Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα restart οπως ειπαν οι προηγουμενοι δε φταίει η συσκευη,κατι εχεις κανει λαθος,ισως στο Package disabler ?

 

Τωρα ,μια βοηθεια...οι ειδοποιήσεις απο τα email μου ερχονται σε κυκλακι,αυτο ξερει κανεις πως το βγαζω?

 

δειτε φωτο εδω: https://ibb.co/DYtVvPC

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τα restart οπως ειπαν οι προηγουμενοι δε φταίει η συσκευη,κατι εχεις κανει λαθος,ισως στο Package disabler ?

 

Τωρα ,μια βοηθεια...οι ειδοποιήσεις απο τα email μου ερχονται σε κυκλακι,αυτο ξερει κανεις πως το βγαζω?

 

δειτε φωτο εδω: https://ibb.co/DYtVvPC

 

Ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - Έξυπνη προβολή αναδυόμενων στοιχείων.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα τρώει μπαταρία

 

Όχι βέβαια. Δεν έχει κατανάλωση. Δεν είναι τυχαία νούμερο 1.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Συνθέτες λειτουργίες - Έξυπνη προβολή αναδυόμενων στοιχείων.

 

from my S10 lite

 

Εισαι ωραιος,φχαριστω !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουμε πει, δεν ξέρει να στήνει ρε συ, αστον βρήκε το έτερο του ήμισυ στη σονυ

 

Σε 3 διαφορετικα note και σου κανει restart??? Δεν υπαρχει καμια μα καμια πιθανοτητα να φταινε οι συσκευες, κατι αλλο ειναι που σχετιζεται με το setup σου, καποια εφαρμογη, ακομη και η microsd (αν βαζεις) μπορει να φταιει.

 

Όπως είπαν και οι φίλοι πιο πάνω, αποκλείεται να φταίει η συσκευή. Δεν είδα πρόβλημα από άλλους.

Αν θυμάμαι χρησιμοποιείς κι εσύ package disabler Pro. Μήπως έκλεισες κάτι που δεν έπρεπε???

Υ. Γ. Γιατί s20 plus και όχι ultra???

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν βάλεις nova launcher έχει για σβήσιμο οθόνης εδώ και χρόνια. Πολύ βολικό.

Πηρα S20 Plus και με τρελανε στο reboot χτες παλι LOL.

Eστειλα log και περιγραφη στη samsung μεσω samsung members!

Ουτε sd card χρησιμοποιω, εβγαλα και τον Package disabler pro... κατι αλλο ειναι, αλλα μου το κανει μονο σε sammy devices.

Στο xperia 5 ii, κανενα προβλημα, ουτε στο xiaomi mi 10 pro.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα S20 Plus και με τρελανε στο reboot χτες παλι LOL.

Eστειλα log και περιγραφη στη samsung μεσω samsung members!

Ουτε sd card χρησιμοποιω, εβγαλα και τον Package disabler pro... κατι αλλο ειναι, αλλα μου το κανει μονο σε sammy devices.

Στο xperia 5 ii, κανενα προβλημα, ουτε στο xiaomi mi 10 pro.

 

Σου είπα βγάλε εφαρμογές που έχεις πιο άγνωστες και βάλε μια μια. Δες και στα σχόλια αυτών στο store μήπως λένε κάτι. Δεν χρειάζεται να ψάξεις αλλού, εφόσον δε φταίει ρύθμιση ή app system που έχεις κλείσει ( αφού λες τα επανέφερες όλα) τότε φταίει εφαρμογή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα βγάλε εφαρμογές που έχεις πιο άγνωστες και βάλε μια μια. Δες και στα σχόλια αυτών στο store μήπως λένε κάτι. Δεν χρειάζεται να ψάξεις αλλού, εφόσον δε φταίει ρύθμιση ή app system που έχεις κλείσει ( αφού λες τα επανέφερες όλα) τότε φταίει εφαρμογή

Kαι γιατι δε φταιει αυτη η εφαρμογη σε sony και xiaomi;;;

Εγω υποθετω οτι καπου στο Knox, ή σε καποιο samsung "system" app γινεται η δουλεια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα S20 Plus και με τρελανε στο reboot χτες παλι LOL.

Eστειλα log και περιγραφη στη samsung μεσω samsung members!

Ουτε sd card χρησιμοποιω, εβγαλα και τον Package disabler pro... κατι αλλο ειναι, αλλα μου το κανει μονο σε sammy devices.

Στο xperia 5 ii, κανενα προβλημα, ουτε στο xiaomi mi 10 pro.

Καλήμερα φιλε μου

καθαρά καποια εφαρμογή σου την κανει 1000000% , κοιτα μήπως έχει μείνει καποια εφαρμογή που ειναι για την προηγούμενη συσκευή σου και αυτη σε κρεμάει ...στο κατω κατω format και στήσιμο απο την αρχη οχι επαναφορά!!!

Φιλικα Σωτηρης που εχουν περασει ολες οι σειρες NOTE απο τα χερια μου εκτος του 1

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φιλε μου

καθαρά καποια εφαρμογή σου την κανει 1000000% , κοιτα μήπως έχει μείνει καποια εφαρμογή που ειναι για την προηγούμενη συσκευή σου και αυτη σε κρεμάει ...στο κατω κατω format και στήσιμο απο την αρχη οχι επαναφορά!!!

Φιλικα Σωτηρης που εχουν περασει ολες οι σειρες NOTE απο τα χερια μου εκτος του 1

Καλημερα συνονοματε! Εχω κανει απειρα reset to factory settings και δεν κανω ποτέ επαναφορα απο backup!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνονοματε! Εχω κανει απειρα reset to factory settings και δεν κανω ποτέ επαναφορα απο backup!

 

Αυτό που σου λέει είναι επαναφορά και μη βάζεις ΚΑΜΊΑ εφαρμογή. Άφησέ το έτσι. Μετά πέρασε 2-3 εφαρμογές και δούλεψέ το για 1-2 μέρες. Μετά άλλες 2-3 εφαρμογές και δούλεψέ το για άλλες 1-2 μέρες. Μέχρι να αρχίσει τα reboot.

Ίσως κάποια εφαρμογή "χτυπάει" στο knox.

Μήπως συνδέεις κάποια συσκευή (ρολόι, hands free) που Για άγνωστο λόγο δημιουργεί κάποια ασυμβατότητα?

Τέλος, στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή να ορίσεις κάποια στιγμή να κάνει προγραμματισμένη επανεκκίνηση. Μήπως για άγνωστο λόγο είναι ενεργοποιημενη? Σου κάνει επανεκκίνηση την ίδια ώρα (πχ 5 το απόγευμα)?

Τι στον κόρακα φταίει? Δεν γίνεται να μην έχει κανένας πρόβλημα και να έχεις μόνο εσύ. Κάτι παίζει με τις εφαρμογές ή τις ρυθμίσεις σου.

Έχεις ενεργοποιήσει την προστασία συσκευής?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει είναι επαναφορά και μη βάζεις ΚΑΜΊΑ εφαρμογή. Άφησέ το έτσι. Μετά πέρασε 2-3 εφαρμογές και δούλεψέ το για 1-2 μέρες. Μετά άλλες 2-3 εφαρμογές και δούλεψέ το για άλλες 1-2 μέρες. Μέχρι να αρχίσει τα reboot.

Ίσως κάποια εφαρμογή "χτυπάει" στο knox.

Μήπως συνδέεις κάποια συσκευή (ρολόι, hands free) που Για άγνωστο λόγο δημιουργεί κάποια ασυμβατότητα?

Τέλος, στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή να ορίσεις κάποια στιγμή να κάνει προγραμματισμένη επανεκκίνηση. Μήπως για άγνωστο λόγο είναι ενεργοποιημενη? Σου κάνει επανεκκίνηση την ίδια ώρα (πχ 5 το απόγευμα)?

Τι στον κόρακα φταίει? Δεν γίνεται να μην έχει κανένας πρόβλημα και να έχεις μόνο εσύ. Κάτι παίζει με τις εφαρμογές ή τις ρυθμίσεις σου.

Έχεις ενεργοποιήσει την προστασία συσκευής?

Καταλαβαινεις οτι οταν χρησιμοποιεις τη συσκευη στη δουλεια, δεν γινεται να το κανω αυτο...

Ρολοι εχω, ειχα και παλια, εδωσα στον alextrela τη συσκευη που ειχε και αυτος ρολοι και δεν του εκανε κιχ.

Προγραμματισμενη επανεκκινηση δεν εχω ενεργοποιημενη...

Κατι αλλο ειναι. Εγω θεωρω οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογης.

Μιλησα με samsung hellas και βαλαμε το κινητο σε safe mode, εβγαλα τη sim, την εβαλα στο sony και εχω αφησει το s20 plus συνδεδεμενο σε wifi χωρις sim και σε safe mode...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις οτι οταν χρησιμοποιεις τη συσκευη στη δουλεια, δεν γινεται να το κανω αυτο...

Ρολοι εχω, ειχα και παλια, εδωσα στον alextrela τη συσκευη που ειχε και αυτος ρολοι και δεν του εκανε κιχ.

Προγραμματισμενη επανεκκινηση δεν εχω ενεργοποιημενη...

Κατι αλλο ειναι. Εγω θεωρω οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογης.

Μιλησα με samsung hellas και βαλαμε το κινητο σε safe mode, εβγαλα τη sim, την εβαλα στο sony και εχω αφησει το s20 plus συνδεδεμενο σε wifi χωρις sim και σε safe mode...

 

Έχετε ίδιο ρολόι με τον Alex? Δούλεψε λίγο την συσκευή χωρίς το ρολόι.

Τα υπόλοιπα που σου είπαν τα θεωρώ περιττά. Δεν μπορεί να φταίνε 4 συσκευές.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ίδιο ρολόι με τον Alex? Δούλεψε λίγο την συσκευή χωρίς το ρολόι.

Τα υπόλοιπα που σου είπαν τα θεωρώ περιττά. Δεν μπορεί να φταίνε 4 συσκευές.....

 

Τα εχω κανει ολα αγορινα. Πραγματικα αυτο που συμβαινει απο τον Αυγουστο και μετα δεν εχει προηγουμενο.

Πρωτη φορα που ερχομαι σε τετοιο αδιεξοδο!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα αγορινα. Πραγματικα αυτο που συμβαινει απο τον Αυγουστο και μετα δεν εχει προηγουμενο.

Πρωτη φορα που ερχομαι σε τετοιο αδιεξοδο!

 

Μόνο οι Μολντερ και Σκάλι των X-Files μπορούν να σε σώσουν..... :lol:

Δούλεψέ το χωρίς εφαρμογές (βάλε την sim σε άλλη συσκευή) να δεις πως θα πάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μου δουλεύει το package disabler Pro.

Έχει τύχει σε κανέναν;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις οτι οταν χρησιμοποιεις τη συσκευη στη δουλεια, δεν γινεται να το κανω αυτο...

Ρολοι εχω, ειχα και παλια, εδωσα στον alextrela τη συσκευη που ειχε και αυτος ρολοι και δεν του εκανε κιχ.

Προγραμματισμενη επανεκκινηση δεν εχω ενεργοποιημενη...

Κατι αλλο ειναι. Εγω θεωρω οτι δεν ειναι θεμα εφαρμογης.

Μιλησα με samsung hellas και βαλαμε το κινητο σε safe mode, εβγαλα τη sim, την εβαλα στο sony και εχω αφησει το s20 plus συνδεδεμενο σε wifi χωρις sim και σε safe mode...

Βαλε μια φορα τις μισες εφαρμογες και κοιτα αν φτιάξει. Αν έφτιαξε το πρόβλημα είναι στις άλλες μισές εφαρμογες, αν οχι, σε αυτές... Με μερικά τέτοια βήματα θα βρεις ποια φταίει, δε γίνεται αλλιώς.

Αν υποπτεύεσαι κάποιες δοκιμάσε να βάλεις ή να μη βάλεις μονο αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι και βιαστικά!!! 9b0af702a1ddca3cb052f9ea38912920.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερα να την βάλεις στο σχετικό νήμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=180

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνονοματε! Εχω κανει απειρα reset to factory settings και δεν κανω ποτέ επαναφορα απο backup!

 

καλήμερα και παλι .. απο σήμα gsm πως είσαι ? την κάρτα sim πόσο καιρό την εχεις? μήπως υπάρχει ασυμβατότητα λόγω παλαιότητας και απλα οι αλλες συσκευς δεν στο κανουν .. αν δεν εχεις αλλαξει κανε μια και αλλαξε την στα τοσα που εχεις κανει κανε κι αυτο!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και παλι .. απο σήμα gsm πως είσαι ? την κάρτα sim πόσο καιρό την εχεις? μήπως υπάρχει ασυμβατότητα λόγω παλαιότητας και απλα οι αλλες συσκευς δεν στο κανουν .. αν δεν εχεις αλλαξει κανε μια και αλλαξε την στα τοσα που εχεις κανει κανε κι αυτο!!

Καλημερα φιλε μου...

Χτες σε safe mode, εκανε παλι 2 "reboots".

Τελικα μαλλον δεν προκειται για κανονικο random reboot αφου:

1) δε μου ζηταει sim pin μετα την επανεκκινηση (οπως θα ζητουσε κανονικα αν γινοταν reboot)

2) στα settings το uptime δε μηδενιζει (οπως μηδενιζει οταν κανεις restart τη συσκευη)

Πιο πολυ για system ui reboot μου κανει, χωρις ωστοσο να βγαζει καποιο error ή παραθυρο που να λεει "system ui has stopped".

Aλλαξα τον τυπο κλειδωματος απο device pass + 4 finferprints σε device pass + μοτιβο, να δω μπας και αλλαξει.

Καπου διαβασα οτι οταν ειναι encrypted η συσκευη και εχεις δακτυλικο τοτε πολλες φορες ζηταει device pass...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

να σου εχουν βγει τοσες συσκευές με το ιδιο πρόβλημα τι στιγμη που δεν εχει αναφέρει και καποιος αλλο το ιδιο παρα ειναι κουφό.. πες μου σε παρακαλώ ποσο καιρο εχεις την ιδια sim την εχεις αλλαξει τα τελευταία 2-3 χρονια ? ακομη μπορει να εχει αρπάξει η καρτα μνήμης 'η sim παιζει ... δεν το παίζω έξυπνος να βοηθησω κι εγω προσπαθώ

ειχα παθει παρόμοιο προβλημα με το s5 μετα απο υποθαλάσσιο βιντεο δεν ειχα κλείσει καλα την πλατη και πηρε νερο πιθανον η καρτα μνημης και μου κολλούσε την συσκευη!!

Edited by azaaza
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

να σου εχουν βγει τοσες συσκευές με το ιδιο πρόβλημα τι στιγμη που δεν εχει αναφέρει και καποιος αλλο το ιδιο παρα ειναι κουφό.. πες μου σε παρακαλώ ποσο καιρο εχεις την ιδια sim την εχεις αλλαξει τα τελευταία 2-3 χρονια ? ακομη μπορει να εχει αρπάξει η καρτα μνήμης 'η sim παιζει ... δεν το παίζω έξυπνος να βοηθησω κι εγω προσπαθώ

ειχα παθει παρόμοιο προβλημα με το s5 μετα απο υποθαλάσσιο βιντεο δεν ειχα κλείσει καλα την πλατη και πηρε νερο πιθανον η καρτα μνημης και μου κολλούσε την συσκευη!!

Μου το εκανε και με την παλια sim και με αυτη που πηρα τον Σεπτεμβριο.

SD Card δε χρησιμοποιω.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και με την παλια sim και με αυτη που πηρα τον Σεπτεμβριο.

 

SD Card δε χρησιμοποιω.

Εγώ ξέρω γιατί στα κάνει όλα αυτά....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

....είσαι κρυφό Apple fan Σωτήρη!:p

Ήρθε η ώρα για 12 PRO Max.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω γιατί στα κάνει όλα αυτά....

....είσαι κρυφό Apple fan Σωτήρη!:p

Ήρθε η ώρα για 12 PRO Max.

 

Ειπαμε, δακτυλος Tim Cook με malware! :lol:

Σε κανα μηνα με βλεπω για 12 Pro Max! :X

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...