καλύπτει με ένα χρόνο επίσημη εγγύηση αυτα που ειναι αγορασμενα απο banggood και με 2 χρονια αυτα που ειναι αγορασμενα απο επισημους μεταπωλητές. Αν νομίζετε ότι η επέκταση εγγύησης ενός έτους αξίζει 150 ευρώ πάρτε το απο επίσημους... Το τιμολόγιο είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, εκεί αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνώριζα ότι θα καλύψει με εγγύηση και συσκευές από το banggod κτλ μαγαζιά της Κίνας ...

Σίγουρα Ευρώπη Αμαζον και άμεσα και πολύ καλό after sales αλλάαα :cool:

Μάλλον λάθος κατάλαβες, δεν είπα αυτό. Είπα πως αν αγοράσεις από banggood το στέλνεις σαυτους (δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί από κει και πέρα) για επισκευή, αντικατάσταση η ότι άλλο, με εγγύηση για 1 χρόνο, ενώ εάν αγοράσεις από Oneplus, ή Amazon, έχεις εγγύηση για 2 χρονια.:)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος κατάλαβες, δεν είπα αυτό. Είπα πως αν αγοράσεις από banggood το στέλνεις σαυτους (δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί από κει και πέρα) για επισκευή, αντικατάσταση η ότι άλλο, με εγγύηση για 1 χρόνο, ενώ εάν αγοράσεις από Oneplus, ή Amazon, έχεις εγγύηση για 2 χρονια.:)

 

Όπως έχει ήδη γραφτεί η oneplus σε καλύπτει για ένα χρόνο, ακόμη και αν έχεις αγοράσει από banggood

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το 8T. Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Έχει όμως κάτι που με ενοχλεί.. Με αφήνει μόνο δεξιά από τη Home screen να προσθέσω κι άλλες οθόνες. Ξέρει κανείς αν με κάποιο τρόπο μπορώ να προσθέσω κι αριστερά; Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μάταια..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν προσθετεις οσες οθονες θες δεξια και μετα να μεταφερεις τα εικονιδια και widgets της homescreen εκει που θες ωστε να κανεις εκεινη ως homescreen?
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δε δουλεύει σωστά. Όταν πατάω το Home button με πηγαίνει στην αριστερή οθόνη και όχι στη μεσαία που θέλω. Υπάρχει τρόπος να την ορίσω Home screen;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το 8T. Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Έχει όμως κάτι που με ενοχλεί.. Με αφήνει μόνο δεξιά από τη Home screen να προσθέσω κι άλλες οθόνες. Ξέρει κανείς αν με κάποιο τρόπο μπορώ να προσθέσω κι αριστερά; Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μάταια..
Καλησπέρα! Θα ήθελες να μας πεις μερικές εντυπώσεις; Οι κάμερες είναι τόσο από γοητευτικές όπως αναφέρεται στα reviews;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...