Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φταίει ο φορτιστής της Huawei. Δεν συνεργάζονται μεταξύ τους σωστά γιατί έχουν διαφορετικα πρωτόκολλα φόρτισης. Και σε εμένα γίνεται αυτό, κάπου το έχω αναφέρει. Δηλαδή, φόρτιση tablet Mediapad M5 8.4'' περίπου σε 1,5 ώρα, φόρτιση του Samsung Galaxy Note 8 περίπου σε 1 ώρα και κάτι ψιλά. Φόρτιση του S7+ σε 6 ώρες σχεδόν. Αν δοκιμάσεις με φορτιστή Samsung θα δεις μεγάλη διαφορά. Π.χ. το έχω δοκιμάσει με τον φορτιστή από το Α50 της συζύγου και φορτίζει σε 2,5 ώρες περίπου (θα το δοκιμάσω σήμερα και θα πω ακριβώς χρόνο.

 

Ευχαριστώ.

 

Είχες απόλυτο δίκιο!Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα με το one ui 3.1 λέει ότι υποστηρίζει συγχρονισμό του clipboard ανάμεσα στις samsung συσκευές. Κάνω copy ένα κείμενο στο note 10+ αλλά δεν εμφανίζεται στο tab s7+. Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το note 10+ είναι με Android 11, αλλά με one ui3.0. Δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμη. Γι' αυτό δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδα!Όταν συνδέετε το κινητό στο ταμπλετ για κλήσεις και μυνηματα,περνιουνται και τα logs των κλήσεων και των μηνυμάτων των προηγούμενων ημερών-ωρων;εμενα και τέτοιο δεν γινεται.Επίσης,έχω 2 κάρτες sim στο κινητο(S10+) και ενώ ότι έρχεται στην πρώτη εμφανίζεται κανονικά, όταν με παίρνουν τηλ στη 2η sim δεν το εμφανιζει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδα!Όταν συνδέετε το κινητό στο ταμπλετ για κλήσεις και μυνηματα,περνιουνται και τα logs των κλήσεων και των μηνυμάτων των προηγούμενων ημερών-ωρων;εμενα και τέτοιο δεν γινεται.Επίσης,έχω 2 κάρτες sim στο κινητο(S10+) και ενώ ότι έρχεται στην πρώτη εμφανίζεται κανονικά, όταν με παίρνουν τηλ στη 2η sim δεν το εμφανιζει..

 

1)Τα logs που περνούν είναι αυτα που έχουν γίνει ενόσω ειναι συνδεδεμένα μεταξύ τους (ταμπλετ - κινητό) και κάνεις κλήσεις ή στέλνεις μηνύματα.

 

2)Σου δείχνει αν δεν κάνω λάθος αυτής της sim που έχεις προεπιλογή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και από εμένα, κάτοχος του S7 (1η φορά tablet). Μύτες για το πενάκι από που μπορούμε να βρούμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και από εμένα, κάτοχος του S7 (1η φορά tablet). Μύτες για το πενάκι από που μπορούμε να βρούμε?
Πάρε τηλέφωνο στην Smartec στο 2105820000

Νομίζω έχουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην Smartec στο 2105820000

Νομίζω έχουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

thanks φιλε, πήρα αλλά από οτι φαίνεται και αυτοι θα περιμένουν από μαμά samsung. Πάντως από ότι κατάλαβα, υπάρχουν 2 ειδών "μύτες", οι άσπρες -γκρι και οι μαύρες. Οι μαύρες είναι πιο μαλακές (για ζωγραφική) ενώ οι άσπρες για γράψιμο - σημειώσεις.

 

 

Ερώτηση 1η) : Τιιιιι πληκτρολόγιο (bluetooth) έχετε για το tablet σας (εκτός από τη μαμά του εεεε)

 

Ερώτηση 2η) : Τι screen protector του έχετε βάλει?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι μύτες ήρθαν και είναι όπως σας είπα. Οι μαυρες μαλακές ενώ οι γκρι πιο σκληρές (για γράψιμο)
Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε, πήρα αλλά από οτι φαίνεται και αυτοι θα περιμένουν από μαμά samsung. Πάντως από ότι κατάλαβα, υπάρχουν 2 ειδών "μύτες", οι άσπρες -γκρι και οι μαύρες. Οι μαύρες είναι πιο μαλακές (για ζωγραφική) ενώ οι άσπρες για γράψιμο - σημειώσεις.

 

 

Ερώτηση 1η) : Τιιιιι πληκτρολόγιο (bluetooth) έχετε για το tablet σας (εκτός από τη μαμά του εεεε)

 

Ερώτηση 2η) : Τι screen protector του έχετε βάλει?

Πληκτρολόγιο δεν έχω προς το παρόν οσο για προστασία οθόνης εχω βάλει την παρακάτω

https://www.mythiki.gr/products/hofi-glass-pro-9h-tempered-glass-screen-pr%CE%BFtector-samsung-galaxy-tab-s7-plus-12-4-detail.html

Μια ερώτηση πόσο κοστίζουν οι μύτες για το πενάκι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Χαρούμενος κάτοχος του tab s7 από τον Οκτώβριο. Τελευταία και μετά την αναβάθμιση στο 3.1 έχω το εξής πρόβλημα. Εκεί που φορτίζει κανονικά ξαφνικά σταματάει η φόρτιση χωρίς να βγει κάποιο μήνυμα προβλήματος. Δεν το έκανε παλιά αυτό. Αν βγάλω το καλώδιο και το τοποθετήσω ξανά, η φόρτιση συνεχίζει. Σημειωτέον ότι δεν συμβαίνει σε κάθε φόρτιση. Τι λέτε να παίζει; Παίζει ρόλο που δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση του 3.1; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Χαρούμενος κάτοχος του tab s7 από τον Οκτώβριο. Τελευταία και μετά την αναβάθμιση στο 3.1 έχω το εξής πρόβλημα. Εκεί που φορτίζει κανονικά ξαφνικά σταματάει η φόρτιση χωρίς να βγει κάποιο μήνυμα προβλήματος. Δεν το έκανε παλιά αυτό. Αν βγάλω το καλώδιο και το τοποθετήσω ξανά, η φόρτιση συνεχίζει. Σημειωτέον ότι δεν συμβαίνει σε κάθε φόρτιση. Τι λέτε να παίζει; Παίζει ρόλο που δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση του 3.1; Ευχαριστώ!
Φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο δεν έχω προς το παρόν οσο για προστασία οθόνης εχω βάλει την παρακάτω

https://www.mythiki.gr/products/hofi-glass-pro-9h-tempered-glass-screen-pr%CE%BFtector-samsung-galaxy-tab-s7-plus-12-4-detail.html

Μια ερώτηση πόσο κοστίζουν οι μύτες για το πενάκι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ

Καλησπέρα σας

Το σετ με τις μύτες και το αντίστοιχο εργαλείο έχει διαφορετικό κωδικό αναλόγως του χρώματος της συσκευής. Ενημερώστε μας ώστε να παραγγείλουμε το σωστό σετ. Εκτιμώμενος χρόνος παραλαβής από εμάς 2-4 εργάσιμες, και τουλάχιστον 1-2 εργάσιμες επιπλέον για παράδοση στο χώρος σας με τη συνεργαζόμενη ACS courier και κόστος 3€.

Οι τιμές για τα ανταλλακτικά είναι τελικές μαζί με ΦΠΑ ανά τεμάχιο και έχουν ως εξής:

 

Κωδικός-Όνομα Τιμή/τεμ.

A/S-S PEN ACCESSORY (BK) [GH81-19573A] / (WT) [GH81-19574A] 2,68 €

 

Μέσα είχε 2 μύτες (μια μαύρη και μία γκρι)

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ναι με τα δικά του. Όταν φορτίζω με powerbank, δεν παρατηρώ αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Crusial ερώτηση!!!

 

Έχετε προσπαθήσει να συνδέσετε στη θύρα type C κάτι? Πχ ακουστικά? Δουλεύουν???? Σε εμένα η type C Δεεεενννν λειτουργεί με οποιοδήποτε καλώδιο, θέλει της μαμάς samsung. Λέει ότι δεν είναι αναγνωρίσιμη συσκευή. Προσπάθησα να συνδέσω το BASEUS L45 adapter type C to type C /audio jack 3.5mm. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό με την θύρα?

Link to comment
Share on other sites

Crusial ερώτηση!!!

 

 

 

Έχετε προσπαθήσει να συνδέσετε στη θύρα type C κάτι? Πχ ακουστικά? Δουλεύουν???? Σε εμένα η type C Δεεεενννν λειτουργεί με οποιοδήποτε καλώδιο, θέλει της μαμάς samsung. Λέει ότι δεν είναι αναγνωρίσιμη συσκευή. Προσπάθησα να συνδέσω το BASEUS L45 adapter type C to type C /audio jack 3.5mm. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό με την θύρα?

Ισχύει αυτό... Μονο samsung λειτουργούν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό... Μονο samsung λειτουργούν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έλεγε κάπου αυτό? Να μην αγοράζω τζάμπα συσκευές και τελικά δεν λειτουργούν (ειδικότερα τώρα με το Internet πώώώςςς να τις δοκιμάσουμε?) Λύση υπάρχει? Μίλησε κανείς με Samsung service? Έστειλα ερώτημα σε Baseus. Για να δούμε τι θα πούνε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι με τα δικά του. Όταν φορτίζω με powerbank, δεν παρατηρώ αυτό το πρόβλημα.

 

Παίξε και με άλλα καλώδια, αλλά ψηφίζω πρόβλημα στον φορτιστή. Και ο φορτιστής του Note 2 (πολύ παλιός) μου έκανε κάτι τέτοια νερά και τον είχα αλλάξει. Δίνει τόσο λίγο ρεύμα, που δεν μπορεί να φορτίσει καμία σοβαρή συσκευή. Τον έχω δοκιμάσει, όμως, και φορτίζει ένα παλιό Lumia 550 μια χαρά. Άρα, ρεύμα δίνει, απλά όχι όσο χρειάζεται για τις μεγάλες συσκευές. Και η αλλαγή καλωδίου, εννοείται, δεν αλλάζει κάτι στην κατάσταση.

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crusial ερώτηση!!!

 

Έχετε προσπαθήσει να συνδέσετε στη θύρα type C κάτι? Πχ ακουστικά? Δουλεύουν???? Σε εμένα η type C Δεεεενννν λειτουργεί με οποιοδήποτε καλώδιο, θέλει της μαμάς samsung. Λέει ότι δεν είναι αναγνωρίσιμη συσκευή. Προσπάθησα να συνδέσω το BASEUS L45 adapter type C to type C /audio jack 3.5mm. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό με την θύρα?

 

Το δοκίμασα κι εγώ πριν λίγο στο S7+. Με adaptor της Huawei δεν παίζει τίποτα από τα 3.5'' ακουστικά. Η συσκευή USB δεν υποστηρίζεται, λέει. Ακουστικά USB Samsung παίζουν, όμως. Δεν έχω να δοκιμάσω άλλης εταιρείας ακουστικά USB για να δω συμπεριφορά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίξε και με άλλα καλώδια, αλλά ψηφίζω πρόβλημα στον φορτιστή. Και ο φορτιστής του Note 2 (πολύ παλιός) μου έκανε κάτι τέτοια νερά και τον είχα αλλάξει. Δίνει τόσο λίγο ρεύμα, που δεν μπορεί να φορτίσει καμία σοβαρή συσκευή. Τον έχω δοκιμάσει, όμως, και φορτίζει ένα παλιό Lumia 550 μια χαρά. Άρα, ρεύμα δίνει, απλά όχι όσο χρειάζεται για τις μεγάλες συσκευές. Και η αλλαγή καλωδίου, εννοείται, δεν αλλάζει κάτι στην κατάσταση.

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το δοκίμασα κι εγώ πριν λίγο στο S7+. Με adaptor της Huawei δεν παίζει τίποτα από τα 3.5'' ακουστικά. Η συσκευή USB δεν υποστηρίζεται, λέει. Ακουστικά USB Samsung παίζουν, όμως. Δεν έχω να δοκιμάσω άλλης εταιρείας ακουστικά USB για να δω συμπεριφορά.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Αυτό συμβαίνει με τους αντάπτορες απ οσο γνωρίζω, θέλει μόνο τον samsung. Σε αλλης εταιρείας ακουστικά πχ με usb-c σύνδεση δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει με τους αντάπτορες απ οσο γνωρίζω, θέλει μόνο τον samsung. Σε αλλης εταιρείας ακουστικά πχ με usb-c σύνδεση δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακουστικά type c της huawei δουλεύουν κατ' ευθείαν στη θύρα του s20fe (πιστεύω και του s7)

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε, πήρα αλλά από οτι φαίνεται και αυτοι θα περιμένουν από μαμά samsung. Πάντως από ότι κατάλαβα, υπάρχουν 2 ειδών "μύτες", οι άσπρες -γκρι και οι μαύρες. Οι μαύρες είναι πιο μαλακές (για ζωγραφική) ενώ οι άσπρες για γράψιμο - σημειώσεις.

 

 

Ερώτηση 1η) : Τιιιιι πληκτρολόγιο (bluetooth) έχετε για το tablet σας (εκτός από τη μαμά του εεεε)

 

Ερώτηση 2η) : Τι screen protector του έχετε βάλει?

 

Εδω και 1 βδομαδα μου ηρθε αυτο το σετ πληκτρολογιο-ποντικι απο aliexpress και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος για απλη χρηση(Πολυ καλη αποκριση)

https://de.aliexpress.com/item/4000143295671.html

Για προστασια οθονης πηρα απο amazon αυτη η οποια ουσιαστικα μου ηρθε δωρεαν εφοσον ο πωλητης εαν εκανες review με φωτογραφιες σου εδινε Amazon gift card ισης αξιας με τα τζαμακια.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08CXZ9VKC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o09_s00?ie=UTF8&psc=1

Και τελος, οσον αφορα θηκες πηρα 2(μια με καλυμα και μια διαφανη προστασιας μονο για πισω) για να με καλυπτεικαι εντος και εκτος σπιτιου.

https://www.amazon.de/gp/product/B08CXJBV5B/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B08DJ1QJZS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

Επισης, must have ειναι το μεταλικο stand τυπου imac που απογειωνει το setup!

https://www.amazon.de/gp/product/B072MZNP1L/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s00?ie=UTF8&psc=1

 

RyZYJSG

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν μπορειτε ...για δείτε εάν στο play store υπάρχει η εφαρμογή dji fly

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν μπορειτε ...για δείτε εάν στο play store υπάρχει η εφαρμογή dji fly

 

sony

Ναι υπάρχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ

 

sony

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...