Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Η μοναδική εφαρμογή που έχω βρει μέχρι τώρα για το Ν90 είναι ένας Music Player, ο οποίος είναι ουσιαστικά μια αναβάθμιση του υπάρχοντος της συσκευής.

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω εντοπίσει, είναι ότι στην περίπτωση που έχεις το Vodafone 2gether, απ' την στιγμή που θα δημιουργήσει τις ρυθμίσεις δικτύου ο Setting Wizard, δεν εμφανίζεται στο λογότυπο δικτύου το όνομα της ενεργής γραμμής, αλλά και στις 2 γραμμές το "VODAFONE GR".

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pantos to diko mou(mhn to matiaso) den exei kanei oute ena restart.Exo balei kai arketes efarmoges.Ekdosi 2.0530.3.5 RM-42.Aristes entiposeis.H donisi den me poliapasxoli.Mipos xerete h exoteriki athoni ti diastaseis exei gia na valo eikona?
Link to comment
Share on other sites

Pantos to diko mou(mhn to matiaso) den exei kanei oute ena restart.Exo balei kai arketes efarmoges.Ekdosi 2.0530.3.5 RM-42.Aristes entiposeis.H donisi den me poliapasxoli.Mipos xerete h exoteriki athoni ti diastaseis exei gia na valo eikona?

μαλλον 128χ128.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Να συνεχίσω τις απορίες μου?:O

 

1)Ωραία το n90 δεν έχει δόνηση.Αυτό σημαίνει ότι όταν το έχεις στο αθόρυβο και στην τσέπη σου δεν σε ειδοποιεί με κάποιο τρόπο σωστά?

 

2)Όταν το έχεις στο αθόρυβο οι ήχοι απο κάμερα,ξυπνητήρι ακούγονται?

 

3)Εκτός απο τα bug που διάβασα -restart όταν έχεις πολλές εφαρμογές,ανοιχτή ακρόαση- ο acp

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1064668#post1064668

Είπε και μερικά άλλα.Αν έχουν ξεφύγει απο εμένα και έχουν γραφτεί μπορείτε να μου δείξετε που ή να μου πείτε τι πρόβλημα υπάρχει απο αυτά?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μαλλον 128χ128.

 

Σωστα φιλε nikoskat ;)

Screen Display:

Color Depth: 18 bit-Resolution: 352 x 416

Color Depth: 16 bit-Resolution: 128 x 128

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Sas euxaristo poli.

 

Jim87: 1) sosta.Prosopika to vazo sto "siskepsi" kai xtipaei poli diakritika.

2)Sto athorivo den akougete o ixos klisis oute apo kamera,alla to xipnitiri xtipaei kanonika.

3)Gia bug den mporo na sou apantiso akoma.Mono ta gnosta :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Να συνεχίσω τις απορίες μου?:O

 

1)Ωραία το n90 δεν έχει δόνηση.Αυτό σημαίνει ότι όταν το έχεις στο αθόρυβο και στην τσέπη σου δεν σε ειδοποιεί με κάποιο τρόπο σωστά?

 

2)Όταν το έχεις στο αθόρυβο οι ήχοι απο κάμερα,ξυπνητήρι ακούγονται?

 

3)Εκτός απο τα bug που διάβασα -restart όταν έχεις πολλές εφαρμογές,ανοιχτή ακρόαση- ο acp

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1064668#post1064668

Είπε και μερικά άλλα.Αν έχουν ξεφύγει απο εμένα και έχουν γραφτεί μπορείτε να μου δείξετε που ή να μου πείτε τι πρόβλημα υπάρχει απο αυτά?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

 

 

Για σου φίλε μου.

 

1) Όταν το έχεις στην τσέπη σου στο αθόρυβο εσύ είναι λίγο δύσκολο να ειδοποιηθείς. Θα σε ειδοποιήσει σίγουρα ο διπλανός σου που θα δει την τσέπη σου να φωτίζει ολόκληρη καθώς η εξωτερική οθόνη είναι μεγάλη και φωτεινή :D :D

 

2)Όταν το έχεις στο αθόρυβο ο ήχος της κάμερας δεν ακούγεται.

Τώρα για το ξυπνητήρι μιας και ρώτησες το κοίταξα για να σου απαντήσω με σιγουρια και ανακάλυψα κάτι πολύ ενδιαφέρον.

Το ξυπνητήρι χτυπάει ανάλογα με την ένταση ήχου κλήσης που έχεις επιλέξει το ανάλογο προφίλ. Δηλαδή όποιο προφίλ και να έχεις επιλεγμένο, αν στην ένταση ήχου κλήσης το έχεις πολύ χαμηλά, ίσα που θα ακούγεται. Αν το έχεις ψηλά ξυπνάει και ελέφαντα. ο "τύπος κλήσης" φυσικά δεν παίζει κανένα ρόλο ακόμη και αν είναι στην επιλογή "αθόρυβο".

 

3) Για άλλα bug καλό post είναι το παρακάτω του φίλου apnea.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1040559#post1040559

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ Ν90

 

FExplorer v1.14b

QuickOffice Premier v2.13

ProfiMail v2.32

SmartMovie v2.76

SmartGuard v2.00

MH Soft StopWatch v1.00

Turbo MSN v1.00

Mobile Radio v1.02

OggPlay v1.65

Opera v8.00

AppMan v1.04

Digia FastReply v3.0.10

Unteh Notepad v1.40

ZipMan v2.31

YellowFTP v1.36

PhotoRite Viewer v5.21

Symella v1.02

MobileSearch v2.02

MMS It!

MMS the Picture v1.0

MSDict Viewer v2.0

IMPlus v5.14

Advanced Call Manager v2.00

Nokia Sensor

Mobiluck v3.20

Agile Messenger v3.57

WorldMate v2.20

FileMan v1.03

InstantSis v2.10

3DText DSS Screensaver v1.00

ALON Contact Guide Pro v1.02

UltraMP3 v1.50

Mobile News Grabber v1.00g

SysMan v1.01

MessageStorer v1.02

SmartProfiles v1.06

SmsMachine v1.02

PowerNotes v1.01

Unteh Symbian Commander v1.33

HeadLine v1.21

UltraMP3 v1.51

N-Caller v1.07

Resco Photo Viewer 4.30.3

Resco News 1.11

PowerDictaphone 1.04

Adobe PDF v1.1.1

WiB Screen Capture v1.37

NetFront 3.2

PowerNotes 1.01

EzChat v1.00

IMPlus Bluetooth v1.06

IMPlus for LCS v1.01

Weather v1.01

TimeTool v1.04

Handy Safe v2.2

Handy PhotoSafe v1.0

Simworks AntiVirus v1.2.2

CamKaleid v1.00 (Proper ***** by BiNPDA)

Alarm Manager v1.3.3

eFileManager v1.22

eProfiles Pro v2.24

SystemTools v1.82

Aqua Calendar v2.3

TomTom Mobile v5

xCaller v1.08

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ Ν90

 

 

Thanks acp :cool: :)

 

Edit H λιστα της 1ης σελιδας ανανεωθηκε

 

(ps : Θα ηθελα να ελεγχετε πρωτα την λιστα της 1ης σελιδας για να μην διπλοτσεκαρω εαν εχουν περαστει στη λιστα οι εφαρμογες) :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Θα πρέπει να σημειωθεί πάντως, ότι μερικές απ' τις εφαρμογές που έχουν αναφερθεί σε 2 λίστες που έχω δει σ' αυτό το θέμα, δεν λειτουργούν ή δεν συνεργάζονται 100% με την συσκευή. Για παράδειγμα θα αναφέρω τον FSCaller που χρησιμοποιεί μόνο το 1/4 της οθόνης. Ο Call Recorder 1.03 ανοίγει μόνο την πρώτη φορά μετά την εγκατάσταση για να κάνεις τις ρυθμίσεις που θες. Όσο για PDF Reader, εμένα προσωπικα δεν μου έχει δουλέψει κανένας. Ο Ogg Player μου κολλάει το κινητό και πρέπει να κάνω επανεκίνηση. Ο Fexplorer δεν αναγνωρίζει ελληνικά ονόματα αρχείων. Ο ProfiMail έχει πρόβλημα με την κωδικοποίηση χαρακτήρων και βγάζει κινέζικα. Να σημειώσω τέλος ότι οι περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιούν την κάμερα, είναι ουσιαστικά άχρηστες λόγω της ιδιαίτερης θέσης που έχει η κάμερα πάνω στο κινητό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας δοκιμασει και καποιος αλλος τις παραπανω εφαρμογες- αναφεροντας και την εκδοση της εφαρμογης-,που ανεφερε ο φιλος Aisopos ,για να ανανεωθει σωστα η λιστα της 1ης σελιδας.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

θα αναφέρω κάποιες απ' τις εφαρμογές που έχω δοκιμάσει στο δικό μου κινητό και λειτουργούν 100%.

 

 

Quick Office Premium 2.13

 

 

Call Recorder 1.03 (αναφέρω το πρόβλημα παραπάνω ότι μπορείς να το ανοίξεις μόνο την πρώτη φορά μετά την εγκατάσταση για να κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Αν χρειαστεί να αλλάξεις τις ρυθμίσεις, θα πρέπει να γίνει απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση. Πάντως το πρόγραμμα δουλεύει κανονικά στο παρασκήνιο).

 

 

Net Front 3.2 (ο καλύτερος web browser κατά την γνώμη μου, με πλήθος ρυθμίσεων και επιλογών που δεν συναντάς στον Opera)

 

 

ProfiExplorer 2.32 (απ' τους καλύτερους file managers. Έρχεται πακέτο με το ProfiMail, ο οποίος έχει το πρόβλημα με τα ελληνικά που ανέφερα παραπάνω)

 

 

Power Dictaphone (κατά την γνώμη μου καλύτερο απ' τον eRecorder, μιας και μπορείς να κάνεις ηχογράφηση μόνο με το πάτημα ενός πλήκτρου χωρίς να χρειάζεται να μπεις στο μενού όπως με τον eRecorder)

 

 

Mini gps Psiloc

 

 

Alarm Manager (πολύ χρήσιμο όταν χρειάζεσαι το ξυπνητήρι κάθε μέρα, χωρίς να πρέπει να το ρυθμίζεις κάθε μέρα)

 

 

ZipMan 2.31 (υποστηρίζει και Rar αρχεία)

 

 

Mobile Search (αναζήτηση αρχείων στην μνήμη της συσκευής και της κάρτας)

 

 

Smart Movie 2.76

 

 

Bloover ("κλέβει" τα μηνύματα και τις επαφές άλλων συσκευών μέσω bluetooth. Επίσης πραγματοποιεί κλήσεις χρεώνοντας το κινητό που δέχεται την επίθεση. Πάντως ουσιαστικά η συγκεκριμένη εφαρμογή λειτουργεί πάνω σε συγκεκριμένα μοντέλα κινητών που το bluetooth τους δεν έχει δικλείδες ασφαλείας. Εγώ πάντως δεν κατάφερα να κάνω μέχρι στιγμής κάποια επιτυχημένη "επίθεση")

 

 

Image Spy (λειτουργεί σαν κάμερα παρακολούθησης ανιχνεύοντας την αλλαγή κίνησης και την αποθηκεύει σε φωτογραφίες. Σε ειδοποιεί στέλνοντας μήνυμα, mms, η πραγματοποιεί κλήση σε προεπιλεγμένο αριθμό. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τις λειτουργίες ειδοποίησης, πάντως μέχρι την αποθήκευση των φωτογραφιών το πρόγραμμα δουλεύει κανονικά)

 

 

Ν-Caller (πιο φτωχός σε ρυθμίσεις απ' τον FSCaller, αλλά τουλάχιστον εκμεταλλεύεται ολόκληρη την οθόνη)

 

SMS Face (εμφανίζει την φωτογραφία του αποστολέα του μηνύματος, αν αυτή φυσικά υπάρχει καταχωρημένη στις επαφές)

 

PhotoSMS (μετατρέπει μια φωτογραφία σε εικονομήνυμα)

 

SlideShow (Δεν έχει πρόγραμμα εγκατάστασης, αλλά αποτελείται από μερικά αρχεία που πρέπει να αντιγραφούν σε κάποιον συγκεκριμένο καταλογο της συσκευής ή της κάρτας μνήμης. Αφού γίνει αυτό, τότε εμφανίζεται και το εικονίδιο του προγράμματος στα "Δικά μου". Εναλλαγή των φωτογραφιών με διάφορα εφέ και δυνατότητα μουσικής υπόκρουσης, δικής μας επιλογής.)

 

Ogg Play (αν και το ίδιο το πρόγραμμα δεν λειτουργεί, παρ' όλα αυτά απ' την στιγμή που είναι εγκατεστημένο, ο Real Player της συσκευής μπορεί ν' αναπαράγει τα Ogg αρχεία, χωρίς όμως την δυνατότητα δημιουργίας λίστας κομματιών. Μικρό το κακό όμως)

 

Ringtone Studio 1.10 (επεξεργασία αρχείων midi με δυνατότητα ενίσχυσης της έντασης, αλλαγή οργάνων κ.τ.λ.)

 

IFD Converter 1.1 (Μετατροπή μονάδων ανάμεσα σε παρα πολλές κατηγορίες)

 

Minute Beeps 1.10 (ένα πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που αναπληρώνει μια λειτουργία που λείπει απ' το Ν90, την υπενθύμιση λεπτών κατά την διάρκεια της κλήσης. Επιπλέον δίνει την δυνατότητα να τελειώνει αυτόματα η κλήση μετά από ένα χρονικό διάστημα που καθορίζουμε εμείς. Η τελευταία λειτουργία είναι πολύ πρακτική σε όσους έχουν το CU a lot με τα 5λεπτα)

 

Point World (παγκόσμιος χάρτης με διάφορες πληροφορίες και κουίζ)

 

Spy Detection 0.52 (κάτι ανάλογο με το Image Spy, μόνο που δεν ανιχνεύει την αλλαγή κίνησης, αλλά του ήχου)

 

Fexplorer (ένας πολύ καλός file manager, με ένα πολύ σοβαρό μειονέκτημα όμως. Δεν αναγνωρίζει ελληνικά ονόματα αρχείων. Παρ' όλα αυτά όμως τον αναφέρω για ένα επιπλέον χαρακτηριστικό που έχει. Μπορεί να πραγματοποιήσει screen capturing, φωτογραφίζοντας ολόκληρη την οθόνη κι όχι μόνο το 1/4 που κάνουν 2-3 άλλα προγράμματα του είδους που έχω δοκιμάσει εγώ)

 

Flashlite 1.10 (παίζει flash αρχεία (SWF). Παίζει όμως μόνο αρχεία με σχετικά ¨εύπεπτο¨ περιεχόμενο κι όχι τα κάπως πιο περίπλοκα flash αρχεία)

 

Antivirus προγράμματα (δουλεύουν όλα όσα έχω δοκιμάσει, αλλά χωρίς την δυνατότητα αναβάθμισης. Με λίγα λόγια, μέχρι τώρα δεν έχω βρει 100% "σπασμένο" antivirus)

 

QuodDB.v1.09 (βάση δεδομένων)

 

Cocktail 1.03 (περιέχει έναν ευρύ κατάλογο από κοκταίηλς με τα συστατικά και την δοσολογία)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το ποστ του Αisopos (τον οποίο ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνει) είδα το Image Spy. θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βγάζεις φωτό πατώντας μόνο ένα πλήκτρο (χωρίς να γυρίσεις κάμερα κλπ)

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν το φλας απενεργοποιείται (Γιατί και να το βγάλεις το φωτάκι συνεχίζει να ανάβει)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν το φλας απενεργοποιείται (Γιατί και να το βγάλεις το φωτάκι συνεχίζει να ανάβει)

το φλας δεν απενεργοποιειται, τουλαχιστον χωρις τριτη εφαρμογη, για να ξερει ο αλλος οτι τον φωτογραφιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

το φλας δεν απενεργοποιειται, τουλαχιστον χωρις τριτη εφαρμογη, για να ξερει ο αλλος οτι τον φωτογραφιζεις.

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πρόκειται για bug της συσκευής. Απ' την στιγμή που υπάρχει η επιλογή απενεργοποίησης του φλας και δεν λειτουργεί, σημαίνει ότι πρόκειται για σφάλμα. Άλλωστε θα μπορούσε να υπάρχει ο ήχος της μηχανής, ανεξάρτητα απ' το προφίλ έτσι ώστε να γίνεται αντιληπτή η φωτογράφηση για λόγους ασφαλείας. Κάτι τέτοιο όμως δεν συμβαίνει, αφού ο ήχος της μηχανής μπορεί να απενεργοποιηθεί.

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε μου.

 

1) Όταν το έχεις στην τσέπη σου στο αθόρυβο εσύ είναι λίγο δύσκολο να ειδοποιηθείς. Θα σε ειδοποιήσει σίγουρα ο διπλανός σου που θα δει την τσέπη σου να φωτίζει ολόκληρη καθώς η εξωτερική οθόνη είναι μεγάλη και φωτεινή :D :D

 

2)Όταν το έχεις στο αθόρυβο ο ήχος της κάμερας δεν ακούγεται.

Τώρα για το ξυπνητήρι μιας και ρώτησες το κοίταξα για να σου απαντήσω με σιγουρια και ανακάλυψα κάτι πολύ ενδιαφέρον.

Το ξυπνητήρι χτυπάει ανάλογα με την ένταση ήχου κλήσης που έχεις επιλέξει το ανάλογο προφίλ. Δηλαδή όποιο προφίλ και να έχεις επιλεγμένο, αν στην ένταση ήχου κλήσης το έχεις πολύ χαμηλά, ίσα που θα ακούγεται. Αν το έχεις ψηλά ξυπνάει και ελέφαντα. ο "τύπος κλήσης" φυσικά δεν παίζει κανένα ρόλο ακόμη και αν είναι στην επιλογή "αθόρυβο".

 

3) Για άλλα bug καλό post είναι το παρακάτω του φίλου apnea.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1040559#post1040559

 

 

Όσον αφορά το post του apnea http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1040559#post1040559 έχω να επιβεβαιώσω το bug με τις αναφορές για τα SMS όπως και για την άσπρη οθόνη όντως μου εμφανίζονται. Το "bug" όμως με τα πληκτρα που σβήνει ο φωτισμός τους δεν είναι bug. Κάτω από την οθόνη έχει αισθητήρα φωτός ο οποίος απενεργοποιεί τον φωτισμό από τα πλήκτρα όταν δεν είναι απαραίτητος.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πρόκειται για bug της συσκευής. Απ' την στιγμή που υπάρχει η επιλογή απενεργοποίησης του φλας και δεν λειτουργεί, σημαίνει ότι πρόκειται για σφάλμα. Άλλωστε θα μπορούσε να υπάρχει ο ήχος της μηχανής, ανεξάρτητα απ' το προφίλ έτσι ώστε να γίνεται αντιληπτή η φωτογράφηση για λόγους ασφαλείας. Κάτι τέτοιο όμως δεν συμβαίνει, αφού ο ήχος της μηχανής μπορεί να απενεργοποιηθεί.

πρεπει να το γραφει και στο manual παντως αυτο που λεω.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN90-1/2.0527.2.3 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πρόκειται για bug της συσκευής. Απ' την στιγμή που υπάρχει η επιλογή απενεργοποίησης του φλας και δεν λειτουργεί, σημαίνει ότι πρόκειται για σφάλμα. Άλλωστε θα μπορούσε να υπάρχει ο ήχος της μηχανής, ανεξάρτητα απ' το προφίλ έτσι ώστε να γίνεται αντιληπτή η φωτογράφηση για λόγους ασφαλείας. Κάτι τέτοιο όμως δεν συμβαίνει, αφού ο ήχος της μηχανής μπορεί να απενεργοποιηθεί.

 

Έχει δίκιο ο φίλος nikoskat. Το αναφέρει στο manual και συγκεκριμένα λέει ότι υπάρχει για να καταλαβαίνει αυτός που φωτογραφίζεται πότε βγαίνει η φωτογραφία και να μένει ακίνητος.

 

Δηλαδή φίλε aisopos με το image spy ανάβει και το φλας; (ή το φωτάκι; )

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ανέτρεξα κι εγώ στις οδηγίες και είδα ότι όντως ισχύει αυτό.

Ναι, στο Image Spy ανάβει το φλας. Πάντως αν σ' ενδιαφέρει πολύ το πρόγραμμα και έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις αλλά χωρίς την ενοχλητική παρουσία του φλας, νομίζω ότι ένα μικρό αυτοκόλλητο πάνω στο φλας λύνει το πρόβλημα :)

 

Έχω προσθέσει μερικά ακόμα προγράμματα στην παραπάνω λίστα, που έχω τεστάρει και τρέχουν στο Ν90.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται να κυκλοφορησει το n90 στην Ελλάδα και σε τι τιμη παρακαλώ;;;

 

Kυκλοφορει ηδη :confused: ,διαβαζουμε τα προηγουμενα ποστς... :shifty:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας δοκιμασει και καποιος αλλος τις παραπανω εφαρμογες- αναφεροντας και την εκδοση της εφαρμογης-,που ανεφερε ο φιλος Aisopos ,για να ανανεωθει σωστα η λιστα της 1ης σελιδας.

Nervous τα προγράμματα που βρίσκονται στην πρώτη σελίδα τα έχει τσεκάρει κάποιος; Γιατί πολλά από αυτά που βρίσκονται σ' αυτή την λίστα τα έχω τρέξει στο κινητό μου και δεν λειτουργούν. Ανοίγουν μεν, αλλά δεν λειτουργούν μερικώς ή και πλήρως.

Αν δεν κάνω λάθος, οι ίδιες λίστες που κυκλοφορούν εδώ, υπάρχουν και στο i-phone. Προφανώς όμως αυτός που πρωτοδημοσίευσε την λίστα εκεί δεν μπήκε στον κόπο να δοκιμάσει πλήρως τις εφαρμογές και έμεινε στο γεγονός ότι απλά ανοίγουν.

Θα πρότεινα στην πρώτη σελίδα, να μπαίνουν οι εφαρμογές που έχουν ήδη δοκιμαστεί από χρήστες στα κινητά τους, έτσι ώστε να μην μπαίνει στον κόπο κάποιος να ψάχνει μα βρει κάποια εφαρμογή που στο τέλος δεν θα λειτουργεί.

 

Φιλικά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Nervous τα προγράμματα που βρίσκονται στην πρώτη σελίδα τα έχει τσεκάρει κάποιος; Γιατί πολλά από αυτά που βρίσκονται σ' αυτή την λίστα τα έχω τρέξει στο κινητό μου και δεν λειτουργούν. Ανοίγουν μεν, αλλά δεν λειτουργούν μερικώς ή και πλήρως.

Αν δεν κάνω λάθος, οι ίδιες λίστες που κυκλοφορούν εδώ, υπάρχουν και στο i-phone. Προφανώς όμως αυτός που πρωτοδημοσίευσε την λίστα εκεί δεν μπήκε στον κόπο να δοκιμάσει πλήρως τις εφαρμογές και έμεινε στο γεγονός ότι απλά ανοίγουν.

Θα πρότεινα στην πρώτη σελίδα, να μπαίνουν οι εφαρμογές που έχουν ήδη δοκιμαστεί από χρήστες στα κινητά τους, έτσι ώστε να μην μπαίνει στον κόπο κάποιος να ψάχνει μα βρει κάποια εφαρμογή που στο τέλος δεν θα λειτουργεί.

 

Φιλικά.

 

H 1η λιστα που ειχε ανεβει ειχε δοκιμαστει απο χρηστη,δεν ανεβαζουμε ετσι τις λιστες απο αλλα φορουμς.Επισης το ιδιο εγινε προχτες με το update που εκανα.Δυστυχως δεν εχω Ν90 να μπορω να τσεκαρω και εγω.

Απο την στιγμη που δινονται οι λιστες οκ απο εσας ,η κεντρικη λιστα ανανεωνεται.Βρειτε μεταξυ σας παιδια :rolleyes:

Λαβετε υποψη σας οτι μπορει μεταξυ τους να κανουν conflict οι διαφορες εφαρμογες .Οτι τσεκαρετε ,τα ανεβαζουμε εγω και ο asymvivastos ;)

Οσοι περισσοτεροι αναλαβουν να τσεκαρουν τις εφαρμογες τοσο το καλυτερο

Περιμενω PM λοιπον με την κεντρικη λιστα διορθωμενη ,ελπιζω απο παραπανω απο εναν χρηστη :rolleyes: :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εδώ και λίγες μέρες έχω το εξής προβλημα. Δεν μπορώ να διαβάσω τα Yahoo email μου, ενώ πριν δεν είχα κανένα προβλημα. Έκανα reset το τηλέφωνο μου και ξαναέβαλα τις ρυθμίσεις από την αρχή, αλλά τίποτα. Όταν πάω να κάνω ενημέρωση των εισερχομένων δεν εμφανίζει τίποτα, ενώ υπάρχουν email. Η αποστολή πάντως γίνεται κανονικά. Να σημειώσω ότι με το ProfiMail τα κατεβάζω κανονικά και με τις ίδιες ρυθμίσεις. Άλλα όπως έχω ξαναπεί, το πρόγραμμα αυτό αν και είναι πολύ καλό, δεν έχει ρυθμίσεις για κωδικοποίηση χαρακτήρων και κάποια μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες εμφανίζουν κινέζικα.

Συμβαίνει και σε άλλον αυτό, ή μόνο σε μένα;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...