Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά, το volume του mp3 player από τα ακουστικά δεν είναι κάπως χαμηλό; το βάζω στο τέρμα κ ακούγεται σχετικά σιγά.. :worry:

 

Για τον ήχο από τα ακουστικά μόνο καλά έχω να πω. Εμένα ακούγεται τέλεια και πολύ δυνατά. Σχεδόν ποτέ δεν έχω τον ήχο τέρμα.

Μήπως φταίνε τα mp3 που έβαλες;; Έχεις βάλει αρκετά τραγούδια; και σου φαίνεται χαμηλός σε όλα;

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τον ήχο από τα ακουστικά μόνο καλά έχω να πω. Εμένα ακούγεται τέλεια και πολύ δυνατά. Σχεδόν ποτέ δεν έχω τον ήχο τέρμα.

Μήπως φταίνε τα mp3 που έβαλες;; Έχεις βάλει αρκετά τραγούδια; και σου φαίνεται χαμηλός σε όλα;

 

ναι ρε γαμώτο, έχω βάλει αρκετά.. κ μάλιστα δοκίμασα μερικά να τα βάλω μέσω του browser αλλά κ πάλι παίζει χαμηλά. δοκίμασα κ διαφορετικό player αλλά καμία διαφορά.. η φωνή στις κλήσεις ακούγεται μια χαρά.. λέτε να ναι προβλημα στο λογισμικό η στο βύσμα.. η στα ακουστικά..; :cry:

If the whole world wants to go left and u feel like going right, go right. U don't have to follow..U don't have to make a big deal about which way u r going. Just go.. It's very easy.

 

Link to comment
Share on other sites

paidia de mporw na energopoihsw ta mms.exw syndesh cosmote.ti na kanw?

 

Μπορεις να τις στειλεις απευθειας στο κινητο σου απο το site της ΝΟΚΙΑ :cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γαμώτο, έχω βάλει αρκετά.. κ μάλιστα δοκίμασα μερικά να τα βάλω μέσω του browser αλλά κ πάλι παίζει χαμηλά. δοκίμασα κ διαφορετικό player αλλά καμία διαφορά.. η φωνή στις κλήσεις ακούγεται μια χαρά.. λέτε να ναι προβλημα στο λογισμικό η στο βύσμα.. η στα ακουστικά..; :cry:

 

Σε άλλη συσκευή τα έχεις δοκιμάσει τα συγκεκριμένα MP3 ?

Αν ο ήχος ή η ποιότητά τους είναι χαμηλή τότε με ένα καλό πρόγραμματάκι μπορέις να τα επεξεργαστείς (αύξηση του ήχου π.χ) και να υπάρξει βελτίωση .

ελεγξε λίγο και τις ρυθμίσεις των player όσο αφορά την ένταση

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γαμώτο, έχω βάλει αρκετά.. κ μάλιστα δοκίμασα μερικά να τα βάλω μέσω του browser αλλά κ πάλι παίζει χαμηλά. δοκίμασα κ διαφορετικό player αλλά καμία διαφορά.. η φωνή στις κλήσεις ακούγεται μια χαρά.. λέτε να ναι προβλημα στο λογισμικό η στο βύσμα.. η στα ακουστικά..; :cry:

 

Αν δοκίμασες πολλά κομμάτια απο διαφορετικά άλμπουμ, τότε πρέπει να έχουν κάποιο πρόβλημα τα ακουστικά σου. Άκουσα mp3 απο το Ν90 και φυσικά το Ν70 (παίζουν όμοια) και είχαν και τα δύο δυνατό και πεντακάθαρο ήχο.

 

Πάντως αυτό που ειπώθηκε για διαφορά στην ένταση μεταξύ κομματιών ισχύει. Για ψάξτο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες πολλά κομμάτια απο διαφορετικά άλμπουμ, τότε πρέπει να έχουν κάποιο πρόβλημα τα ακουστικά σου. Άκουσα mp3 απο το Ν90 και φυσικά το Ν70 (παίζουν όμοια) και είχαν και τα δύο δυνατό και πεντακάθαρο ήχο.

 

Πάντως αυτό που ειπώθηκε για διαφορά στην ένταση μεταξύ κομματιών ισχύει. Για ψάξτο καλύτερα.

 

το δοκίμασα κ σε άλλες συσκευές π.χ. ipod κ δουλεύουν μια χαρά. Σίγουρα δεν είναι θέμα κομματιών εκτός κ άν είναι τόσο δυνατή η ένταση του κομματιού κ έχουν βάλει limiter :p . Κ δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να φταίνε τα ακουστικά.. Κ άντε να βρεις ΝΟΚΙΑ αντιπροσωπία εδώ. Μάλλον θα πρέπει να περιμένω μέχρι τα χριστούγεννα που θα γυρίσω Αθήνα να το πάω στην ΝΟΚΙΑ να το κοιτάξει..

If the whole world wants to go left and u feel like going right, go right. U don't have to follow..U don't have to make a big deal about which way u r going. Just go.. It's very easy.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα ενα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ bug :mad: . Όταν πάω να στείλω με bluetooth ενα μεγάλο αρχείο απο τον υπολογιστή, η αποστολή σταματάει μόλις μπεί η προφύλαξη οθόνης :blink: . Αντιθέτως αν πατάω κάποιο πλήκτρο κατα διαστήματα (ετσι ώστε να μην μπεί η προφύλαξη οθόνης) το αρχείο φτάνει κανονικά. Αυτο υπάρχει απο καιρό απλά δεν μπορούσα να καταλάβω για ποιο λόγο σταματούσε η αποστολή... :stupid:.

Έχει προσπαθήσει κανένας αλλος να στείλει κάποιο μεγάλο αρχείο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πώς γίνεται να χειριστώ το music player με κλειστό το κάλυμα του κινητού μέσω joystick??Γινεται???

 

Αυτό που λες δεν γίνεται. Δεν ξέρω αν αργότερα βγει κάποια εφαρμογή (αλλά δεν το βλέπω γιατί από την εξωτερική οθόνη οι λειτουργίες που μπορείς να κάνεις είναι περιορισμένες).

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται, ενα πλήρες review στα Ελληνικά:

http://www.kiniti.gr/?action=article&disp_issue=5&col=11&id=140

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω με το Smart movie???

Εχω κατεβασει και το προγραμματακι για το PC αλλα οταν παω να ανοιξω καποιο βιντεο μου βγαζει οτι δεν εχω εγκατεστημενα τα Codecs.....

Κααατι βρηκα και κατεβασα αλλα μετα....τι κανω?!

Αν ξερει καποιος..... :O

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω με το Smart movie???

Εχω κατεβασει και το προγραμματακι για το PC αλλα οταν παω να ανοιξω καποιο βιντεο μου βγαζει οτι δεν εχω εγκατεστημενα τα Codecs.....

Κααατι βρηκα και κατεβασα αλλα μετα....τι κανω?!

Αν ξερει καποιος..... :O

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Που δεν ανοίγουν τα βίντεο; στον υπολογιστή ή στο τηλέφωνο;

Το Smartmovie παίζει αρχεία AVI, και στο τηλέφωνο εκτός από το πρόγραμμα, πρέπει να εγκαταστήσεις και το plug-in Xvid το οποίο έρχεται πακέτο με το Smartmovie.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει το βρηκα αυτο....

Εχω αλλο προβλημα τωρα...ΣΟΒΑΡΟ!!

 

Εκανα restart το τηλεφωνο και τωρα δεν ανοιγει :!: :!:

Εχει συνεχεια στην οθονη το λογοτυπο της ΝΟΚΙΑ και δεν μπαινει για να μου ζητησει στον ΡΙΝ...

Τι να κανωωωωω!!! :cry:

 

Ενταξει....

Εβγαλα την καρτα και για λιγο την μπαταρια και ανοιξε...!

Περιττο να σας πω οτι με ελουσε κρυος ιδρωτας :lol:

Σορρυ για τα παραπανω ποστ! :O

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.επειδη σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το κινητο θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.1ον μπορει το κινητο να δημιουργησει και να επεξεργαστει αρχεια word?και 2ον αν βαλεις mp3 σαν ηχο κλησης το εξωτερικο ηχειο εχει καλη αποδοση?στο 6230i για παραδειγμα μου φαινεται πολυ ικανοποιητικη...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

1. Ναι.

2. Ναι. Το ηχείο δεν είναι κι ότι καλύτερο. Κρίνεται όμως ικανοποιητικό και με καλή ένταση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.επειδη σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το κινητο θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.1ον μπορει το κινητο να δημιουργησει και να επεξεργαστει αρχεια word?και 2ον αν βαλεις mp3 σαν ηχο κλησης το εξωτερικο ηχειο εχει καλη αποδοση?στο 6230i για παραδειγμα μου φαινεται πολυ ικανοποιητικη...
Πάντως ανάμεσα στο Ν90 και στο 6230i, το δεύτερο εχει ελαφρώς καλύτερο ηχείο :O
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

1. Ναι.

2. Ναι. Το ηχείο δεν είναι κι ότι καλύτερο. Κρίνεται όμως ικανοποιητικό και με καλή ένταση.

 

Δεν ήξερα ότι γίνεται να δημιουργήσει και να επεξεργαστεί αρχεία word. Με το quick office που έχει προεγκατεστημένο νομίζω δεν γίνεται. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή;;,

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Quick Office Premier v2.13

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Aisopos (Για δεύτερη φορά:)). Μου έφαγε αρκετή ώρα μέχρι να το εγκαταστήσω αλλά τελικά τα κατάφερα :wacko:

 

Άσχετο αλλά μόλις το ανακάλυψα. Σε κατάσταση αναμονής πατώντας παρατεταμένα τη δίεση (#) ενεργοποιείται το προφίλ "Αθόρυβο" (και αν το ξαναπατήσεις πάει πάλι στο γενικο).

Φυσικά (κάτι που γινόταν και στο 7610) πατώντας παρατεταμένα το "0" σε πάει στον "ιστο" :O

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μόλις το ανακάλυψα. Σε κατάσταση αναμονής πατώντας παρατεταμένα τη δίεση (#) ενεργοποιείται το προφίλ "Αθόρυβο" (και αν το ξαναπατήσεις πάει πάλι στο γενικο).
καινουργιο feature των 8.1 θα'ναι λογικα. καλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έχει κανείς το Quick Office Premier v2.13 με το ******. Αν το έχει και θέλει, μπορεί να μου το στείλει στο eleco@otenet.gr. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έχει κανείς το Quick Office Premier v2.13 με το ******. Αν το έχει και θέλει, μπορεί να μου το στείλει στο eleco@otenet.gr. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Από προγράμματα και παιχνίδια θα βρεις τα πάντα στο http://www.iphone-forum.org

Για να μπορείς να κατεβάζεις θα πρέπει να κάνεις πρώτα register.

Ένα άλλο καλό site είναι το http://www.aivanet.com

 

Να κάνω με την σειρά μου μια ερώτηση προς τους κατόχους του Ν90;

Ως γνωστόν η συσκευή έχει προεγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης μερικά προγράμματα, όπως τον Opera και τον Adobe Reader. Από βλακεία μου έκανα format στην κάρτα όταν πρωτοπήρα το τηλέφωνο. Γνωρίζετε αν υπάρχουν στην κάρτα τα αρχεία sis αυτών των προγραμμάτων;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Hi paidia...Eimai kainourios edo kai xreiazomai voitheia...

 

Mou esteile enas filos kati arxeia .mid kai apothikeuthkan sta mhnumata ...Ginetai na ta valo sth memory card...Meso upologisth den ta vrisko...

 

Epishs otan pao sto nokia phone browser kai pata mhnumata mou vgazei : h enarksi ths enhmeroshs apetuxe...?

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο feature των 8.1 θα'ναι λογικα. καλο.
Αυτο το κανει και το 6680 και φυσικα οτι πιο καινουργιο υπαρχει,εφαρμοζετε στο 8.1 που ειναι περισσοτερο σε οτι αφορα τη μουσικη! :)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Quick Office Premier v2.13

Πως εγκαθιστούμε το Quick Office? Έχω κατεβάσει δύο αρχεία (δεν υπάρχει .SIS) και δεν ξέρω τι να κάνω. Κάποια ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...