Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν το αναβαθμίσουμε θα έχουμε επιλεγμένη την ελληνική γλώσσα σαν γλώσσα συσκευής για να παραμείνουν τα Ελληνικά.

 

//dfinikis

 

 

Τελικά ισχύει η παραπάνω επιλογή για να κρατήσεις τα Ελληνικά (menus) μετά από αναβάθμιση με usb καλώδιο; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Η κοπέλα μου δεν θέλει να χάσει τα ελληνικά μενού και θέλω να είμαι σίγουρος!!!

 

Ευχαριστώ πολύ ... :cry:

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα (τυχαία) επιλεγμένα τα ελληνικά και στο μενού και στο γράψιμο των μηνυμάτων όταν έκανα την αναβάθμιση και δεν μου τα πείραξε.

Δεν σου εγγυώμαι τίποτα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα την Προεπιλογη απο καρτα SIM μου εσβησε τα Ελληνικα μονο απο τα μενου... Στα μηνυματα γραφω κανονικοτατα με ελληνικα! ;)

Μικρο το κακο!

Γνωμη μου παντως ειναι πως αμα το τηλεφωνο δουλευει καλα να μην το πειραξετε!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η τιμή 175Ε ... μόνο στο κατάστημα Microland (The Mall).

 

//dfinikis

 

Τζάμπα πράγμα!!:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

paidia mipws xerete pws mporoume na kanoume backup ti mnimi tou kinitou apo to programma sony ericsson pc suitw pou dinoun mazi me to w550i?thela na paw na to kanw anavathmisi kai den thelw na xathoune ta files mou kai oi epafes mou

pls opoios xerei as mou pei!

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα αναβάθμιση χθες μέσω usb και τα ελληνικά μενού δεν χάθηκαν ... γιούπι !!!

 

Είχαμε όμως την πρώτη απώλεια, το προστατευτικό του βύσματος φόρτισης του κινητού βγήκε και δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα. Δεν περίμενα να χαλάσει τόσο εύκολα, αργά ή γρήγορα βέβαια λόγω του φορτιστή ή του hands free πιθανόν θα το έβγαζα μόνος μου.

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε μας δεν μπορεί να μπει μέσα σωστά (μπαίνει το μσό αλλά μετά κρατάει κόντρα και δεν μπορεί να μπει το υπόλοιπο), υπάρχει κάποιο κόλπο που πρέπει να κάνουμε;

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εγώ μόλις το πήρα! Μετά από χρόοοοονια που είχα αποκλειστικά ΝΟΚΙΑ αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να ξαναθυμηθώ τα πρώτα μου δειλά βήματα με Ericsson... :)

Χαζοχάρηκα με το κινητό την πρώτη μέρα, ξεπάστρεψα τη μνήμη με όσα mp3s βρήκα εύκαιρα και μετά έπαιζα το Walkman μέχρι να αποφορτιστεί.... Το βάζω λοιπόν στο φορτιστή και....τζίφος!! Δεν φορτίζει!!!! Αφού έμεινα 1 μέρα χωρίς τηλέφωνο ανακάλυψα ότι φορτίζει και μέσω USB, το έχω πάνω από 12 ώρες (αναγκάστηκα να αφήσω το PC ανοικτό όλο το βράδυ) αλλά δεν πάει πάνω από 87% η μπαταρία...

Και ερωτώ:

Έκανα εν αγνοία μου καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις του φορτιστή ή απλά είναι σκάρτος?

Τη Δευτέρα θα το πάω στον Γερμανό, να ζητήσω αντικατάσταση συσκευής ή είναι υπερβολικό?

 

Δυστυχώς σε μας δεν μπορεί να μπει μέσα σωστά (μπαίνει το μσό αλλά μετά κρατάει κόντρα και δεν μπορεί να μπει το υπόλοιπο), υπάρχει κάποιο κόλπο που πρέπει να κάνουμε;

 

//dfinikis

 

Το έπαθα κι εγώ πριν από λίγο :) Βάζεις πρώτα τη μία άκρη (κατά προτίμηση την δεξιά) και μετά απλά πιέζεις προς το πλάι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εγώ μόλις το πήρα! Μετά από χρόοοοονια που είχα αποκλειστικά ΝΟΚΙΑ αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να ξαναθυμηθώ τα πρώτα μου δειλά βήματα με Ericsson... :)

Χαζοχάρηκα με το κινητό την πρώτη μέρα, ξεπάστρεψα τη μνήμη με όσα mp3s βρήκα εύκαιρα και μετά έπαιζα το Walkman μέχρι να αποφορτιστεί.... Το βάζω λοιπόν στο φορτιστή και....τζίφος!! Δεν φορτίζει!!!! Αφού έμεινα 1 μέρα χωρίς τηλέφωνο ανακάλυψα ότι φορτίζει και μέσω USB, το έχω πάνω από 12 ώρες (αναγκάστηκα να αφήσω το PC ανοικτό όλο το βράδυ) αλλά δεν πάει πάνω από 87% η μπαταρία...

Και ερωτώ:

Έκανα εν αγνοία μου καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις του φορτιστή ή απλά είναι σκάρτος?

Τη Δευτέρα θα το πάω στον Γερμανό, να ζητήσω αντικατάσταση συσκευής ή είναι υπερβολικό?

 

 

 

Το έπαθα κι εγώ πριν από λίγο :) Βάζεις πρώτα τη μία άκρη (κατά προτίμηση την δεξιά) και μετά απλά πιέζεις προς το πλάι

 

Πρέπει να έχει πρόβλημα ο φορτιστής!!:(

Από τη usb δεν φορτίζει κανονικά ,γιατί όση ώρα είναι συνδεδεμένο δεν είναι αναμμένη η οθόνη??Αυτό καταναλώνει πολύ ενέργεια και δεν το αφήνει να ολοκληρώσει τη φόρτιση.

Πρώτη φορά πάντως ακούω για ελλατωματικό φορτιστή!

Αλλά να το γυρίσεις σίγουρα πίσω και να ζητήσεις αλλαγή και της συσκευής και του φορτιστή;) (γιατί δεν ξέρεις , μπορεί και να φταίει το κινητό και όχι ο φορτιστής)

Καλή επιτυχία:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα αντιμετωπισε φιλος με το Κ750i... Γρηγορα επιστροφη και αλλαγη με νεα συσκευη χωρις να το διαπραγματευτεις!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Thanx παιδιά για την άμεση ανταπόκριση και τις συμβουλές :)

Για να πω τη μαύρη μου αλήθεια ντρέπομαι λίγο να ζητήσω αλλαγή συσκευής, ελπίζω να μη μου κάνουν τσαλιμάκια στο Γερμανό και να το δεχτούν χωρίς συζητήσεις :O

Θα σας ενημερώσω αύριο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:love: ΓΕΡΜΑΝΟΣ :love:

Με το που τους είπα ότι δεν φορτίζει μου το άρπαξαν από τα χέρια, δήλωσαν "αντικατάσταση συσκευής" και μου ζήτησαν ταπεινά συγγνώμη γιατί έπρεπε να πάω στο άλλο κατάστημα μιας και αυτοί δεν είχαν άλλη συσκευή...

Στο άλλο κατάστημα με περίμεναν στην πόρτα με το κουτί στο χέρι :D

 

Τώρα το έχω στο Walkman για να αδειάσει η μπαταρία και να σιγουρευτώ ότι ΑΥΤΟΣ ο φορτιστής δουλεύει :D :rolleyes: είναι και μεγάλη η ρουφι@ν@, θα αναγκαστώ να ακούω μουσική 2-3 ώρες :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mipws xerete pws mporoume na kanoume backup ti mnimi tou kinitou apo to programma sony ericsson pc suitw pou dinoun mazi me to w550i?thela na paw na to kanw anavathmisi kai den thelw na xathoune ta files mou kai oi epafes mou

pls opoios xerei as mou pei!

Link to comment
Share on other sites

:love: ΓΕΡΜΑΝΟΣ :love:

Με το που τους είπα ότι δεν φορτίζει μου το άρπαξαν από τα χέρια, δήλωσαν "αντικατάσταση συσκευής" και μου ζήτησαν ταπεινά συγγνώμη γιατί έπρεπε να πάω στο άλλο κατάστημα μιας και αυτοί δεν είχαν άλλη συσκευή...

Στο άλλο κατάστημα με περίμεναν στην πόρτα με το κουτί στο χέρι :D

 

Τώρα το έχω στο Walkman για να αδειάσει η μπαταρία και να σιγουρευτώ ότι ΑΥΤΟΣ ο φορτιστής δουλεύει :D :rolleyes: είναι και μεγάλη η ρουφι@ν@, θα αναγκαστώ να ακούω μουσική 2-3 ώρες :p

 

Τέτοια εξυπηρέτηση ε??

Ακόμα δεν τους πήρε η cosmote και αλλάξαν πρόσωπο!!:lol: :lol: :p

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια εξυπηρέτηση ε??

Ακόμα δεν τους πήρε η cosmote και αλλάξαν πρόσωπο!!:lol: :lol: :p

 

Διακρίνω μία κακία ή είναι απλά η ιδέα μου??? ΠΑΝΤΑ ήταν εξυπηρετικοί στο Γερμανό (σε αντίθεση με άλλα καταστήματα - βλ. Vodafone).... Τόσο που όσες φορές πήγα σε άλλο κατάστημα μουτζώθηκα :p

Πολύ φοβάμαι ότι ΤΩΡΑ που τους πήρε η Cosmote θα γαϊδουρέψουν :D

 

Στο θέμα μας τώρα:

:love: Λατρεμένο μου W550i :love:

Έχω να ενθουσιαστώ τόσο με κινητό από τότε που είχα πάρει εκείνο το Ericsson (Τ κάτι ήταν) το πρώτο με πορτάκι!!!!!!!

Φυσικά δεν έχω προλάβει ούτε τα μισά να δω ακόμα, αλλά από όσα είδα έχω να πω τα εξής:

1) Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο HandsFree, επιτέλους ένα HandsFree τύπου ψείρα που δε μου πέφτει από το αυτί!!

2) Καλή ανάλυση οθόνης, τώρα το παλιό μου (ΝΟΚΙΑ 6230) μοιάζει ασπρόμαυρο....

3) Για το Mp3Player δεν το συζητάμε, θα βάλω το στέρεο στο πατάρι :p

4) Έχω κατενθουσιαστεί με τους διάφορους ήχους που κάνει (ακόμα και για τερματισμό κλήσης!!!!!!!!!!)

5) Καταπληκτική και η ατζέντα, αν και..........θα μαρτυρήσω να ξαναπεράσω σωστά όλα τα ονόματα.... Παρατηρήσατε ότι βάζει σε διαφορετική θέση τις λέξεις όταν το πρώτο γράμμα τονίζεται? Όχι ότι δεν θα το αντέξω, εδώ είχαμε τα πρώτα ΝΟΚΙΑ που είχαν τα γράμματα άλλα αντί άλλων, αλλά.........δε θα με πείραζε να διορθωνόταν :)

6) Διαφορετικοί ήχοι κλήσης ανά όνομα, ενώ πριν (με τις ομάδες) αναγκαζόμουν να κάνω υποχωρήσεις....

 

Δεν θυμάμαι άλλα τώρα :D Εδώ είμαστε, θα το ξαναεπαινέσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mipws xerete pws mporoume na kanoume backup ti mnimi tou kinitou apo to programma sony ericsson pc suitw pou dinoun mazi me to w550i?thela na paw na to kanw anavathmisi kai den thelw na xathoune ta files mou kai oi epafes mou

pls opoios xerei as mou pei!

 

MyPhoneExplorer Version 1.3.3

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλους.Να κάνω μια κουτή ερώτηση μιας και δεν ειμαι SE γνώστης: Mπορώ να βάλω στο κινητό java παιχνίδι μέσω του pc suite ή του my phone explorer (γιατί δεν βρίσκω πως,τόσο κουλός είμαι) ή μπορώ μόνο μέσω του send file.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις το καλωδιο USB το συνδεεις στο κινητο και στο PC και μετα θα εμφανιστει στο κινητο ενα μενου.Επιλεξε Μεταφορα Αρχειων και υστερα κανεις την δουλεια σου...
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous sto forum, kainourgios edw. 8a h8ela na kanw rwtisw an mporei na kaneis na me voh8hsei na 3eklidwsw ena sony ericsson W550i pou exw exei kanei lock h syskeyh oxi h SIM kai den mporw na spasw ton kodiko. An mporei na me voh8isei kaneis. Eyxaristw polly sorry gia ta greeklish. An 8elei kaneis mporw na dwsw to IMEI mou.

Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...