Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχει και ανοικτο για δοκιμη, πηγαινε στο μηλο στην αριστερη πανω γωνια--about this mac.

Αν γραφει 2.1 ή 2.4 Intel Core 2 Duo τοτε ειναι το καινουργιο...Αν γραφει 2.0 ή 2.2 τοτε ειναι το παλιο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήγα στην Ακαδημίας σήμερα και ρώτησα 2-3 πραγματάκια, καταρχήν πληρωμή με δόσεις π με ενδιέφερε δεν έχει.

Μου είπε πως περιμένουν τα καινούρια μοντέλα σε 1-2 εβδομάδες και εγώ της έιπα οτι είχα δει οτι τα πουλάει το πλάισιο και δεν ήξερε τίποτα..

 

Βέβαια και στο πλαίσιο τώρα που το βλέπω τα αλλάξανε όλα, έχουν βάλλει στην κεντρική εικόνα οτι πουλάνε τα καινούρια mac και ξαφνικά άν πας να δείς το ένα μοντέλο λέει μόνο κατόπιν παραγγελίας και τα άλλα 2 λέει αναμένονται σύντομα, εκεί που χτές προχτές έλεγε διαθέσιμα...... οτινάναι με λίγα λόγια.... απλά για να φανεί οτι τα είχανε πρώτοι... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ααα ξέχασα να αναφέρω και το άλλο, το χαρτί που μου δώσανε στην apple για τα καινούρια macbooks δέν έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που γράφει το site του πλαισίου :wacko:
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της οθονης, πως μπορω να ξερω/παραγειλω μια ΜΑΤ σε macbook;;

 

ψαχνω και για μια τσαντα για το powerbook το 12αρι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, το Πλαίσιο έχει και τα νέα και τα παλαιότερα. Οι προδιαγραφές των νέων είναι οι ίδιες στο site του Πλαισίου με αυτές του site της Rainbow με μόνη διαφορά το remote. Επίσης δεν μπορείς να αγοράσεις από τη Rainbow παρά μόνο μέσα από το ηλεκτρονικό της κατάστημα. Αλλά εγώ δε θα το έκανα ποτέ. Πήγαινε στο Multirama της Στουρνάρη ή ακόμα καλύτερα σε αυτό του Πειραιά που τα έχουν όλα ανοικτά να τα δουλέψεις όσο θες. Και κάνουν και δόσεις. Πάλι της Rainbow μηχάνημα αγοράζεις βέβαια...

 

Macbook με ματ οθόνες δεν. Για τσάντα, δες τις Tucano.

Link to comment
Share on other sites

στο site του πλαισίου στο macbook με τιμή 1069 γράφει ότι έχει μνήμη 2048 mb (ενώ έχει 1024), γράφει ότι έχει DVD-RW Super Multi D.L. (ενώ έχει Combo Drive CD-RW) και φυσικά αναφέρει και το apple remote..

 

εγώ όταν το είδα καταχάρηκα γιατί με βόλευε πολύ αλλά τελικά θα πρέπει να πάρω το ακριβότερο μοντέλο...

 

δέν έχω πρόβλημα, απλά μετά απο αυτά που έπαθα με το vaio μου δεν νιώθω άνετα να χρυσοπληρώσω ενα laptop που μπορεί αύριο μεθαύριο να μου χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν? τα βρήκε κανεις? :p

 

εγώ πήγα πλαίσιο,mediamarkt,multirama και public και δεν υπήρχαν πουθενά..

 

στα public μάλιστα, όταν ρώτησα πότε τα περιμένουνε μου είπανε τέλος του μήνα, μπορεί κ αργότερα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν? τα βρήκε κανεις? :p

 

εγώ πήγα πλαίσιο,mediamarkt,multirama και public και δεν υπήρχαν πουθενά..

 

στα public μάλιστα, όταν ρώτησα πότε τα περιμένουνε μου είπανε τέλος του μήνα, μπορεί κ αργότερα.. :lol:

στα puplic πριν δεκα μερες πηρα το τελευταιο mac pro 15" ηταν μαλιστα το δειγμα που ειχαν στο ραφι,και ειπαν οτι περιμενουν τα καινουρια στα μεσα απριλη
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια λυση για full backup;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια φορτιστης αυτοκινητου για powerbook υπαρχει;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά και αγαπημένα bundles (συλλογή προγραμμάτων με μεγάλη έκπτωση που κυκλοφορεί κυρίως για φιλανθρωπικού σκοπούς) του macheist ($49) και macupdate ($64.99) κυκλοφόρησαν και σας περιμένουν να τα τσακίσετε...

 

Αν υπολογίσει και την ισοτιμία $/€ κοψοχρονιά είναι! :)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησαν τα ελληνικά Proofing tools (Speller, Hyphenator, Thesaurus) από την Εurolingo. Τιμή 60€, ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ δηλαδή.:mad:

 

 

Ράδιο Αρβύλα

-------------

 

Έρχονται αλουμινένια macs, 3G iphones

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω:

επειδή ένας φίλος πάει America και φέρει 2 macbooks,οι τιμές στο applestore.com περιλαμβάνουν φόρους ή όχι.Απ'ότι είδα μόλις επιλέξεις ένα προιόν,ζητά το Zipcode ώστε να υπολογίσει τα taxes.Τι ακριβώς ισχύει?

 

Άσχετο...θα τα βγάλουν με αλουμινένια cases σύντομα και τα macbookάκια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω:

επειδή ένας φίλος πάει America και φέρει 2 macbooks,οι τιμές στο applestore.com περιλαμβάνουν φόρους ή όχι.Απ'ότι είδα μόλις επιλέξεις ένα προιόν,ζητά το Zipcode ώστε να υπολογίσει τα taxes.Τι ακριβώς ισχύει?

???

 

Κανείς δε γνωρίζει??

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πολιτεία έχει το φόρο της οπότε προστίθενται στην τελική τιμή. Αν και είναι στο χέρι του πωλητή τελικά, για παράδειγμα το Amazon δεν προσθέτει φόρους.
Link to comment
Share on other sites

na sas rwtisw kati re paidia..?

eimai ki egw neos xristis mac book.. k exw kapoies apories sxetika me applications.

poies efarmoges xrisimopoieitai ektos quick time gia anaparagwgi avi + subs?

Episis epeidi to exw rwtisei ki allou alla apantisi den exw, prosfata agorasa ena modemaki usb pou dinei i cosmote sta datapack tis, to huaweii 220 alla den vriskw drivers gia to mac mou. googlara alla den vrika kati pou na leitourgei. exei kaneis sas kamia lysi na proteinei?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

poies efarmoges xrisimopoieitai ektos quick time gia anaparagwgi avi + subs?

VLC :)

Episis epeidi to exw rwtisei ki allou alla apantisi den exw, prosfata agorasa ena modemaki usb pou dinei i cosmote sta datapack tis, to huaweii 220 alla den vriskw drivers gia to mac mou. googlara alla den vrika kati pou na leitourgei. exei kaneis sas kamia lysi na proteinei?

Δεν ξέρω αν υπάρχουν drivers γι'αυτό το modem, αλλά γενικά προτιμάται η λύση των ethernet modems/routers.

Link to comment
Share on other sites

VLC :)

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν drivers γι'αυτό το modem, αλλά γενικά προτιμάται η λύση των ethernet modems/routers.

 

Δλδ?Για πρότεινέ μου κάτι!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ένα ethernet modem/router δεν χρειάζεται drivers για να δουλέψει και επομένως είναι συμβατό με οποιοδήποτε μηχάνημα έχει ethernet (και υποστήριξη tcp/ip, αλλά όλα τα σύγχρονα λειτουργικά έχουν). Μπορείς να δεις τέτοιες συσκευές και πολλές πληροφορίες στο αρμόδιο forum που είναι το Ευρυζωνικά Σταθερά Δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

ok. ευχαριστώ πολύ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ok. ευχαριστώ πολύ!

Ορίστε η έκδοση για Mac του Vodafone Mobile Connect:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1341

Κάτω-κάτω δες :)

Μπορεί να προτιμάται η λύση των ethernet routers,αλλά το συγκεκριμένο με έχει σώσει σε διακοπές κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

prosfata agorasa ena modemaki usb pou dinei i cosmote sta datapack tis, to huaweii 220 alla den vriskw drivers gia to mac mou. googlara alla den vrika kati pou na leitourgei. exei kaneis sas kamia lysi na proteinei?

 

http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/list.do?type=-1&id=736

 

http://the.taoofmac.com/space/Huawei/E220

Mac users can get generic drivers from Huawei here or Vodafone-branded software here, but it is generally recommended that you try your local operator’s site (since some updates and tweaks are first released regionally).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...