Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ εδώ και μερικές μέρες έχω το Qtec 8310 και θέλω κάποιος να με συμβουλεύσει τι προγράμματα να βάλω και από που μπορώ να τα κατεβάσω!

Θέλω οπωσδήποτε Navigation program Qtec 8310.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

:( :( :(

To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.ipmart-forum.com

http://www.gsmhosting.com/vbb/forumdisplay.php?f=98

 

τσεκαρεις και τι εφαρμογες υπαρχουν προς πωληση στο http://www.handango.com και το ψαχνεις σ'αυτα τα site, δυστυχως ομως τα περισσοτερα προγραμματα δεν ειναι σπασμενα :(

Link to comment
Share on other sites

Με συγχρονισμο του κινητου σου με το Microsoft Outlook το οποιο εμπεριεχεται στο cdακι που ηταν μαζι με το κινητο σου!
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία τι άλλο περιέχεται;

καλωδιο συγχρονισμου

φορτιστης

στερεοφωνικα ακουστικα

οδηγιες χρησης

quick start guide

2 cd

:)

Link to comment
Share on other sites

Με συγχρονισμο του κινητου σου με το Microsoft Outlook το οποιο εμπεριεχεται στο cdακι που ηταν μαζι με το κινητο σου!

pou apothikeuontai auta omos? ginete automata i prepei na anoikso to outlook kai na to rithmiso apo kei?

Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει βγει καινούρια έκδοση λογισμικού για το 8310. Έχω την TO_BP_EUR_2090_253221_020900_Ship.exe_GR1.0.5.exe της ACE που μου είχατε στείλει από εδώ. Ευχαριστώ.
PANOS
Link to comment
Share on other sites

pou apothikeuontai auta omos? ginete automata i prepei na anoikso to outlook kai na to rithmiso apo kei?

 

Ανοιγεις το outlook και μετα βαζεις στο activesync να συγχρονιζει και τις επαφες! Εκει θα αποθηκεθτουν μετα!@! ;)

Link to comment
Share on other sites

sto enxeiridio grafei oti gia na do ti diathesimi mnimi prepei na pao sto enarksi -> rithmiseis -> sxetika. emena omos den exei to pedio sxetika stis ruthmiseis. kserei kaneis pos mporo na do to upoloipo tis mnimis?
Link to comment
Share on other sites

sto enxeiridio grafei oti gia na do ti diathesimi mnimi prepei na pao sto enarksi -> rithmiseis -> sxetika. emena omos den exei to pedio sxetika stis ruthmiseis. kserei kaneis pos mporo na do to upoloipo tis mnimis?

Εναρξη -> Ρυθμισεις -> Πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλόπαιδο από δω μέσα, μου δώσε ένα παιχνιδάκι να έχω να παίζω και τελικά ήταν τόσο εθιστικό που απ' ότι φαίνεται το joystic δεν ήταν ικανό να το αντέξει..:confused:

Πάνω πηγαίνει με χίλια ζόρια,μέσα πατιέται με δυσκολία,δεξιά ζορίζεται,αριστερά πάει σφαίρα :p

 

Δεν πιστεύω να έχω προβλήματα στο service.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 διαφορετικά μοντέλα qtek με διαφορετικές επαφές στο καθε ένα.

Άλλες επαφές στο 8010 και άλλες στο 8310.

Μπορώ να δημιουργήσω 2 διαφορετικά Profile στο Outlook έτσι ώστε όταν συνδέω τα qtek να συγχρονίζονται τα αντίστοιχα profile με τις επαφές χωρίς να συγχαίωνται μεταξύ τους;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.

Σημερα αγορασα και εγω το qtek 8310. Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να περασω τον τηλ. μου καταλογο που τον εχω σε αρχειο .vcf (vcard) απο ενα erricson k700.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 διαφορετικά μοντέλα qtek με διαφορετικές επαφές στο καθε ένα.

Άλλες επαφές στο 8010 και άλλες στο 8310.

Μπορώ να δημιουργήσω 2 διαφορετικά Profile στο Outlook έτσι ώστε όταν συνδέω τα qtek να συγχρονίζονται τα αντίστοιχα profile με τις επαφές χωρίς να συγχαίωνται μεταξύ τους;

δεν νομίζω να μπορείς να το κάνεις όπως ακριβώς το θέλεις. το activesync απ όσο ξέρω μπορεί να συγχρονίσει μόνο τα δεδομένα που είναι στους default φακέλους του outlook και όχι από custom δικούς μας.

παιδια λιγη βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.

Σημερα αγορασα και εγω το qtek 8310. Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να περασω τον τηλ. μου καταλογο που τον εχω σε αρχειο .vcf (vcard) απο ενα erricson k700.

 

ευχαριστω.

φαντάζομαι οτι χρησιμοποιείς το ms outlook, έτσι?

θα κάνεις εισαγωγή του αρχειόυ σου στο outlook( αρχείο->εισαγωγή και εξαγωγή...) και μετά με ένα συγχρονισμό με το activesync θα περαστούν οι επαφές σου στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι οτι χρησιμοποιείς το ms outlook, έτσι?

θα κάνεις εισαγωγή του αρχειόυ σου στο outlook( αρχείο->εισαγωγή και εξαγωγή...) και μετά με ένα συγχρονισμό με το activesync θα περαστούν οι επαφές σου στο κινητό

 

το προβλημα ειναι οτι ουτε με το outlook κανει συχγρονισμο το activesync. δεν ξερω τον λογο αλλα πιστευω επειδη εχω το outlook express.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι ουτε με το outlook κανει συχγρονισμο το activesync. δεν ξερω τον λογο αλλα πιστευω επειδη εχω το outlook express.

 

όταν λέμε ms outlook δεν εννοούμε outlook express. με αυτό δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. γι΄αυτό το λόγο η ms μας το κάνει δώρο με κάθε windows mobile που αγοράζουμε.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλόπαιδο από δω μέσα, μου δώσε ένα παιχνιδάκι να έχω να παίζω και τελικά ήταν τόσο εθιστικό που απ' ότι φαίνεται το joystic δεν ήταν ικανό να το αντέξει..:confused:

Πάνω πηγαίνει με χίλια ζόρια,μέσα πατιέται με δυσκολία,δεξιά ζορίζεται,αριστερά πάει σφαίρα :p

 

Δεν πιστεύω να έχω προβλήματα στο service.. :worry:

 

Kάτι ήξερα και δεν σου έστειλα άλλα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλόπαιδο από δω μέσα, μου δώσε ένα παιχνιδάκι να έχω να παίζω και τελικά ήταν τόσο εθιστικό που απ' ότι φαίνεται το joystic δεν ήταν ικανό να το αντέξει

ποιο παιχνίδι, ποιο;;;;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση.

 

μηπως ξερει κανεις αν γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησω το clear storage ή τουλαχιστον να βαλω εναν κρυφο κωδικο? Πιστευω οτι ετσι χυμα που ειναι ειναι πολυ ευκολο για καποιον εστω και τυχαια να το ενεργοποιησει και να τα σβησει ολα.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση.

 

μηπως ξερει κανεις αν γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησω το clear storage ή τουλαχιστον να βαλω εναν κρυφο κωδικο? Πιστευω οτι ετσι χυμα που ειναι ειναι πολυ ευκολο για καποιον εστω και τυχαια να το ενεργοποιησει και να τα σβησει ολα.

 

Dokimase apo ton resco explorer sto directory windows\start_menu\programms\applications na pareis to link apo ekei kai na to baleis sthn storage card se ena directory.

an den blepeis to sorcut "clear storage" bale ston explorer na deixnei ta kryfa kai ta arxeia ths rom.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Dokimase apo ton resco explorer sto directory windows\start_menu\programms\applications na pareis to link apo ekei kai na to baleis sthn storage card se ena directory.

an den blepeis to sorcut "clear storage" bale ston explorer na deixnei ta kryfa kai ta arxeia ths rom.

 

φιλε μου μονο με το ρεσκο γινεται αυτο? δοκιμασα με τον κανονικο εξπλορερ αλλα δεν με αφηνει ουτε να το αλλαξω ονομα ουτε να το μετακινησω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Bill!

Λοιπόν το Radio Upgrade δεν θέλει κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία ή backup

μιας και το μοναδικό update που κάνει είναι πάνω στο Firmware του Radio Module δεν έχει να κάνει τπτ με το software..

Απλά τρέχετε το update και ακολουθείτε τις οδηγίες (όπως πάντα) και αυτό ήταν όλο..

 

Τώρα επί του ζουμιού της υπόθεσης σχετικά με το τι κερδίζουμε...

καλύτερη αποκριση σε σήμα και πιο aggressive roaming strength

επίσης μη ξεχνάμε πως αναπόσπαστο κομμάτι του radio είναι τόσο το BT όσο και το WiFi

Πιο συγκεκριμένα η απόσταση του ΒΤ σε A2DP θεωρητικά διπλασιάζεται από την ήδη υπάρχουσα

μερικές ασυμβατότητες με ΒΤ hardware, τηλέφωνα, laptop εξαλείφονται όπως επίσης και η απόσταση και ισχύς σήματος

Για το WiFi σημαντική αύξηση της ποιότητας και της Ισχύος του σήματος

και το roaming agressiveness σε περιβάλλοντα με πολύ "θόρυβο" ή και πολλές συσκευές που μιλάνε μεταξύ τους..

Α, ναι και σαν αποτέλεσμα έχει επίσης την καλύτερη διαχείρηση ισχύος=Longer Batt Life(!)

 

Radio 4.1.13.28 02.61.01

 

παιδια ειναι φυσιολογικο στο site myqtek.com κατα την εγγραφη μου να μου λεει οτι το ΙΜΕΙ μου ειναι λαθος? Μηπως επειδη ειναι της ACE?

Το παρπανω radio upgrade μπορω να το εκγαταστησω σε 8310 της ACE?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kάτι ήξερα και δεν σου έστειλα άλλα...:lol:

 

:whip:

 

ποιο παιχνίδι, ποιο;;;;

 

Το KRally :) Πρώτη φορά χάρηκα παιχνίδι σε κινητό.Δεν παίζω και πολλά βέβαια αλλά τέσπα.

 

Με το joystic τι γίνεται;Αλλάζεται;Το καλύπτει η εγγύηση;Κανείς με ανάλογη εμπειρία να ξέρω πριν πάω στο service..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...