Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασύρματη φόρτιση έχει το 9 προ?

Φμ ράδιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι σε όλα !!!

Ας το επιβεβαιώσει όμως κάποιος που το έχει αγοράσει....το έχουν ετοιμοπαράδοτο (!!!) δύο καταστήματα στο skroutz με τιμή στα 300 ευρώ το 6/64 !!!

Γι' αυτό, όποιος καίγεται τώρα για κινητό > Redmi Note 8 Pro δαγκωτό !!!

Link to comment
Share on other sites

Για το ραδιοφωνο: Το 9s έχει? Αν ναι, λογικά θα έχει και το προ, καθώς πρόκειται για "ίδια" συσκευή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To 9s έχει κανονικά Ραδιόφωνο το έχω μπροστά μου του γιού μου και το είδα, πέραν των γραφομένων του γνωστού και έγκυρου gsmarena που το αναφέρει στα πλήρη specs του

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9s-ampp-10147.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To 9s έχει κανονικά Ραδιόφωνο το έχω μπροστά μου του γιού μου και το είδα, πέραν των γραφομένων του γνωστού και έγκυρου gsmarena που το αναφέρει στα πλήρη specs του

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9s-ampp-10147.php

Η ερώτηση είναι για το 9 Pro που είναι διαφορετικό τηλέφωνο από το S και επιμένω πως δεν έχει ραδιόφωνο...

Απορώ γιατί το νήμα αυτό αναφέρεται - κακώς - σε τρία διαφορετικά κινητά και μπερδεύει τον κόσμο!!

Μήπως να τα ξεχωρίσουμε, δεν έχουν διαφορές μόνο στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

@DragonD συμφωνώ μαζί σου, απλά εγώ απάντησα στην παραπάνω ερώτηση του μέλους mol. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι για το 9 Pro που είναι διαφορετικό τηλέφωνο από το S και επιμένω πως δεν έχει ραδιόφωνο...

Απορώ γιατί το νήμα αυτό αναφέρεται - κακώς - σε τρία διαφορετικά κινητά και μπερδεύει τον κόσμο!!

Μήπως να τα ξεχωρίσουμε, δεν έχουν διαφορές μόνο στην κάμερα.

Αν είναι έτσι, καλό θα είναι να δημιουργηθεί νέο νήμα για το προ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχουν δύο 9 Pro. Το ένα είναι το ινδικό με 48άρα κάμερα και ραδιόφωνο και το άλλο Global χωρίς ράδιο αλλά με nfc και 64άρα κάμερα.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10120&idPhone2=10217

Το 9s είναι το ινδικό 9pro στη global έκδοση. Χωρίς nfc αλλά με ραδιόφωνο!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9s-10147.php

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω το ινδικό 9 προ είναι το δικό μας 9s

 

 

Αλήθεια, γιατί να μην υποστηρίζει φμ ράδιο το προ? (Όχι ότι με ενδιαφέρει πολύ, εγκυκλοπαιδικά ρωταω)

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi είναι αυτή με τόσα μοντέλα έχουν χάσει και οι ίδιοι την μπάλα...χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό και επόμενο να την χάσουμε και μεις ντε :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δοκίμασα να περάσω μέσω manual update την τελευταία stable rom 11.0.8 και μου βγάζει σφάλμα ''couldn't verify.Looks like current ROM's network carrier type is different from that in the recovery package.''
Link to comment
Share on other sites

σήμερα δοκίμασα να περάσω μέσω manual update την τελευταία stable rom 11.0.8 και μου βγάζει σφάλμα ''couldn't verify.Looks like current ROM's network carrier type is different from that in the recovery package.''
Ποια έχεις και τι πήγες να περάσεις; Ανέβασε screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις και τι πήγες να περάσεις; Ανέβασε screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δική μου η μ@λακί@...κατέβασα τη Rom βάση του version της και όχι αυτής που φοράει το κινητό...η τελευταία είναι η 11.0.8.0 Global αλλα το δικό μου φοράει EEU ROM γι αυτό και έφαγα άκυρο...η τελευταία stable EEU είναι η 11.0.2.0 που όντως βλέπω και στη συσκευή μου, απλά στην 11.0.8.0 έχουν υποτίθεται φτιάξει το πρόβλημα με το κόλημα του WIFI γι' αυτό καίγομαι να την κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έχεις το 9ς;

 

ναι...για να το γυρίσω σε global θα πρέπει ο bootloader να είναι ξεκλείδωτος σωστά..?

Edited by Hatebreedgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είσαι ξεκλειδωτο για αλλαγή, θα έλεγα μην τον πειράξεις .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, μερικές μέρες το έχω (για τον πιτσιρικά μου) και πήρε μόνο του το update με την σταθερή MIUI Global 11.0.8. Με το WiFi κανένα απολύτως θέμα πιο δυνατό κι απ'το σήμα του 1+ 7pro μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είσαι ξεκλειδωτο για αλλαγή, θα έλεγα μην τον πειράξεις .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ μαζί σου δεν θα κάνω κάτι παραπάνω...απλά βασίζομαι καθημερινά στο wifi-calling και δεν μπορώ να κοιτάω κάθε μισή ώρα αν έχει κολλήσει το wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς, εάν το panel θα είναι το ίδιο ή του pro θα είναι καλύτερο σε ποιότητα(=φωτεινότητα, και λοιπά τεχνικά χαρακτηριστικά) συγκριτικά με το 9S και το 9 pro;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, μερικές μέρες το έχω (για τον πιτσιρικά μου) και πήρε μόνο του το update με την σταθερή MIUI Global 11.0.8. Με το WiFi κανένα απολύτως θέμα πιο δυνατό κι απ'το σήμα του 1+ 7pro μου.

έχεις το global version τότε, εμένα είναι το EU...δες εδώ φαίνονται ξεκάθαρα οι διαφορές στη version του MIUI ανάλογα τη συσκευή https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/curtana/

Link to comment
Share on other sites

@Hatebreedgr κατάλαβα ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Vasileios26 ... στο σπίτι υπάρχουν τόσο το note 7 όσο και των μερικών ημερών 9ς. Δίπλα δίπλα ανάλογα πως το κοιτάς (και θέλοντας και μια δεύτερη γνώμη ρώτησα τη γυναίκα μου) του 9ς είναι λίγο πιο φωτεινή στο τέρμα στην χειρότερη περίπτωση είναι ίδιες! Εκεί που υπάρχει διαφορά είναι στην ζωντάνια των χρωμάτων όπου το 9ς είναι απλά εντυπωσιακό φαίνεται η διαφορά αμέσως. Η συσκευή όπως ανέφερα παραπάνω φέρει το τελευταίο update με σταθερή Global 11.0.8 .

* Κι ένα redmi 5 plus υπάρχει ακόμη στο σπίτι με αρκετά συμπαθητική οθόνη θα έλεγα. Απ'όλα αυτά και στα δικά μου μάτια υπερέχει ξεκάθαρα το 9ς. Έχει πιο σταδιακή θα έλεγα αύξηση της φωτεινότητας ,στα ενδιάμεσα ίσως πρέπει να είναι ψηλότερα η μπάρα δηλαδή κάπου στο 60% όταν στα άλλα είναι στην μέση περίπου, όμως από το 70 % και πάνω αυξάνει πολύ πιο δυναμικά και έντονα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω χτες απο Aliexpress, ειμαι Αγγλια και εκανε 26 μερες (τις 18 περιπου απο αυτες το tracking ηταν κολλημενο στο ταχυδρομειο της Σιγκαπουρης!). Εχω το S10 για κυριως τηλεφωνο και πηρα το Νοτε9S κυριως για backup phone. To 6Gb/128gb σε γκρι μου βγηκε 152 ευρω (με εκεινη την προσφορα του Αλι τελη Απριλη), δεν πληρωσα τελωνειο Αγγλια. Ηρθε με EU ρομ και ευρωπαικο φορτιστη. H τελευταια MIUI EU ρομ ειναι η 11.0.2.0.
Link to comment
Share on other sites

@Hatebreedgr κατάλαβα ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Vasileios26 ... στο σπίτι υπάρχουν τόσο το note 7 όσο και των μερικών ημερών 9ς. Δίπλα δίπλα ανάλογα πως το κοιτάς (και θέλοντας και μια δεύτερη γνώμη ρώτησα τη γυναίκα μου) του 9ς είναι λίγο πιο φωτεινή στο τέρμα στην χειρότερη περίπτωση είναι ίδιες! Εκεί που υπάρχει διαφορά είναι στην ζωντάνια των χρωμάτων όπου το 9ς είναι απλά εντυπωσιακό φαίνεται η διαφορά αμέσως. Η συσκευή όπως ανέφερα παραπάνω φέρει το τελευταίο update με σταθερή Global 11.0.8 .

* Κι ένα redmi 5 plus υπάρχει ακόμη στο σπίτι με αρκετά συμπαθητική οθόνη θα έλεγα. Απ'όλα αυτά και στα δικά μου μάτια υπερέχει ξεκάθαρα το 9ς. Έχει πιο σταδιακή θα έλεγα αύξηση της φωτεινότητας ,στα ενδιάμεσα ίσως πρέπει να είναι ψηλότερα η μπάρα δηλαδή κάπου στο 60% όταν στα άλλα είναι στην μέση περίπου, όμως από το 70 % και πάνω αυξάνει πολύ πιο δυναμικά και έντονα.

 

Ήσουν κατατοπιστικός! Ευχαριστώ!

Είμαι μεταξύ του RN9 Pro (περιμένω να κυκλοφορήσει στην infoquest για να πέσει και λίγο η τιμή του) και του Mi 9t.

Μία απο τις δύο συσκευές θα πάρω σίγουρα, είναι οι 2 τελικές μου επιλογές. Και θέλω να δω το RN9 σαν panel πόσο κοντά (σίγουρα είναι κατώτερο σε φωτεινότητα, αλλά δεν θέλω χαοτική διαφορά) είναι με το Mi 9T.

 

Θα ήθελα να μου πεις εάν θα ήθελες, εάν το RN9s σου, το έχεις δοκιμάσει κάτω απο ΕΝΤΟΝΟ ηλιακό φως, πόσο ευανάγνωστη είναι η οθόνη. Γιατί αυτό που έπαθα με το RN4X (αυτό της υπογραφής μου) δε θέλω να το ξαναπεράσω, όπου κυριολεκτικά κυνηγούσα την σκιά στο δρόμο για να δω την οθόνη του.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...