Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασε screens να δούμε. Εάν τα 45' sot ήταν gaming δεν μου κάνει εντύπωση να έχει χάσει 50%.

 

Εγώ πολύ χοντρικά έχω συνήθως 20 ώρες χρήσης και 6κ30 ώρες sot με την χρήση που κάνω καθημερινά. Κυρίως YT, YT music, browsing, bluetooth.

 

WIFI + DATA mixed. Πολλές φορές θα είμαι σπίτι και θα λειτουργώ όλη μέρα data αλλά δεν βλέπω διάφορα στη μπαταρία μου.

 

Περίπου 20 λεπτά ήταν βιντεοκλήση στο messenger και τα υπόλοιπα 20 μηνύματα απλά. Κάτι πρέπει να είχε κολλήσει στο παρασκήνιο γιατί σήμερα βλέπω πολύ μικρότερο drain.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο με το wifi calling για την συσκευη; σε προηγούμενα posts αναφερόταν ότι δεν δουλεύει.Τωρα είμαι σε αναμονή και περιμένω την συσκευή και ήθελα να ξέρω αν χρειαστεί να κάνω κάποιες ενέργειες.Εστω και σε root access.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο το googlαρα κ βρήκα μια σχετική συζήτηση σε αυτό το thread του xda. Μπορείς να τσεκαρεις εάν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον.

 

https://forum.xda-developers.com/t/network-signal-guru.4005511/page-5

Link to comment
Share on other sites

Group στο telegram για όποιον θέλει να τα λέμε και από εκεί!

https://t.me/GooglePixelHellas

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..υπαρχει κανεις να μου στειλει λινκ απο που μπορω να το αγορασω φτηνα απο το εξωτερικο;και να εχω εγγυηση φυσικα απο το καταστημα;ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το bluetooth σπάει λίγο νεύρα μεχρι να συνδεθει ε; Εννοώ το ανοιγεις απο το κινητό και πρέπει να το ανοιγοκλεισεις 2 φορες τουλάχιστον από το ακουστικό για να συνδεθει.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακριβές bluetooth συσκευές συνδέονται ακαριαία. Οι ασύρματες ψείρες xiaomi καμία φορά αποσυντονιζονται. Οπότε δεν φταίει το κινητό. Αλλά το άλλο προϊόν μάλλον..
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth σπάει λίγο νεύρα μεχρι να συνδεθει ε; Εννοώ το ανοιγεις απο το κινητό και πρέπει να το ανοιγοκλεισεις 2 φορες τουλάχιστον από το ακουστικό για να συνδεθει.

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει τρόπος να βελτιώσουμε το screen mirroring built-in feature; Πέρα από chromecast δεν κάνει κάπου αλλού screen mirroring.

 

Δυστυχώς όχι. Μεγάλη απογοήτευση αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση του μηνος από την αρχική μου οθόνη εξαφανιστηκαν οι συντόμευσεις από Excel και από onenote

Πατάω στα αρχεία μου προσθηκη στην αρχική οθόνη και δεν μπαίνουν!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν μπορώ να μπω σε recovery mode? Πατάω power+up οταν μου βγάζει το No Command αλλά δεν μπαίνει. Έχει κανείς καμια ιδέα;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν μπορώ να μπω σε recovery mode? Πατάω power+up οταν μου βγάζει το No Command αλλά δεν μπαίνει. Έχει κανείς καμια ιδέα;

Bro είναι power+down.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής κουλό από χθες. Το πιξελακι το έχω για 2ο, πάντα σε λειτουργία πτήσης και φυσικά χωρίς SIM. Από χθες λοιπόν, μου έχουν έρθει 2 SMS σε αυτό κι όχι στο πρώτο μου κινητό όπου και έχω τη SIM. Μήπως έρχονται μέσω Google? Μήπως πιάνει με κάποιο τρόπο e-sim? Τι μου κρύβουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bro είναι power+down.

 

Ευχαριστώ προ!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής κουλό από χθες. Το πιξελακι το έχω για 2ο, πάντα σε λειτουργία πτήσης και φυσικά χωρίς SIM. Από χθες λοιπόν, μου έχουν έρθει 2 SMS σε αυτό κι όχι στο πρώτο μου κινητό όπου και έχω τη SIM. Μήπως έρχονται μέσω Google? Μήπως πιάνει με κάποιο τρόπο e-sim? Τι μου κρύβουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ευχαριστώ προ!

Αν σίγουρα δεν έχει γίνει κάτι με ,eSIM μήπως έχεις ενεργοποιήσει Google Fi; Αν και δεν νομίζω ότι είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα. Μήπως κάποιο bug κάποιου component αυτού;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής κουλό από χθες. Το πιξελακι το έχω για 2ο, πάντα σε λειτουργία πτήσης και φυσικά χωρίς SIM. Από χθες λοιπόν, μου έχουν έρθει 2 SMS σε αυτό κι όχι στο πρώτο μου κινητό όπου και έχω τη SIM. Μήπως έρχονται μέσω Google? Μήπως πιάνει με κάποιο τρόπο e-sim? Τι μου κρύβουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ προ!

 

Μάλλον ήρθαν σαν chat στην εφαρμογή messages (RCS) και όχι σαν sms, λογικά ο αποστολέας δεν χρεώθηκε τα sms. Για να γίνει αυτό όμως πρέπει να έχει δίκτυο η συσκευή, data ή WiFi

Link to comment
Share on other sites

Με τον αποθηκευτικό χώρο στο Drive τι γίνετε που έχει σχεδόν γεμίσει; (15gb)

Νόμιζα στα Pixel είναι απεριόριστος ο χώρος

Και εάν δεν κάνω λάθος από 1 Ιουνίου δεν θα μπορούμε να ανεβάζουμε αρχεία πάνω από το όριο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Με τον αποθηκευτικό χώρο στο Drive τι γίνετε που έχει σχεδόν γεμίσει; (15gb)

Νόμιζα στα Pixel είναι απεριόριστος ο χώρος

Και εάν δεν κάνω λάθος από 1 Ιουνίου δεν θα μπορούμε να ανεβάζουμε αρχεία πάνω από το όριο

Μήπως σου έχει απεριόριστα μόνο αν επιλέξεις στο Google photos την υψηλή ποιότητα και όχι το drive. Το drive νομίζω ότι ποτέ δεν ήταν απεριόριστο. Απεριόριστο ήταν μόνο σε κάτι edu emails.

Link to comment
Share on other sites

Με τον αποθηκευτικό χώρο στο Drive τι γίνετε που έχει σχεδόν γεμίσει; (15gb)

Νόμιζα στα Pixel είναι απεριόριστος ο χώρος

Και εάν δεν κάνω λάθος από 1 Ιουνίου δεν θα μπορούμε να ανεβάζουμε αρχεία πάνω από το όριο

 

Δεν ήταν ποτέ απεριόριστος στο Drive. Στο Google Photos ήταν (με τους περιορισμούς που θα ισχύσουν πλέον).

Μπορείς να δεις εδώ συνολικά τον χώρο σου στις υπηρεσίες Google (αθροίζονται μαζί Gmail-Drive-Photos) και να δεις τι σου τρώει τον χώρο:

https://one.google.com/storage

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...