Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)ΠΩΣ κανω pair τις 2 συσκευες? η BT com port στο PC θα ειναι εξερχομενη ή εισερχομενη?

2)το κινητο θα ειναι στο 'ανακαλυψιμο' ή στο 'ενεργο' ??

3)στο PC θα κανω αναζητηση συσκευων ή στο κινητο? (ή και στα δυο, και ποτε ακριβως?)

4)Οταν τα κανω ολα αυτα, το activesync θα ανακαλυψει αυτοματα το κινητο?

 

 

σορρυ για την ασχετιλα μου, αλλα ρε παιδια εχω μια βδομαδα το κινητο και δε το χρησιμοποιω επειδη δε μπορω να μεταφορω το phonebook μου!!

 

και δε νομιζω οτι ειναι το πιο απλο πραγμα στο κοσμο η συνδεση του qtek μεσω BT..!

η διαδικασια ειναι αυτη οπως την περιγραφω. απο κει και περα το αν θα τα καταφερεις να συνδεθεις εξαρταται και απο το τι ρυθμισεις και τι bt drivers εχεις στο pc. για να λες για εισερχομενες και εξερχομενες com στο pc μαλλον εχεις τους drivers των xp sp2. αν και εχω κανει παλιοτερα sync και με αυτους τους drivers δεν θυμαμαι πως δουλευουν. εγω εχω widcomm.

παντως οπως και να χει, δεν ειναι λογος να μην χρησιμοποιεις το κινητο σου. και το usb καλωδιο μια χαρα κανει τη δουλεια του και μαλιστα πιο γρηγορα.

Δοκιμασε κανεις να συνδεθει με wifi σε access point(καποιο adsl wifi router)? χωρις φυσικα ενδιαμεσο υπολογιστη(activesync)?

στο σπιτι μου με usr 9108 λειτουργει αψογα. εξω εχω ανακαλυψει 2-3 δικτυα αλλα ηταν "κλειστα"

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω συνδεση με usr9108 αλλα οταν παω να μπω internet μου ανοιγει το gprs. Τι κανω λαθος;

start - settings - connections - menu advanced.

δες εκει μηπως ειναι επιλεγενο το gprs και οχι το automatic

Link to comment
Share on other sites

start - settings - connections - menu advanced.

δες εκει μηπως ειναι επιλεγενο το gprs και οχι το automatic

 

αυτοματο εχω γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα σε κανενα επισημο καταστημα στην Ελλαδα θα ερθει ποτε (οχι online shop)?

 

Η Ace λεει στο site της οτι θα το βγαλει στις 10/1. Ειδωμεν. Αλλα απο τιμη δεν ξερουμε. Αν οντως το βγαλει στα 545, καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτοματο εχω γμτ.

στις ρυθμισεις του wifi δειχνει οτι εχεις συνδεθει? εχεις παρει ip?

μαλλον πρεπει να κοιταξεις τις ρυθμισεις του usr. ειμαι ασχετος απο δικτυα, αλλα με μερικες αλλαγες στην αρχη καταφερα να παρω internet στο 8310.

Link to comment
Share on other sites

Η Ace λεει στο site της οτι θα το βγαλει στις 10/1. Ειδωμεν. Αλλα απο τιμη δεν ξερουμε. Αν οντως το βγαλει στα 545, καληνυχτα.

 

450-500ε το υπολογιζω, αμα παει στα 550ε ...καληνυχτα χτυπαω ppc! H λογικη λεει 470ε, ως αντικαταστατης του 8020.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει ip. Θελει σκαλισμα.

 

Νεα firmware (οταν βγουν) απο που θα κατεβαζουμε Βασιλη;

σου στελνω στο hotmail σου 2 creenshot πως ειναι το δικο μου usr μηπως καταφερεις τιποτα.

για αναβαθμησεις ακομα δεν ασχοληθηκα σοβαρα. απλα προσπαθησα στο γερμανικο και στο νορβηγικο site της qtek και δεν δεκτηκε το IMEI μου. θα επικοινωνησω με Handit να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκε κανεις πως βγαινει το αντιπαθητικο vodafone menu απο το menu του τηλεφωνου???

 

Που βρηκες VL μενου στο 8310; Πρωτη φορα το ακουω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκε κανεις πως βγαινει το αντιπαθητικο vodafone menu απο το menu του τηλεφωνου???

δυστυχως οχι ακομα. ειχα ρωτησει και στο modaco αλλα δεν πηρα απαντηση. το ιδιο προβλημα εχω και στο 9100 οποτε θα το ρωτησω και στο ppc forum μηπως υπαρχει κατι....

Link to comment
Share on other sites

Καμμια θηκη για το 8310 εχει παρει το ματι σας;

http://www.pielframa.com/qtek_8310.htm τρομερη αλλα και πανακριβη.Την ιδια πρεπει να πουλαει και η handit

Link to comment
Share on other sites

http://www.pielframa.com/qtek_8310.htm τρομερη αλλα και πανακριβη.Την ιδια πρεπει να πουλαει και η handit

 

Πω, πω, αυτη κανει οσο το τηλεφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω ξεγράψει το τηλεφωνάκι, ειδικά από την ACE, μπήκα σήμερα - ημέρα έναρξης της διάθεσής του - στο site να δω αν, ως συνήθως, άλλαξε κάτι και όπως αναμενόταν :

 

Διαθέσιμο απο:

30/01/2006

 

Νούμερα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω ξεγράψει το τηλεφωνάκι, ειδικά από την ACE, μπήκα σήμερα - ημέρα έναρξης της διάθεσής του - στο site να δω αν, ως συνήθως, άλλαξε κάτι και όπως αναμενόταν :

 

Διαθέσιμο απο:

30/01/2006

 

Νούμερα...

 

Μαλλον θελουν να διωξουν τα 8010-8020 που εμειναν.

Παρτο απο Γερμανια-Αγγλια να τελειωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θελουν να διωξουν τα 8010-8020 που εμειναν.

Παρτο απο Γερμανια-Αγγλια να τελειωνεις.

Μάλλον πελάτες θέλουν να διώξουν.

 

Προσωπικά, όπως προείπα, το έχω ξεγράψει το τηλεφωνάκι. Τουλάχιστον για τώρα άμεσα. Αλλά αν το προχωρήσω μελλοντικά, δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με τους καραγκιόζηδες της Ace, ακόμα και αν το έχουν φέρει σε ανταγωνιστική τιμή.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω ξεγράψει το τηλεφωνάκι, ειδικά από την ACE, μπήκα σήμερα - ημέρα έναρξης της διάθεσής του - στο site να δω αν, ως συνήθως, άλλαξε κάτι και όπως αναμενόταν :

 

Διαθέσιμο απο:

30/01/2006

 

Νούμερα...

 

Περιπου δυο μηνες καθυστερηση απο την πρωτη ημερομηνια αφιξης που ειχαν δωσει(15/12/05)...

Αν ειναι γελοιοι οι ανθρωποι τι να περιμενεις...

Εγω το πηρα απο Γαλλια και το τηλεφωνακι ειναι τελειο..

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Καλησπέρα, Μια ερώτηση απο ηχο κλήσης πως παει ακουγεται δυνατα ή οχι??,

Σκεφτομαι να το παρω, γιατι μου χαλασε το mpx220 που ειχαι και εχω μεινει με ενα Ν3230 που ειχα παρει περυσι., στο mpx220 ο ηχος κλησης ήταν πολυ χαμηλος και δεν ακουγονταν καλα, και ετσι έχανες κλησεις

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Καλησπέρα, Μια ερώτηση απο ηχο κλήσης πως παει ακουγεται δυνατα ή οχι??,

Σκεφτομαι να το παρω, γιατι μου χαλασε το mpx220 που ειχαι και εχω μεινει με ενα Ν3230 που ειχα παρει περυσι., στο mpx220 ο ηχος κλησης ήταν πολυ χαμηλος και δεν ακουγονταν καλα, και ετσι έχανες κλησεις

 

Μια χαρα δυνατα ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

Απο backup τι κανουμε με το 8310; Αν βγει ρομ και κανουμε αναβαθμιση, φτου κι' απ την αρχη το στησιμο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...