Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Το πάτησα καμία 5-6 φορές αλλά σε εμένα δεν έπιασε το κόλπο...

 

 

Ωραίο θέμα φαίνεται από της φωτογραφίες αλλά δεν μου το εμφανίζει..

Άλλαξα και 2-3 χώρες στο κινητό χωρίς αποτέλεσμα..

 

Βάλε περιοχή Ινδίες

 

....

 

 

https://mega.nz/file/1W4CwTCb#d0W-214U3z5d8uHKEjPDQ-UlKzw6J8ulbKCogtrAITI

Μαγαζάκι της Xiaomi που αναβαθμίζει και τις εφαρμογές συστήματος.

 

egxfrvkv.jpgwd2w3d5u.jpg

 

Και κάπως έτσι... Υποψιαζομαστε τι κρύβεται στο (και καλά) security patch του Μαρτίου :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και σε μένα δεν έχει έρθει ακόμη το update παιδιά . Και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Τι να πω Περίεργα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και σε μένα το update Απριλίου σήμερα το πρωί.. ec47cdbf270f8a7a0eff05ede807a005.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά το update δεν μπορώ να βρω την επιλογή στους προγραμματιστές ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI.. Και την χρειάζομαι τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά το update δεν μπορώ να βρω την επιλογή στους προγραμματιστές ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI.. Και την χρειάζομαι τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας στις επιλογες για προγραμματιστες και βρισκεις το "Reset to default values" . Δεν ξερω πως το εχουν μεταφρασει στα ελληνικα. Ειναι προς το τελος , στην κατηγορια "Autofill". Αρχιζεις και σπαμαρεις αυτην την επιλογη. Δεν υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος ή συγκεκριμενος ρυθμος που πρεπει να την σπαμαρεις.

Η επιλογη "Ενεργοποιηση βελτιστοποιησης MIUI" κανονικα εμφανιζεται μιση οθονη (και πολυ λεω) πιο κατω απο την επιλογη που σπαμαρεις , οποτε θα δεις ποτε και αν εμφανιστει καποια στιγμη. Μολις το εκανα και εμφανιστηκε.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και εγώ για την λύση γιατί και σε εμένα μετά το update είχε κρυφθει η επιλογή για optimisation.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Πας στις επιλογες για προγραμματιστες και βρισκεις το "Reset to default values" . Δεν ξερω πως το εχουν μεταφρασει στα ελληνικα. Ειναι προς το τελος , στην κατηγορια "Autofill". Αρχιζεις και σπαμαρεις αυτην την επιλογη. Δεν υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος ή συγκεκριμενος ρυθμος που πρεπει να την σπαμαρεις.

Η επιλογη "Ενεργοποιηση βελτιστοποιησης MIUI" κανονικα εμφανιζεται μιση οθονη (και πολυ λεω) πιο κατω απο την επιλογη που σπαμαρεις , οποτε θα δεις ποτε και αν εμφανιστει καποια στιγμη. Μολις το εκανα και εμφανιστηκε.

 

σε ευχαριστω φιλε μου και εγω δεν το ηξερα ..να εισαι καλα ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτες τις θηκες τις εχει αγορασει/δοκιμασει κανεις ? κανουν λεει το κινητο μας αδιαβροχο ...

ισχυει κατι τετοιο η θα το κλαιμε ? :lol::lol::lol::lol:

μιλαει και για θαλασσινο νερο !

https://dzkshop.com/products/xiaomi-redmi?fbclid=IwAR2g-rnXFk_Ec3VBn3YSHW-fPQfAXkNurX0dV7yeiMkg8dyvvc00UsDLo_I

Link to comment
Share on other sites

zknflhio.jpg

 

Από δω φτηνότερη. Alliexpress

Οχι, δεν έχω δοκιμάσει

ετοιμος ειμαι να την χτυπήσω :lol::p

με κολλησε ασχημα τωρα ! το βαζεις και κατω απο το νερο θαλασσας λεει !! η θα το κλαψω λοιπον η θα σας φερω υποβρύχιες photos :lol::lol:! thanks για το λινκ

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος ειμαι να την χτυπήσω :lol::p

 

με κολλησε ασχημα τωρα ! το βαζεις και κατω απο το νερο θαλασσας λεει !! η θα το κλαψω λοιπον η θα σας φερω υποβρύχιες photos :lol::lol:! thanks για το λινκ

Την φοβάμαι λίγο είναι η αλήθεια, αλλά αν όντως είναι οκ θα ήθελα να την πάρω!

Βέβαια για θαλάσσιες/υποβρύχιες φωτός έχω την action cam αλλά η αμεσότητα του κινητού σε συγκρίνεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έσπασα το τζαμακι της κάμερας. Το κινητό είναι από μπανγκουντ και xiaomi και Γερμανός δεν αναλαμβάνουν κινητά που δεν είναι αγορασμενα από αυτούς. Έχετε καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έσπασα το τζαμακι της κάμερας. Το κινητό είναι από μπανγκουντ και xiaomi και Γερμανός δεν αναλαμβάνουν κινητά που δεν είναι αγορασμενα από αυτούς. Έχετε καμιά λύση;
Αλλάζει πανεύκολα και κάνει 4 ευρώ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , εχω ενα θεμα .... προχτες το ειχα σβησει τη νυχτα το κινητο και το πρωι που το αναψα μου εχει κολησει το MIUI logo , δεν μπαινει καθολου ! !

 

Γνωριζει κανεις καμια λυση ? να μπει καινουργια rom δεν μπορω γιατι ειναι κλειδωμενος ο bootloader και εννοειτε δεν μπορω να μπω στο κινητο να παω στο προγραμτιστες να ενεργοποιησω το ξεκλειδωμα !

 

Υπαρχει κανας οδηγος να ξεκλειδωθει bootloader χωρις να το ενεργοποιησουμε απο το μενου ? τουλαχιστον να καταφερω να περασω rom μπας και το σωσω , αλλιως σκεφτομαι να το στειλω στο καταστημα γιατι εχει εγγυηση το κινητο , κανα 4αρι μηνες το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή η ενημέρωση. Τι λέτε, να την κάνω ή θα το μετανιώσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω αδελφε. Εμεις ειμαστε στην 12.0.4 (QJZEUXM) . Global EU υποθετω. Εσυ εισαι σε αλλη. Λιγες roms εβγαλε η xiaomi. Aς της πει καποιος να βγαλει μερικες ακομα.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή η ενημέρωση. Τι λέτε, να την κάνω ή θα το μετανιώσω;39c9f2e12ef16452ebbe922f77a9f841.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι να τη κάνεις. Security patch είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι να τη κάνεις. Security patch είναι.

 

Kατα πασα πιθανοτητα ενημερωνει και τα apps της. 600mb ειναι μισο ανδροιδ :) Σε αλλες συσκευες που ειχα τα security patches ηταν το πολυ 100-200mb...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά μετα το τελευταίο update κάποιες φορές το τηλέφωνο όταν το έχω κλείσει εντελώς και πατάω να ανοίξει κολλάει και δεν ανοίγει.Όπως είναι κολλημένο για να ανοίξει κρατάω πατημένο το power και ανοίγει. τυχαίο ότι το κάνει μετά το update;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που λέγανε για την ηχογράφηση κλήσεων ότι θα την ξαναδώσουν... Άρβυλα ή έχει κάποια βάση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...