Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oxi file mou einai xekleidoto to kinito exei tora tin rom imate

 

den enoei gia to kinito an einai klidomeno i oxi..

 

i ROM tis ace exei to klidoma..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Επειδή είμαι λίγο άσχετος από αυτά:p , θέλω να αγοράσω ένα Qtek 8310 για αρχή ( το πότε όμως δεν το ξέρω...). Έχω μια βασική(για εμένα) ερώτηση.Το Qtek 8310 μπορεί, μέσω σύνδεσης Wi-Fi, να μπεί κανονικά στο ίντερνετ ( π.χ. στην σελίδα του myphone) και με την ταχύτητα που έχω ( adsl 384) ????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Επειδή είμαι λίγο άσχετος από αυτά:p , θέλω να αγοράσω ένα Qtek 8310 για αρχή ( το πότε όμως δεν το ξέρω...). Έχω μια βασική(για εμένα) ερώτηση.Το Qtek 8310 μπορεί, μέσω σύνδεσης Wi-Fi, να μπεί κανονικά στο ίντερνετ ( π.χ. στην σελίδα του myphone) και με την ταχύτητα που έχω ( adsl 384) ????

 

 

Συνδέεται κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

φιλε killerman πρέπει να πας έναρξη-ρυθμίσεις-Αρχιή οθόνη(όπως τη λέει)-χρονικό όριο ποτέ

 

Ναι περι αυτού ακριβώς επρόκειτο τελικά, μπορεί να μην γλίτωσα την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και να έχασα κι ένα κάρο επαφές αλλά next time θα κάνω λίγη περισσότερη υπομονή:O

Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω παρακαλώ εάν στο 8310 που μόλις αγόρασα (με επιδότηση) μπορώ να βάλω και να επεξεργαστω exel όπως στο 9100, S100 και 9090 που είχα μέχρι τώρα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ανάγνωση δυστυχώς

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

χμμμ νομίζω ότι το clearview suite είναι που προσφέρει μόνο ανάγνωση και ότι υπάρχει ένα άλλο πρόγραμμα που επιτρέπει και επεξεργασία.

 

επειδή όμως δεν με ενδιέφερε δεν το εγκατέστησα και δεν θυμάμαι πιο είναι... :(

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω παρακαλώ εάν στο 8310 που μόλις αγόρασα (με επιδότηση) μπορώ να βάλω και να επεξεργαστω exel όπως στο 9100, S100 και 9090 που είχα μέχρι τώρα?

Ευχαριστω

εχει ξανααναφερθει και σ' αυτο το θεμα αλλα και στο αλλο με τις εφαρμογες το Ptab. δοκιμασε το, ειναι αρκετα καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA MIA EROTISOULA!

to kinitaki mas exei WiFi alla to xreisimopoiei mono kai mono gia internet???

an thelo na sindeso to pocket pc h to laptop h kapoia siskeui pou exo WiFi oste na stilo k na labo dedomena sto kinito ti ginete?

yparxoun programata pou na to upostirizoun?

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε δύο ερωτήσεις:

1) Τι εγγυηση δινει η qtek για καμενα pixel στο 8310 (zero?)

2) Για να ανοίξεις .doc και .xls αρχεία πρέπει να εγκαταστήσεις κάτι extra, ή όλα είναι έτοιμα στα windows mobile 5 ?

 

Thanks

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA MIA EROTISOULA!

to kinitaki mas exei WiFi alla to xreisimopoiei mono kai mono gia internet???

an thelo na sindeso to pocket pc h to laptop h kapoia siskeui pou exo WiFi oste na stilo k na labo dedomena sto kinito ti ginete?

yparxoun programata pou na to upostirizoun?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορείς να δείς μέσω wifi αρχεία στο pc.:(

Στον resco explorer ακόμη και στην τελευταία του έκδοση δεν καταφεραν να το ενσωματώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε δύο ερωτήσεις:

1) Τι εγγυηση δινει η qtek για καμενα pixel στο 8310 (zero?)

2) Για να ανοίξεις .doc και .xls αρχεία πρέπει να εγκαταστήσεις κάτι extra, ή όλα είναι έτοιμα στα windows mobile 5 ?

 

Thanks

1. Δεν ξέρω

2. Χρειάζεσαι το πρόγραμμα clearvue, αφού στα WM5 δεν υπάρχει εγκατεστημένο κάποιο είδος office...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,,,,το πήρα,,,qtek-8310

Ερώτηση,,,ποια κάρτα sd προτείνετε?και τι χωρητικότητα θα χρειαστώ?

μέχρι να μπω στο πνεύμα ,,,γιατί θα επανέλθω με πιο πολλέs ερωτήσειs.

qtek-8310
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,,,,το πήρα,,,qtek-8310

Ερώτηση,,,ποια κάρτα sd προτείνετε?και τι χωρητικότητα θα χρειαστώ?

μέχρι να μπω στο πνεύμα ,,,γιατί θα επανέλθω με πιο πολλέs ερωτήσειs.

Mini SD 1GB Τιμές

Mini SD 2GB Τιμές

 

Να προτιμήσεις κάποια επώνυμη όπως Transcend, Kingston, Sandisk...

Link to comment
Share on other sites

Mini SD 1GB Τιμές

Mini SD 2GB Τιμές

 

Να προτιμήσεις κάποια επώνυμη όπως Transcend, Kingston, Sandisk...

Ευχαριστώ,,,πάντωs καμμία σχέση με το νοκια-6670 που είχα πρίν.

Σαν να κάνω πρώτη φορά ποδήλατο:p

 

Μάλλον απέκτησα τέταρτο υπολογιστή...

qtek-8310
Link to comment
Share on other sites

1.Ο μονος τρόπος για να περάσεις το clearvue και γενικά οποιαδήποτε εφαρμογή είναι να έχεις συνδέσει το κιν στον υπολογιστή σου με activesync και να κανεις install το setup απο το pc? Με το που συνδεεται το κινητο με τον υπολογιστη μεταφέρεται?

Αλλος τροπος εναλλακτικός δεν υπάρχει? Δεν μπορεί να τρέξει το setup κατευθείαν μέσα από το κινητο?

2.Όσον αφορα την συμβατοτητα του clear vue. Σε εναν γνωστο παρατηρησα οτι δεν κανει wrap το κειμενο αλλα σε βγαζει σε ενα υποπαραθυρακι μερος του κειμενο και πλοηγεισαι δεξια αριστερα πανω κατω... Ενώ σε αντίστοιχο Νοκια με .doc converter σου βγαζει το κειμενο κανονικα (με χαρακτηρες και γραμματοσειρα σα να ειναι μηνυμα) ενω ταυτόχρονα κανει και line wrap. Επειδη με ενδιαφερει να γινεται line wrap και να μην ταλαιπωρουμαι να το διαβαζω, ρωταω μηπως κανω εγω κατι λαθος?

3.Πως μπορω να φτασω στον file explorer του κινητου μεσα απο το ιδιο το τηλεφωνο ? Εχω εναν emulator των windows mobile 5, αλλα το μονο σημειο απο το οποιο καταφερα να εχω προσβαση ηταν το open file απο το μενου του windows media player... Που ειναι ο file explorer του?

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Τα αρχεία .exe είναι συνήθως Executable Distributions για εγκατάσταση από το pc και μεταφορά στο κινητό από το ActiveSync.

 

Τα αρχεία .cab είναι Executable Distributions για εγκατάσταση από το κινητό (αφού έχουν μεταφερθεί στο κινητό χειροκίνητα από τον χρήστη μέχρι του ActiveSync).

 

2. Ακριβώς όπως τα λες είναι. Η δυνατότητα να γίνεται warp το κείμενο δεν μου ακούγεται απαραίτητα τόσο θετική (εκτός αν φυσικά μιλάγαμε για απλό .txt και όχι .doc) γιατί προφανώς χάνεται τελείως η μορφοποίηση του κειμένου και πιθανών εικόνων – σχεδίων κλπ. Αν κάνω κάπου λάθος διόρθωσε με, δεν έχω εμπειρία από Nokia παρά μόνο από Windows Mobile. Παρόλα αυτά έχεις απόλυτο δίκιο ότι θα ήταν καλό να προσφερόταν σαν επιλογή για όσους το επιθυμούσαν.

 

3. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς.

 

Πατώντας το Start/Έναρξη στην πρώτη σελίδα το τρίτο εικονίδιο (3) είναι ο File Manager. Αν κάνεις πρόβες απλά με emulator και δεν έχεις κινητό δοκίμασε να εγκαταστήσεις τον Resco Explorer.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία .cab είναι Executable Distributions για εγκατάσταση από το κινητό (αφού έχουν μεταφερθεί στο κινητό χειροκίνητα από τον χρήστη μέχρι του ActiveSync).

Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ κάνω bind την com1 στο κινητο που εχω ως emulator δεν μπορεί να το δει το activesync !!! Ειμαι κ εγω περιεργος θελω να συνδεσω emulator σε συστημα που τρεχει και αυτο με vmware!:rolleyes:

2. Ακριβώς όπως τα λες είναι. Η δυνατότητα να γίνεται warp το κείμενο δεν μου ακούγεται απαραίτητα τόσο θετική (εκτός αν φυσικά μιλάγαμε για απλό .txt και όχι .doc) γιατί προφανώς χάνεται τελείως η μορφοποίηση του κειμένου και πιθανών εικόνων – σχεδίων κλπ. Αν κάνω κάπου λάθος διόρθωσε με, δεν έχω εμπειρία από Nokia παρά μόνο από Windows Mobile. Παρόλα αυτά έχεις απόλυτο δίκιο ότι θα ήταν καλό να προσφερόταν σαν επιλογή για όσους το επιθυμούσαν.

 

Μεγάλη βλακεία αυτό... Υπαρχει κατι εναλλακτικο σε προγραμμα? Τελος μηπως εχεις υποψιν σου τι μέγεθος πρέπει να βαλει κανεις στην σελίδα (στο .doc) ούτως ώστε να καλύψει την οθόνη του κινητού και να φαίνεται κανονικά το .doc

3. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς.

Πατώντας το Start/Έναρξη στην πρώτη σελίδα το τρίτο εικονίδιο (3) είναι ο File Manager. Αν κάνεις πρόβες απλά με emulator και δεν έχεις κινητό δοκίμασε να εγκαταστήσεις τον Resco Explorer.

 

Χε χε στον emulator το 3ο εικονίδιο είναι ο windows media player, και τον resco explorer προφανως για να τον περασω πρεπει να παιξει η συνδεση με το activesync ! Τζίφος!

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχει συνδέσει κανέναs σε ασύρματο δίκτυο με κλειδί?

καθε φορά ενω βρίσκει το δίκτυό μου ,,,του βάζω σωστό κλειδί,,,και μου λεει

μετα απο λίγο οτι το κλειδί που εισάγω είναι λάθοs.

qtek-8310
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχει συνδέσει κανέναs σε ασύρματο δίκτυο με κλειδί?

καθε φορά ενω βρίσκει το δίκτυό μου ,,,του βάζω σωστό κλειδί,,,και μου λεει

μετα απο λίγο οτι το κλειδί που εισάγω είναι λάθοs.

Γιατί δεν βάζεις ελεύθερο το ασύρματο δίκτυό σου με MAC Filtering;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο δικό μου αυτό έχω κάνει αλλά στα "ξένα" δίκτυα; Τις προάλλες έβαλα κι εγώ το key αλλά δεν ήθελε να συνδεθεί..

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...