Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tha apantiso o idios giati to pira to w550i. exei poly kali mpataria, den to afisa apo ta xeria moy 3 meres kai exei akomi 19%. to mono kako me tin mpataria einai pos otan to sindeseis me usb arxizei kai fortizei.

ena megalo meionektima exei mono : exei aparadekti camera gia 1,3 mpx

Link to comment
Share on other sites

@spach Τα ηχεία του πως είναι;

Δυνατά καθαρά; Τι λένε;

θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Loipon gia osous skeftontai akoma na to paroun...To kinhtaki emena proswpika me en8ousiase.Para poly dynato kai ka8aro hxeio, kalh akoustikh kata thn diarkeia klhshs kai poly dynato shma (toulaxiston sigoura kalytero apo to nokia 6260 pou molis antikatesthsa). Ta menu tou einai grhgora kai arketa customizable. Ta paixnidia gia osous asxolountai einai poly wraia alla profanws oxi toso kala oso auta gia Symbian (proswpikh apopsh).H kamera emena me yperkalyptei, isws na mhn einai toso kalh oso tou w800 ktl ktl alla I can live with it.Sthn telikh kinhto 8a parete kai malista sxetika f8hno.Gia telos afhsa thn mpataria h opoia mexri stigmhs deixnei na ta phgainei poly kala.Another w550i happy user ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια χαρα και απο εμενα.-εχω βαρεθει να διαβαζω για τα κινιτα της S.E. Walkman που κυκλοφορουν, μπορει καποιος να με βοηθησει ; Απο τα W800! W550,W900! εσεις ποιο θα διαλεγατε με κριτηρια τα

α) μουσικη αποδοση

β)φωτογραφικη μηχανη

δ)κατασκευη, χριστηκοτητα....

Μπορει καποιος σας να νε βοηθησει ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

W900. Το καλύτερο walkman phone!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

 

Εχω παρει το W550i, και στα μυνηματα το ανωτατο οριο που μπορω να γραψω ειναι 160 χαρακτηρες , υπαρχει τροπος να το αλλαξω?

 

Στους εθνικους χαρακτηρες εχω βαλει μη ενεργο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

 

Εχω παρει το W550i, και στα μυνηματα το ανωτατο οριο που μπορω να γραψω ειναι 160 χαρακτηρες , υπαρχει τροπος να το αλλαξω?

 

Στους εθνικους χαρακτηρες εχω βαλει μη ενεργο.

καλησπερα.θα πας στα μηνυματα>ρυθμισεις>γραπτο μηνυμα>μεγιστο μηκος sms> και θα επιλεξεις το μεγιστο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν θα επιλεξεις να γραφει παραπανω απο 160 χαρακτηρες τοτε μολις πληκτρολογεις πανω απο 160 χαρακτηρες θα αλλαζει και θα σου βγαζει την ειδοποιηση sms2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Den mporw na katalabw giati auto to thread den egine akoma "Επισημασμένο"...Dhladh den pianei gia kinhto to diko mas???Tespa 8a to katapiw ki auto :)

:rolleyes: και εγω αυτη την απορια εχω:whistle:

μαλλον γιατι δεν εχει πολλες σελιδες:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση!

Τα java games και οι εφαρμογές που είναι για τα Κ700,K750,W800, ισχύουν και για το W550?

Ευχαριστώ!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα χτες το κινητό και μπορώ να πω ότι οι εντυπώσεις μου μέχρι στιμής είναι άριστες.

Το μόνο μικρό (μεγάλο) πρόβλημα που έχω είναι ότι στα sms

δεν μπορώ να γράψω πάνω από 60 χαρακτήρες με Ελληνικά σαν γλώσσα,

με ή χωρίς Τ9.....:mad: Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό....;Δηλ. μετά τους 60 (όχι 160!!!) χαρακτήρες βγάζει sms 2.....

Δοκίμασα όλες τις δυνατές ρυθμίσεις (Γλώσσα, Τ9) αλλά είναι περίεργο- εκνευριστικό, το πρόβλημα να λύνεται μόνο αν πατήσω ξανά- ενώ είναι ήδη προεπιλεγμένη-

ως γλώσσα εισαγωγής τα Ελληνικά....:confused:

Ξέρει κανένας τι μπορεί να γίνει...;Οποιδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Να σημειώσω ότι σε καμμιά 10αριά W800i και K750i

που είναι κατά 95% ίδιο software δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα......:blink:

Να σημειώσω ότι οι ''Εθνικοί χαρακτήρες'' είναι μη ενεργοί ως προεπιλογή, και πρέπει να ξαναπατήσω σε κάθε νέο μήνυμα Μη ενεργό για να λυθεί το πρόβλημα-ακριβώς ότι κάνω και με τα Ελληνικά-.

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Το αγόρασα και εγώ την Παρασκευή το κινητό και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Αρχικά, το κινητό έχει φανταστικό και πολύ δυνατό ήχο. Τα ΜΡ3 ringtones ακούγονται απίστευτα δυνατά, και αναγκάζομαι να τα έχω στην μισή ένταση. Το ακουστικό είναι επίσης πολύ δυνατό και επιτέλους συνεννοούμαι με τους ανθρώπους και σε εξωτερικούς χώρους, πράγμα απίστευτο γιατί με το Ρ800 δεν είχα καμια τύχη.

Από την άλλη, λίγο απογοητευτικό είναι το organizer του, που παίρνει υπενθυμίσεις μόνο για κλήσεις και συναντήσεις και δεν υπάρχει επιλογή για περιοδικές υπενθυμίσεις.

Και 2 bug που παρατήρησα...

Δεν κάνει digital zoom σε επιλογή κανονικής φωτογραφίας και κάνει μόνο στο βίντεο:blink: ή στις φωτογραφίες με πλαίσιο ή γρήγορη ταχύτητα :ninja:

Και 2ον δεν μου έκανε μετακίνηση ενός αρχείου ΜΡ3 από έναν φάκελο σε άλλο. Ότι και αν δοκίμασα...

Ούτε με τον υπολογιστή με άφησε να το κάνω με αποκοπή...

 

Ξέρει κανείς τίποτα;;;

Θέλω κανένα upgrade?

Όσο για τα SMS δεν έχω ιδέα γιατί είμαι πολύ αργός και βαριέμαι να στείλω και τελικά παίρνω τηλ.:wacko:

 

 

Ευχαριστώ και Χρόνια Πόλλά!!!!!:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά το upgrade που έκανα προχτές στην Omnitec στον Πειραιά (άσχετα αν με εκνεύρισαν ιδιαίτερα και δεν θα τους συνιστούσα καθόλου...) το κινητάκι φυσάει. Έβγαλε νέο ωραίο screensaver με ρολόι και διάφορες ειδοποιήσεις όπως αναπάντητες κλπ, εικονίδιο σύνδεσης του handsfree, zoom στη φωτογραφία εκτός από το μεγάλο μέγεθος και νομίζω και βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Γενικά, αν και πρώην κάτοχος του p900 νομίζω με καλύπτει αρκετά και είμαι μάλλον ευχαριστημένος. Αυτά. Καλή Χρονιά!!!
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι οσοι το εχετε... ποσα ειδη themes..δεχει το κινητο?κατι προσεξα dflash.. Εχει και το κλασικο?αλλαζουν αανλογως το θεμα?γιατι εβλεπα κατι φωτος του σε ξενο φορουμ και ειχε διαφορα..
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι οσοι το εχετε... ποσα ειδη themes..δεχει το κινητο?κατι προσεξα dflash.. Εχει και το κλασικο?αλλαζουν αανλογως το θεμα?γιατι εβλεπα κατι φωτος του σε ξενο φορουμ και ειχε διαφορα..

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...