Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mερικα dvd που αντιγραφω(imac) δεν παιζουν στο home theater(samsung HT-TXQ100)και μου λεει ''play prohibited, chek disk'', ενω στο playstation2 παιζουν κανονικα!

λιγες λεπτομερειες τωρα:

Αντιγραφω ενα dvd π.χ. 6,5GB

Xρησιμοποιω πρωτα το MacTheRipper και μετα το γραφω με το DVD2oneX2.

 

any idea?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mερικα dvd που αντιγραφω(imac) δεν παιζουν στο home theater(samsung HT-TXQ100)και μου λεει ''play prohibited, chek disk'', ενω στο playstation2 παιζουν κανονικα!

λιγες λεπτομερειες τωρα:

Αντιγραφω ενα dvd π.χ. 6,5GB

Xρησιμοποιω πρωτα το MacTheRipper και μετα το γραφω με το DVD2oneX2.

 

any idea?

Εχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές τον συγκεκριμένο συνδυασμό (MacTheRipper + DVD2oneX2) χωρίς πρόβλημα, άλλωστε και στην δική σου περίπτωση παίζουν κανονικά στο PS2, γεγονός που φωτογραφίζει σαν ένοχο το Samsung.

 

Πρόκειται δυστυχώς για πρόβλημα γνωστό από παλιά, που αφορά όλη τη σειρά ΗΤ κι έχει συζητηθεί εκτεταμένα σε avforum, videohelp, cdfreaks, dvdreviewer και όχι μόνο.

 

Ελπίζω κάποια απ' τις λύσεις που προτείνονται σ' αυτά τα links να δουλέψει και στην περίπτωσή σου.

 

Καλή Τύχη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια πως μεταφερω το adress book απο ενα μακ σε αλλο;;;

απο το κανονικο adressbook..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι τοσο απλο,.. :)

ευχαριστω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω άν ρωτάω στο σωστό τόπικ αλλά είναι το μόνο έτσι μεγάαλο κ καλό π βρήκα για mac :p

 

πριν απο λίγο καιρό χάλασε το laptop μου οπότε τώρα σκέφτομαι να πάρω macbook. μου είπανε όμως να περιμένω καμιά δυό βδομάδες γιατί λέει θα βγούνε καινούρια macbooks με καλύτερες δυνατότητες και χαμηλότερη τιμή... ξέρει κανείς κάτι παραπάνω? επειδή εγώ έψαξα λιγάκι αλλά δε βρήκα κάτι ιδιαίτερο...

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω άν ρωτάω στο σωστό τόπικ αλλά είναι το μόνο έτσι μεγάαλο κ καλό π βρήκα για mac :p

 

πριν απο λίγο καιρό χάλασε το laptop μου οπότε τώρα σκέφτομαι να πάρω macbook. μου είπανε όμως να περιμένω καμιά δυό βδομάδες γιατί λέει θα βγούνε καινούρια macbooks με καλύτερες δυνατότητες και χαμηλότερη τιμή... ξέρει κανείς κάτι παραπάνω? επειδή εγώ έψαξα λιγάκι αλλά δε βρήκα κάτι ιδιαίτερο...

 

 

:)

 

H τελευταια ανανεωση εγινε πριν απο λιγοτερο 1 μηνα...Στην καλυτερη να εχει ανανεωση το καλοκαιρι στην WWDC. Aλλα ακομη και να βγουνε ομως, αν σε καλυπτει γιατι να περιμενεις?

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τώρα την παραγγελία, έτσι κι αλλιώς θα περιμένεις κανα μήνα ωσπου να το παραλάβεις... Όπως πολύ σωστά έγραψε ο φίλος michalis_10, η σειρά των macbook ανανεώθηκε πρόσφατα.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές τον συγκεκριμένο συνδυασμό (MacTheRipper + DVD2oneX2) χωρίς πρόβλημα, άλλωστε και στην δική σου περίπτωση παίζουν κανονικά στο PS2, γεγονός που φωτογραφίζει σαν ένοχο το Samsung.

 

Πρόκειται δυστυχώς για πρόβλημα γνωστό από παλιά, που αφορά όλη τη σειρά ΗΤ κι έχει συζητηθεί εκτεταμένα σε avforum, videohelp, cdfreaks, dvdreviewer και όχι μόνο.

 

Ελπίζω κάποια απ' τις λύσεις που προτείνονται σ' αυτά τα links να δουλέψει και στην περίπτωσή σου.

 

Καλή Τύχη.

 

να εισαι καλα gerontas

Ευχαριστω πολυ!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα λεξικό που δε χρειάζεται συνδεση στο δίκτυο για να λειτουργεί???

 

ΑγγλοΕλληνικό?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόλις έγινε η ανανέωση με τους penryn επεξεργαστές και η επόμενη θα είναι μερικούς μήνες αφότου παρουσιάσει η Intel το νέο της chipset. Αυτό αν θυμάμαι καλά θα γίνει το καλοκαίρι το νωρίτερο, οπότε το φθινόπωρο είναι το νωρίτερο (αρκετά αισιόδοξη πρόβλεψη όμως) που θα δούμε καινούργια.

 

Αυτό που σου είπαν, εννοούν μάλλον το ήδη υπάρχον μοντέλο (με penryn), το οποίο έχει βγει εδώ και μερικές βδομάδες και να περιμένεις 2-3 ακόμη για να το βρεις Ελλάδα. Αυτο στο επιβεβαιώνω και εγώ, αφού και εγώ αυτό θέλω να πάρω. Μου το είπαν στο κατάστημα επίδειξης στη Στουρνάρη βασικά.

 

ΥΓ. Αν είσαι φοιτητής δικαιούσαι και έκπτωση 10% αν σε ενδιαφέρει (Πας σε ένα καταστήμα επίδειξης με ταυτότητα και Πιστοποιητικό Σπουδών).

 

 

 

ok, ευχαριστώ αλλά δε ξέρω άν θα καταφέρω να κάνω 2-3 βδομάδες υπομονή.... :p πάντως εγώ επειδή κατα καιρούς κοίταζα στο πλαίσιο για laptops, θυμάμαι ότι μου είχε κάνει εντύπωση οτι ποτέ δέν είχε macbooks ξαφνικά χτές είδα ότι έχει 2-3 και έλεγα μήπως είναι καινούρια.....

το φοιτητικό το γνωρίζω αλλά εγώ θέλω απόδειχη με τιμολόγιο για να πάρω πίσω το φπα και δέν νομίζω να το κάνει αυτό η apple.. άσε που μπορεί να κάνει και κανένα μήνα να το παραλάβεις...

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε μαγαζί σου κόβει τιμολόγιο (ακόμα και η Rainbow η ίδια - μέσω του ηλεκτρονικού της καταστήματος βέβαια αφού αλλιώς δεν πουλά).

 

Τα μοντέλα που έχει αυτή τη στιγμή το Πλαίσιο είναι τα προηγούμενα. Τα έχει όμως πιο φθηνά. Τα νέα θα έρθουν πολύ σύντομα οπότε δεν αξίζει να πάρεις τώρα παλιό.

 

Και ένας εύκολος τρόπος να τα ξεχωρίζεις: πριν, το άσπρο δεν έβγαινε με ταχύτητες επεξεργαστή 2.1 και 2.4 (όπως βγαίνουν τα νέα).

Link to comment
Share on other sites

Μας έσπασαν τον τσαμπουκά! :(

Άσε που στο EULA του safari για windows απαγορεύεται η χρήση του σε μη apple μηχανήματα !?!

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το copy-paste πάει σύννεφο και στο νομικό τους τμήμα!!
Link to comment
Share on other sites

ναι, εφτασαν.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αυτό σημαίνει ότι βγήκανε???????? :D

 

 

http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=21&category=69980973

 

ναι, εφτασαν.. :)

 

εγω πηγα σημερα στο πλαισιο και ειχε μονο ενα

macbook προς στιγμη.

σκεφτομαι την αγορα του macbook pro(πρωτη φορα mac)

1.λετε να τα βρω σκουρα??

2.ακουσα οτι αμα εχει μεσα remote control ειναι παλιο μοντελο

και αμα δεν εχει ειναι καινουριο.εσεις τι λετε??

που μπορω να βρω το καινουριο??καποιο μαγαζι ελληνικο??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα στο πλαισιο και ειχε μονο ενα

macbook προς στιγμη.

σκεφτομαι την αγορα του macbook pro(πρωτη φορα mac)

1.λετε να τα βρω σκουρα??

2.ακουσα οτι αμα εχει μεσα remote control ειναι παλιο μοντελο

και αμα δεν εχει ειναι καινουριο.εσεις τι λετε??

που μπορω να βρω το καινουριο??καποιο μαγαζι ελληνικο??:O

1. Δε θα τα βρεις σκούρα. Θα χρειαστείς αρχικά λίγο χρόνο για να αλλάξουν οι συνήθειές σου, αλλά μετά... ποιός σε πιάνει :)

2. Έτσι είναι, τα νέα δεν έχουν remote (κάτι τέτοια αστειάκια κάνει η Apple ώρες ώρες και μου σπάει τα νεύρα). Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι ο εξής: πας στο site της Apple για τα macbook ή τα macbook pro και βλέπεις τον κωδικό κάθε μηχανήματος. Στις σελίδες αυτές εμφανίζονται πάντα τα πιο τελευταία μοντέλα. Στη συνέχεια το τσεκάρεις με το εκάστοτε κατάστημα. Το Πλαίσιο πχ έχει και το πιο τελευταίο MBP (με κωδικό ΜΒ166xx/A) αλλά μόνο κατόπιν παραγγελίας. Το έχουν επίσης τα multirama (ειδικά του Πειραιά) και το e-shop.

 

Και μια που είπα Multirama Πειραιά. Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά το Σάββατο πήγα εκεί επειδή ενδιαφερόμουν να μάθω πιο mac mini μπορεί να παίξει καλά HD περιεχόμενο. Είχα φορτώσει στο iPod ένα κάρο video σε διάφορες ποιότητες. Όχι μόνο με άφησαν να δοκιμάσω ό,τι ήθελα για να είμαι σίγουρος, αλλά ήξεραν και τόσα πολλά πράγματα που η τελική μου εντύπωση είναι όχι απλά θετική, κάτι πολύ πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε @stereo.

δηλ.το πλαισιο εχει τα καινουρια μοντελα??

γιατι ειδα στο e-shop λεει οτι περιλαμβανεται και τηλεχ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι βλέπω, το πλαίσιο έχει τα νέα MBP και ΜΒ, και επιπλέον έχει και τα παλιά ΜΒ σε χαμηλότερες τιμές. Για το e-shop δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι έχει και τα νέα και πιθανόν τους ξέφυγε στο copy paste το ότι έχει και τηλεχειριστήριο.

 

Μόνο με τον κωδικό του προϊόντος μπορείς να είσαι 100% σίγουρος. Επίσης, γιατί θες MBP;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...