Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα αν μου αρκούν η όχι ta 128GB αλλά το ότι αρχεία που χρειάζομαι θέλω να τα μεταφέρω εύκολα και προπάντων σίγουρα και για αυτό χρειάζομαι έξτρα sd για backuo

 

Όπως χρειάζομαι δύο sim

 

Προφανώς οι ανάγκες ολων δεν ταυτίζονται

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

240 ευρώ το 128GB από banggood και μετράω αντίστροφα από σήμερα... Θεωρητικά ως 10 Οκτώβρη θα φθάσει
Link to comment
Share on other sites

240 ευρώ το 128GB από banggood και μετράω αντίστροφα από σήμερα... Θεωρητικά ως 10 Οκτώβρη θα φθάσει
Αν περιμενες μεχρι την Τρίτη που θα εχουν στοκ, μπορεί να το επαιρνες και πιο φθηνα. Αν θες κανε ακύρωση και περιμενε λίγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ναι, κάποιος που έχει ήδη RN9pro, δε θα το πάρει γιατί είναι σχετικά μικρές οι διαφορές για να αξίζει η αναβάθμιση.

 

Κάποιος που δεν έχει πάρει ακόμα (όπως εγώ που είχα παραγγείλει το RN9pro και το επέστρεψα), θα το πάρουν.

 

Επίσης το έψηνα και για το POCO F2 Pro λόγω του φοβερού επεξεργαστή και της ταχύτητας του και της Super Amoled οθόνης του, αλλά φοβάμαι ότι θα ξενερώσω λόγω των παραπάνω χρημάτων που θα πρέπει να δώσω και επειδή δε θα έχει ραδιόφωνο και IR Blaster, 120Hz, Stereo Speakers και IP53 splash-proof...

Μπήκα και εγώ σε αυτό το τρυπάκι, αλλα πραγματι, ήταν αποθαρρυντικά όλα αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενες μεχρι την Τρίτη που θα εχουν στοκ, μπορεί να το επαιρνες και πιο φθηνα. Αν θες κανε ακύρωση και περιμενε λίγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπήκα και εγώ σε αυτό το τρυπάκι, αλλα πραγματι, ήταν αποθαρρυντικά όλα αυτά...

 

Υποτίθεται πως έχει έκπτωση preorder έως σήμερα και πως θα ανέβει η τιμή. Το ανακοινώνει η ίδια η εταιρεία αυτό. Θα δούμε αν θα επαληθευθείς από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέτε να το πάρουμε τώρα η θα πέσει? Αν είναι να ανέβει, ας το χτυπήσουμε...

Εγώ έλεγα να περιμένω να δοκιμαστεί πρώτα λίγο κ να το πάρω από Ελλάδα στα 269.

Που το βρήκατε 240? Link? Γιατί εγώ το βλέπω $269+8,08 μεταφορικά=$277,08.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Είναι ατέρμονας κύκλος η φάση.

Σε 3 μήνες στα ίδια λ7 θα παίζει κατι πολύ καλύτερο.

 

Στο βιντεακι πάντως ο τύπος τα λέει έξω από τα δόντια για αυτά τα Super τηλεφωνα με τις πολύ χαμηλές τιμές εκκίνησης στη βάση τους.

Ούτε κι εγώ μετάνιωσα. Δεν μετανιώνω ποτέ, ειδικά για τέτοια μικροπραγματα. Αν ήταν έτσι, πότε δεν θα αγόραζα τηλέφωνο διότι πολύ απλά κάθε φορά θα περίμενα αυτό το τρίμηνο για το επόμενο της διπλανής οικογένειας (redmi note, mi, poco) super τηλέφωνο.

Ετσι είναι η ζωη.. :p

 

a3rvtrfh.jpg

Λίγη υπομονή ακόμα.. :lol:

Και για να προλάβω αυτούς που θα πουν ότι θα κοστίζει ακριβά,..., θα έχει και lite έκδοση..;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προσφορά το banggood στα 234 με μεταφορικά από HK, με EU Priority Line.

 

Είναι σίγουρα χωρίς τελωνείο αυτή η μέθοδος? Πως επιτυγχάνεται αυτό, δεν έρχεται μέσω ΕΛΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως έχει έκπτωση preorder έως σήμερα και πως θα ανέβει η τιμή. Το ανακοινώνει η ίδια η εταιρεία αυτό. Θα δούμε αν θα επαληθευθείς από αύριο.
Με βάση τον γνωστό κρητικό unboxer, το 64αρι θα παει 199$ στις 15/09 που θα εχουν απόθεμα.. Λογικά θα ακολουθήσει και το 128αρι στη πτώση. Θα δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει προσφορά το banggood στα 234 με μεταφορικά από HK, με EU Priority Line.

 

Είναι σίγουρα χωρίς τελωνείο αυτή η μέθοδος? Πως επιτυγχάνεται αυτό, δεν έρχεται μέσω ΕΛΤΑ?

Με eu priority line έρχεται με DHL και με Priority direct mail έρχεται με ΕΛΤΑ. Οπως και να εχει, επειδη θα ερθει απο ευρωπαϊκή αποθήκη, δεν χρειάζεται να περασει καν απο το τελωνείο και στις 2 περίπτωσεις. Απλά με DHL έρχεται λιιιγο πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα vs είναι πραγματικά, αν είναι πάντως για τα λεφτά του το κινητό σκοτώνει!!

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον γνωστό κρητικό unboxer, το 64αρι θα παει 199$ στις 15/09 που θα εχουν απόθεμα.. Λογικά θα ακολουθήσει και το 128αρι στη πτώση. Θα δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με eu priority line έρχεται με DHL και με Priority direct mail έρχεται με ΕΛΤΑ. Οπως και να εχει, επειδη θα ερθει απο ευρωπαϊκή αποθήκη, δεν χρειάζεται να περασει καν απο το τελωνείο και στις 2 περίπτωσεις. Απλά με DHL έρχεται λιιιγο πιο γρήγορα.

 

Και πως έρχεται από Ευρωπαϊκή αποθήκη, αφού λέει "Ship From: HK" και όχι Ευρωπαϊκή χώρα? Αναφέρομαι στο παρακάτω link:

 

https://www.banggood.com/POCO-X3-NFC-Global-Version-Snapdragon-732G-6GB-128GB-6_67-inch-120Hz-Refresh-Rate-64MP-Quad-Camera-5160mAh-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1737052.html?rmmds=search&ID=6294249&cur_warehouse=HK

 

(Sorry αν γίνομαι κουραστικός, απλά δεν έχω ξαναπαραγγείλει ή όποτε έχω παραγγείλει πάνω από 22 ευρώ από Aliexpress πλήρωσα έξοδα εκτελωνισμού).

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέτε να το πάρουμε τώρα η θα πέσει? Αν είναι να ανέβει, ας το χτυπήσουμε...

Εγώ έλεγα να περιμένω να δοκιμαστεί πρώτα λίγο κ να το πάρω από Ελλάδα στα 269.

Που το βρήκατε 240? Link? Γιατί εγώ το βλέπω $269+8,08 μεταφορικά=$277,08.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

240 ευρώ γράφω βρε φίλε, εσύ γράφεις δολλάρια, που σωστά τα γράφεις. Θα έβγαινε 238,5 μάλιστα αλλά μόλις τώρα βρήκα το κουπόνι Email5 που κυκλοφορεί και αφαιρεί 5,9 ευρώ. Πρακτικά όσο το κόστος μεταφορικών.Αντί αυτού Εγώ έβαλα το κουπόνι 5 δολαρίων που μου έδωσαν γιατί παρήγγειλα πρώτη φορά και βγήκε ακριβώς 240 (μετατροπή σε ευρώ μέσω PayPal). Βασικά το αποφάσισα μέσα σε 2 λεπτά μου την έδωσε και το παρήγγειλα όπως ήμουν ξαπλωμένος. Ήμουν εδώ και 2 μήνες με τη σκέψη του Note 9 pro απλά δε βιαζόμουν να αλλάξω το zenfone 2 μου που λειτουργεί μια χαρά ακόμη μετά από 4 χρόνια. Από ΗΚ γράφει θα έρθει. Πρώτη φορά κι εγώ τολμώ να πάρω κινητό που μόλις κυκλοφόρησε. Θεώρησα πως για 15 επιπλέον ευρώ(σκρουτζ) αξίζει έναντι του Note 9 pro και απλά μπήκα κι έκανα κλικ.Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ήδη κλαίω που έχω το 9 προ και όχι το Χ3.

Γμτ δεν επενδυσα σωστά τα χρήματα μου.

(Φυσικά κάνω πλάκα και δε μετάνιωσα για την αγορά του 9 προ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κλαίω ΓΑΜΑΤΟ με το παραπάνω το 9 ΠΡΟ αλλά αν τοξερα ότι θαβγαινε αυτό θα περίμενα

Το πουλάω μείον 100 ποιος ενδιαφέρεται πμ

Από μεντιαμαρκτ εγγύηση επίσημη δύο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το λιγουρεύομαι πλέον ψάχνοντας για αντικαταστάτη του Mi 8 Lite αφού έχει και σούπερ τιμή. Αναρωτιέμαι μόνο πόσο καλής ποιότητας θα είναι η οθόνη μια που εδώ δεν είναι oled και καλύτερα να μην τρώει πολύ μπαταρία. Δυο μικρές ερωτήσεις.

1. Λογικά αν θα υπάρχει μεγάλη κατανάλωση από το 120Hz, θα μπορεί να ρυθμίζεται χαμηλότερα;

2. Τα Poco παίρνουν σίγουρα δυο αναβαθμίσεις android;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το λιγουρεύομαι πλέον ψάχνοντας για αντικαταστάτη του Mi 8 Lite αφού έχει και σούπερ τιμή. Αναρωτιέμαι μόνο πόσο καλής ποιότητας θα είναι η οθόνη μια που εδώ δεν είναι oled και καλύτερα να μην τρώει πολύ μπαταρία. Δυο μικρές ερωτήσεις.

1. Λογικά αν θα υπάρχει μεγάλη κατανάλωση από το 120Hz, θα μπορεί να ρυθμίζεται χαμηλότερα;

2. Τα Poco παίρνουν σίγουρα δυο αναβαθμίσεις android;

 

1. Εννοείται, μπορείς να τα απενεργοποιείς τελείως όποτε θέλεις, είτε το κάνει και η ίδια η συσκευή αυτόματα όταν δεν τρέχεις κάτι με απαιτήσεις (πχ σταθερή εικόνα).

Αλλά σύμφωνα και με τον τύπο που έκανε το review:

και συνέχεια ανοικτά να τα έχεις και να παίζεις συνέχεια παιχνίδια και απαιτητικές εφαρμογές όλη μέρα, αντέχει πάνω από 2 μέρες, μιας και έχει 5160Mah μπαταρία. Μάλιστα ο ίδιος που χρησιμοποιεί και άλλα flagship κινητά του χιλιάρικου (πχ Oneplus 8 pro), είπε ότι εξεπλάγην από το πόσο πολύ κρατάει η μπαταρία.

 

2. Σύμφωνα με την επίσημη παρουσίαση της συσκευής από την POCO:

θα λάβει επίσημα updates από την εταιρεία τουλάχιστον για 3 χρόνια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

240 ευρώ γράφω βρε φίλε, εσύ γράφεις δολλάρια, που σωστά τα γράφεις. Θα έβγαινε 238,5 μάλιστα αλλά μόλις τώρα βρήκα το κουπόνι Email5 που κυκλοφορεί και αφαιρεί 5,9 ευρώ. Πρακτικά όσο το κόστος μεταφορικών.Αντί αυτού Εγώ έβαλα το κουπόνι 5 δολαρίων που μου έδωσαν γιατί παρήγγειλα πρώτη φορά και βγήκε ακριβώς 240 (μετατροπή σε ευρώ μέσω PayPal). Βασικά το αποφάσισα μέσα σε 2 λεπτά μου την έδωσε και το παρήγγειλα όπως ήμουν ξαπλωμένος. Ήμουν εδώ και 2 μήνες με τη σκέψη του Note 9 pro απλά δε βιαζόμουν να αλλάξω το zenfone 2 μου που λειτουργεί μια χαρά ακόμη μετά από 4 χρόνια. Από ΗΚ γράφει θα έρθει. Πρώτη φορά κι εγώ τολμώ να πάρω κινητό που μόλις κυκλοφόρησε. Θεώρησα πως για 15 επιπλέον ευρώ(σκρουτζ) αξίζει έναντι του Note 9 pro και απλά μπήκα κι έκανα κλικ.Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Έχεις δίκιο.

 

Με το κουπονάκι μου βγαίνει 228,44€ το 128GB.

 

Κάτι ακόμα: Το "Shipping Insurance 4,56€" να το βάλω ή είναι υπερβολή? Αν δε το βάλω δεν καλύπτομαι σε περίπτωση που έρθει κατεστραμένο ή χαθεί?

 

Και τέλος: Η 2ετής εγγύηση πως ισχύει? Να υποθέσω όχι από τον έλληνα εισαγωγέα/επισκευαστή, οπότε σε περίπτωση DOA ή βλάβης της συσκευής, πρέπει να τη στείλουμε πάλι πίσω Κίνα??

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα: Το "Shipping Insurance 4,56€" να το βάλω ή είναι υπερβολή? Αν δε το βάλω δεν καλύπτομαι σε περίπτωση που έρθει κατεστραμένο ή χαθεί?

 

Και τέλος: Η 2ετής εγγύηση πως ισχύει? Να υποθέσω όχι από τον έλληνα εισαγωγέα/επισκευαστή, οπότε σε περίπτωση DOA ή βλάβης της συσκευής, πρέπει να τη στείλουμε πάλι πίσω Κίνα??

 

Το shipping insurance μπορείς να το βγάλεις εφόσον πληρώνεις με Paypal.

 

Όσον αφορά το δεύτερο, έχεις μονοετή εγγύηση . Θα χρειαστείς να το στείλεις πίσω με ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία έκανα όντως που δεν είχα κατεβάσει την εφαρμογή και δεν είχα βάλει ευρώ και το κουπόνι Τώρα που τα κάνω όλα αυτά όντως 228 ευρώ μου βγάζει. Με καπελωσε και 10 ευρώ το PayPal λόγω δολαρίου. Μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το έψηνα και για το POCO F2 Pro λόγω του φοβερού επεξεργαστή και της ταχύτητας του και της Super Amoled οθόνης του, αλλά φοβάμαι ότι θα ξενερώσω λόγω των παραπάνω χρημάτων που θα πρέπει να δώσω και επειδή δε θα έχει ραδιόφωνο και IR Blaster, 120Hz, Stereo Speakers και IP53 splash-proof...

 

IP 53 και Ir blaster εχει και το F2 pro. 120hz οθονη και ηχεια δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

IP 53 και Ir blaster εχει και το F2 pro. 120hz οθονη και ηχεια δεν εχει.

 

Α, οκ γιατί για το IP53 δεν το αναφέρει στο gsmarena...

 

Επίσης, μια προσφορά που υπήρχε με κάτι κουπόνια στα 330, δεν βλέπω να ισχύει πια, γιατί μου το βγάζει κάπου στα 355 σήμερα που το δοκίμασα....

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία έκανα όντως που δεν είχα κατεβάσει την εφαρμογή και δεν είχα βάλει ευρώ και το κουπόνι Τώρα που τα κάνω όλα αυτά όντως 228 ευρώ μου βγάζει. Με καπελωσε και 10 ευρώ το PayPal λόγω δολαρίου. Μικρό το κακό.
Μπορείς να ακυρώσεις τη παραγγελία παντως και να το ξαναπαραγγειλεις, αφού ουτε καν στοκ δεν εχουν ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Α, οκ γιατί για το IP53 δεν το αναφέρει στο gsmarena...

 

Επίσης, μια προσφορά που υπήρχε με κάτι κουπόνια στα 330, δεν βλέπω να ισχύει πια, γιατί μου το βγάζει κάπου στα 355 σήμερα που το δοκίμασα....

 

Το IP53 απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα. Σαν να μην εχει καθολου αδιαβροχοποιηση ειναι,μην το υπολογιζεται.

Τωρα απο κουπονια δεν εχω ιδεα τι παιζει.

 

Παντως αν ηταν να αγοραζα το X3 Nfc 128gb(πιο πολυ το 64ρι κοιταζω οταν γινει παλι διαθεσιμο),για τοσο μικρη διαφορα θα κοιταζα αγορα μονο απο amazon.

 

Ολο και κανενα θεμα μπορει να προκυψει οπως θεμα στην οθονη(καμενα pixel,ghost touch),στην καμερα,στο μικροφωνο,πλακετα κλπ και αλλιως ειναι να ξερεις οτι εχεις 2 χρονια εγγυηση amazon,αλλαγη χωρις πολλα πολλα,και αλλιως ειναι να εχεις 1χρονο εγγυηση και τρεχαματα Κινας.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ γιατί για το IP53 δεν το αναφέρει στο gsmarena...

 

 

 

Επίσης, μια προσφορά που υπήρχε με κάτι κουπόνια στα 330, δεν βλέπω να ισχύει πια, γιατί μου το βγάζει κάπου στα 355 σήμερα που το δοκίμασα....

Κουπόνι ισχυει ακόμα (τώρα μου ήρθε κουπόνι απο κουπονοσελιδα). 399$,αλλα με λιγο ακριβα μεταφορικά απο Ισπανία (13,6$). Κάπου 347€ τελική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το IP53 απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα. Σαν να μην εχει καθολου αδιαβροχοποιηση ειναι,μην το υπολογιζεται.

 

Τωρα απο κουπονια δεν εχω ιδεα τι παιζει.

 

 

 

Παντως αν ηταν να αγοραζα το X3 Nfc 128gb(πιο πολυ το 64ρι κοιταζω οταν γινει παλι διαθεσιμο),για τοσο μικρη διαφορα θα κοιταζα αγορα μονο απο amazon.

 

 

 

Ολο και κανενα θεμα μπορει να προκυψει οπως θεμα στην οθονη(καμενα pixel,ghost touch),στην καμερα,στο μικροφωνο,πλακετα κλπ και αλλιως ειναι να ξερεις οτι εχεις 2 χρονια εγγυηση amazon,αλλαγη χωρις πολλα πολλα,και αλλιως ειναι να εχεις 1χρονο εγγυηση και τρεχαματα Κινας.

Έχω φερει 9 κινητά απο Κινα και ξέρω και αλλους με περισσότερα. Ποτε δεν ειχαμε θεμα. Μη σου λάχει ειναι. Ο καθένας κρινει αν το συμφέρει να γλυτώσει έστω και τις μικροδιαφορές στη τιμή Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Το IP53 απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα. Σαν να μην εχει καθολου αδιαβροχοποιηση ειναι,μην το υπολογιζεται.

Τωρα απο κουπονια δεν εχω ιδεα τι παιζει.

 

Παντως αν ηταν να αγοραζα το X3 Nfc 128gb(πιο πολυ το 64ρι κοιταζω οταν γινει παλι διαθεσιμο),για τοσο μικρη διαφορα θα κοιταζα αγορα μονο απο amazon.

 

Ολο και κανενα θεμα μπορει να προκυψει οπως θεμα στην οθονη(καμενα pixel,ghost touch),στην καμερα,στο μικροφωνο,πλακετα κλπ και αλλιως ειναι να ξερεις οτι εχεις 2 χρονια εγγυηση amazon,αλλαγη χωρις πολλα πολλα,και αλλιως ειναι να εχεις 1χρονο εγγυηση και τρεχαματα Κινας.

 

Ε, άμα είναι έτσι τότε μακράν από ΑΜΑΖΟΝ!! Το Ισπανικό ήταν πιο φτηνό από Γερμανία και Γαλλία απ' ότι θυμάμαι.... Αλλά μετά η τιμή θα πάει κοντά σε αυτή που θα το φέρουν και Ελλάδα, οπότε καλύτερα να περιμένουμε λίγο για να δοκιμαστεί και για να έχουμε και εγγύηση από τον εισαγωγέα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακυρώσεις τη παραγγελία παντως και να το ξαναπαραγγειλεις, αφού ουτε καν στοκ δεν εχουν ακόμα

Μόλις το έκανα.

228,44 ευρώ τελικά! Τζάμπα γι αυτά που έχει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκεσ πειτε μου ενα λογο να παρει καπιος κατι αλλο μεχρι τα 300€...

Δεν βρισκω

Μονο αν θες αμολεντ...

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Το IP53 απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα. Σαν να μην εχει καθολου αδιαβροχοποιηση ειναι,μην το υπολογιζεται.

Τωρα απο κουπονια δεν εχω ιδεα τι παιζει.

 

Παντως αν ηταν να αγοραζα το X3 Nfc 128gb(πιο πολυ το 64ρι κοιταζω οταν γινει παλι διαθεσιμο),για τοσο μικρη διαφορα θα κοιταζα αγορα μονο απο amazon.

 

Ολο και κανενα θεμα μπορει να προκυψει οπως θεμα στην οθονη(καμενα pixel,ghost touch),στην καμερα,στο μικροφωνο,πλακετα κλπ και αλλιως ειναι να ξερεις οτι εχεις 2 χρονια εγγυηση amazon,αλλαγη χωρις πολλα πολλα,και αλλιως ειναι να εχεις 1χρονο εγγυηση και τρεχαματα Κινας.

 

Κουπόνι ισχυει ακόμα (τώρα μου ήρθε κουπόνι απο κουπονοσελιδα). 399$,αλλα με λιγο ακριβα μεταφορικά απο Ισπανία (13,6$). Κάπου 347€ τελική.[color="#bbc"

 

Αν πάει πάλι κοντά στο 300ρι το σκέφτομαι σοβαρά!! Είχε πέσει βλέπω 327,99 με το κουπόνι.

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...