Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

otan pao na peraso tin rom tin rom tou Johnerapo aoti thimame bgazi kati se invalid id device kai pou telione se id pantos

 

Invalid vendor id prepei na sou bgazei, 8a soy anebasw se ligo kapoia allh na dokimaseis. einai h arxikh rom .

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nai afto mou grafei se exyxaristo gia to xrono sou

 

 

Loipon, Ayth einai h arxikh rom h**p://rapidshare.de/files/27644628/8310-wwe-1070_153126_010400.exe.html

Egkatesthse thn kai meta xekleidwse to thl symfwna me tis odhgies pou exei se prohgoumena posts, meta perna thn nea (AKU2) toy filou Johner.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo gia tin voithia to katevasa molis sxolaso pao spiti kai pernao elpizo na bgaloume akri aurio tha sou po ti egine kai pali euxaristo (eimaste kai sinxoriani....)

 

**off topic

Kai egw petroupolh eimai den to eixa prosexei 8a soy tis edina se ena cd na mhn anebokatebazoume apo to rapidshare!!

 

offtopic end

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

kalimera telika extes katafera kai perasa tin palia rom olla kala. prospathisa na kano full unlok alla exo ena problima me ta spv services den mou trexei to arxeio spv services.exe sto pc. egatestimeno sto pc exo internet explorer 6. kamia idea?
Link to comment
Share on other sites

kalimera telika extes katafera kai perasa tin palia rom olla kala. prospathisa na kano full unlok alla exo ena problima me ta spv services den mou trexei to arxeio spv services.exe sto pc. egatestimeno sto pc exo internet explorer 6. kamia idea?

 

Akolou8hses akribws tis odhgies pou exei dwsei o filos sta prohgoumena posts?

 

sou ta anebazw se txt gia eykolia

 

kalhmera

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Geia sas re paidia,

 

exw mia erwtisi na kanw gia ena provlimataki pou exw me to 8310 mou. Prin kamia vdomada proseksa oti pigena sto menu kai otan pataga * kai # gia na metafer8w masa sto menu den antapokrinotan. Meta piga sto settings kai ta noumerakia pou ypirxan stin aristeri meria gia na patas to noumero kai na pigenis sto antistixo upomenu den doulevan kai eixan antikatasta8ei apo gramata, ABCDE.. ktl, Pws 8a to allaksw pali sta numera??? Kai to power button na patisw poli gramata kai kei anti gia numera. Epsaksa ligo sto forum alla den vrika tipota.

 

euxaristw.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινώντας απο ένα theme που μου άρεσε, εφτιαξα σήμερα το δικό μου, όπως το ήθελα, τροποποιώντας το αρχικό αρχείο xml.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς τις αντιστοιχίες-κωδικούς clsid για τις διάφορες λειτουργίες του τηλεφώνου?

 

Επίσης... υπάρχει κάποιο εύκαιρο πρόγραμμα απο αυτά που κάνουν capture screen την οθόνη της συσκευής ώστε να παραθέσω εδώ το αποτέλεσμα (και σε όποιον αρέσει μπορώ να το στείλω) ?

 

Και κάτι ακόμα...

Κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, αν κανω dial κάποιον αριθμό, αυτός χάνεται απο την οθόνη αμέσως μόλις τερματιστεί η κλήση, πράγμα καθόλου βολικό αν σου έχουν πει μόλις έναν αριθμό τηλεφώνου. Μήπως υπάρχει κάποιο λύση ή κάτι που μου διαφεύγει για αυτό το προβληματάκι?

Link to comment
Share on other sites

ξεκινώντας απο ένα theme που μου άρεσε, εφτιαξα σήμερα το δικό μου, όπως το ήθελα, τροποποιώντας το αρχικό αρχείο xml.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς τις αντιστοιχίες-κωδικούς clsid για τις διάφορες λειτουργίες του τηλεφώνου?

 

Επίσης... υπάρχει κάποιο εύκαιρο πρόγραμμα απο αυτά που κάνουν capture screen την οθόνη της συσκευής ώστε να παραθέσω εδώ το αποτέλεσμα (και σε όποιον αρέσει μπορώ να το στείλω) ?

 

Και κάτι ακόμα...

Κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, αν κανω dial κάποιον αριθμό, αυτός χάνεται απο την οθόνη αμέσως μόλις τερματιστεί η κλήση, πράγμα καθόλου βολικό αν σου έχουν πει μόλις έναν αριθμό τηλεφώνου. Μήπως υπάρχει κάποιο λύση ή κάτι που μου διαφεύγει για αυτό το προβληματάκι?

 

 

Kalhmera , sto modaco.com 8a breis enan odhgo pws kaneis homescreens kai leei kai gia tous kwdikoys twn plugins

 

capture picture kanei to idio to thl. start>screen capture.

 

gia to teleytaio den xerw.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Geia sas re paidia,

 

exw mia erwtisi na kanw gia ena provlimataki pou exw me to 8310 mou. Prin kamia vdomada proseksa oti pigena sto menu kai otan pataga * kai # gia na metafer8w masa sto menu den antapokrinotan. Meta piga sto settings kai ta noumerakia pou ypirxan stin aristeri meria gia na patas to noumero kai na pigenis sto antistixo upomenu den doulevan kai eixan antikatasta8ei apo gramata, ABCDE.. ktl, Pws 8a to allaksw pali sta numera??? Kai to power button na patisw poli gramata kai kei anti gia numera. Epsaksa ligo sto forum alla den vrika tipota.

 

euxaristw.

 

Για δες αυτό: http://www.gpcarreon.com/?p=401 ,δε ξέρω αν δουλέυει.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Geia sas re paidia,

 

exw mia erwtisi na kanw gia ena provlimataki pou exw me to 8310 mou. Prin kamia vdomada proseksa oti pigena sto menu kai otan pataga * kai # gia na metafer8w masa sto menu den antapokrinotan. Meta piga sto settings kai ta noumerakia pou ypirxan stin aristeri meria gia na patas to noumero kai na pigenis sto antistixo upomenu den doulevan kai eixan antikatasta8ei apo gramata, ABCDE.. ktl, Pws 8a to allaksw pali sta numera??? Kai to power button na patisw poli gramata kai kei anti gia numera. Epsaksa ligo sto forum alla den vrika tipota.

 

euxaristw.

 

Το ίδιο μου παρουσίασε και μένα πριν 2 μέρες για άγνωστο ακόμα λόγο.Με μια επανεκίννηση επανήλθε στο φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά...

 

Πείτε ένα καλορίζικο και σε μένα, μόλις αγόρασα το κινητάκι σε Vodafone Edition [HTC V1240] μιας και με την επιδότηση του αδερφού μου έβγαινε στα 200 euro. Τώρα το αν έκανα καλά ή όχι θα δείξει μιας και το κινητό ακόμα βρίσκεται στην πρώτη του φόρτιση κλειστό.

 

Θα πέσει λοιπόν το σχετικό εξαντλητικό διάβασμα όλων των σχετικών σελίδων και θα ακολουθήσουν ερωτήσεις.

 

Το μόνο που έχω να δηλώσω προς το παρόν είναι ότι μου κακοφαίνεται λίγο που έχασα την υποστήριξη του εκπληκτικού Oxygen Phone Manager που με μερικά κλίκ είχα ταχύτατο και αναλυτικότατο editing και configuration σε όλες τις λειτουργίες των nokia, αλλά ελπίζω ότι μετά το ψάξιμο των πρώτων μηνών (!) στο περιβάλαν των Windows Mobile και των εφαρμογών τους θα ανταμειφθώ για την επιλογή μου. Ευελπιστώ δε ότι ίσως κάποια μέρα καταφέρω και το χρησιμοποιήσω και ως GPS σε κάποιο ταξίδι.

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν, τα υπόλοιπα εν καιρό...

 

Take Care

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

 

capture picture kanei to idio to thl. start>screen capture.

 

 

που το έχει αυτό????

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο..

 

Δεν έχω κάμια τέτοια επιλογή στο Start :blink:

 

μαλλον πρόκειται για κάποιο add on

 

Επίσης.. μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο link για τα clsid στο modaco γιατί εψαξα λιγάκι και δεν βρίσκω τη σελίδα που αναφέρεις.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά...

 

Πείτε ένα καλορίζικο και σε μένα, μόλις αγόρασα το κινητάκι σε Vodafone Edition [HTC V1240] μιας και με την επιδότηση του αδερφού μου έβγαινε στα 200 euro. Τώρα το αν έκανα καλά ή όχι θα δείξει μιας και το κινητό ακόμα βρίσκεται στην πρώτη του φόρτιση κλειστό.

 

Θα πέσει λοιπόν το σχετικό εξαντλητικό διάβασμα όλων των σχετικών σελίδων και θα ακολουθήσουν ερωτήσεις.

 

Το μόνο που έχω να δηλώσω προς το παρόν είναι ότι μου κακοφαίνεται λίγο που έχασα την υποστήριξη του εκπληκτικού Oxygen Phone Manager που με μερικά κλίκ είχα ταχύτατο και αναλυτικότατο editing και configuration σε όλες τις λειτουργίες των nokia, αλλά ελπίζω ότι μετά το ψάξιμο των πρώτων μηνών (!) στο περιβάλαν των Windows Mobile και των εφαρμογών τους θα ανταμειφθώ για την επιλογή μου. Ευελπιστώ δε ότι ίσως κάποια μέρα καταφέρω και το χρησιμοποιήσω και ως GPS σε κάποιο ταξίδι.

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν, τα υπόλοιπα εν καιρό...

 

Take Care

Καλορίζικο!!!:D

Έχω να δηλώσω οτι έχεις στη διάθεσή σου έναν άξιο αντικαταστάτη του oxygen που λέγεται jeyo mobile companion.

Όσο για το ταξίδι με GPS, δεν είναι αδύνατο, αλλά οι χάρτες για Ελλάδα δεν είναι πολύ καλοί.

Εγώ πάντως το έχω δοκιμάσει και είμαι ικανοποιημένος από την απόδοσή του.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης... υπάρχει κάποιο εύκαιρο πρόγραμμα απο αυτά που κάνουν capture screen την οθόνη της συσκευής ώστε να παραθέσω εδώ το αποτέλεσμα (και σε όποιον αρέσει μπορώ να το στείλω) ?

Βάλε το Pocket Controller Professional.

Θα σου λύσει τα χέρια και παράλληλα έχει και δυνατότητα sceen capture.

Link to comment
Share on other sites

που το έχει αυτό????

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο..

 

Δεν έχω κάμια τέτοια επιλογή στο Start :blink:

 

μαλλον πρόκειται για κάποιο add on

 

Επίσης.. μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο link για τα clsid στο modaco γιατί εψαξα λιγάκι και δεν βρίσκω τη σελίδα που αναφέρεις.

Ευχαριστώ πολύ.

 

File mou exeis dikio, zhtw sygnwmh, :( einai apo to resco picture viewer. an to egatasthseis sou bgazei screen capture kai patwntas # kaneis capture se opoia leitourgia 8eleis. :)

 

gia to modaco einai edw " h**p://www.modaco.com/Homescreen-guide-for-beginners-t236832.html ;)

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!:D

Έχω να δηλώσω οτι έχεις στη διάθεσή σου έναν άξιο αντικαταστάτη του oxygen που λέγεται jeyo mobile companion.

 

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή - πρόταση φίλε johner. Κατέβασα ήδη και την δοκιμαστική έκδοση και θα το τσεκάρω.

 

Μια ακόμα ερώτηση. Επειδή μετά τις διακοπές θαακολουθήσει και αγορά μνήμης, έριξα ήδη μια ματιά στο πολύ οργανωμένο site της SanDisk η οποία προτήνει άφοβα microSD 1 ή 2 G για το κινητό μας. Οι συγκεκριμένες μνήμες υπάρχουν και σε ultra έκδοση με μια επιβάρυνση της τάξεως των 10 - 12 euro. Αξίζουν τα επιπλέον λεφτά; Θα αξιοποιήσει το κινητό μια καλύτερη κάρτα με αποτέλεσμα καλύτερες ταχύτητες και απόκριση;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή - πρόταση φίλε johner. Κατέβασα ήδη και την δοκιμαστική έκδοση και θα το τσεκάρω.

 

Μια ακόμα ερώτηση. Επειδή μετά τις διακοπές θαακολουθήσει και αγορά μνήμης, έριξα ήδη μια ματιά στο πολύ οργανωμένο site της SanDisk η οποία προτήνει άφοβα microSD 1 ή 2 G για το κινητό μας. Οι συγκεκριμένες μνήμες υπάρχουν και σε ultra έκδοση με μια επιβάρυνση της τάξεως των 10 - 12 euro. Αξίζουν τα επιπλέον λεφτά; Θα αξιοποιήσει το κινητό μια καλύτερη κάρτα με αποτέλεσμα καλύτερες ταχύτητες και απόκριση;

Aν σκεφτείς οτι το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν "usb stick" με το πρόγραμμα wm5torage, τότε καλό είναι η κάρτα σου να είναι γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα παιδιά και από εμένα .

Εχτές το απόγευμα έγινα ο ευτυχής κάτοχος ενός 8310 (της ACE) και μέχρι στιγμής έχω καλά λόγια.

 

Αντε πείτε μου με γειά :D

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...