Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα, από 29/3 αλλά δεν το είχα δει. Πρέπει να απαντήσεις ότι δέχεσαι να δοκιμάσεις την "temporary version" όμως!

 

 

Τους απάντησα πως αποδέχομαι

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν και μου ανέφεραν ότι θα μου στείλουν μια "temporary optimized version" και περιμένω.

 

Που ακριβως εκανες το αιτημα φιλε μου?Σε ιστότοπο?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Διαθέτει το κινητό "λαμπάκι" ειδοποιήσεων όπως έχει το f2pro;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Διαθέτει το κινητό "λαμπάκι" ειδοποιήσεων όπως έχει το f2pro;

 

Ναι εχει πανω δίπλα στο ακουστικό.Αν και αρκετα μικρο φωτιζει αρκετα,οχι οπως άλλα μοντελα της Xiaomi.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Διαθέτει το κινητό "λαμπάκι" ειδοποιήσεων όπως έχει το f2pro;

 

Ναι εχει πανω δίπλα στο ακουστικό.Αν και αρκετα μικρο φωτιζει αρκετα,οχι οπως άλλα μοντελα της Xiaomi.

 

Εγώ έχω βάλει το noled (δεν υπάρχει πλέον στο playstore) και έχω σωθεί...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πας υπηρεσίες κ σχόλια κ στέλνεις μήνυμα

 

Ευχαριστω πολυ.Και πως σου απαντανε,μεσω μυνηματος??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

No led?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Είναι εφαρμογή για κινητά που δεν έχουν led ειδοποίησης. Εμφανίζει στην οθόνη "εικονικό" led για ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααααα οκ. Το x3 έχει led στο επάνω μέρος της οθόνης.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Κάποιοι (όπως εγώ καλή ώρα:lol: ) βαριόμαστε να κοιτάμε αν ανάβει το λεντάκι. Έχω π.χ. το κινητό στο τραπέζι και κάνω δουλειές τριγύρω, με μια ματιά από μακριά βλέπω άνετα αν έχω κάποιο μήνυμα εφόσον δεν είμαι σε θέση να ακούσω το κινητό να χτυπάει... (Κουφάλογο κανονικό....)

Ότι τρώει μπαταρία, τρώει αλλά τιποτα το τραγικό, την μέρα την βγάζει μια χαρά και μένει και αρκετή. Οπότε....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι (όπως εγώ καλή ώρα:lol: ) βαριόμαστε να κοιτάμε αν ανάβει το λεντάκι. Έχω π.χ. το κινητό στο τραπέζι και κάνω δουλειές τριγύρω, με μια ματιά από μακριά βλέπω άνετα αν έχω κάποιο μήνυμα εφόσον δεν είμαι σε θέση να ακούσω το κινητό να χτυπάει... (Κουφάλογο κανονικό....)

Ότι τρώει μπαταρία, τρώει αλλά τιποτα το τραγικό, την μέρα την βγάζει μια χαρά και μένει και αρκετή. Οπότε....

Καλύτερα να πάρεις ένα smartwatch για να έχεις τα πάντα στο χέρι σου (εφόσον έχει σημασία να βλέπεις εγκαίρως τα μυνηματα). Διαφορετικά το led φαίνεται πολύ καλά αλλά όχι από κάθε γωνία. Γενικά δε μου αρέσει τίποτα που τρώει μπαταρία κι ας φορτίζω μέρα παρά μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μέσα στην εβδομάδα 2 poco x3 128αρια από γερμανικό Amazon το ένα μπλε το ένα γκρι για δώρο στο ανιψιό και αδερφή μου και πέρα από το μερικό στήσιμο που τους έκανα και συμβουλές για φόρτιση, στήσιμο κλπ το αμέσως επόμενο ήταν να τους τονίζω μην τολμήσουν κάνουν αναβάθμιση στην 11 και το αφήσουν ως έχει.

 

Τη μόνη αναβάθμιση διαθέσιμη που τους έκανα ήταν μια μικρή που τους πήγε σε Φλεβάρη security patch αλλά παραμένοντας σε Android 10.

 

Τίποτα άλλο.

 

Κατά τα άλλα και οι 2 συσκευές άριστες για την κατηγορία τους.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Καλησπέρα! απο ευρωπαικα amazon μεσω xiaomi store, απο που φευγουν οι συσκευες; απο ευρωπη;

Link to comment
Share on other sites

Την προσευχή μας, ευχέλαιο και υπομονή :P

Περιμένω να έρθει υποτίθεται μια προσωρινή version που διορθώθηκε, για δοκιμή.

Επίσης έκανα αναφορά και για τα gestures, αν και η απάντηση είναι ότι δεν είναι θέμα της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυνατότητα να γυρίσουμε πίσω την έκδοση του λογισμικού?? Δηλαδή να πάμε σε 12.0.8 Α10? Προφανώς τα restarts εμφανίζονται μόνο στην 12.0.6 Α11 ?? (Αν και προσωπικά στο ένα απ τα δύο poco x3 που έχει την 12. 0.6 δεν έχω αντιμετωπίσει restarts)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την προσευχή μας, ευχέλαιο και υπομονή :P

Περιμένω να έρθει υποτίθεται μια προσωρινή version που διορθώθηκε, για δοκιμή.

Επίσης έκανα αναφορά και για τα gestures, αν και η απάντηση είναι ότι δεν είναι θέμα της xiaomi.

ειχα καιρο να μπω και νομιζα το λυσανε. περιμενουμε update δηλαδη. και μεγαλη καταναλωση εχω με την μπαταρια που δεν ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυνατότητα να γυρίσουμε πίσω την έκδοση του λογισμικού?? Δηλαδή να πάμε σε 12.0.8 Α10? Προφανώς τα restarts εμφανίζονται μόνο στην 12.0.6 Α11 ?? (Αν και προσωπικά στο ένα απ τα δύο poco x3 που έχει την 12. 0.6 δεν έχω αντιμετωπίσει restarts)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Προσωπικά το έκανα downgrade σε android 10. Ξεκλείδωσα τον bootloader (περίμενα τις 167 ώρες) με το miunlock. Έστησα το ΜiFlash με μια έκδοση που έχει ενσωματωμένους τους drivers (portable). Κατέβασα την fastboot έκδοση (με κατάληξη .tar.gz). Την έκανα unpack 2 φορές και διάλεξα το φάκελο που είχε αποσυμπιεσθεί στο MiFlash. Πάτησα clear all and lock (για να περνάει το safetynet) και το flashαρα. Η διαδικασία αργεί αρκετά (περίπου 310 δευτερόλεπτα αν θυμάμαι) και φαίνεται να κολλάει κάποιες φορές αλλά τελικά προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα επανεκκίνησης ή άλλο πρόβλημα από την αρχή και τώρα με Android 11 και αναρωτιέμαι αν όσοι είχατε θέμα, κάνατε τη στοιχειώδη κίνηση της εργοστασιακής επαναφοράς;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα επανεκκίνησης ή άλλο πρόβλημα από την αρχή και τώρα με Android 11 και αναρωτιέμαι αν όσοι είχατε θέμα, κάνατε τη στοιχειώδη κίνηση της εργοστασιακής επαναφοράς;

 

oxi βαριομαστε να στηνουμε το τηλεφωνο απο την αρχη και περιμενουμε τη xiaomi να διορθωσει την μλκια της :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και εγώ στο ένα εκ των δύό χ3 που έχω περάσει το 12.0.6 δεν είχα θέματα, αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω, δεν το επιχείρησα και στο άλλο. (άσε που για έναν περίεργο λόγο το δεύτερο δεν κάνει το update καθώς λέει ότι είναι μόνο για beta testing. Την στιγμή που το πρώτο το πέρασε κανονικά. Χαχαχα)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...