Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ξέρει κανείς ποίο είναι καλύτερο πρόγραμμα για μυνήματα??? Εχω το textra και δεν ξέρω πως με χρέωσαν 12 μυνήματα μμς την ιδια ωρα ιδια μέρα απο την Vodafone..
Link to comment
Share on other sites

@kall...

Επίσης ο κύριος φακός πέραν της διαφοράς των Mpixels έχει και ois στην περίπτωση του Pro. Βέβαια επειδή είμαι μαθημενος με καλό σταθερό χέρι και στην περίπτωση του απλού που εγώ έχω δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σταθεροποίησης και σε χαμηλές ταχύτητες 1/13 κλπ . Όπως γράφτηκε και παραπάνω αν το βρεις με μικρή διαφορά πάρε το Pro φυσικά...

 

Τελικά με το Pro από σήμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι; μπορεί να είναι και χαζό. Από πλαίσιο, κωτσοβολο κλπ δηλαδή από infoquest πως γίνεται να είναι άλλα ΕΕΑ και άλλα global, όσον αφορά την ρομ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το eshop το οποιο το εχει προσφορα το pro στα 549 δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση λεει κανονικα 2 χρονια εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το eshop το οποιο το εχει προσφορα το pro στα 549 δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση λεει κανονικα 2 χρονια εγγυηση

 

Μα και τα μεγάλα μαγαζιά τόσο το έχουν 549 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μα και τα μεγάλα μαγαζιά τόσο το έχουν 549 ευρώ

 

ναι αδερφε σωστα απλα μπορεις να το παρεις ποιο αμεσα στο eshop μπορεις να το παραγγηλεις και να πας εσυ να το παρεις. απλα ισχυει κανονικα λεω 2 χροναι ακαι απο το eshop αυτο ρωταω οτι ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;

μπορουμε να βρουμε tempered glass που να εχει τρυπα στην μπροστινη καμερα;

οτι εχω βρει μεχρι τωρα καλυπτει ολη την οθονη και την καμερα.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

ναι αδερφε σωστα απλα μπορεις να το παρεις ποιο αμεσα στο eshop μπορεις να το παραγγηλεις και να πας εσυ να το παρεις. απλα ισχυει κανονικα λεω 2 χροναι ακαι απο το eshop αυτο ρωταω οτι ειναι οκ...

 

Ναι δεν ξέρω αν είναι εγγύηση καταστήματος ή infoquest. Πάντως ο κωτσοβολος το παραλαμβάνεις σε 24 ώρες. Αν το παραγγείλεις πρωί το παίρνεις την ίδια μέρα

Link to comment
Share on other sites

2 παραξενα που μου κανει αυτο το κινητο και πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα ειναι

 

1) αν καλεσω #31# και τον αριθμο τηλεφωνου δεν βαζει αποκρυψη αλλα εμφανιζει κανονικα τον αριθμο μου

2) αν μιλαω και με καλεσει αλλος δεν μου ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ..

 

Μιλησα με cosmote και μου ειπαν οι υπηρεσιες ειναι σωστα ενεργοποιημενες κτλ , ολο το θεμα ειναι στη συσκευη...αλλα χωρις να ξερουν τι φταιει

 

Λοιπόν το πρώτο μόλις το δοκίμασα και βγάζει άγνωστος αριθμός το δεύτερο το έχω χρόνια όταν μιλάω και με πάρει κάποιος μου έρχεται κατευθείαν μήνυμα οπότε κάποια ρύθμιση πρέπει να κάνεις δεν φταίει το κινητό. Πριν δύο χρόνια με άλλη συσκευή μου είχε μπλοκάρει το 2 και έκανα το εξής: μίλησα με την εταιρεία συγκεκριμένα με τη vodafone κάναμε reset σε όλες τις ρυθμίσεις και ξανά ρυθμίσαμε από την αρχή και από τότε δεν έχω κανένα θέμα. Εννοώ να σου έρχεται μήνυμα όταν εσύ μιλάς και κάποιος σε παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το eshop το οποιο το εχει προσφορα το pro στα 549 δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση λεει κανονικα 2 χρονια εγγυηση
Πολλα εχουν 2 χρονια εγγυηση και ειναι καταστηματος... Το eshop νομιζω δινει δικια του εγγυηση οχι infoquest.. Μπορεις να παρεις να ρωτησεις και να ενημερωσεις και εδω, αλλα λογικα δεν θα ξερουν να σου πουν

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ibywind αλλά δεν έχω αγοράσει για να το επιβεβαιώσω 100%.

Πληκτρολόγησε στο YouTube και θα δεις.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς ποίο είναι καλύτερο πρόγραμμα για μυνήματα??? Εχω το textra και δεν ξέρω πως με χρέωσαν 12 μυνήματα μμς την ιδια ωρα ιδια μέρα απο την Vodafone..

 

chomp SMS το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;

μπορουμε να βρουμε tempered glass που να εχει τρυπα στην μπροστινη καμερα;

οτι εχω βρει μεχρι τωρα καλυπτει ολη την οθονη και την καμερα.

Αυτο φοράω εγώ και ίδιας μάρκας και στις κάμερες. https://www.skroutz.gr/s/25578081/3MK-Flexible-Tempered-Glass-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φοράω εγώ και ίδιας μάρκας και στις κάμερες. https://www.skroutz.gr/s/25578081/3MK-Flexible-Tempered-Glass-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html
Το έχω για τις κάμερες. Σαν ψεύτικο είναι και συνέχεια γεμίζει δαχτυλιές.

Πρέπει να είναι πλαστικό

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι γεμιζει εύκολα δαχτυλιές ισχύει, αλλά πλαστικό δεν είναι, υβριδικό γυαλί ειναι. Άλλωστε δεν υπάρχει λόγος να πιάνεις τις κάμερες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Εχθές ήρθε και η τελευταία έκδοση 12.0.18 global. Την εγκατέστησα κανονικά εχθές το πρωί. Μετά το μεσημέρι όμως μου δημιουργήθηκαν διάφορα προβλήματα στο κινητό και δεν ξέρω εάν είναι από αυτό. Τα προβλήματα είναι τα εξής:

Α) δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις σε συγκεκριμένες εφαρμογές όπως messenger , signal, Instagram και στην εφαρμογή για email που έχω εγκαταστήσει την aqua . Πρέπει να ανοίξω τις εφαρμογές για να δω τα μηνύματα.

Β) η λειτουργία που η οθόνη του κινητού γίνεται πολύ μικρότερη είτε με swipe στην κάτω μεριά είτε με τον βοηθό αφής δεν λειτουργεί.

Έχω το εταιρικό μου τηλέφωνο ακριβώς δίπλα και τα πάντα λειτουργούν άψογα ( Samsung galaxy A50) .

Μου έρχεται να το σπάσω!!!

Έχετε και εσείς τέτοια προβλήματα ή μόνο εγώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ακόμα Roms για το κινητό. Όλοι μια lineage περιμένουμε... :p

κάτι βγάλανε αλλα δεν ξέρω εάν είναι πλήρως λειτουργική

https://forum.xda-developers.com/t/rom-unofficial-10-0-0-apollopro-lineageos-17-1.4195963/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Μου ήρθε η συσκευή ( mi 10t ) προχτές κ αντιμετωπίζω το εξής θέμα.Αργει αρκετά η αποστολή sms...μένει στο "sending..." Μετά από λίγο φεύγει βέβαια. Έχετε υπόψη σας που οφείλεται? Σας έχει τύχει? Είναι κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

@kostas1966 είμαι με το ίδιο update ε μέρες κανένα απολύτως θέμα. Έχω γράψει και παραπίσω σελίδες.

@narcsoul σε σχέση με το 1+ μου καθυστερεί λιγάκι ίσως περιμένει την αναφορά παράδοσης που έχω ενεργοποιημένη. Όμως όλο αυτό δεν ξεπερνά τα 2,3 δευτερόλεπτα ίσως και λιγότερο ανάλογα το σήμα που έχει κι ο αποδέκτης για την παραλαβή του sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostas1966 sorry είμαι με 0.18 ΕΕΑ όμως εγώ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@kostas1966 είμαι με το ίδιο update ε μέρες κανένα απολύτως θέμα. Έχω γράψει και παραπίσω σελίδες.

@narcsoul σε σχέση με το 1+ μου καθυστερεί λιγάκι ίσως περιμένει την αναφορά παράδοσης που έχω ενεργοποιημένη. Όμως όλο αυτό δεν ξεπερνά τα 2,3 δευτερόλεπτα ίσως και λιγότερο ανάλογα το σήμα που έχει κι ο αποδέκτης για την παραλαβή του sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostas1966 sorry είμαι με 0.18 ΕΕΑ όμως εγώ

 

Περίεργο... Έχω απενεργοποίησμενη την παράδοση. Στο παλιό μου mi9 δεν είχα τέτοιο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα που ανακοινώθηκε από την xiaomi για την αναβάθμιση συσκευών σε Miui 12,5 δεν εμπεριεχεται η σειρά Mi10T καθόλου, είναι δυνατόν?
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω αλλά σαν ναυαρχίδα μαζί με το Mi 10 δεν θα έπρεπε να ειναι από τις πρώτες? Τι σκατα δώσαμε σχεδον 600€..
Link to comment
Share on other sites

@kostas1966 είμαι με το ίδιο update ε μέρες κανένα απολύτως θέμα. Έχω γράψει και παραπίσω σελίδες.

@narcsoul σε σχέση με το 1+ μου καθυστερεί λιγάκι ίσως περιμένει την αναφορά παράδοσης που έχω ενεργοποιημένη. Όμως όλο αυτό δεν ξεπερνά τα 2,3 δευτερόλεπτα ίσως και λιγότερο ανάλογα το σήμα που έχει κι ο αποδέκτης για την παραλαβή του sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostas1966 sorry είμαι με 0.18 ΕΕΑ όμως εγώ

 

Εγώ με 0.15 EU. Δεν βρίσκει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα που ανακοινώθηκε από την xiaomi για την αναβάθμιση συσκευών σε Miui 12,5 δεν εμπεριεχεται η σειρά Mi10T καθόλου, είναι δυνατόν?

To Μi 10T/Mi 10T pro μου φοράει ήδη το Mui 12.5 (by Xiaomi.eu) από 31/12/20

Είναι όλα εδώ: https://xiaomi.eu/community/threads/20-12-28-29.59085/

και σήμερα εδώ: https://xiaomi.eu/community/threads/21-1-6-7.59279/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...