Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Skeftomai na paro to tilefono , eriksa mia matia sta posts kai diavasa oti to N90 exei kapoio provlima me tin mnimi tou trogetai os dia mageias opos anaferthike kai xreiazete restart gia na epanelthei.

Rotao loipon afto simvainei se olous tous katoxous H einai memonomeno ?

To theoro poli sovaro bug.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aisope τις περισσότερες εφαρμογές απο το πρώτο post τις εχω δοκιμάσει εγω και λειτούργησαν. Σε εσένα ποιές δε λειτουργούν; Επίσης ποια έκδοση software έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήμουν σαφής στα παραδείγματα που ανέφερα πιο πάνω. Να συμπληρώσω ότι με τον Opera 8 δεν μπορώ να μπω σε καμία σελίδα. Είμαι στην δουλειά αυτή την στιγμή και δεν έχω αλλά πρόχειρα παραδείγματα.

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ με την σειρά μου; ο FSCALLER πιάνει όλη την οθόνη στο δικό σου κινητό; γιατί στο δικό μου πιάνει μόνο το 1/4 και δεν νομίζω να ευθύνεται γι' αυτό η έκδοση του λογισμικού που επικαλείσαι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Skeftomai na paro to tilefono , eriksa mia matia sta posts kai diavasa oti to N90 exei kapoio provlima me tin mnimi tou trogetai os dia mageias opos anaferthike kai xreiazete restart gia na epanelthei.

Rotao loipon afto simvainei se olous tous katoxous H einai memonomeno ?

To theoro poli sovaro bug.

Thanks

 

 

Se emena den exei simbei auto.Den thelo na se paro ston laimo mou alla oute kan restart den mou exei kanei :) .Simiono oti den exo kleisei akoma ebdomada.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα μερικές ακόμα φωτογραφίες με το Ν90 σε default settings κ χαμηλό φωτισμό για όσους θέλουν να πάρουν μία ακόμα ιδέα. Θέλω να επισημάνω πως με έχει εκνευρίσει αφάνταστα το πόσο σταθερά πρέπει να κρατάς το κινητό για να μην βγεί η φώτο κουνήμένη, κ σε αυτό δεν βοηθάει καθόλου το κουμπί που έχουν βάλει για το τράβηγμα της φωτογραφίας, μιας κ θέλει περισσότερη δύναμη από ένα φυσιολογικό κουμπί.

 

 

Φώτο 1

Φώτο 2

Φώτο 3

Φώτο 4

 

Ημερομηνία: 09/10/05

Τοποθεσία: Νέα Υόρκη, Ground Central

Ώρα: 20:25

If the whole world wants to go left and u feel like going right, go right. U don't have to follow..U don't have to make a big deal about which way u r going. Just go.. It's very easy.

 

Link to comment
Share on other sites

ο FSCALLER πιάνει όλη την οθόνη στο δικό σου κινητό; γιατί στο δικό μου πιάνει μόνο το 1/4 και δεν νομίζω να ευθύνεται γι' αυτό η έκδοση του λογισμικού που επικαλείσαι.
O FSCALLER το 1/4 της οθόνης πιάνει αλλα εχει ειπωθεί στο forum κάποιο καιρό πρίν και όποιος ενδιαφέρεται το βρίσκει :O
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να τελειωνουμε με το θεμα των εφαρμογων στην πρωτη σελιδα αυτο που εχω να πω ειναι οτι μεχρι στιγμης ο μονος που εδειξε ενδιαφερον να βοηθησει τους υπολοιπους αναφεροντας ποιες εφαρμογες εχει δοκιμασει και δουλευουν (καλα ή με καποια μικροπροβληματα) ειναι ο theka_2003 και ως εκ τουτου κρινω οτι ειναι τουλαχιστον αδικο να υπαρχουν αυτα τα σχολια.

 

Οπως ανεφερε και ο nervous οποιος εχει το κινητο (και πλεον εισαστε αρκετοι) μπορειτε να κανετε τις δικες σας δοκιμες και να γινει διασταυρωση με τη λιστα της 1ης σελιδας. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Skeftomai na paro to tilefono , eriksa mia matia sta posts kai diavasa oti to N90 exei kapoio provlima me tin mnimi tou trogetai os dia mageias opos anaferthike kai xreiazete restart gia na epanelthei.

Rotao loipon afto simvainei se olous tous katoxous H einai memonomeno ?

To theoro poli sovaro bug.

Thanks

Μου έχει συμβεί κι εμένα κάποιες φορές, αλλά όχι σε βαθμό που να με προβληματίζει τόσο πολύ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να τελειωνουμε με το θεμα των εφαρμογων στην πρωτη σελιδα αυτο που εχω να πω ειναι οτι μεχρι στιγμης ο μονος που εδειξε ενδιαφερον να βοηθησει τους υπολοιπους αναφεροντας ποιες εφαρμογες εχει δοκιμασει και δουλευουν (καλα ή με καποια μικροπροβληματα) ειναι ο theka_2003 και ως εκ τουτου κρινω οτι ειναι τουλαχιστον αδικο να υπαρχουν αυτα τα σχολια.

 

Οπως ανεφερε και ο nervous οποιος εχει το κινητο (και πλεον εισαστε αρκετοι) μπορειτε να κανετε τις δικες σας δοκιμες και να γινει διασταυρωση με τη λιστα της 1ης σελιδας. :)

Έχω την εντύπωση ότι απευθύνεσαι σε μένα, αν όχι ζητώ συγνώμη.

Ανέφερα το παράδειγμα με τον FSCaller για να αποδείξω ότι το πρόγραμμα δεν βρίσκει 100% εφαρμογή στην συσκευή. Τώρα αν κάποιος είναι ευχαριστημένος με το 1/4 της οθόνης και θεωρεί αυτό το πρόγραμμα λειτουργικό, εγώ πάω πάσο.

Πιο πάνω έχω βάλει μια λίστα με προγράμματα που τα έχω τρέξει στο δικό μου κινητό και φροντίζω να την ανανεώνω. Και δεν το έκανα για να με επιβραβεύσει κανένας, αλλά με καλή διάθεση και προς ενημέρωση των υπολοίπων χρηστών.

Κατά τ' άλλα δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φώτο 1

Φώτο 2

Φώτο 3

Φώτο 4

δεν εβρισκα να παρκαρω ρε apnea και το'βαλα στην πλατεια :D

sorry mods.

Link to comment
Share on other sites

:cool: ΠΑΙΔΕΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ!!!(3.0535.4.3)ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ "MEMORY FOUL"

TO RESTART ΠOY EKANE ΜΟΝΟ ΤΟΥ(ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ.)

Η ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ ΣΤΟ NIGHT MODE ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΕΙ VIDEO.

TO FLICKERING STO MEDIA GALLERY ΜΙΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

:cool:ΠΑΙΔΕΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ!!!3.0535.4.3 ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ "MEMORY FOUL"

TO RESTART ΠOY EKANE ΜΟΝΟ ΤΟΥ(ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ.)

Η ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ ΣΤΟ NIGHT MODE ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΕΙ VIDEO.

TO FLICKERING STO MEDIA GALLERY ΜΙΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ[/color].[/size] :cool:

Αυτή η αναβάθμιση διωρθώνει το πρόβλημα με το φλας που μένει μόνιμα ανοιχτό οταν τραβάμε φώτο ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση διωρθώνει το πρόβλημα με το φλας που μένει μόνιμα ανοιχτό οταν τραβάμε φώτο ;

Αναφέρθηκε πιο πάνω, ότι το πρόβλημα με το φλας δεν είναι πρόβλημα, αλλά επιλογή της Νόκια. Είχα κι εγώ την εντύπωση ότι είναι πρόβλημα, αλλά με διόρθωσαν οι συνάδελφοι :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο κατάστημα της Νokia στην Ν.Σμύρνη:

-"Γεια σας, η καινούρια αναβάθμηση για το Ν90 υπάρχει;"

-"ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ????" (βλέμα ανθρώπου που βλέπει εξωγήινο)

-"Ναι ακουσα οτι βγήκε"

-"Όχι, δεν υπάρχει"

-"Ξέρετε μήπως πότε θα βγει;"

-"Όχι δεν μας ενημερώνουνε, απλά όταν βγει τη στέλνουνε"

Μπήκα λοιπόν στο διαστημόπλοιό μου και γύρισα στον πλανήτη μου :p :p :p

Mα καλά είναι δυνατόν να είναι τόσο ΑΧΡΗΣΤΟΙ;;

 

Πάντως στην Θεσσαλονίκη που τηλεφώνησα εκεί που πήρα το κινητό την έχουνε (αλλά τώρα μου πεύτει λίγο μακρια).

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Θεσσαλονίκη που τηλεφώνησα εκεί που πήρα το κινητό την έχουνε (αλλά τώρα μου πεύτει λίγο μακρια).

 

 

Από ποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη το πήρες φίλε μου?

 

(Τελικά ήρθε στο κατάστημα της Β.Όλγας)΄

 

 

Αύριο κιόλας πηγαίνω για αναβάθμιση (σήμερα δεν προλαβαίνω :cry: )

 

Ας ελπίσουμε ότι θα λειτουργεί πλέον σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αναβάθμιση μπορεί να βγήκε και να διορθώνει πολλά αλλά το θέμα της μνήμης όταν κάνεις κλήσεις παραμένει! Η μνήμη πέφτει ταχύτατα κατά την διάρκεια της κλήσης και τελικά μένει με 3-10kb. Δεν κρασάρει αλλά δεν μπορεί να ανοίξει καμία εφαρμογή, γράφει μνήμη πλήρης και θέλει επανεκκίνηση. Αναβάθμιση Τζίφος!!! :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αναβάθμιση μπορεί να βγήκε και να διορθώνει πολλά αλλά το θέμα της μνήμης όταν κάνεις κλήσεις παραμένει! Η μνήμη πέφτει ταχύτατα κατά την διάρκεια της κλήσης και τελικά μένει με 3-10kb. Δεν κρασάρει αλλά δεν μπορεί να ανοίξει καμία εφαρμογή, γράφει μνήμη πλήρης και θέλει επανεκκίνηση. Αναβάθμιση Τζίφος!!! :lol:

 

 

ili με σκότωσες με αυτό που είπες. Είναι το πιο εκνευριστικό πράγμα αυτό με τα τηλεφωνήματα. Θα ξέρω από μεθαύριο το απόγευμα και εγώ από πρώτο χέρι τι γίνεται με την νέα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αναβάθμιση μπορεί να βγήκε και να διορθώνει πολλά αλλά το θέμα της μνήμης όταν κάνεις κλήσεις παραμένει! Η μνήμη πέφτει ταχύτατα κατά την διάρκεια της κλήσης και τελικά μένει με 3-10kb. Δεν κρασάρει αλλά δεν μπορεί να ανοίξει καμία εφαρμογή, γράφει μνήμη πλήρης και θέλει επανεκκίνηση. Αναβάθμιση Τζίφος!!! :lol:

Το έχεις δοκιμάσει αυτό εσύ ή το έχεις ακόυσει ; Αν το έχεις δοκιμάσει με τί κλήσεις συμβάνει αυτό 3G κλίσεις ή κανονικές ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει αυτό εσύ ή το έχεις ακόυσει ; Αν το έχεις δοκιμάσει με τί κλήσεις συμβάνει αυτό 3G κλίσεις ή κανονικές ;

 

Ίσως ήμουν ο πρώτος που πέρασε τη νέα αναβάθμιση στην Ελλάδα. Μόνο με απλές κλήσεις δοκίμασα αλλά δεν βλέπω γιατί να μην συμβαίνει και με τις 3G κλήσεις...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να χτυπήσει το Ν90 ενω το είχα συνδεδεμένο στο p.c. και αναγκάστηκα να μιλήσω.Εκείνη τη στιγμή μετά το τέλος της συνομιλίας το κινητό κόλησε.Τραβάω το καλώδιο απ' το p.c. , και κανω restart στο κινητό.Απο εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ με τίποτα ,να μεταφέρω ή να λάβω, αρχεία απο το p.c στο κινητό.Του έκανα ακόμη και full format με *#7370# αλλά τίποτα.Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος κάνα tip να με βοηθήσει γιατί η μνήμη του κινητού και της κάρτας μνήμης αρχίζει και εξαντλείται.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις το καλώδιο, εμφανίζεται το εικονίδιο στην συσκευή; Επίσης βλέπει την συσκευή ο υπολογιστής; Μήπως να ξαναέκανες επανεγκατάσταση των drivers; Μια ιδέα λέω..
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να το αγορασω αλλα ολα!!! αυτα τα bug με κολλανε πολυ.

Εχει ηδη βγει η τριτη αναβαθμιση και δεν εχουν καταφερει να τα λυσουν.

Ισως με την τεταρτη η την πεμπτη η την εκτη η με αντικατασταση του μοντελου :lol: Πλακα κανω φυσικα.

Αλλα αυτα για το συγκεκριμενο μοντελο ειναι απαραδεχτα και μαλιστα να μην λυνονται.

Ειλκρινα το θελω παρα πολυ μου αρεσει αλλα με κολλανε τα bug.

Eπισης δευτερευον και το οτι δεν εχει ραδιο.Αν και αυτο πιστευω οτι με καποιο hands free radio λυνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να το αγορασω αλλα ολα!!! αυτα τα bug με κολλανε πολυ.

Εχει ηδη βγει η τριτη αναβαθμιση και δεν εχουν καταφερει να τα λυσουν.

Ισως με την τεταρτη η την πεμπτη η την εκτη η με αντικατασταση του μοντελου :lol: Πλακα κανω φυσικα.

Αλλα αυτα για το συγκεκριμενο μοντελο ειναι απαραδεχτα και μαλιστα να μην λυνονται.

Ειλκρινα το θελω παρα πολυ μου αρεσει αλλα με κολλανε τα bug.

Eπισης δευτερευον και το οτι δεν εχει ραδιο.Αν και αυτο πιστευω οτι με καποιο hands free radio λυνεται?

υπαρχουν hands free radio της νοκια αλλα μην φαντστεις τρελα σηματα.δεν πιανει καθολου καλα.οποτε μην περομενεις να λυσεις το προβλημα εντελως.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να το αγορασω αλλα ολα!!! αυτα τα bug με κολλανε πολυ.

Εχει ηδη βγει η τριτη αναβαθμιση και δεν εχουν καταφερει να τα λυσουν.

Ισως με την τεταρτη η την πεμπτη η την εκτη η με αντικατασταση του μοντελου :lol: Πλακα κανω φυσικα.

Αλλα αυτα για το συγκεκριμενο μοντελο ειναι απαραδεχτα και μαλιστα να μην λυνονται.

Ειλκρινα το θελω παρα πολυ μου αρεσει αλλα με κολλανε τα bug.

Eπισης δευτερευον και το οτι δεν εχει ραδιο.Αν και αυτο πιστευω οτι με καποιο hands free radio λυνεται?

Υπάρχει συσκευή χωρίς bugs ή κάποιες ελλείψεις; Όποιο τηλέφωνο και να πάρεις όλο και κάποιο αφαλματάκι θα έχει. Μην πανικοβάλεσαι με όλα όσα ακούς γιατί δεν νομίζω ότι είναι ο κανόνας, ούτε ότι κάποια από τα bugs είναι τόσο σοβαρά όσο ακούγονται. Εγώ προσωπικά, το έχω ξαναπεί, δεν το μετάνιωσα που αγόρασα την συσκευή.

Όσο για το ραδιόφωνο, είναι όντως δευτερεύον. Να μου πεις ότι δεν έχει bluetooth, να σου πω μάλιστα, αυτή είναι σοβαρή έλλειψη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...