Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ενα graphical front-end για Mac. Στο macupdate το είχα δεί.

Γιατί αν πας με κονσόλα, αντίο ζωή :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω ρε παιδιά...

 

Εκτός του να έχεις καθαρά χέρια και να μη λερώνεις στο κάτασπρο macbook σου...

 

Πώς καθαρίζει? Με τον αφρό που πουλάνε στα διάφορα καταστήματα?:(

 

Ξέρετε...αριστερά και δεξιά του pad...:O

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά...

 

Εκτός του να έχεις καθαρά χέρια και να μη λερώνεις στο κάτασπρο macbook σου...

 

Πώς καθαρίζει? Με τον αφρό που πουλάνε στα διάφορα καταστήματα?:(

 

Ξέρετε...αριστερά και δεξιά του pad...:O

 

oxi afro na plhroneis keratiatika:X ego to katharizo me oti exo azax forte ayta ta sprey gia ta tzamia xoris oinopneyma kai amoniazol me xarti koyzinas den pathenei tipota kai gia vathy katharisma sto plhktrologio hlektrikh skoypa den kano plaka:O:mad::D

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτο ελειπε το ξερω απλα αν δεν κανω κανω λαθος ειναι λιγο πολυπλοκο με αυτο που ειναι μονο για Mac.

Καθόλου δύσκολο. Με ένα KVM switch είσαι οκ. Εγώ αγόρασα το δικό μου 10 ευρώ από ebay. ;)

Link to comment
Share on other sites

oxi afro na plhroneis keratiatika:X ego to katharizo me oti exo azax forte ayta ta sprey gia ta tzamia xoris oinopneyma kai amoniazol me xarti koyzinas den pathenei tipota kai gia vathy katharisma sto plhktrologio hlektrikh skoypa den kano plaka:O:mad::D

 

Εντάξει θα το δοκιμάσω!:D:O

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά...

 

Εκτός του να έχεις καθαρά χέρια και να μη λερώνεις στο κάτασπρο macbook σου...

 

Πώς καθαρίζει? Με τον αφρό που πουλάνε στα διάφορα καταστήματα?:(

 

Ξέρετε...αριστερά και δεξιά του pad...:O

Πεπιεσμένο αέρα για σκόνες κλπ και μετά αφρός καθαρισμού. Εγώ τα παίρνω απο το Πλαίσιο (μάρκας Connect) αλλά φαντάζομαι θα βρεις παντού.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

«Να εγκαταστήσει»; Αυτά νομίζω είναι απλά συμπιεσμένα αρχεία και τα αποσυμπιέζεις με τα γνωστά προγράμματα: TheUnarchiver, Stuffit Expander και τέτοια... Όχι;
Link to comment
Share on other sites

καλιμπραρω την μπαταρια σε ιβοοκ συμφωνα με την διαδικασια της αππλε..

αλλα καθε φορα χανει 5 τοις εκατο..

η μπαταρια δεν ειναι γνησια..

μηπως θελει αλλη διαδικασια:;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μμ, ας ελπίζεις οτι θα επανέλθει. Καμιά φορά δείχνει με 5 φορτίσεις 94%, με 6 φορτίσεις 91%, με 7 φορτίσεις 97%, κλπ κλπ..

 

Στείλε mail στον πωλητή ρωτώντας πως είναι το ιδανικό καλιμπράρισμα. Ίσως σου πει μόνος οτι είναι ελλατωματική (αν είναι ελλατωματική)

Link to comment
Share on other sites

η φορτιση ειναι 100 τοις εκατο..

καθε φορα..

απλως το coccunat battery..

δειχνει μετα απο καθε κυκλο,

οτι μειωνεται 5 τοις εκατο η χωρητικοτητα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάς το ίδιο πράγμα συνεχώς όμως. Το έχεις ρωτήσει ξανά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2043351#post2043351
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το coccunat δεν βλεπει σωστα την χωρητικοτητα..

εχει και επιλογη να ορισουμε

εμεις την χωρητικοτητα..

 

για τα ερωτηματα.. οταν αλλαζει σελιδα, συνηθως ΣΚ.. δεν βλεπουν τα παλαιοτερα..

 

για το safari block το αρχικο αρχειο... με τις διαφημισεις απο που το παιρνουμε;;;

πως δεν θα δειχνει συνεχεια οτι θελει την flash, που δεν την θελω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω πως κανω reset τον

power manager στο ibook?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Enas filos pire ena imac 24'' kai pragmatika to mixanaki eskize*()lou$!!!

To vgala kai foto 8a to anevasw mallon aurio an oxi simera!!!

 

Filika

 

Nikolas;):p:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω ενα μεγάλο πρόβλημα οταν παίζω ένα παιχνίδι υπάρχει καποιος τροπος να μεταβώ σε μια αλλη εφαρμογη οπως γίνεται με alt-tab στα windows??????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω ενα μεγάλο πρόβλημα οταν παίζω ένα παιχνίδι υπάρχει καποιος τροπος να μεταβώ σε μια αλλη εφαρμογη οπως γίνεται με alt-tab στα windows??????????

 

για δοκιμασε με το μηλο και esc δεν ξερω σιγουρα.:O

Link to comment
Share on other sites

Command + tab

 

to command + tab δεν λειτουργεί την ώρα του παιχνιδιού και το μήλο τερματίζει την εφαρμογη υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να μπαίνω και να ξαναβγαίνω απο το παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

To command-tab είναι ο στάνταρ τρόπος. Το παιχνίδι που τρέχεις είναι για mac; Με το expose (F9) τι κάνει;
Link to comment
Share on other sites

To command-tab είναι ο στάνταρ τρόπος. Το παιχνίδι που τρέχεις είναι για mac; Με το expose (F9) τι κάνει;

 

το παιχνίδι είναι το world of warcraft (wow) που είναι και για macintosh και για windows. με το F9 expose δεν γίνεται τίποτα. καμια άλλη λύση???????????

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...