Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια ερωτηση ακομα.Θελω να περασω ενα registration code ,που βρηκα για ενα προγραμμα και εχει μεσα δυο κεφαλαια αγγλικα γραμματα.Πως μπορουμε να το κανουμε να γραψει κεφαλαια? Εψαξα αλλα δεν βρηκα ακρη,γραφει μονο μικρα!!!! και δεν μου παιρνει τον κωδικο!!!Μια βοηθεια,γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Πατα 2 φορες το αστερακι (*) ωστε να μπουν τα κεφαλαία.. :)

 

 

Υ.Γ. ισως για να παρει τον κωδικο να πρεπει να εχεις αγγλικα,αυτο το κανεις απο το μενου που βγαινει αν κρατησεις πατημενο το αστερακι...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίζει καμμία λύση σε αυτό το "πρόβλημα" ; Δλδ εάν εγώ 8έλω να παίζει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε μία από 5 διαφορετικές κατηγορίες επαφών 8α πρέπει να έχω 5 mp3 και δεν χωράνε, δεν γίνεται Linking στο storage card; :(
Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμμία λύση σε αυτό το "πρόβλημα" ; Δλδ εάν εγώ 8έλω να παίζει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε μία από 5 διαφορετικές κατηγορίες επαφών 8α πρέπει να έχω 5 mp3 και δεν χωράνε, δεν γίνεται Linking στο storage card; :(

 

Φτιάξε φάκελο my documents στη storage card και κοίτα στον φάκελο της κάρτας να μην υπάρχει αρχείο ignore my documents.

Link to comment
Share on other sites

Πατα 2 φορες το αστερακι (*) ωστε να μπουν τα κεφαλαία.. :)

 

 

Υ.Γ. ισως για να παρει τον κωδικο να πρεπει να εχεις αγγλικα,αυτο το κανεις απο το μενου που βγαινει αν κρατησεις πατημενο το αστερακι...

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!!!Το τηλεφωνο ειναι αρκετα καλο,αλλα δυσκολευομαι λιγο,στη χρηση του.

Παντως ειναι καλυτερο,απο το sx1.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνω ότι έστρωσε απλά για να τα βρει πρέπει να είναι στην διαδρομη:

 

\Storage Card\My Documents\

 

Και όχι σε παρακάτω φακέλους (ταξινόμηση και αηδίες :P)

 

θένκς ε λότ johner :)

Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε psybill μου εχουν σπασει τα νευρα 1)σε λιστα το menu το εκανα.2)registry αλαξα.3)unlock μου κανει με επιτυχια 3)μολις παω με το file manager του τηλ. να κανω μεταφορα στο start manu τα προγραματα δεν μου τα μεταφερει μου γραφει απετυχε.σημειωση οτι το activesync δεν μου εμφανιζει καθολου τον φακελο windows για να προσπαθησω και απο εκει??/

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να δω το φακελλο windows ,απο το active sync;Aν μπορει να μου το εξηγησει λεπτομερως,την ρυθμιση.Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να δω το φακελλο windows ,απο το active sync;Aν μπορει να μου το εξηγησει λεπτομερως,την ρυθμιση.Ευχαριστω!!

μιας και αναφερθηκε το ονομα μου εστω και σε quote, ας επιστρεψω στο forum μετα απο τρεις μηνες αποχη. εχω χασει πολλα επεισοδια αλλα ελπιζω να ξαναβρω το ρυθμο μου.:p

φιλε xenofon για να δεις το φακελο windows του κινητου σου μεσα απο το pc θα πρεπει να πας στο control panel- folder options και στο tab view να ενεργοποιησεις την επιλογη show hidden files and folders.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το WM5storage το οποίο είναι ενα freeware καταπληκτικό προγραμματάκι το οποίο μετατρέπει το κινητό σε flash usb disk :) ...

http://www.modaco.com/WM5torage-t238545.html

 

Xilia eyxaristw.. :D Me to pou to'pes to agorasa :happy:

Exw pragmatika en8ousiastei,einai paneykolo sto xeirismo,entypwsiaka grhgoro,

kai exw ekplagei me tis leptomereies sto logismiko tou..

Apexei makran apo bugs se symbian kai uiq..

 

To mono provlhma p exw antimetwpisei+einai vasiko,einai to e3hs..

Yparxei mia diadikasia pou an mou exei dw8ei swsth entypwsh,prepei na alla3w

me kapoio tropo thn timh kapoiou kataxwrhth,prokeimenou na mporesw na

egkatasthsw efarmoges xwris adeia,h tespa spasmenes..

 

Epsaksa pantou sto net gia th diadikasia,alla den diafwtisthka..

An yparxei kapoia selida estw kai se forum,pou na einai epe3hghmatikh,h,an ginetai na ma8w gia to tool kai 2 3 xrhsima pragmata,8a voh8ouse para poly.. :)

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

........Yparxei mia diadikasia pou an mou exei dw8ei swsth entypwsh,prepei na alla3w

me kapoio tropo thn timh kapoiou kataxwrhth,prokeimenou na mporesw na

egkatasthsw efarmoges xwris adeia,h tespa spasmenes..

Epsaksa pantou sto net gia th diadikasia,alla den diafwtisthka..

An yparxei kapoia selida estw kai se forum,pou na einai epe3hghmatikh,h,an ginetai na ma8w gia to tool kai 2 3 xrhsima pragmata,8a voh8ouse para poly.. :)

 

Όταν λες πως έψαξες παντού τι εννοείς;;; Αν κάνεις μια αναζήτηση για application unlock θα βρεις αρκετά... Καλύτερα να ψάχνουμε λίγο μόνοι μας στην αρχή γιατί έχει πάει 57 σελίδες το thread και έχει πολλές επαναλήψεις (όταν το Σάββατο το διάβασα όλο μου βγήκαν τα μάτια). Παραθέτω και τα παρακάτω για διευκόλυνσή σου:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1461398#post1461398

Aλλάζεις τα παρακάτω registry keys:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 2

-> Change the value data from 2 to 1

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 16

-> Change the value data from 16 to 40

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001017 = 128

-> Change the value data from 128 to 144

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \Security\Policies\Policies

-> Add new value "0000101b": Dword = 1

registry editor: hxxp://www.spv-developers.com/content/regeditSTG.zip

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

3 γρήγορες απορίες:

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το GPRS για σύνδεση με το internet και να το αφήνω μόνο σε περίπτωση MMS? (Έχω TIM καρτοκινητό)

 

2) Υπάρχει περίπτωση ενώ είσαι στο δίκτυο με wi-fi, να σε πετάξει από το wi-fi και να συνεχίσει την περιήγηση στο inet με GPRS, χωρίς να σου πει τίποτα; (χωρίς να σε κάνει καν sign out από το msn)?

 

3) Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάω τα logs του msn messenger? (:P)

 

thx in advance :)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

3 γρήγορες απορίες:

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το GPRS για σύνδεση με το internet και να το αφήνω μόνο σε περίπτωση MMS? (Έχω TIM καρτοκινητό)

 

2) Υπάρχει περίπτωση ενώ είσαι στο δίκτυο με wi-fi, να σε πετάξει από το wi-fi και να συνεχίσει την περιήγηση στο inet με GPRS, χωρίς να σου πει τίποτα; (χωρίς να σε κάνει καν sign out από το msn)?

 

3) Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάω τα logs του msn messenger? (:P)

 

thx in advance :)

 

1) Άμεσος τρόπος δεν υπάρχει από όσο ξέρω (p.x μεσα απο το comm manager). Δοκιμασε να "χαλάσεις" το APN πχ σε μενα ειναι το "internet" και το κανω "interne" και ετσι δεν προκειται να μπει (Cosmote). To MMS περναει από άλλο connection. Πριν το update πατώντας το κόκκινο κουμπί 2 φορες με διαφορά ενος΄δευτερολέπτου κοβόταν το GPRS. Tωρα δεν το βλέπω να γίνεται.

 

2) Να μπει αυτόματα όταν πέσει το WIFI σε GPRS νομίζω. Π.χ φορτώνεις μια σελίδα μέσω WIFI και ξαφνικά κόβεις το WIFI. Δεν θα συνεχίσει από το GPRS. Αλλα αν μπεις σε άλλη η κάνεις ανανέωση θα μπει απο GPRS αμέσως. Θα δείς και το σύμβολο οτι άναψε. Δεν ξέρω τι θα γίνει στην περίπτωση του MSN. Iσως να μην μπεί αυτόματα και να μπεί αν κάνεις Refresh.

 

3) Για να κρατήσεις τα log με το προεγκατεστημένο πρόγραμμα δεν γίνεται. Ισως αν κατεβάσεις κάποιο άλλο client του MSN (π.χ. σε JAVA) και εκείνο να έχει δυνατότητα να τα κρατάει. Υπάρχουν πολλά που μπαίνουν σε MSN, Yahoo, AIM,ICQ ταυτόχρονα. Δες http://www.getjar.com

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να έχω ήχο στα πλήκτρα;;; Τώρα έχουν ήχο μόνο όταν πληκτρολογώ αριθμό προς κλήση, αλλά όχι όταν είμαι στο menu... Κάποιος χρήστης μου είπε για κάποια αλλαγή στη registry... αλλα δεν βρήκα κάτι...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Qtek 8310 και ήθελα να ρωτήσω το εξής!Γενικότερα τα προγράμματα(π.χ. Οpera) μπορούν να κάνουν αποθήκευση κατευθείαν στην minisd!!Η βλέπουν μονο την κύρια μνήμη!Sorry αν εχει ξανα αναφερθεί αλλα δεν κατάφερα να το βρω!!thanks
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να έχω ήχο στα πλήκτρα;;; Τώρα έχουν ήχο μόνο όταν πληκτρολογώ αριθμό προς κλήση, αλλά όχι όταν είμαι στο menu... Κάποιος χρήστης μου είπε για κάποια αλλαγή στη registry... αλλα δεν βρήκα κάτι...

 

Εναρξη/Ρυθμίσεις/Ηχοι/Ελεγχος πληκτρολογιου

Link to comment
Share on other sites

@kogos

file m kogos xilia eyxaristw,epsaksa se forum k eixa vrei ayta p h8ela,

apla xreiazomoun mia epivevaiwsh apo atoma empistosynhs ;)

Ola ok,kanena provlhma,xilia thx :D

K epeidh eixa q k gia na valw MMS ginotan mono xeirokinhta,

k eida se polla forum pollous na exoun thn idia aporia,

ekei pou ta vrhkan polloi skoura,einai sto deytero meros twn ry8misewn

(apo edw) :)

Dhladh gia th dhmiourgia syndeshs proxy : (Deytero skelos ry8misewn)

ap thn kyria o8onh > mynhmata > MMS > Epiloges > Epiloges logariasmou > MMS > me to deksi koumpaki mpainoume ry8miseis MMSC kai ekei pane oi ry8miseis MMSC Url,Wap Gateway kai 8yras :D

 

English manual PDF :

 

http://mediablog.mail2web.com/sully/media/folder/slideshow.html?id=131&media_file_id=78212

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Αφου δοκίμασα να εγκαταστήσω μερικά παιχνίδια (από ένα Pack με 325, μερικά ήταν "Άκυρη εφαρμογή java" έκτοτε παρατήρησα το εξής πρόβλημα, ενώ είμαι σε κάποιο μενού, είτε γράφω sms, είτε χαζεύω τις ρυθμίσεις, είτε (το πιο ενοχλητικό) ψάχνω συσκευές Bluetooth, ξαφνικά επαναφέρεται στο αρχικό μενού, σαν να πατάω το κόκκινο τηλεφωνάκι :blink:

 

Επίσης με το ActiveSync συνδέεται μόνο όποτε έχει κέφια και ακόμα δεν έχω κάνει backup τις επαφές μου ώστε να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, λογικά μετά απ'αυτό θα είναι όλα οκ έτσι;

 

(επίσης έχω δοκιμάσει να αλλάξω σχεδόν όλες τις τιμές από τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με ενέργειες μετά απο x δευτερόλεπτα)

 

(ActiveSync ver. 4.2.0 build 4876) last δλδ

Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...Εχει καταφερει κανενας να κανει sync με bluetooth?Αν ναι πως???Εχω bt stickακι της gigabyte,xp sp2,2.0.9.0 και υπομονη για να λυσω το προβλημα μου...Βοηθηστε οποιος ξερει.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Αφου δοκίμασα να εγκαταστήσω μερικά παιχνίδια (από ένα Pack με 325, μερικά ήταν "Άκυρη εφαρμογή java" έκτοτε παρατήρησα το εξής πρόβλημα, ενώ είμαι σε κάποιο μενού, είτε γράφω sms, είτε χαζεύω τις ρυθμίσεις, είτε (το πιο ενοχλητικό) ψάχνω συσκευές Bluetooth, ξαφνικά επαναφέρεται στο αρχικό μενού, σαν να πατάω το κόκκινο τηλεφωνάκι :blink:

 

Επίσης με το ActiveSync συνδέεται μόνο όποτε έχει κέφια και ακόμα δεν έχω κάνει backup τις επαφές μου ώστε να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, λογικά μετά απ'αυτό θα είναι όλα οκ έτσι;

 

(επίσης έχω δοκιμάσει να αλλάξω σχεδόν όλες τις τιμές από τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με ενέργειες μετά απο x δευτερόλεπτα)

 

(ActiveSync ver. 4.2.0 build 4876) last δλδ

 

φιλε killerman πρέπει να πας έναρξη-ρυθμίσεις-Αρχιή οθόνη(όπως τη λέει)-χρονικό όριο ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Qtek 8310 και ήθελα να ρωτήσω το εξής!Γενικότερα τα προγράμματα(π.χ. Οpera) μπορούν να κάνουν αποθήκευση κατευθείαν στην minisd!!Η βλέπουν μονο την κύρια μνήμη!Sorry αν εχει ξανα αναφερθεί αλλα δεν κατάφερα να το βρω!!thanks
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Qtek 8310 και ήθελα να ρωτήσω το εξής!Γενικότερα τα προγράμματα(π.χ. Οpera) μπορούν να κάνουν αποθήκευση κατευθείαν στην minisd!!Η βλέπουν μονο την κύρια μνήμη!Sorry αν εχει ξανα αναφερθεί αλλα δεν κατάφερα να το βρω!!thanks

μπορούν κανονικά... όπως και στα ppc, έτσι και εδώ σε ρωτάει που θες να γίνει install... Είναι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ οι φορές που δεν σε ρωτάει, και μόνο σε περιπτώσεις που δεν μπορεί να δουλέψει το πρόγραμμα στην sd (είναι θέμα προγράμματος και όχι κινητού)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...